Geen verhoging tarief eerste parkeervergun- ning bewoners Het woord aan raadslid Wim Steketee Parkeergarages gesloten Middelburg heeft sCOOL sport-school Julianabad 2 mei weer open lElwTaN'v/MillDe Faam Woensdag 9 april 2008 - Pagina 8 Vorig jaar besloot de gemeente raad om het parkeerbeleid te actualiseren. Het bestaande par keerbeleid dateert van 2002 en er is sindsdien veel veranderd. Met een up-to-date parkeerbeleid wil de gemeente inspelen op toe komstige ontwikkelingen, zoals de N57. Ook moeten knelpunten, bijvoorbeeld de hoge parkeer druk in het toeristenseizoen, zo goed mogelijk worden opgelost. Aan het verkeerskundig adviesbureau Goudappel Coffeng is gevraagd om een rapport over een geactualiseerd parkeerbeleid te schrijven. Het Col- iege van burgemeester en wethou ders besloot om over dat rapport niet direct zelf een standpunt in te nemen, maar eerst de reactie van de inwoners te vragen. Van die mogelijkheid is goed gebruik gemaakt, want er kwa men ruim zeventig inspraakreacties. Op basis van de inspraakreacties zijn meerdere varianten opgesteld en doorgerekend. Het college heeft nu bepaald welk voorstel aan de gemeen teraad voorgelegd wordt. Het is een voorstel dat op belangrijke punten afwijkt van het rapport van het advies bureau, want de inspraakreacties heb ben veel invloed gehad op het stand punt van het college. Zo adviseerde Goudappel Coffeng om het tarief van de eerste bewonersver gunning te verhogen naar 91,20 per jaar. Het college stelt de raad voor om dit niet over te nemen en het huidige tarief van 54,24 te handhaven. En anders dan voorgesteld, komen er wat het college betreft geen wacht lijsten voor tweede vergunningen. Het bureau adviseerde ook om van het bestaande overloopterrein aan de Sandberglaan een parkeerterrein te maken. Gezien de reacties van bewo ners in de omgeving, wil het college Foto: Mieke Wijnen dat advies niet zomaar opvolgen. Het stelt voor om de locatie Sandberglaan te betrekken bij een bredere discussie over de noodzaak en locatie van par keerplaatsen aan de westzijde van het centrum. Een ander belangrijk voorstel is het openstellen van de parkeergara ges in de binnenstad. De gemeente raad wordt voorgesteld om die alle dagen 24 uur per dag open te hou den. En 's avonds en 's nachts gratis te maken. Maar het is uiteindelijk de raad die besluit. De raad werkt in drie stappen naar een besluit toe: Datum Woensdag 23 april Maandag 19 mei Maandag 26 mei Wat Informatiemarkt Commissie Ruimte Gemeenteraad Omschrijving Bedoeld om raadsleden te informeren vooraf gaand aan debat en besluitvorming. En om contact tussen inwoners en raadsleden te bevorderen. Ruim gelegenheid voor inwoners om het woord te voeren en het gesprek aan te gaan met raadsleden. Debat tussen de politieke partijen. Mogelijkheid tot inspreken door inwoners. Aanmelding daarvoor kan tot en met vrijdag 16 mei via telefoonnummers 67 54 81 of 67 54 82. Besluit door raad. Vergadering is openbaar, maar er is geen gelegenheid tot inspreken. Even bijpraten Als ik dit stukje schrijf, is het al meer dan zeven maanden gele den dat u via deze krant iets over Middelburg Transparant kon le zen. Jammer, maar het is niet anders. De volgende gebeurtenissen van de afgelopen maanden hebben in ieder geval onze bijzondere aandacht ge had. Ten eerste: Op 31 maart jl. tijdens de raadsvergadering is besloten dat er een veilige en korte fietsroute binnen stad - Mortiere komt. Wij als Middelburg Transparant hebben dit raadsvoorstel gesteund, omdat goe de bereikbaarheid per fiets voor alle belangrijke bestemmingen van nu en in de toekomst in de Mortiere ge waarborgd dient te