GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN PARKEREN EN BEREIKBAARHEID VERGADERING COMMISSIE SUBSIDIES 2009 AANVRAGEN UITERLIJK 29 AUGUSTUS 2008 G E M E E N T E INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bouwen en/of te slopen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. het aanbouwen van een schoorsteen Zuiderzeestraat 20 2. het verbouwen van een dak Spoorstraat 12 3. het plaatsen van een dakkapel Roerstraat 40 4. het plaatsen van een dakkapel H. Roland Holstlaan 68 5. het plaatsen van een dakkapel H. Roland Holstlaan 70 6. het plaatsen van een dakkapel H. Roland Holstlaan 72 7. het plaatsen van een dakkapel H. Roland Holstlaan 76 8. het plaatsen van een dakkapel H. Roland Holstlaan 78 9. het plaatsen van een dakkapel de Mey van Streefkerklaan 4 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. het verbouwen van een woning tot 2 woningen Vrou westraat 18 2. wijziging op verleende bouw vergunning 02-820 Meindert Hobbemalaan 3 t/m 67 33 appartementen) 3. het vervangen van kozijnen Kleistraat 15 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen ver leend: 1. het verwijderen van asbesthou dende beplating in cv-ruimte van de woning Goeman Bor- gesiusstraat 3 07-04-2008 2. het bouwen van een aanbouw aan de achterzijde van de woning Gerbrandystraat 54 07-04-2008 3. het aanbouwen van een woning Gerbrandystraat 62 08-04-2008 4. het bouwen van een garage Golfslag 6 08-04-2008 5. het uitbreiden van de woning Spoorstraat 46 09-04-2008 Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de ter mijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publica tie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kun nen na een telefonische afspraak met de medewerker Publieksza- ken (487339) worden ingezien. Vrijstelling (Wet op de Ruimtelijke Orde ning) Wij willen positief beslissen op het verzoek om vrijstelling in combinatie met een ingediende bouwaanvraag voor het ver groten van een berging aan de Dorpsweg 14 te Ritthem. Artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daartoe de mogelijkheid. Voor dat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen gedurende zes weken, ingaande 17 april 2008 t/m 28 mei 2008 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk en/ of monde ling zijn zienswijze bij ons col lege indienen (ter attentie van Afd. Strategie, beleid en pro jecten, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een monde linge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huige (0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie verga dert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donder dag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplan nen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstands- commissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderin gen zijn 17 april, 8 en 22 mei 2008. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onderstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij vol gens de gemeentelijke basisadmi nistratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bij houding van de persoonlijsten van deze personen op te schor ten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan ingeschreven. Coosje Buskenstraat 128 Do Yen Nga, geb. 08-01-1983 C.B. Vermoet, geb. 04-08-1983 Edisonweg 4 Ho Tam An, geb. 23-06-1979 P. Pang, geb. 11-10-1983 Kasteelstraat 156 A.M.S. Chuffart, geb. 22-08-1983 Nguyen Thi Huong Giang, geb. 07-04-1980 Oranjestraat 6C Ali Omar Ahmad, geb. 01-10-1978 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaar maken bij het College. De ter mijn voor het indienen van een bezwaarschrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het ondertekende bezwaarschrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar schrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemotiveerd aangeven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemees ter en wethouder van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV. Vlissingen, 16 april 2008 B&W van Vlissingen Postbus 3000,4380 GV VLISSINGEN In rnijn twee laatste bijdragen aan deze rubriek heb ik de verwachting uitgesproken van een debat over het parkeerbeleid in de gemeenteraad. We zij nu twee jaar na de verkiezingen en drie wethouders verder en we hebben in de gemeenteraad nog steeds niet over het parkeerbeleid gesproken. Wel zijn ondertussen de nieuwe parkeergarage en het Spuiplein in gebruik genomen. Het overigens prachtige Spuiplein en de garage kennen een onoverzichtelijke verkeerssituatie. Voor fietsers kunnen er onveilige situaties ontstaan, zeker als het toeristenseizoen begint. Het zal dan ook nodig zijn om de situatie in het najaar te evalueren. De openingstijden van de parkeergarages zijn niet meer van deze tijd. Wie 's avonds in de binnenstad op stap wil, uit eten gaat of een activiteit in het Arsenaal wil bezoeken, doet er goed aan zijn auto niet in een parkeergarage te stallen. Omdat die