EM® ECONOMY PAO A^O/AAA EM-TE mrj<w, t\!u ww. Ronde prijzen bij C iïffliiiirïïï De Faam Ondernemers Vlissingen zetten hun schouders er onder Jan Jacobs tijdens de ondememersborrel Knorr wereldgerechten Kaiserbroodjes ZAG Edet Friendly Toiletpapier Hollandse Kipfilet Crystal Clear en 1 SUPERMARKTEN Woensdag 9 april 2008 - Pagina 21 Voor Ko ningin Vaderland Soldaatvan Oranje Het is dit jaar precies dertig jaar geleden dat Soldaat van Oranje werd geprodu ceerd door Rob Houwer en geregisseerd door Paul Ver hoeven. De film naai* het boek van Erik Hazelhoff Roelfcema staat nog altijd bekend als een indrukwek kend epos over de meest dramatische periode uit de Nederlandse geschiedenis. Voor de televisie ontstond destijds tevens de vierdelige serie Voor Koningin en Va derland. Deze unieke versie wordt nu in een speciale actie bij diverse winkels aangeboden in 2 dvd-ver pakking in luxe slipcase. Het verhaal draait om stu dent Erik Lanshof (Rutger Hauer) die in 1939 aanvan- kelijk onbezorgd is over de toekomst. De ellende in de wereld gaat aan hem en zijn medestudenten voor bij. Als op 10 mei 1940 in Nederland de oorlog uit breekt, vlucht de avontuur lijke Erik naar Engeland, waar hij zich aansluit bij het verzet. Met onder anderen Rutger Hauer, Jeroen Krabbé, Derek de Lint, Dolf de Vries, Rijk de Gooijer en Peter Faber. Release: 15 april. Danielle Steel Col lection Volume 1 en 2 Danielle Steel (1947, New York) geldt als een van Amerika's succesrijkste au teurs. Haai" dramatische ro mans voor een breed pu bliek staan er onafgebro ken in de bestsellerlijsten. Tweeëntwintig van haar boeken werden al bewerkt voor televisie die in ons land vooral op de woens dagavond uitgezonden worden. Haar eigen leven blijkt een onuitputtelijke bron van inspiratie te vor men voor haar werk. Daar in voeren passie, drama en familiebanden de boven toon. Zo is ze vijf keer ge trouwd geweest en pleegde haar depressieve adoptie- zoon in 1997 zelfmoord. Haar boeken worden in 28 talen en 47 landen wereld wijd gelezen en spelen zich doorgaans af in de hogere kringen. Ondanks de kritiek dat ze eigenlijk veredelde stationsromannetjes schrijft, deinst Steel er niet voor terug om in haar boe ken heikele thema's als in cest, zelfmoord en de Holo caust te verwerken. Zowel Volume 1 als 2 van de Da nielle Steel Collection bevat twee tv-films. Release: 10 april The Clash Live: The Revolution Een van de belangrijkste bands uit de Britse popge schiedenis is zonder twij fel The Clash. De punk band van weleer is eens diep in de eigen archieven gedoken en heeft uit het ongetwijfeld zeer om vangrijke materiaal nu een dvd met live-opna mes samengesteld die vanaf half april via Ameri ka (via www.amazon.com bijvoorbeeld) is te bestel len. De dvd The Clash Live: The Revolution bevat zeer zeldzame archiefbeelden van de band die mede hielp de punk gestalte te geven en later met een hit als The Magnificent Seven zo waar de overstap naar een grote publiek wist te maken. De dvd laat de ontwikkeling zien die band maakte in de perio de van 1977 en 1983. Naast (punk)klassiekers als I Fought The Law, White Riot, Should I Stay Or Should I Go en London Calling bevat de dvd ook twee interviews (uit 1981) met de band. The Clash werd in 1976 opgericht en viel negen jaar later jam merlijk uit elkaar. VLISSINGEN - De on dememersborrel van de Stichting Vlissingen Promotie op woensdag 2 april in café de Con current in Vlissingen le verde heel wat stof op voor gesprekken. Hier onder een korte weer gave van de tekst van Jan Jacobs. Vrijdag was het precies veertig jaar geleden dr. Martin Luther King door een kogel in het hoofd om het leven kwam. Ik was zes tien en de gebeurtenis maakte een onuitwisbare indruk. Het feit dat ik nog elk jaar vol overtuiging die datum opnieuw in de agenda zet, illustreert dat. De burgerrechtenbewe ging voor het zwarte deel van de Amerikaanse sa menleving was vierenhalf jaar eerder op mijn netvlies gekomen toen op 28 au gustus 1963 dr. King in Washington voor- een kwart miljoen mensen een op zich al inspirerende toe spraak hield. Van papier weliswaar, maar zeer tot de verbeelding