A A Officiële Mededelingen milieu natuur en landschap dé Weekkrant De Faam van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Woensdag 9 april 2008 - Pagina 13 Ontwerp-ontheffing zorgplicht riolering gemeente Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag van burgemees ter en wethouders van de gemeente Vlissingen ontvangen voör een onthef fing zorgplicht riolering ex artikel 10.33 Wet milieubeheer voor een aan tal in het buitengebied van de gemeen te gelegen strandhuisjes. Het betreft hier een verlenging tot 1 januari 2010 van de bij besluit van 10 juni 2005, nr. 0505959, verleende ont heffing van de zorgplicht. Gedeputeerde Staten willen de ge vraagde ontheffing onder voorwaarden verlenen. De aanvraag en de ontwerp-ontheffing liggen van 10 april tot en met 21 mei 2008 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantoor uren, alsmede in het gemeentehuis van Vlissingen, afdeling Püblieks- zaken, Paul Krügerstraat 1 te'Vlissin gen, maandag t/m woensdag van 9-16 uur, donderdag van 9-19 uur en vrijdag van 9-12 uur (van 12-16 uur op af spraak). Tot en met 21 mei 2008 kunnen belanghebbenden schriftelijk of mon deling zienswijzen over de ontwerp- ontheffing naar voren brengen bij gedeputeerde staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg (tel. 0118-631786). Van hetgeen mondeling naar voren is gebracht wordt een verslag gemaakt. De aanvrager van de ontheffing zal zo nodig in de gelegenheid worden ge steld te reageren op de naar voren gebrachte zienswijzen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kan men zich v.w.b. de Directie ruimte, milieu en water wenden tot G. Beckers (tel. 0118-631786). Rapportages Faunabeheereenheid Zeeland Door Gedeputeerde Staten van Zee land zijn in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet ontheffingen verleend aan de Faunabeheereenheid Zeeland (FBEZ) te Goes. Het betreft ontheffingen voor het doden van spreeuw met behulp van vangkooien en slagnetten op percelen kersen in de periode van 15 mei t/m 31 augus tus 2007 grauwe gans met gebruik van het geweer op cultuurgronden in de periode van 1 april t/m 14 september 2007 grauwe gans en Canadese gans met behulp van vangkooien en (slag)net- ten in Zeeuws Vlaanderen in de peri ode van 1 mei t/m 30 juli 2007 wilde eend tot een uur na zonson dergang in de periode van 1 juli t/m 14 augustus 2007 haas op percelen bieten, peulvruch ten, vollegrondsgroenten en kool soorten in de periode van 1 maart t/m 30 juni 2007 en in boomgaarden en boomkwekerijen in de periode van 1 januari t/m 14 oktober 2007 grauwe gans met gebruik van het kogelgeweer op gronden gelegen in de Westerschenge in de periode van 1 februari t/m 14 maart 2007 (pilot) ree en damhert ter voorkoming en bestrijding van zieke of gebrekkige dieren in de periode van 1 januari t/m 31 december 2007 en voor het schudden van eieren van grauwe gans in Schouwen- Duiveland, Tholen, Sint Philipsland, Noord-Beveland en Zeeuws- Vlaanderen in de periode van 1 februari t/m 31 maart 2007 Conform de voorschriften in de onthef fingen heeft de Faunabeheereenheid Zeeland gerapporteerd over de wijze waarop van de ontheffingen gebruik is gemaakt. Deze rapportages liggen van 10 april 2008 tot en met 7 mei 2008 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde slukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). De rapportages zijn tevens in te zien en te downloaden via de provinciale website (provincie.zee land. nl/milieu_natuur/zeeuws_natuur beleid/flora_fauna/verleende_ont hef fingen). Provincie Zeeland de mooiste DOOR MARINA MEIJERS VROUWENPOLDER - De succesvolle eerste editie van de Kustloop Vrouwenpol der krijgt een vervolg. De mooiste halve marathon van Walcheren is dit jaar op zaterdag 6 september. De inschrijving is begonnen via www.kunstloop.nl. Ook al is het evenement in één jaar tijd gegroeid van vierhon derd naar duizend deelnemers, het advies is om zo snel moge lijk in te schrijven want vol is vol. De Kustloop is voor zowel hardlopers als wandelaars het zelfde en gaat vanaf de Pel- grimskerk langs de schitterende natuurgebieden rondom Vrou wenpolder. Nieuw en uniek dit jaar is de doorgang door de sub tropische tuin 'Fort den Haak', waar de deelnemers langs me diterrane boulevards, palmbo men en onder druivenranken lopen. Ook het nieuw aangeleg de natuurgebied bij Hofstede Twistvliet is opgenomen in de route. De Kustloop Vrouwen polder is niet alleen 'Walchers Mooiste' maar ook Walchers zwaarste halve marathon. Doordat de lopers ruim acht ki lometer over het strand afleg gen, is de Kustloop een ideale training voor de Kustmarathon Zeeland die op 4 en 5 oktober is. Elke vijf kilometer is er een ver- versingspost aanwezig. Voor de wandelaars is er voldoende ge legenheid om langs de route een consumptie te nuttigen. Ook vrijwilligers zijn welkom, zij kunnen zich aanmelden via in- fo@kustloop.nl. Kustloop is

de Faam | 2008 | | pagina 13