Walcheren Voor meer met minder Comfort is heel voornaam Arpas droomsanitair Logo Mies Bloemen* Si-Sa-Soep is speels Uit het Zakenhart van... Gemeente Veere start pilot in energieproject Heerema bouwt aan platform Nexen Creatieve basisschool gezocht Aantrekkingskracht Zeeland op jongeren nrAÏ/SEMfffiïïriDe Faamgp^m -Weegadag 9 apafego^fagina 33 VLISSINGEN - Heerema Vlissingen heeft een EPC contract gekregen voor de bouw van een jacket (onder stel) en funderingspalen voor het vierde platform van Nexen, in het Buzzard olie veld voor de kust van Groot- Britannië. Het 3,500-tons jacket krijgt een afmeting van 42 x 42 x 124 meter. In augustus wordt begonnen met de constructie. De ver wachting is dat het jacket en de palen gereed zijn voor verscheping in het derde kwartaal van 2009. VLISSINGEN - Een klimrek op het schoolplein of extra ringen in de gymzaal? Basis scholen in Middelburg en Vlissingen, die dringend be hoefte hebben aan de ver vanging of aanschaf van be paalde voorwerpen of goe deren, kunnen zich tot 15 mei aanmelden bij De Hy- potheker in Middelburg of Vlissingen. De scholen die nen zo origineel mogelijk duidelijk te maken waarom zij het geld zo hard nodig hebben. Aanmelden kan per brief, het liefst voorzien van een tekening, foto of kunst werk door de kinderen zelf gemaakt. Aanmelden via rob.vandeemter@hypothe- ker.nl, of per brief naar Se- geersstraat 9, 4331 JM Mid delburg. VLISSINGEN - In het Cine- café aan de Spuikomweg 3 in Vlissingen is woensdag 9 april (vandaag) een debat over het aantrekkelijk hou den van Zeeland voor jonge ren. Aanvang 19.45 uur. www.debraintapperij.nl Richard en Marcel Mies en mdewerksters. foto: l janssens De showroom Arpas Sanidrome. foto: leon janssens MIDDELBURG - Arpas Sanidrome opent dinsdag 15 april haar deuren op Mortiereboulevard 7, in Middelburg. Het bedrijf van Arno Fridt en Pascal de Jager heeft een schitterende showroom met een grote opstelling van badkamers en sanitair, afgewerkt met tegels uit eigen assorti ment. Verder installeert men CV's en vloerverwar ming, want Arpas Sanidro me is een gecertificeerd in stallatiebedrijf. Arno Fridt: "Wij werken met één vaste contactpersoon die alles voor de klant regelt." Maandag gesloten, tele foon 0118-551080 en www.arpas.sanidrome.nl Toetsing door merian kwakkelaar Den Haag - Een groep van vijfentwintig kritische jon geren gaat op donderdag 17 april het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit screenen op duurzaamheid. In voor gaande jaren werden de mi nisteries van VROM, Bui tenlandse Zaken, de provin cies Zuid-Holland, Zeeland en de Tweede Kamer ge toetst op duurzaamheid. Deze screening is een initiatief van de Nationale Jeugdraad. Hiermee geven de jongeren het ministerie een frisse en onbe vangen blik op duurzaamheid. Roelinka Heij, communicatie medewerkster van de Nationale Jeugdraad: "In 2006 zijn we be gonnen met het screenen van overheidsorganisaties. We wil len jongeren de kans geven om de politiek in Den Haag te laten weten hoe zij over duurzaam heid denken en waarom dit be langrijk is. De groep bestaat uit enthousiaste jongeren tussen de zestien en vijfentwintig jaar. Zij gaan screenen hoe groen het ministerie van LNV is als orga nisatie. Hierbij gaan ze onder meer onderzoeken hoe ambte naren omgaan met duurzaam heid tijdens hun werk en daar buiten. De jongeren gaan hen van alles wagen over dit onder werp. Hierna presenteren zij hun bevindingen en adviezen aan Minister Verburg. Vooraf gaande aan de screening, krij- Jongeren kijken met een frisse blik. foto: feuce buonadonna gen de jongeren een voorberei dende training. Woordvoerster Marjet Heins, van het ministerie van LNV: "Onze organisatie vindt het geweldig dat jongeren dit initiatief nemen. We werken hier graag aan mee. Het biedt ons de kans om commentaar te krijgen over onze omgang met duurzaamheid. De feedback van de jongeren zorgt voor een frisse blik. Daarnaast komen de jongeren in de gelegenheid om meer te weten te komen over ons ministerie. Voorafgaande aan