sprekend. Toen die toespraak klaar was fluisterde Mahalia Jackson hem in het oor "Tell them about the dre am" en vervolgens spreekt Martin Luther King uit zijn hoofd en in extase zijn be roemde rede "I have a dre am". Dromen hebben we alle maal. Over hoe het zou moeten zijn, hoe het beter kan, over wat ik voortaan niet meer fout zou willen doen, over wat ideaal zou zijn. Dromen over Vlissin gen doen we waarschijnlijk ook allemaal. En sommige dromen blijken uit te kun nen komen! Ik ben al best een tijdje met Vlissingen bezig in mijn werk en hoe vaak ik mensen al niet heb horen zeggen hoe vreselijk ze het gevonden hebben dat het stadhuis aan de Lloutkade is gesloopt of dat het achteraf te betreuren is dat het Penydokje is volge stort en onder een Schelde- loods is opgeborgen. Hun droom was en is, dat die wandaden ongedaan ge maakt worden. En dan is daar ineens de aankoop van het Scheldeterrein door de gemeente bij het vertrek van De Schelde naar het Sloegebied. Dan is daar ineens een Master- plan, een typisch Vlissings gekrakeel over naamge ving: Dokkershaven of Scheldekwartier. Gedon der tussen college, raad, ambtenaren, een wissel van de wacht. Onrust, ver traging, ophef, beschadi gingvan mensen, imago en geloofwaardigheid. Maar dan is daar ineens ook de gunning van het eerste deelplan met de werktitel Bestevaer. En wat wordt daarin aangekon digd? De herbouw van het stadhuis aan de Houtkade en de volledige restauratie van het Perrydok. Ben van Damme zou zeggen "Het moet niet gekker worden". Want als dat kan, dan wordt het tijd dat we met z'n allen onze dromen eens nauwkeurig op papier gaan zetten. En dan heb ik het niet over onzinnige ver gaarbakken van als los zand bijeengeveegde wen- senlijstjes als Stadkoers, maar over diepgewortelde dromen over een Vlissin gen dat je met volle over tuiging wil doorgeven aan je kinderen en kleinkinde ren. Ook ik heb regelmatig ge droomd over Vlissingen. Piet van der Maden wist het me een tijdje geleden nog te vertellen: "Weet je nog, Jan, dat je ruim 20 jaar terug een keer een lezing hield in Britannia waarin je vertelde de droom te heb ben dat Vlissingen op maandagochtend naar groene zeep ruikt?" Ja, dat weet ik nog en die droom heb ik nog steeds. En nu lijkt ook die droom uit te komen. Op zaterdag 3 mei gaan we de promenades in de bin nenstad schoonkrabben. De smerige kauwgomres- ten verwijderen. Tussen 11:00 en 13:00 uur moeten we die klus kunnen klaren. We, dat zijn bestuur en di rectie van de Stichting Vlis singen Promotie, het be stuur van de Vereniging Winkelcentrum Vlissingen, leden van het college van burgemeester en wethou ders, leden van de gemeen teraad van Vlissingen en ondernemers. Ook alle maal roep ik op om mee te doen. Eenvoudige in- schrijfformuliertjes liggen hier in ons clublokaal voor u klaar. Wethouder Rob van Dooren heeft recent la ten weten dat kort daar voor de gemeente gaat zor gen dat die smerige over kappingen in de binnen stad worden schoonge maakt en met de gemeente zijn we in gesprek over ver dergaande reinigingen en over een plan om de graffi ti drastisch aan te pakken. Het zal toch niet gebeuren dat Vlissingen begin mei naar groene zeep ruikt? Ik ben van plan om via onze vrienden van De Faam ook de bewoners van de bin nenstad op te roepen om op 3 mei tussen 11:00 en 13:00 uur naar buiten te ko men. Met een emmertje sop. Poets op die stad! Ie der z'n eigen voordeur, z'n eigen raam en z'n eigen stoep. En neem gerust een stukje mee van de buren. Niemand kan het in z'n eentje, maar samen moet het ons lukken! %h P E R M A l3ii\ diverse soorten, 2-3 personen 3 pakken 10 stuks pak 24 rollen 3 A-kwaliteit voordeelverpakking per kilo •6*49" diverse smaken 4 pakken of flessen a 1.5 liter BH GRATIS 0800-2353683 |V\N EM-TÉ KLANTENSERVICE 3 n Week 15. Prijzen en aanbiedingen zijn geldig van maandag 7 april t/m zondag 13 april 2008. Prijswijzigingen, drukfouten en uitverkocht voorbehouden. Alleen verkoop aan particulieren. Aan personen jonger dan 16 jaar wordt geen alcoholhoudende drank verkocht. Kijk voor meer informatie op www.em-te.nl

de Faam | 2008 | | pagina 21