Bekendmaking EuroVoordeel bij uw EuroSlijter.. Moeiteloos stoppen met roken kan! De Moerbei Hildernisse sanitair bouwmaterialen VOORDELIG OIMLINE BESTELLEN Rijkswaterstaat Marquise de Lassime JeTspaarsystee». Woensdag 9 april 2008 - Pagina 37 Vervolg van pagina 36 voorschriften van genoemd bestemmings plan. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 11 april tot en met 22 mei 2008 ter inzage in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling ziin/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit ken baar maken bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een monde linge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnum mer 67 52 25. Kijk voor meer informatie van de informatii □inas ourg.nl Teletekstpagina 830. www.mn en Ie ge- itelijke in de Faam, Maximaal Door Margon van den Berg VLISSINGEN - Stel je voor hoe heerlijk het is om niet langer afhankelijk te zijn van die sigaret. Stel je voor dat niemand meer zeggen kan: 'Wat stink je, ben je nou nog niet gestopt?' Geen schuldgevoel meer naar je omgeving: ze roken mee, ze maken zich zorgen. Hoe vaak heb je niet te horen gekregen dat er een dag komt dat je spijt zult hebben? Maar stoppen met roken is zo moeilijk Bij de methode die Jasper van Well hanteert wordt gewerkt met piepkleine puntjes die pijnloos in het oor worden geplaatst op zogenaamde anti-rookpunten. Hierdoor worden de lichamelijke ontwennings verschijnselen meteen onderdrukt. Roken is een verslaving, dat weet iedereen. Een lichamelijke én geestelijke verslaving. Als je nooit gerookt hebt, is het zo makkelijk te zeggen: als je wilt stoppen, dan stop je er toch gewoon mee? Zo werkt het niet. Maar als een roker écht wil stoppen, geeft Make it Easy de garantie dat het gaat lukken. Binnen veertien dagen gaat hij of zij als niet-roker door het leven. Moeiteloos, dankzij de Make it Easy-methode. Sinds de oprichting in 1994 heeft Make it Easy vele duizenden rokers van hun verslaving afgeholpen. Nu, dertien jaar later, zijn er 53 praktijken in Nederland waar therapeuten werken volgens de Make it Easy methode. Jasper van Well is één van hen. Levenslange garantie Na zeven dagen is het 95% gelukt de sigaret vaarwel te zeggen en na een jaar is het percentage dat niet rookt nog steeds bijzonder hoog: 75% (onafhankelijk onderzoek derden). Maar Make it Easy streeft naar een rookvrij Nederland en geeft daarom levenslange garantie op de behandeling. Gaat men gedurende de eerste zes maanden toch de fout in, dan is een herhalingsbehandeling geheel gratis. Daarna betaalt men slechts het consult. Jongeren tot 18 jaar behandelt Make it Easy gratis. De Make it Easy-methode heeft overeenkomsten met acupunctuur. Bij het oor worden met een elektronische 'verklikker' bepaalde zenuwbanen opgezocht. Als dat zoekertje een signaaltje afgeeft, drukt Jasper er razendsnel en absoluut pijnloos drie heel kleine, steriele puntjes in. De puntjes worden geplaatst op de uiteinden van de zenuwbanen, die het signaal 'ik wil een sigaret' naar de hersenen sturen. De puntjes onderbreken dat verslavings signaal. Door de puntjes een week lang te laten zitten en meerdere malen per dag met een magneetje te activeren, verdwijnt de behoefte te roken. Zonder ontwennings verschijnselen. Ongeveer een week later worden de drie puntjes vervangen door een nieuw puntje, waardoor er geen behoefte ontstaat meer te eten of snoepen. Met de Make it Easy-methode is het dus mogelijk te stoppen mét roken zonder afkickproblemen of dik te worden. Maar omdat roken meer is dan een lichamelijke verslaving alleen, maken ook de psychologische aspecten deel uit van de behandeling. Daarom maakt een peptalk van ongeveer een uur deel uit van de eerste behandeling en krijgt iedereen een boekje mee. Ter ondersteuning, want op het moment dat de puntjes zijn geplaatst, is alle behoefte aan nicotine verdwenen. Jasper van Well werkt uitsluitend op afspraak. Ook heeft hij ervaring met groepsbehandelingen voor bedrijven. Diverse televisiemakers ondersteunden de Make it Easy- methode door er in hun program ma's positieve aandacht aan te geven. Inmiddels wordt Make it Easy eveneens door