de screening krijgen ze een uitgebreide rondleiding, waar bij we hen informeren over on ze werkzaamheden." Na drie maanden blikt de Nationale Jeugdraad terug op de scree ning. Ze onderzoekt of het mi nisterie werk heeft gemaakt van de uitgebrachte adviezen. De Nationale Jeugdraad is de lan delijke koepel van jongerenor ganisaties. De raad wil dat jon geren kunnen meedoen, mee denken en meebeslissen over alles wat voor hen belangrijk is. Meer informatie over de jeugd raad en het duurzaamheidon- derzoek is te vinden op de web site: www.jeugdraad.iil. MIDDELBURG - Mies Bloemen is het nieuwe lo go en de nieuwe uitstraling van de bekende bloemen- zaken Mies. Eigenaren Ri chard en Michel Mies bren gen in hun zes winkels steeds topkwaliteit. "De plus staat voor de uitbrei ding in breedte en diepte van ons totale aanbod", la ten Richard en Michel we ten. "Dat geldt ook voor kwaliteit en vakkennis." Mies Bloemen+ is het adres voor trouw- en rouwwerk, bloemen voor de zakelijke klant, en 'een bloemstukje op verzoek' is altijd aanwe zig. Vrijlandstraat 75, win kelcentrum Dauwendaele, telefoon 0118-639824 Sacha Vinkenvleugel en Sjaantje Priester, foto: l janssens MIDDELBURG - Si-Sa- Soep, Kromme Weele 13, in Middelburg staat voor hand gemaakte designlampen, ge- pimpte kindermeubeltjes, sieraden, interieur- en kado artikelen. Sjaantje Priester en Sacha Vinkelvleugel zijn de inspiratie achter Si-Sa-Soep: "Wij maken lampen en aller lei soorten sieraden. Maken en borduren dekens en kus sens. Wat je hier koopt daar zit aandacht in en is speels of nostalgisch. En bovendien veel leuke dingen voor de kinderkamer, zeker als kraamcadeautje." Ze geven ook workshops in sieraden maken en wolquilten. Tel: 0616438584 en www.si-sa- soep.nl door merian kwakkelaar GOES - Tijdens het evene ment Maatschappelijk Ver antwoord Ondernemen in de Zeelandhallen op donderdag 27 maart hebben de Provincie Zeeland, de gemeente Veere, Bouwend Nederland en DEL TA verklaard dat zij de ambi ties voor energiebesparing van het landelijke Meer met Minder programma in Zee land zullen aanjagen. Er wordt een pilotproject uit gevoerd in de gemeente Veere. Het streven is energie te bespa ren bij minimaal vijfenzeven tig bestaande woningen. Het Meer met Minder programma is een initiatief van de over heid, energiebedrijven, wo ningcorporaties en bouw- en installatiebedrijven. De lande lijke doelstelling is om een substantiële energiebesparing te bereiken bij woningen en gebouwen. De Zeeuwse part ners gaan samenwerken om eigenaren van gebouwen en woningen in Zeeland gericht te helpen bij energiebesparing. De belangrijkste maatregel die wordt genomen is het geven van maatwerkadvies. Eige naars van gebouwen krijgen een inzicht in de energiepres tatie van hun pand. Naar aan leiding hiervan, krijgen ze ad viezen over energiebesparing. Voorbeelden hiervan zijn een de aanschaf van een nieuwe hoog rendement ketel of isola tieverbeteringen. Verder stimuleert de overheid de aanschaf van zonneboilers, warmtepompen en zonnep anelen. De eigenaar van een pand beslist zelf welke maatre gelen hij uitvoert. Het uit gangspunt hierbij is dat de maandelijkse woonlasten niet stijgen. MIDDELBURG - Ton Smout, opticien, opto metrist, contactlenzen- specialist is ruim twaalf- eneenhalf jaar actief op Korte Delft 3. Ton's Brillenmode Contact lenzen heeft voor oogmeting uitstekende expertise in huis mede dankzij hetZimo-Consult van Hans Boer. "Wij zijn bezig met een stukje valonanschap maar zeer zeker ook met het montuur. Een bril is om mee te zien, hij moet goed passen en goed staan bij de drager. Com fort is heel voornaam, net als materiaalsoorten zoals tegen woordig titanium, licht en aller- gievrij." Een nuttige tip van Ton: "De grootste groep van de Ne- Ton Smout, Miranda Smout en Hans Boer. foto: izaak verkeste derlanders kan een gedeelte van de aanschaf van een bril via de belasting terugkrijgen." Ton Smout komt desgevraagd aan huis. Telefoon 0118-641117 en www.tonsbrillenmode,nl

de Faam | 2008 | | pagina 33