op verschillende tijden sluiten (meestal te vroeg) en vaak laat open gaan. Vlissingen heeft een parkeergarage nodig die 24 uur per dag open is. Nu het nieuwe toeristenseizoen voor de deur staat, zijn er nog steeds geen veilige in- en uitstapplaatsen voor de toeristen die met de bus naar de boulevards, het MuZEEum of Het Arsenaal komen. Ook zijn er voor de bussen geen overzichtelijke parkeerplaatsen. Andere parkeer- en bereikbaarheidsproblemen zoals parkeren in de Kasteelstraat en doorstroming in de Gravestraat en de Simon Stevinstraat, zijn ook nog niet opgelost. Ook de files rond de Keersluisbrug nemen alleen maar toe. Positief is de proef te noemen waarbij vergunninghouders van bepaalde gebieden gebruik kunnen maken van de betaalde parkeerplaatsen. Uiteraard zonder daarvoor te betalen. Uit eigen waarneming kan ik zeggen dat dit extra parkeerruimte heeft opgeleverd. Uit het voorgaande blijkt wel dat er voor de nieuwe wethouder en de gemeenteraad nog genoeg aanleiding is om op korte termijn het parkeerbeleid en de bereikbaarheid van Vlissingen te bespreken. En dan zo snel mogelijk passende maatregelen te nemen. Raadslid Geert Meijering, fractie Partij van de Arbeid Telefoon 41 63 60, gmeijering@zeelandnet.nl www.vlissingen.pvda.nl WOENSDAG 16 APRIL 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Vlissingen 19.30 uur Commissie ter voorberei ding van de gemeenteraad Dinsdag 22 april 2008 AGENDA 1. Opening 2. Raadsvoorstellen: 2.1. Kadernota 2009 2.2. Nota Lokale Heffingen 2009-2012 3. Rondvraag 4. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad SERVICETEAM Een put in de straat? Graffiti ge zien op banken, afvalbakken of verkeersborden? Bel dan het Ser viceteam Openbare Ruimte (SOR). Deze ploeg werklieden van de ge meente handelt snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. Bel naar 48 74 64. GEEN INTERNET? GEEN NOOD! Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen.nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, biblio theek 't Spui of bibliotheek Oost- Souburg, daar kunt u Vlissingen. nl gratis bekijken. moet zijn ingediend is daarom verschoven van 1 juli naar 29 augustus 2008. Éénmalige subsidies 2008 Aanvragen voor éénmalige subsidies voor activiteiten in 2008 kunnen gewoon worden ingediend; zij worden beoor deeld volgens de nieuwe ASV. Een aanvraag moet volgens de regels wel 12 weken voordat de activiteit wordt gehouden in het bezit zijn van de gemeente. Formulieren Voor het aanvragen van sub sidies met ingang van 2009 worden nieuwe formulieren ontwikkeld, waarin de nieuwe uitgangspunten worden ver werkt. Deze formulieren wor den binnenkort geplaatst op vlissingen.nl. Potentiële aan vra gers kunnen dan al vast kennis nemen van de veranderingen en eventuele voorbereidin gen treffen voor de definitieve aanvraag, die in een zeer kort tijdsbestek in de vakantieperi ode moet worden ingediend. Het is helaas nog niet mogelijk de formulieren digitaal naar de gemeente terug te sturen. Ze kunnen digitaal worden inge vuld, worden uitgeprint, van een originele handtekening worden voorzien en worden ingeleverd. Amateurkunst Organisaties die tot 2009 subsi die ontvangen in het kader van de Deelsubsidieverordening Amateur Kunst (DAK) hebben inmiddels al een aanvraag voor 2009 ingediend. Zij hoeven dit niet opnieuw te doen. Indien er gegevens aangevuld zouden moeten worden volgens de nieuwe regels, wordt er contact met deze organisaties opgeno- men. De gemeente Vlissingen werkt aan een nieuw subsidiebeleid. Alle betrokken organisaties ont vangen in juli 2008 de nieuwe subsidieregels. Vervolgens kun nen organisaties subsidies voor 2009 uiterlijk indienen tot 29 augustus 2008. Nieuwe verordening De gemeente Vlissingen is vorig jaar gestart met het vernieuwen van de Algemene Subsidiever ordening gemeente Vlissingen 2008 (ASV) en van het subsi diebeleid. De organisaties die al een subsidie ontvingen zijn daarover per brief steeds geïn formeerd en er zijn openbare informatieavonden gehou den. Het vernieuwingsproces is inmiddels zo ver, dat de ASV is vastgesteld per 1 januari 2Ö08. Raadsvoorstel Öp het nieuwe beleid is inspraak verleend. Er kwamen veel reac ties binnen. Mede aan de hand van de inspraakreacties bereiden burgemeester en wethouders een raadsbesluit voor. Naar verwach ting zal de gemeenteraad in mei 2008 beslissen over het nieuwe beleid. Consultatieronde In juni 2008 worden de beleids regels voorbereid. Er volgt dan een consultatieronde met subst- dieontvangers waarna de nieuwe regels door burgemeester en wet houders worden vastgesteld. Naar verwachting gebeurt dit eind juni 2008. Subsidieaanvragen 2009 Aanvragen van subsidie voor het jaar 2009 kunnen pas op een cor recte wijze worden ingediend ais de aanvragende organisatie goed op de hoogte is van de nieuwe regels. Dit zal pas in de loop van juli 2008 kunnen zijn. De uiterlijk datum waarop een aanvraag 2009

de Faam | 2008 | | pagina 10