Minder bekeuringen in 30km zones Prijs voor mooiste maquette Middelburg heeft tweede klimaatbosje Cursus over natuurlijke siertui dé Weekkrant De Faam Woensdag 2 april 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. In de Griffioen plantten de wet houders Frank Streng en Huub van Klinken vorige week noten bomen op de hoek van de Sand- berglaan en de Laan der Vere nigde Naties. Na Dauwendaele, heeft nu dus ook de Griffioen een klimaatbosje. Het planten van klimaatbosjes is een initi atief van Landschapsbeheer Neder land en De Landschappen. Die willen een halt toeroepen aan de klimaat verandering en mensen stimuleren om hier op iets te ondernemen. De actie maakt deel uit van een lande lijke klimaatcampagne. Een klimaatbosje bestaat uit walno- tenboom. De bomen worden ge plaatst in een driehoekige patroon en blijven in ieder geval tien jaar staan. De bosjes staan symbool voor de. veel grotere bossen die aanbieders van klimaatneutrale producten plan ten in de tropen. Dit voorjaar organiseert MICMEC Walcheren een opstartcursus Na tuurlijke Siertuin. Op twee woens dagochtenden en een excursie op zaterdag maakt u kennis met de principes van een meer na tuurlijke manier van tuinieren. Waarin verschilt dit van de gangbare manier van tuinieren? Wat is het belang ervan voor de natuur? Wat is er leuk aan? Natuurlijk tuinieren is tuinieren met aandacht voor de natuur bij huis. De cursus wordt gegeven door Carla Berg, lid van de Ecologische Tuinkring De Mantelin- ge. De cursus is op woensdag 9 en 16 april van 9.30 tot 11.30 uur in het MilieuEducatieCentrum aan de Korenbloemlaan 5 in Vlissingen en kost twintig euro. Opgeven kan tot 4 april via de Milieuwinkel, telefoon 63 34 19 of via micmec@zeelandnet.nl De cursus wordt in het najaar aan gevuld met de onderwerpen tuinafval en het ontwerpen van een meer natuurrijke tuin. Een leerling van De Beverburch spreekt een chauffeur in de Grevelingenstraat aan op zijn snelheid. Foto: Mieke Wijnen De staandehoudacties in de 30km- gebieden lijken te helpen. Ten opzichte van vorig jaar is het aan tal bekeuringen afgenomen. Dat blijkt uit de evaluatie van de staan- dehoudactie van de verkeersvei- ligheidscampagne 'Gewoon 30, daar kun je mee thuiskomen'. Op zeven klachtenlocaties in 30 km- zones in de gemeente Middelburg hielden kinderen van basisscholen de afgelopen weken staandehoudacties. Klachtenlocaties zijn straten waar te hard wordt gereden, in elk geval har der dan 30 kilometer per uur. Vorig jaar ging 21% van de hardrij ders op de bon, in 2008 maakt 13% het te bont. De categorie bestuurders die iets te hard reed is gestegen van 49% naar 52%. Automobilisten die zich keurig aan de snelheid 30km/uur houden zijn er ook. Vorig jaar 30% en dit jaar is dit opgeschoven naar 35%. Naar aanleiding van de resultaten is besloten dat de gemeente Middelburg volgend jaar door gaat met de "Gewoon 30" campagne. Aandacht voor de snelheid werkt namelijk altijd in het voordeel van de verkeersveiligheid van fietsers, overstekende voetgan gers en spelende kinderen. Op klach tenlocaties blijft de politie handhaven. Laatste actie Vorige week dinsdag is voorlopig voor de laatste keer een staandehou- dactie gehouden. Dit keer in de Stromenwijk met medewerking van Archipelschool de Beverburch. De leerlingen Ilse, Musa, Samet en Sharona deelden groene en gele kaar ten uit in de Grevelingenstraat. Eenendertig gele kaarten waren voor de bestuurders die te hard te hard reden, maar nog geen bekeuring kre gen. Ook waren er negen groene kaarten. Deze bestuurders hadden zich keurig aan de snelheid gehouden en kregen een pluim in de vorm van een oranje Middelburg-sjaal. Van de politie kregen drie bestuurders, die echt veel te hard hadden gereden, een bekeuring. Wilt u meer informatie over de staan dehoudacties? Bel dan met Anja Jonkman van de gemeente Middel burg. Telefoon 67 50 00. Naast Dauwendaele heeft nu ook Griffioen een klimaatbosje. Op verzoek van de CSW in Middelburg organiseert MICMEC Walcheren voor het tiende achtereenvolgende jaar afval- fietstochten voor brugklassers. Dit keer op dinsdag 8 en donder dag 10 april. Ruim 150 leerlingen van het vmbo brengen op de fiets een bezoek aan drie bedrijven of instellingen. Ze wor den door een medewerker een half uurtje rondgeleid door het gebouw en zien hoe elk bedrijf probeert om zoveel mogelijk van dit afval opnieuw te gebruiken of te recyclen. Dit vari eert van het recyclen van plastic bloempotten en auto-onderdelen tot verwerking van incontinentiemateri- aal tot papier en plastic korrels, van frietvet dat na verbranding nog ener gie oplevert tot hergebruik van emballagemateriaal. Leerlingen brengen ook een bezoek aan het stadskantoor en de gemeen telijke buitendienst. Ook staan onder andere de mileu- straat, McDonald's en Albert Heyn op het programma. Tijdens een feestelijk prijsuitrei king vorige week woensdag wer den de prijswinnaars voor een kunstwerk voor de rotonde aan de Schroeweg bekend gemaakt. De Eerste prijs ging naar de maquet te met de titel: "Middelburg" ge maakt door Jaap de Meester. De afgelopen zes weken heeft in de centrale hal van het stadkantoor een tentoonstelling van verschillende maquettes gestaan. De maquettes zijn gemaakt door studenten van Stedelijke Scholengemeenschap Ne- halennia onder leiding van handenar- beidleraar Bas van Damme. De opdracht voor de studenten was het maken van een kunstwerk voor op de Mortiere rotonde. Alle kunstwerken die zijn gemaakt, zijn de afgelopen zes weken tentoongesteld in de cen: trale hal van het stadskantoor, ledereen was in de gelegenheid gesteld de mooiste maquette uit te kiezen. Ruim zestig mensen hebben gestemd. Vivian Veurink en Jamie Paling met "De parel van Zeeland" kre gen de tweede prijs. De maquette "De takken van Middelburg", gemaakt door Helga, Zaura en Genya was goed voor de derde prijs. De studenten ontvingen als prijs boe- kenbonnen aangeboden door Peter den Doelder van de PvdA. Voor de student met de eerste prijs was er een reuzenbolus gebakken, aangebo den door Arie den Ouden van het bedrijf Kun57. Hetzelfde bedrijf heeft alle studenten tevens een uitje naar Six Flags aan geboden.

de Faam | 2008 | | pagina 9