worden. Ten tweede willen wij graag het fiets pad over de Westelijke Oude Haven- dijk, tussen Middelburg en Nieuw- en Sint Joosland, behouden. Daarbij vin den wij het jammer dat er plotseling zoveel bomen in de omgeving gekapt zijn. Ze waren naar verluid ziek. Ten derde: Het baart ons zorgen dat de thuiszorg voor ouderen sterk aan Foto: Mieke Wijnen het verslechteren is. De gemeenten zijn verantwoordelijk voor het toewij zen van thuiszorg. Onder meer door het per telefoon inventariseren van de zorgbehoefte kunnen schrijnende toestanden ontstaan, waardoor men sen niet meer thuis kunnen blijven wonen. Wij als Middelburg Transpa rant zullen ook hier de vinger aan de pols blijven houden. Ten vierde:Wij betreuren dat het over grote deel van de gemeenteraad ab soluut geen prioriteit stelt om een on derzoek in te stellen naar het drama van de bouwput. Het zou volgens een aantal partijen in de gemeenteraad geen toegevoegde waarde meer heb ben ondanks dat de bouwput nog steeds een wond is in onze mooie Middelburgse binnenstad. Ook wordt er zijdelings maar aan voorbijgegaan dat dit drama per Middelburgs gezin maar liefst negenhonderd euro heeft gekost. Voor Middelburg Transparant hoeven er geen koppen te rollen en geen vingertjes te worden gewezen. Wel vinden wij het van het grootste belang dat in het kader van een leer proces een dergelijk drama nooit meer zal, kan en mag gebeuren. Kor tom, we hopen er alleen maar lering uit te trekken. Tevens maak ik van de gelegenheid gebruik u een fijne zomer toe te wen sen. Wim Steketee Fractievoorzitter Middelburg Transparant wsteketee@zeelandnet.nl De locatie is steeds de raadzaal van het stadskantoor aan de Kanaalweg 3 (ingang bij benzinepomp) en de aanvangstijd 19.30 uur. ledereen die zich in het parkeerbeleid interesseert, is bij deze bijeenkomsten van harte welkom. Zoals ieder jaar zijn de parkeergarages dicht op Koninginnedag (30 april) en Hemelvaartsdag (1 mei). Op Bevrijdingsdag (5 meijzijn de garages gewoon open. Er wordt op deze dagen niet gecontroleerd op het betaald parkeren. Parkeerfolder De nieuwe parkeerfolders 2008 zijn uit. Er is een parkeerfolder met informatie voor de vergunninghouders en één voor de bezoekers van Middel-burg. Hierin staan vermeld de parkeerta rieven, een plattegrond met parkeer plekken en de parkeerroute. Ook staan er ander nuttige tips in zoals informatie over het transferium. De folders zijn verkrijgbaar bij de Touristshop en op het stadskantoor. Vorige week donderdag ging de Brede School Middelburg Zuid van start met sCOOLsport-school. Wethouder Huub van Klinken verrichte de openingshandeling. Doel is een school waarin kinderen elke dag bewegen en profiteren van de neveneffecten van sport en bewe ging. Het project is ontwikkeld door SportZeeland. 30 minuten bewegen De opening ging gepaard met de lan delijke campagne '30 minuten bewe gen', die sporten en bewegen stimu leert. Negenhonderd kinderen van de Brede School, Kinderopvang Walcheren en stichting Arduin deden daar aan mee. Foto: Jan Koole Het Julianabad aan de Koningin Julianalaan in Arnemuiden gaat vrij dag 2 mei weer open. Er kan ieder dag, behalve op zon- en feestda gen, in het buitenbad gezwommen worden tot en met zaterdag 13 september. Wilt u een abonnement? Laat u dan op dinsdag 22 april van 10.00 tot 15.00 uur inschrijven in het Juliana bad. Neem bij de inschrijving een re cente pasfoto mee. Openingstijden: Vrijzwemmen maandag t/m zaterdag van 13.15 - 17.00 uur Volwassenuurtje incl. kind t/m 7 jaar maandag t/m vrijdag van 12.00 - 13.00 uur Voor meer informatie kunt u bellen met telefoonnummer 60 13 99.

de Faam | 2008 | | pagina 8