Vissen terug in water Dauwendaele Nieuw sportproject brede school Middelburg Zuid Het woord aan raadslid Hayati Akdag Bewoners kiezen kunst Dunning bomen Meiveld rond Statenhove II Storing aan de openbare verlichting dé Weekkrant De Faam Woensdag 2 april 2008 - Pagina 8 Nu het baggeren in de waterpartij en in Dauwendaele is afgerond, kunnen hengelaars hun visstekje weer innemen. Vorige week zette waterschap Zeeuwse Eilanden, samen met Hengelsportvereniging Middelburg en de gemeente, zo'n 200 kilo vis uit. De afgelopen maanden is hard gewerkt om het water in Dau-wenda- ele weer helemaal op orde te krijgen. Een schone waterbodem die er weer jaren tegen kan is het gevolg. Ook zijn natuurvriendelijke oevers aange legd. Naast karpers vinden ook de snoek baars en rietvoorn hun plekje in de hoofdwatergangen van de wijk. Het aantal kapers dat is teruggezet is verminderd door een beter evenwicht in de visstand. Bovendien kunnen kar pers, nu ze minder zijn, ook groter worden. Maar liefst 200 kilo vis zwemt weer in het water van Dauwendaele. Donderdag 3 april gaat de Brede School Middelburg Zuid van start als sCOOLsport-school. Wethou der Huub van Klinken (onderwijs) verzorgt om 11.20 uur de ope ning. Doel is een school waarin kinderen elke dag bewegen en profiteren van de neveneffecten van sport en bewe gen. Het project is ontwikkeld door SportZeeland. Recordpoging De opening gaat gepaard met de lan delijke campagne '30 minuten bewe gen' die sporten en bewegen stimu leert. Op deze dag is er om 11.30 uur een landelijke recordpoging om zoveel mogelijk mensen tegelijk te laten bewegen. Negenhonderd kin deren van de Brede School Middel burg Zuid, Kinderopvang Walcheren en stichting Arduin gaan in en rond de school tegelijk bewegen op drie verschillende manieren. Hoofdac tiviteit is een spetterende dans. Daarnaast vinden op de schoolplei nen nog twee andere sportieve acti viteiten plaats. De ambitie van Middelburg! De ambitie van de provincie is om tot 2030 18.000 woningen te bouwen, terwijl het inwoneraantal ongeveer met 40.000 terugloopt wegens ver grijzing en/of emigratie van de Zeeuwen buiten de provincie. Volgens de provinciale prognose wordt een derde (6000) van de woningen gerealiseerd in Middelburg. Volgens dezelfde prognose zal het inwoneraantal van Middelburg nauwe lijks toenemen. Het is ook realisti scher om niet meer te blijven vast houden aan het streven van 56.000 inwoners. Inmiddels heeft het college afstand genomen van die doelstelling van de kwaliteitsatlas. In feite heeft de raad dat zelf ook al gedaan bij de evaluatie van de kwaliteitsatlas. Naar mijn mening een realistisch standpunt. Ik vind dat we ons nu meer moeten inzetten voor het behoud van de voorzieningen om het huidige inwonersbestand te behou den en zonodig de kwaliteit opplus- sen zodat onze stad met haar toe komstwaarde aantrekkelijk blijft. Het is te betreuren dat wij de kanaal oevers nog steeds niet aantrekke lijk ingericht hebben om een harmo nieuze overgang te vormen tussen de binnenstad en de zuidelijke wij Foto: Mieke Wijnen ken. Helaas twee trekkers voor de ontwikkeling van het stationsge bied, te weten; het waterschaps- en het stadskantoor hebben de ver wachtingen niet kunnen waarmaken voor de investeerders voor dit gebied. Een positieve ontwikkeling is om het fietsnetwerk te verbeteren tussen het stationsgebied en de Mortiere. Een andere ontwikkeling op de Mortiere is niet zo rooskleurig: Ten eerste; Er worden tweemaal zoveel woningen gebouwd dan eerst de bedoeling was. Dit gaat ten koste van de openbare ruimte en de wonin gen worden dichtbij elkaar gebouwd en ik vrees dat de stedenbouwkundi ge invulling tot een mislukking zal lei den. Het college streeft er naar om iedere ruimte zo veel mogelijk vol te bouwen anders zal de exploitatie tekorten vertonen. Ten tweede; Het is opvallend dat ondanks gezondheidsrisico's voor stellen worden gedaan om de wonin gen te bouwen in de nabijheid van een hoogspanningsleiding met alle risico's voor de toekomst. De PPM zal voor dergelijke zaken geen mede werking verlenen. Als u opmerkingen en vragen heeft dan hoor ik graag van u Namens de PPM Hayati Akdag hakdag@zeelandnet.nl Tel.: 63 60 31 Benieuwd naar welke kunstwerken er komen in Kiarenbeek, Nieuw Middelburg en Veersepoort? Kom dan woensdag 2 april om 20.00 uur naar De Vleeshal. Dan wordt bekend welke kunstenaars heb ben gewonnen. In de kabinetten van de Vleeshal waren de afgelopen weken voor iede re wijk werken te zien van drie kun stenaars. Bewoners konden stemmen op hun favoriete kunstwerk. Gemeente Middelburg is vorige week weer begonnen met het dunnen van de bomen bij het Meiveld rond Statenhove II. Door tussenkomst van de bewoners van de Thibautstraat en de Stichting Tuin van Zeeland werd het werk begin maart stilgelegd. In overleg met bewoners en stichting is het plan aangepast. Afgesproken is dat 22 nieuwe bomen de grond ingaan en dat er beplanting komt aan de voor- en achterkant van het trafohuisje. Het nieuwe plan is verspreid onder de bewoners en in te zien op het stads kantoor. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Joos Eggebeen van de gemeente, tele foon 67 53 08. Werkt de lantaarnpaal in uw straat niet meer? Middelburgers kunnen een storing in de openbare ver lichting voortaan direct melden via www.delta.nl/lichttechniek. Delta onderhoudt en beheert de komende vier jaar de openbare ver lichting voor de Zeeuwse gemeen tes. Als burger kunt u meldingen van storingen in de openbare verlichting rechtstreeks via www.delta.nl/licht- techniek doorgeven. Na het versturen van de melding krijgt u een bericht van ontvangst. Na het oplossen van de storing ontvangt u hiervan eveneens bericht. De gemeente krijgt automatisch een afschrift van uw melding en wanneer de storing is verholpen. Op zo'n manier kan de storing sneller worden opgelost dan dat het via de gemeen te loopt. Wanneer u niet de beschikking heeft over een internetaansluiting, kunt u natuurlijk bellen met de gemeente, telefoonnummer 67 50 00. De gemeente geeft de klacht dan door aan Delta.

de Faam | 2008 | | pagina 8