VAN DE dé Weekkrant De Faam INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG I VEERE Woensdag 9 april 2008 - Pagina 36 INFORMATIE OVERHEID VRUSTELUNGSPROCEDURE Koudekerke - het vergroten van een woning Meulpad 41 a (art. 19, lid 3 Wet RO) Meliskerke - het bouwen van een vrijstaande woning Mariekerke 26 (art 15 Wet RO); Serooskerke het vergroten van een woning Smidswegje 3 (art. 19, lid 3 Wet RO); De (bouw)plannen zijn (gedeeltelijk) in strijd met het bestemmingsplan. Wij zijn van plan vrijstelling c.q. vergunning te ver lenen door toepassing van genoemd arti kel. In verband hiermee liggen de ontwerp vrijstellingsbesluiten en de relevante stuk ken van 10 april t/m 21 mei 2008 ter inzage. Gedurende de genoemde perio de kunt u mondeling of schriftelijk een zienswijze tegen een bouwplan bij het col lege indienen. BOUW/ SLOOP/ AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Wo ningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergunning zijn ingekomen voor Domburg - het plaatsen van een tuinberqinq Eb en Vloed 44; - het slopen van leidingisolatie van Huize Overduin Dunoweg 7; - het gedeeltelijk vernieuwen van voor- en achtergevel en woningindeling Duin straat 3; Gapinge - wijziging van een bouwaanvraag voor het bouwen van 3 woningen Nieuwe Wei 10, 12 en 14; Koudekerke - het gedeeltelijk veranderen van een woning Meulpad 7; Oostkapelle - het gedeeltelijk vergroten van een wo ning Molenweg 21a; Veere - het plaatsen van een dakkapel Veerseweg 67; Westkapelle - het slopen van een woning Papestraat 10; - het bouwen van een woning Papestraat la- wij wijzen u erop dat tegen deze aan vraag om een bouw-/sloopvergunning géén bezwaarschrift ingediend kan wor den. Dat kan pas nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken). GEWIJZIGDE VASTSTELUNG BESTEM MINGSPLAN "KOM GRUPSKERKE" Van 10 april t/m 21 mei 2008 ligt het door de gemeenteraad op 27 maart jl. (gewijzigd) vastgestelde bestemmingsplan "Kom Grijpskeike" ter inzage. De voor naamste onderwerpen van de gewijzigde vaststelling zijn: het aanpassen van de toe lichting en ae voorschriften op enkele ondergeschikte delen, het opnemen van een regeling voor mantelzorg en het actu aliseren van de paragraaf archeologie. Ook is, n.a.v. ingediende zienswijzen, de bestemming van net pand Schu Motstraat 1 aangepast en is in de toelichting aan dacht besteedt aan de al uitgevoerde uit breiding van het pand Loodnolseweg 2. GEWIJZIGDE VASTSTELUNG BESTEM MINGSPLAN "BROUWERUWEG 2E FASE" Van 10 april t/m 21 mei 2008 ligt het door de gemeenteraad op 27 maart jl. (gewijzigd) vastgestelde bestemmingsplan "Brouwerijweq 2e fase" ter inzage. Dit bestemmingsplan betreft een uitbreiding van de kern Domburg aan de Brouwersbuurt/Brouwerijwea. De gewij zigde vaststelling heeft betrekking op het schrappen van de woorden "inclusief aan- en uitbouwen" in artikel 7, lid 3 onder k van de voorschriften. Voor beide gewijzigd vastgestelde telijke website, www.veere.nl, onder "visie en beleid, bestemmingsplannen". NIEUWE STRAATNAMEN Op 18 maart 2008 hebben wij besloten om aan de twee nieuwe straten in het bestemmingsplan "Onrustpolder" te Biggekerke de namen "Zandwei" en "Derrienk" toe te kennen. Deze straatna men zijn ontleend aan de oorspronkelijke veldnamen Zandweitje en Derrienkmoer. bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg door: - diegene die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt; - iedere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken; - iedereen die bedenkingen heeft tegen de door de gemeenteraad bij de vaststelling aangebrachte wijzigingen in het be stemmingsplan. De gewijzigd vastgestelde bestemmings plannen zijn ook in te zien op de gemeen ZWEMBAD DE GOUDVUVER SEROOS KERKE Op woensdag 9 april tussen 19.00 en 20.00 uur kunnen aan het zwembad "De Goudvijver" te Serooskerke formulieren afgehaald worden voor het verkrijgen van abonnementen voor het zwem-seizoen 2008. De ingevulde formulieren moeten worden ingeleverd aan het zwembad op donderdag 10 april 2008 tussen 19.00 en 20.00 uur, of kunnen worden van de balie zijn van maandag t/m vrij dag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzon dering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op onze website www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk, gemotiveerd, onderte kend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: net college van B W, ae bur gemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De neente moet de zaak opnieuw bekij- stuurd naar j. de Hartog, Kanaak Oostzijde 5, 4351 RG Veere. De abon nementen en leskaarten voor 2008 kun nen tegen contante betaling worden afge haald op woensdag, 7 mei 2008 tussen 19.00 en 20.00 uur. Het zwembad is geopend vanaf 15 mei tot 15 september 2008. De zwemlessen starten vanaf 19 mei. Meer informatie zie de website: www.veere.nl TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tij dens openingstijden inzienbij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden ken aan de hand van de argumenten die in het bezwaarschrift worden genoemd en dan een nieuw besluit nemen. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indienen. Iemand moet rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaar schrift ook een voorziening gevraagd worden bij de Rechtbank. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015,4330 KA Middelburg. Voor infor matie kunt u bellen: (0118) 555 444. Domburg, 9 april 2008 Burgemeester en wethouders van Veere gemeente Middelburg BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor Cassinstraat 5: uitbreiden keuken. Cassinstraat 7: uitbreiden keuken Dwarskaai 2A: aanbrengen 5 ladder- haken en 15 veiligheidsogen, vernieu wen zinken afdak boven voordeur en repareren goot. Elektraweg 1ged. veranderen fabriek. Ganzengana 3: vernieuwen tuinmuur, verhogen dak berging en wijzigen lin kerzijgevel. Hannie Sc haftstraat 34: plaatsen tuin huisje. Korteweg 2, Nieuw- en Sint Joosland: plaatsen 2 dakkapellen en 2 garage deuren. Mortiereboulevard 20: inrichten winkel. Mortiereboulevard 20: aanbrengen reclame. Mortiereboulevard 30: plaatsen trap. Noordweg 194: veranderen gevelaan zicht; veranderen overstek. Pinksterbloemlaan 3, Amemuiden: plaatsen overdekt terras. Pottenmarkt 5-7: realiseren nieuwe trapopgang t.b.v. woning. Reigerstraat 5-7: plaatsen ladderhaken. Westerscheldestraat 50: veranderen uid II, volkstuincomplex: bouw schuur tje met aanbouw. Informatie over deze bouwplannen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor, telefoon 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kun nen worden ingezien. VERlfENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloopver gunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Ampèreweg 3IA: bouw loods (28-3). Brafcstraat 45: aanbrenqen gevelrecla me (2-4). Diodeweg 23: plaatsen kunststof kozijn in voorgevel (31 -3) Geersesweg, volkstuincomplex Veerse- poort: plaatsen kweekkas (31 -3). Goese Korenmarkt 20-26: slopen pand (2-4). Korteweg 2, Nieuw- en Sint Joosland: plaatsen 2 dakkapellen en 2 garage deuren (31-3). Kruisweg 2: sloop qedeelte schoolqe- bouw (28-3). Langstraat 16A, Amemuiden: ged. ver anderen zijgevel (31 -3). Louis Armstrongstraat 32: bouw gara ge (28-3). Louis Armstrongstraat 34/36: bouw dubbele berging (28-3). Mortiereboulevard 7: aanbrengen re clame (31-3). Nieuwkmdseweg 6, Amemuiden: ver bouw woning tot winkel, aanpassen voorgevel en realiseren uitbouw achter (31-3). Nieuwstraat 17: sloop berging (28-3). Plein 1940 nr. 7: vergroten café (2-4). Prooijenseweg 18: uitbreiden woning en plaatsen garage (2-4). Quarleshavenstraat 36, Nieuw- en Sint Joosland: bouw woning met garage (2- 4). Varicensmarkt 15: aanbrengen recla- mebak (28-3). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van denden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes waken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningen rechter Rechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VRUSTELUNGEN EN VER GUNNINGEN NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstellingen van het bestem mingsplan en bouwvergunningen zijn verleend: Louis Armstrongstraat 30: bouw garage. Nieuwstraat 17: veranderen woning/ werkruimte. Tnomboneweg: bouw vrijetijdspark (ZEP). •Van Chtersweg 2P (achter sportvel den), Amemuiden: plaatsen vakwerk- mast t.b.v. telecommunicatie. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 10 april tot en met 21 mei 2008, elke werkdag tij dens kantooruren ter inzage bij de vak balie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebben de die het niet eens is met de verleende vrijstelling ten behoeve van het uitvoeren van het desbetreffende bouwplan kan van 11 april tot en met 22 mei 2008 een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is van voor- verige gronden besfuit(en) komt gedurende met de noemdfe laatstgenoemde periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen oezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter Rechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. De volqende rijksmonumentenvergunning is verleend: Vlissingsestraat 4: verbouw woning. De vergunning en alle relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 10 april tot en met 21 mei 2008 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunning verlening en Handhaving een mondelinge toelichting geqeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die tegen het ont werpbesluit een zienswijze heeft inge diend (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswij ze te hebben ingediend) kan vanaf 11 april tot en met 22 mei 2008 een gemoti veerd beroepschrift indienen bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroepschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter Rechtbank Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. ONTWERPBESLUIT WAARTEGEN GEEN ZIENSWIJZEN IS INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inzake de onderstaande ontwerpbesluit binnen de termijn van ter inzage legging geen ziens wijzen naar voren zijn gebracht: Park Overwater 28: verlenen van vrij stelling op grond van artikel 19, derde lid van de Wet op de ruimtelijke orde ning voor het plaatsen carport. VRUSTELUNGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, UD3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voor nemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van: het bestemmingsplan "Beschermd Stadsgezicht" ten behoeve van Heren gracht 38: aanbouwen berging. net bestemmingsplan "Beschermd Stadsgezicht" ten behoeve van Kinder dijk 84: aanpassen achtergevel. het bestemmingsplan Poldertje" ten behoeve van Schuttershof 14B te Amemuiden: bouw berging met volière. het bestemmingsplan "Buiti Middelburg 2e Herziening" ten behoe ve van Van 't Hoffweg 5: bouwen hob byschuur. De ontwerp-vrijstellingsbesluiten met de relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 10 april tot en met 21 mei 2008 ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge ziens wijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op telefoonnummer 67 52 84. VRUSTELUNG EX ARTIKEL 19, UD 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij met toepas sing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling hebben verleend van het bestemmingsplan 'Zuid' ten behoeve van de aanleg van een klein gedeelte van een fietsverbinding aan de westzijde van de Schroeweg tussen de Schroebrua en de Torenweg. De volledige fietsverbinding wordt gerealiseerd door een gedeeltelijke aanpassing van een bestaand fietspad en de aanleg 'van een nieuw fietspad tussen de Statenlaan en de Torenweg en is voor het overgrote deel in overeenstemming met de voorschiften van de ter plaatse vigerende bestemmings plannen 'Dauwendaele' en 'Zuid'. De aanleg is voor een beperkt gedeelte (35 m2 ter hoogte van de kinderboerde rij) in strijd met het voorschrift 'Water' van het ter plaatse vigerende bestemmings plan 'Zuid'. Het vrijstellingsbesluit met de relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 11 april toten met 22 mei 2008 ter inzage bij de vakbalie Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden, mits zij omtrent het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren hebben gebracht, ingevolge de bepalin gen van de Algemene wet bestuursrecht beroep instellen bij de Rechtbank Middel burg, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Degene die een beroepschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter Rechtbank Middelburg, Postbus 5015 4330 KA Middelburg. Voor het oehandelen van zowel een beroepschrift als een voorlopige voorzie ning is griffierecht verschuldigd. VRUSTELUNG EX ARTIKEL 19, UD 3 WRO Burgemeester en wethouders van Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoordelijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren bracht. lurgemet Middelburg maken bekend dat zij voor nemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op ae ruimtelijke ordening onder voorwaarden vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan 'Stromenwijk', ten behoeve van de vesti ging van een praktijk voor sportmassage in een (klein) gedeelte van het pand Grevelingenstraat 21 Een dergelijke vestiging is in strijd met de Vervolg op pagina 37

de Faam | 2008 | | pagina 36