Senior Games op verschillende locaties in Zeelan Enthousiast De Faam Dansmiddag voor 50 plussers Optredens DJ's in centrum Walk-lnn Rocksessie met ENGO zangeres Bingo in De Regenboog Uitvoering turnen jazzdans 42e solisten- en ensembleconcours Bingo in De Zwaan Weekend vol met kitesurf-fun ten de weg te vinden naar het strand van Vrouwenpolder", benadrukt Fabian. "Er zijn in Nederland wel meer kitesurf- evenementen, maar vooral in de noordelij ke helft van het land. Wij bedienen met de Roha Kite Challenge surfers die niet helemaal naar Friesland of Noord- Holland willen rijden". Za terdag kunnen ervaren kite- surfers gratis kites en boards testen en om 13.00 uur gaat de Just4Fun Kitecompetitie van start. De dag wordt afgesloten met een BBQ vanaf 17.30 bij de Beachclub. Op zondag zijn er twee workshops om 11.00 uur en om 14.00 uur voor iedereen die een keer kennis wil maken met de kitesurfsport. In twee uur tijd leggen enthousiaste in structeurs uit wat er allemaal mogelijk is en kunnen deelne mers ervaren welke krachten een kite kan ontwikkelen. In schrijven voor de verschillende onderdelen kan op de dagen zelf vanaf 10.00 uur bij de info- stand in de Roha Beachclub op het strand van Vrouwenpolder. De Roha Kite Challenge biedt kkesurfplezier voor iedereen, foto: p.r. Ouderen gaan de strijd aan Voormalig topsportster Olga Commandeur is ambassadeur van de Senior Games, foto: izaak verkeste. door marina meijers VROUWENPOLDER - Zin in een weekend vol kitesurf- fun? Kom dan op 26 en 27 april naar het gezelligste ki- tesurfevenement van Zuid west Nederland: de Roha Kite Challenge 2008. Dit weekend worden er allerlei activiteiten georganiseerd, van wedstrijden voor de echte cracks tot workshops voor de beginner. Roha Windsurfcentrum uit Kamperland organiseert dit evenement voor de vierde keer. "Ieder jaar ontvangen we veel positieve reacties van de deel nemers en het bezoekersaantal neemt elk jaar toe", vertelt Fa bian Naerebout van Roha. "We verwachten nu ongeveer vijf honderd bezoekers, waarvan vijfendertig deelnemers aan de wedstrijd op zaterdag en tachtig deelnemers aan de workshops op zondag", legt hij uit. "De deelnemers komen uit het heel Nederland, maar ook kitesurf- ers uit Duitsland en België we- d00r marcel van der voort DOMBURG - De Senior Ga mes zijn van 7 tot en met 12 september 2009 in Zee land. Hoewel dat ver weg lijkt, is er inmiddels een be hoorlijke bedrijvigheid ontstaan. Voor de eerste keer heeft dit sportevene ment voor 50-plussers in Europa plaats. Bij de Parel in Domburg ging afgelopen donderdag de rode loper uit voor de sportliefheb bers. Met een showachtige 'tus senstand' in de theaterzaal van het complex zijn sponsors en andere betrokkenen bijgepraat. Hieruit blijkt dat de Senior Ga mes ernst zijn. Zeeland biedt sporters en publiek weliswaar geen imposante stadions maar de beschikbare accommoda ties lijken bijzonder geschikt. Hockey en tennis komen in Vlissingen, petanque, tennis en tafeltennis in Middelburg en Domburg is locatie voor de hip pische sport. Atletiek Vlissingen en Middelburg zien de atletiek aan zich voorbij gaan. "Wij hadden dat graag op de te bouwen sportboulevard gedaan. Onlangs hebben wij gesproken met de betrokken gemeenten, die ons nog steeds geen duidelijkheid en garantie kunnen geven dat alles op tijd klaar is. Wij moeten verder en hebben daarom voor sportpark de Bannink in Zierikzee geko zen", vertelt Ton Kienhuis van de Senior Games. Biljarten, bridge, dammen, judo/kata, schaken en wielrennen gaan naar Goes, triatlon is in Noord- Beveland, golf spelen de senio ren ook in Rilland-Bath en handboogschieten staat ge pland in Ovezande. Zeeuws- Vlaanderen krijgt eveneens een aantal sporten. Terneuzen is aangewezen voor badminton en zwemmen, Axel is gastheer voor de golfsporters en in Hulst strijden de volleyballers. Naast atletiek in Zierikzee, komt er golf in Bruinisse. Categorieën In totaal zijn er 21 verschillende sporten met twee