meerdere zorgverzekeraars erkend. Om u nog beter van dienst te kunnen zijn, geven wij maandelijks behandelingen op dinsdag in CIG Zeeland, Edisonweg 41 a in Vlissingen. Voor alle verdere informatie en voor het maken van een afspraak kan van 09.00 uur tot 21.00 uur gebeld worden naar 0174- 213202. Voor meer informatie tevens: www.makeiteasy.nl 50 AFHAALPUNTEN, BEZORG- EN MONTAGESERVICE Wet verontreiniging oppervlaktewateren Gedoogbeschikking voor Total Raffinaderij Nederland N.V. te Vlissingen voor het overschrijden van de lozingseis voor som-BTEX tot maximaal 10 mg/l De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Op 4 oktober 2007 is van Total Raffi naderij Nederland N.V. te Vlissingen een aanvraag ontvangen voor het verhogen van de concentratie van som-BTEX in de bestaande lozingseis. Vooruitlopend op de nieuwe vergunning is een tijdelijke gedoogbeschikking ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) verleend voor het tot maximaal 10 mg/l overschrijden van de lozingseis, zoals is opgenomen in de bij beschikking van 16 februari 2006 met nummer WVO 818 verleende vergunning voor het lozen van afvalwater via de afvalwaterzuiverings installatie van Evides Afvalwater en het rechtstreeks lozen op de Westerschelde. Dit gedoogbesluit geldt voor een periode van maximaal 6 maanden. Terinzagelegging De gedoogbeschikking en andere van belang zijnde stukken liggen vanaf heden ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: - Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 62 24 28), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur; - in de centrale hal van het stadhuis van de gemeente Vlissingen, gelegen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen tijdens kantooruren. Na voorafgaande afspraak (telefoon 0118-48 73 39/48 73 00 of whe@vlissingen.nl) kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur ingezien worden. Bezwaar en voorlopige voorziening Ingevolge de Algemene wet bestuurs recht kan tegen de gedoogbeschikking binnen zes weken na de dag waarop dit is bekendgemaakt een bezwaarschrift worden ingediend. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan de Staats secretaris van Verkeer en Waterstaat en gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg, Het bezwaarschrift dient te zijn onder tekend en ten minste het volgende te bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening van het bezwaar; - de vermelding van het bestuursorgaan dat het gedoogbesluit heeft genomen en zo mogelijk de datum en het kenmerk van het gedoogbesluit; - een opgave van de redenen waarom men zich met het gedoogbesluit niet kan verenigen. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State (adres: Postbus 20019, 2500 EA Den Haag). Van de indiener van een beroepschrift/ verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening wordt een bedrag aan griffiegeld geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen, kunt u zich in verbinding stellen met de secretarie van de voornoemde afdeling. Middelburg, 9 april 2008. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van de afdeling Bestuurlijk Juridische Zaken en Vastgoed, mevrouw mr. E.M. Schoof EuroSI i iter gratis odvwlentio 'Pubers roken minder snel bedwelmd, waardoor ze langer kunnen door drinken. Dat is desastreus. Alcohol heeft zo langer de tijd onherstelbare schade aan te richten bij cellen, die we juist tijdens de puberteit ontwikkelen." De Hersenstichting laat ons kennis maken met onze hersenen. Omdat daarin nogal veel gebeurt tijdens de puberteit, is dat een van haar thema's. Ben je een puber, denk je dat je er één bent of heb je er één? Vraag dan de brochure over puberhersenen aan op www.hersensHchting.nl Hersenstichting Nederland Breinbrekertd Werk Merlot Vin de Pays de l'Aude 75 cl Soepele rode wijn vol sappig fruiten een prettige, zachte afdronk. 100% merlot. Een perfecte drink- en maaltijdwijn. Lekker bij Franse en Hollandse kaas, gevulde ham rolletjes, póté en licht gekruide vleesschotels. VRAAG NAftR0NSc.fl DORPSSTRAAT 52 4356 AK OOSTKAPELLE TEL.:0118-581247 PLEIN 194010-12 4331 LH MIDDELBURG TEL.:0n8-612769

de Faam | 2008 | | pagina 37