Heeft u interesse in dit dier? Hoe is het nu met?... dé Weekkrant De Faam MIDDELBURG I VEERE Internationale schooluitwisseling Kinderfeest bij club Happy Kids Paardenverzorgen bij Klepperhoeve ubileum lantenmarkt Groei Bloei Little Sister speelt in Café 2xBellen Woensdag 2 april 2008 - Pagina 31 Vervolg van pagina 30. De plannen voldoen aan de vereisten zoals gesteld in de kadernota klein schalig kamperen. De plannen voor zien in het aanleggen van maximaal 10 extra standplaatsen met voorzienin gen. De plannen tot uitbreiding passen ook in de 3e herziening van het bestemmingsplan buitengebied dat inmiddels is goedgekeurd aoor GS. Dit bestemmingsplan samen met de kader nota kleinschalig kamperen dient als ruimtelijke onderbouwing voor de vrij stelling voor de uitbreiding van de mini- campings. Met ingang van 3 april 2008 t/m 14 mei 2008 liggen voor iedereen ter inzage, het ontwerp van het vrijstel- lingsoesluit met de ruimtelijke onder bouwing. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk of mondeling zijn of haar zienswijze over het ontwerpbesluit kenbaar maken bij ons college, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze wordt u verzocht vooraf een afspraak te maken met de behandelend ambte naar, telefoon 0118-555219. VOORBEREIDINGSBESLUiï PERCELEN RAPENBURGWEG TE MEUSKERKE De gemeenteraad heeft op 27 maart 2008 een voorbereidingsbesluit geno men voor de percelen kadastraal bekend gemeente Veere, sectie F, nrs. 792 en 1246, plaatselijk bekend Rapenburgweg 12 en 14 te Meliskerke. Dit besluit is genomen om uitbreiding van de bestaan de bedrijfsbebouwing op deze percelen mogelijk te maken via artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het voorbereidingsbesluit treedt op 3 april 2008 in werking en ligt met ingang van 3 april t/m 14 mei 2008 ter inzage. Tijdens deze termijn kunnen belanghebbenden hiertegen bezy/aar maken. WEGAFSLUmNG I.V.M. DOMBURG ON WHEELS Op zaterdag 19 april a.s. wordt de tweede keer "Domburg On Wheels" in Domburg georganiseerd. Hiervoor worden ae volgende straten afgesloten: Singel, Schuitvlotstraat, Ooststraat, Markt, Weststraat, Schelpweg en de Ewoud van Dishoeckstraat. Tot 14.00 uur zijn alle woningen en bedrijven binnen dit gebied oereikbaar. Om 14.15 uur wordt het parcours geheel afgesloten en is het niet meer mogelijk de woningen en/of bedrijven binnen het afgesloten gedeelte per auto of motor te bereiken of te verlaten. Voor de bewoners van de afgesloten straten wordt gezorgd voor een alternatieve parkeerplaats zie hieronder). Klanten van de Cl 000 kunnen vanaf 14.15 uur gebruik maken van het parkeerterrein van de Rabobank. Het éénrichtingsverkeer van de straten die uitkomen op het parcours wordt voor de duur van de afsluiting van het parcours opgeheven. Bewoners Duinenburg: Parkeerterrein oude voetbalveld overloopterrein daarachter Bewoners Westweg en E.van Dishoek straat: Gemeenteloods Nijverheidsweg (uitsluitend voor!) klanten Cl000: Parkeerterrein Rabobank Parkeren bezoekers evenement: Over loopterrein bij "De Molen" Het parcours wordt om ca. 21.00 uur weer vrijgegeven. COMMISSIE RUIMTELIJKE ONTWIKKE LING Maandag 7 april 2008, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis aan de Traverse 1 te Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers. Vooraf melden aan de commissiegriffier (Jan Muizelaar) tel. 0118-555335; e-mail: griffie@veere.nl). - Notitie en presentatie nieuwe wet RO - Presentatie nieuwe Grondexploitatiewet - Voortgang N 57 - Voortgang zaken als Singelproject, plannen Zoutelande, "Veere anno - Gewijzigd vaststellen 3e herziening bestemmingsplan Kom Domburg. - Instemmen met ontwikkeling Duinweg west Oostkapelle. COMMISSIE MAATSCHAPPELIJKE ONT WIKKELING Dinsdag 8 april 2008, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis aan de Traverse 1 te Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers. Vooraf melden aan de commissiegriffier (Suzan Ciisouw) tel. 0118-555401 e-mail: griffie@veere.nl). - Brede school en inzicht in de nieuw- bouwplannen van scholen - Voortgang invoering van de WMO in Veere - Projecten - Evaluatie subsidiebeleid en wijziging Algemene Subsidieverordening Veere 2005 - Beleidsplan Maatschappelijke Onder steuning 2008-2011 COMMISSIE FINANCIEEL BELEID EN ALGEMEEN BESTUUR Deze geplande commissievergadering van 9 april vervalt. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tij dens openingstijden inzien bij de cen trale publieksbalie van het gemeente huis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op onze website www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwaren rich ten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of ae gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de, argumenten die in het bezwaarschrift worden genoemd en dan een nieuw besluit nemen. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indienen. Iemand moet rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorziening gevraagd worden bij de Rechtbank. Hiervoor ziin griffierechten verschul digd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor informatie kunt u bellen: (0118) 555 444. Domburg, 2 april 2008 Burgemeester en wethouders van Veere Lucky Boy, de kleine wer velwind met de toepasselij ke naam van een renpaard? Het volwassen Foxhondje, dat (bij wijze van spreken) de basisschool nog moest doorlopen, heeft een thuis gevonden en gaat een fijne toekomst tegemoet. Bij ie der geplaatst dier is het ge weldig te ervaren, dat er mensen zijn die een asiel bewoner een kans willen geven! Bij Lucky was dit ex tra speciaal, omdat hij een epileptische aandoening heeft en nog het nodige moest leren. En nu maar hopen dat Lucky zijn stu diebelofte nakomt! Heeft u interesse in het dier van de week, neem dan contact op met: Stichting dierenasiel Walche ren, Oostperkweg 9, Middel burg, telefoon: 0118 - 61 35 79. E-mail: diermibu@xs4all.nl. Openingstijden: op werkdagen van 13.00-16.00uur en op zater dagvan 11.00-12.30 uur. Amivedi Voor de vermiste en gevonden dieren kunt u contact opnemen met: Marga van Amivedi Walcheren via tel: 0118-639625 of via ht- tp /www.amivedi.nl/site/fra- me3htm. DOOR KARIN 0CKÉ MIDDELBURG - Nehalennia, havo/vwo locatie Breeweg, in Middelburg houdt voor de achtste keer uitwisselingen met scholen in het buitenland. Leerlingen uit de vierde en vijf de klas konden dit jaar kiezen uit scholen in de Spaanse ste den Haro en Logrono, de Noord-Italiaanse stad Milaan en het Zuid-Italiaanse stadje Conversano, het Tsjechische stadje Straznice en het Zwitser se dorp Andelfingen. Leerlingen van de buitenlandse scholen verbleven begin november 2007 bij leerlingen van Nehalennia en deze week is het tegenbe zoek. In het buitenland staan veel ac tiviteiten op het programma. Zo worden bekende steden als Praag, Zürich en Venetië be zocht. In Zwitserland gaan de leerlingen met sleeën de bergen af, worden er natuurgebieden aangedaan en bezoeken ze kloosters en kerken. Op de scholen zelf wordt ook veel georganiseerd. De Neder landse leerlingen maken op de ze manier kennis met het on derwijs op de buitenlandse scholen en logeren bij gastge zinnen. Op deze manier ervaren ze hoe het is om daar te wonen en oe fenen ze hun spreekvaardigheid in een vreemde taal. De verschillende groepen zijn óp zaterdag 30 maart vertrok ken en keren dit weekend terug. VLISSINGEN - Kinderclub Happy Kids houdt op woensdag 9 april een kinder feest in gebouw Berea aan de Gildeweg 29 in Vlissingen. Het is van 14.00 tot 15.30 uur en bedoeld voor alle kinde ren van de basisschool. fijnproever TEKST EN FOTO: INGE ZWEEDIJK MIDDELBURG - niet alleen poezen houden er een eigen mening op na, ook sommi ge honden kunnen er wat van! Joey, een vriende lijk maar eigenwijs boe- renfoxje, is niet snel van zijn standpunt te krij gen! Als echte mannetjesputter is Joey dol op eten en dan nog het liefst grote hoeveelheden. Dit corpulente heertje houdt niet in het oog, dat schranspar- tijen niet goed zijn voor de ge zondheid. In het dierenasiel is Joey, ondanks protesten van zijn kant, op dieet gezet en zo waar al wat gewicht kwijtge raakt. De vorige baas van de 11- jarige Joey deed noodgedwon gen afstand van zijn kameraad je (de Fox is dus niet naar het asiel gebracht omdat hij een probleem zou hebben). Wel zou Joey het liefst geplaatst worden bij mensen die hèm als VIP be schouwen, met andere woor den: kinderen en katten hoeven niet zo nodig. Met een ander hondje zou het waarschijnlijk wel kunnen klikken. Misschien juist goed voor Joey? Samen rennen is immers leuker dan al leen. Mogelijk komt er een nieu we baas in het vizier die ook iets aan de lijn wil doen? Gemoti veerd samen sporten kan wel licht een positieve en gezonde klik opleveren! Wat zegt Joey er zelf van?... "De asielmensen zijn lief voor me, maar dat 'Sonja Bakkeren' bevalt me niets. Geef mijn por tie maar aan Fikkie!" Joey, een lekkerbek met gezonde eetlust, zoekt baasje met dito interesses en heb belijkheden. Dat wil zeggen: een voedzame maaltijd, een snufje eigenzinnigheid, en een theelepel gezond verstand. Joey kan nog best wennen aan calorieën tellen. Een dagelijks trimrondje zou het figuur van deze lieve brombeer zeer ten goede komen. Welke sportieve lekkerbek gaat de uitdaging aan? MIDDELBURG - Kinder boerderij de Klepperhoeve in Middelburg houdt van daag (2 april) een middag over paardenverzorging. Kinderen van zes tot twaalf jaar gaan de stallen uitmes ten, paarden verzorgen en natuurlijk een stukje rijden. Meedoen kost 1,50 euro en het is tussen 13.30 en 15.00 uur. RITTHEM - April is een prachtige maand om de tuin van nieuwe planten te voor zien en omdat dit jaar het Ju bileumjaar van Groei Bloei is, is er op zaterdag 19 april in het Rammekenshof aan de Rammekensweg 11 in Rit- them een plantenmarkt. Veel Zeeuwse kwekers zijn deze dag aanwezig zoals bij voorbeeld een Eucalyptus kwekerij uit Groede. Ook aan de vijverliefhebbers is ge dacht. In de schuur van de familie Verschuur wordt een lezing gegeven over biologisch tui nieren. Het is van 10.00 tot 17.00 uur. Leden van Groei Bloei mogen gratis naar binnen, niet-leden betalen 2 euro. VLISSINGEN -Zaterdag 5 april speelt de band Look at Little Sister in Café 2xBellen! in Vlissingen. Aanvang 22.00 uur en de toe gang is geheel gratis.

de Faam | 2008 | | pagina 31