categorieën. In categorie A geldt uitsluitend deelname op basis van criteria van de Nederlandse sportbon den. Bij categorie B is deelname mogelijk zonder toetsing van de bonden. De inschrijving via internet start zondag 1 juni. "Wij hebben een systeem be dacht om te voorkomen dat al leen Nederlanders zich snel in schrijven is en er geen ruimte overblijft voor andere landen", benadrukt president Luit Ezin- ga van de Senior Games. "Mochten bij sommige sporten bij landen te weinig inschrijvin gen zijn, dan komen er alsnog aanvullingen vanuit bijvoor beeld Nederland", gaat hij ver der. In Goes en Middelburg is ook een demonstratieprogram ma met ondermeer koersbal, darts, bowling, wandelen, tur- "Wij gaan met zijn allen ont zettend van de Senior Ga mes in Zeeland genieten", voorspelt voormalig korte baan loper Olga Comman deur. Ze is de ambassadeur van de spelen voor 50- plussers en heeft er duidelijk zin in. "Toen Ton Kienhuis mij vroeg werd ik direct slachtoffer van zijn enthousiasme", lacht ze. Olga is tegenwoor dig bekend vanwege de och tendgymnastiek op televisie. De Zeeuwse Thèrese van La- re is zo'n senior die volgend jaar zeker meedoet aan de spelen in het Zeeuwse. Ze behoort als triatlete bij de top in haar categorie. "Een dag zonder trainen komt praktisch bijna niet bij mij voor", zegt de triatlete. nen, korfbal, dansen en bow ling. Op het strand van Valke- nisse komt mogelijk beachvol- leybal. Senior Games 2009 kost naar verwachting 2,1 miljoen euro. Hiervoor zijn onder meer spon sors gezocht, zoals Zilveren Kruis Achmea, Roompot Va kanties, Delta, en Rabobank. Ook provincie Zeeland doet een duit in het zakje. Informatie: www.seniorga- mes2009.com. Woensdag 9 april 2008 - Pagina 27 OOST-SOUBURG - Stichting Palladium houdt vandaag (9 april) een dansmiddag voor vijftig plussers in wijkcen trum De Zwaan in Oost-Sou burg. Het begint om 13.30 uur en kost 2 euro. VLISSINGEN - Jongeren vanaf zestien jaar kunnen in jongerencentrum Walk-lnn in Vlissingen op zaterdag 12 april genieten van diverse stijlen dance-music. Street- wiZe verzorgt samen met DJ Bleephead, DJ Noisy en DJ Rocstar de avond. Het is van 20.00 tot 1.00 uur en de toe gang is gratis. MIDDELBURG - De Rock- session Band speelt zondag 13 april in Café 't Schutters hof in Middelburg met Anja Kicken de singer/songwriter van de Tilburgse poprock formatie ENGO als gast. De vaste bezetting van de band bestaat uit Alexander van Breemen (gitaar/zang), Jozz Verheyen (bas/backing vo cal), Jeroen Polderman (drums), Joska Ligtenberg (gitaar/backing vocal) en Walter Calbo (toetsen). Tij dens deze rocksessie komen covers van Supertramp, The Beatles, Thin Lizzy en vele anderen aan bod. Aanvang: 17.00 uur. Entree is gratis. OOST-SOUBURG - In wijk centrum De Regenboog in Oost-Souburg wordt op za terdag 12 april om 20.00 uur een bingo gehouden. Een boekje met tien kaartjes kost 5,00 euro en de hoofdprijs is een tas met boodschappen. OOST-KAPELLE - De gym nastiekvereniging van Vrou- wenpolder/Veere houdt za terdag 12 april een turn en jazzdans uitvoering in de Halve Maan in Oostkapelle. Het evenement begint om 19.30 uur maar de zaal is open om 19.00 uur. De toe gang voor volwassenen kost 3,50 euro, voor kinderen is dit 2,50 euro. VEERE - Tijdens het tweeën veertigste onderlinge solis ten- en ensembleconcours zijn er op zaterdag 12 april diverse muzikale optredens, die worden verzorgd door muziekvereniging Veerse's Genoegen. De optredens kunnen bestaan uit een solo, duo, trio enzovoort. Ze wor den allemaal beoordeeld door een jury. De prijzen worden aan het einde van de middag uitgereikt. Het be gint om 13.30 uur in Het Ak koord aan de Oudestraat in Veere. De toegang is gratis. OOST-SOUBURG - Stich ting Palladium houdt op dinsdag 15 april een leuke bingo in wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg. Het begint om 19.30 uur en voor 6,00 euro kan er meege speeld worden aan acht ron des en drie superrondes.

de Faam | 2008 | | pagina 27