Gezamenlijke commissievergadering in april Nieuwe Ampèreweg Vroege stadsvogelexcursie Middelburg Gratis uitleen energiemeters Dag van de Leerplicht Woensdag 9 april 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-maii naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 In het voorjaar zingen de vogels om het hardst. De mannetjes om indruk te maken op de vrouwtjes of om te laten horen dat ze er zijn ter afbakening van hun territori um of gewoon omdat ze het naar hun zin hebben. Elke vogel met zijn eigen geluid, waardoor je dus zonder ze te zien toch weet dat ze er zitten. Al wandelend en luisterend te leren wat er aan vogels vliegt organiseert MICMEC Walcheren weer een aantal vroegevogelexcursies in het kader van het Middelburgse project Stads- vogels. De eerste excursie is op zaterdag 19 april en de tweede op zondag 25 mei. Beide excursies beginnen 's morgens om zes uur voor het stadhuis op de Markt. Gids Floor Arts van de Vogelwerk groep Walcheren leidt de groep op 19 april via stadswijken, bolwerken en park Toorenvliedt naar Vogelopvang De Mikke, waar een heerlijk biolo gisch ontbijt wacht. Deelname is gratis, opgave noodza kelijk in verband met het ontbijt. Aanmelden kan bij de MilieuWinkel, 63 34 19 of e-mail milieuwinkel- zld@kpnplanet.nl De gemeenteraad van Middelburg besluit deze maand of er geld beschikbaar komt voor het restaureren en onder houden van de kademuren. Foto: Jan Koole Enig idee hoeveel stroom uw koel kast verbruikt? Of de tv in de stand by-stand? Of wilt u met eigen ogen vaststellen dat een spaar lamp slechts een fractie stroom gebruikt in vergelijking met een gloeilamp? Onder-zoek dit alles thuis met een energiemeter. En trek op basis hiervan uw persoon lijke besparingsplan. De MilieuWin kel heeft hier tal van tips voor. Goed voor portemonnee en milieu! De energiemeters zijn voor twee weken te leen tegen een borgsom bij de MilieuWinkel, Reigerstraat 2. U krijgt er een duidelijke werkbeschrijving bij, inclusief een lijstje met een gemiddeld gebruik van de meest voorkomende apparaten. Gezien de verwachte grote belangstel ling voor de meters is het raadzaam er een te reserveren via telefoon 63 34 19 of e-mail milieuwinkel-zld@kpnpla- net.nl Ter extra motivatie om het energiever bruik thuis eens onder de loep te nemen kan de klimaatfilm 'An inconve nient truth' bekeken worden. Ook die is te leen in de MilieuWinkel. Donderdag 10 april is de 'Dag van de Leerplicht'. Op deze dag beste den het ministerie van Onderwijs Cultuur en Wetenschappen en de leerplichtambtenaren extra aan dacht aan het belang van leren en de leerplicht. Op dit moment staat de leerplicht hoog op de agenda van de landelijke politiek. Niet voor niets is de leeftijd dat een jongere leerplichtig is in 2007 verhoogd naar 18 jaar. Het is voor jongeren van groot belang dat hij of zij met een diploma de school verlaat. Voortijdig schoolverlaten moet tegengegaan worden. Het is dus belangrijk dat kinderen al vroeg gewezen worden op de leer plicht en het regelmatig naar school gaan. Daarom is er een speciale internetspeurtocht gemaakt voor de kinderen van groep 7 en 8 van de basisschool. Op dinsdag 15 april is er een geza menlijke vergadering van de raads commissies Algemeen Bestuur, Maatschappelijke Zaken en Ruim te. De vergadering wordt gehou den in het stadskantoor en begint om 19.30 uur. Wegens een beperkt aantal agenda punten worden de drie commissies samengevoegd tot één gezamenlijke commissievergadering. Daarmee komen de geplande vergaderingen van 9 en 14 april te vervallen. Aan de orde komt onder andere de evaluatie van het softdrugsbeleid, de restauratie van een gedeelte van de kademuren en de verruiming van de openingstijden van de parkeergarages. Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoorstellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehande ling wordt het advies van de commis sie aan de raad vastgesteld. De raads vergadering staat op voor 21 april. Inspraak Het eerste deel van een commissie vergadering is gereserveerd voor bur gers. Insprekers kunnen op een agen dapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet afhankelijk van de agenda. Zij kunnen zelf een onderwerp aankaar ten. De gemeente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minu ten de tijd. Als het druk is met inspre kers, kan de voorzitter de spreektijd inkorten. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waar tegen bezwaar of beroep openstaat. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Waar en wanneer De commissies vergaderen iedere maand om 19.30 uur in het stadskan toor. Een commissie bereidt een groot deel van het raadswerk voor. Tijdens een commissievergadering worden geen besluiten genomen. Dat gebeurt pas in de raadsvergadering. De bijeen komsten zijn openbaar. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Agenda's en verslagen van commissie vergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/Raadscom missies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Commissie op de radio Radiozender CoolFM is iedere com missievergadering aanwezig om ver slag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van deze vergadering en reac ties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor donderdag 17 april, herhaling op maandag 21 april. De uitzendingen beginnen om 20.00 uur. CoolFM is te vinden op 105.3 FM, 107.1 FM of 107.7 FM en op de kabel 94.4. Informatiemarkt Voor woensdag 23 april staat er een informatiemarkt gepland. Op deze avond wordt de nota 'Actualisering Parkeerbeleid' behandeld. De bijeen komst is in het stadskantoor en begint om 19.30 uur. Deze informatiemarkt heeft als doelstelling om raadsleden voor te bereiden op de besluitvorming. Foto: Jan Koole De N57 komt eraan. En de gemeente Middelburg maakt zich gereed voor de komst van de nieu we weg. De eerste plek waar u dit kunt zien, is op industrieterrein Arnestein. Het bestaande parkeer terrein bij de Vitrite wordt aange past om ruimte te maken voor de te verlengen Ampèreweg. De toegankelijkheid van Arnestein wordt sterk verbeterd door de aanleg van de N57. De nieuwe N57 krijgt een op- en afrit ter hoogte van het kruis punt Voltaweg/Elektraweg. Om de afrit aan te sluiten op het industrieterrein, gaat de gemeente de Ampèreweg ver lengen, op de plaats waar Verhuis bedrijf Bouwense gevestigd was. De verlengde Ampèreweg wordt de nieu we hoofdontsluiting van Arnestein op de N57. Om ruimte te maken voor de nieuwe Ampèreweg, zal het huidige parkeer terrein bij de Vitrite worden aange past. Aannemer Geldof is vorige week begonnen met de werkzaamhe den. Wat gaat er precies gebeuren? Een gedeelte van het huidige parkeerter rein wordt opgebroken. Trottoirbanden en straatklinkers krijgen een andere plek. Ook een deel van het asfalt verdwijnt. Een nieuw hek zorgt ervoor dat het par keerterrein er weer tiptop uitziet. Nieuwsbrief Meer weten over de N57? Op het stadskantoor is een nieuwsbrief over de N57 verkrijgbaar. Daarin onder andere een luchtfoto waarop u kunt zien hoe de nieuwe weg gaat lopen.

de Faam | 2008 | | pagina 9