,m, 3 Aantal helmdragers op Walcheren is toegenomen Tweede Vrolijke Wijk Griffioendag Spreekuur voor nierpatiënten in Vlissingen Alleen bij PLUS: GRATIS Mystery Knikkers van Het Huis Anubis K rilkk ers PLUS Corbijn - Vrouwenpolder SS PLUS Wat een verschil. De meeste actie, de beste pakkers. Veel ongelukken met brom- en snorfietsen appetlf door marina meuers MIDDELBURG - Kinderen uit de wijk De Griffioen ontmoeten vandaag (2 april) leeftijdsge nootjes van het asielzoekers centrum in Middelburg. De ontmoeting die in het kader staat van sport en spel, beelden de activiteiten en muziek, is een initiatief van Stichting Griffioen De Wijk in samenwerking met de Vrolijkheid. De Vrolijkheid is een netwerk van kunstenaars, theatermakers en musici dat zorgt voor extra aandacht en ac tiviteiten voor jongeren en kin deren in asielzoekerscentra. Zij brengen extra vrolijkheid om kinderen te helpen hun ervarin gen te verwerken en organise ren activiteiten waarbij kinde ren zich kunnen uiten en hun talenten kunnen ontdekken. Vandaag worden de kinderen van het asielzoekerscentrum aan de Stromenweg om 13.30 uur met de paardentram opge haald en naar het buurtcen trum aan de Griffioenstraat ge bracht. Alle schoolkinderen van de Griffioen en van het asielzoe kerscentrum doen die dag mee met Oudhollandse spelletjes. De Vrolijkheid draagt bij door haar Verhalenkoningin naar het buurtcentrum te sturen. Zij ver telt een verhaal over beesten. Djembédocent Klaus Streitwolf verzorgt een workshop djembé. VLISSINGEN - De Goese nefro- loog dr. Lavrijssen houdt twee maal per maand in de polikli niek in het Vlissingse ziekenhuis een spreekuur voor mensen met een nierziekte. Patiënten met specifieke nierziekten, met een niertransplantatie en waar van de nierfunctie minder dan dertig procent is kunnen op de polikliniek terecht. Het spreek uur is een uitvloeisel van de ver regaande samenwerking tussen het Oosterschelde Ziekenhuis in Goes en Ziekenhuis Walche ren. De komende tijd worden er meer ontwikkelingen verwacht waarvan patiënten gaan pro fiteren. 14/08 Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. 'Zie de actievoorwaarden in de winkel. www.plus.nl Fort den Haakweg 12 T: 0118-593517 maandag - donderdag 8.00 - 18.00 uur, vrijdag 8.00 - 19.00 uur, zaterdag 8.00 - 18.00 uur f voordeel (o verpakking 2 x 1 kilo Kunst beleven bij Galerie-T mïflMiEViHpe. Faam Geldig van donderdag 3 t/m zaterdag 5 april 2008 PLUS door merian kwakkelaar VLISSINGEN - Volgens het Bu reau Verkeershandhaving Openbaar Ministerie (BVOM) zijn brom- en snorfietsen lan delijk verantwoordelijk voor één procent van de mobiliteit en tien procent van de doden. Ook op Walcheren vielen het af gelopen jaar slachtoffers als ge volg van een ongeval met een brom- of snorfiets. Alle bestuur ders en passagiers van een brommer, trike of motor zijn volgens de wetgeving verplicht om een helm te dragen. Uit cij fers van het BVOM blijkt dat motorrijders dat trouw doen, maar dat bromfietsers hier min der standvastig in zijn. In 2007 droeg tweeënnegentig procent van de Nederlandse bromfiet sers een helm. Bij passagiers lag dit aantal nog lager. Ruim acht- entwintig procent van de brom fietspassagiers draagt geen helm. In 2006 waren er vijftig ziekenhuisgewonden en zesen twintig overige gewonden op Walcheren. Hoewel deze cijfers nog altijd hoog zijn, is het draagpercentage van brom fietshelmen in heel Zeeland toegenomen. In 2006 droeg drieënnegentig procent van de bestuurders en passagiers een helm. Vorig jaar was dit vijfen negentig procent. Het is in de wet vastgelegd dat een helm goed moet pas en dat de kin band goed vast zit. Daarnaast moet een helm goedgekeurd zijn volgens de Europese norm. Oude exemplaren kunnen beter vervangen worden, omdat de helmschaal broos wordt. Ook na een valpartij moet de helm worden vervangen, omdat de schokdemping is afgenomen. Keramieken van Sjer Jacobs zijn onder andere te zien bij galerie T. foto: bo van scheyen door b0 van scheyen MIDDELBURG - Aan de Turf- kaai 25 in Middelburg is Galerie T al tien jaar een gevestigde naam. Voor veel kunstenaars is de galerie een gewild podium geworden waar ze zich kunnen presenteren. Tijdens de Kunst Cultuurroute op 6 april worden er maar liefst vier nieuwe solo exposities geopend. Het is zelfs voor Nederlandse begrippen een uniek concept dat er jaar lijks 32 kunstenaars solo kun nen exposeren. Het echtpaar Hector heeft er sinds kort een nieuwe derde expositieruimte bij aan de Vismarkt 19. De grote raampartij, met een prachtig zicht op het pittoreske pleintje, zorgt ervoor dat het daglicht het tentoongestelde werk eer aan doet. In de maand april zijn er in deze nieuwe sfeervolle ruim te beeldhouwwerken, schilde rijen en keramieken van Sjer Ja cobs (maker van het kussende meisje) te bewonderen. Ook zijn er bronzen beelden van Wim van der Kraan te zien. De schilderijen en sculpturen van Henk Erkelens, een Nederlan der woonachtig in het Franse Folies, worden voor het eerst in Zeeland tentoongesteld. Tij dens de route wordt op zondag 6 april eenmalig een tijdelijke galerie gerealiseerd in de voor malige discotheek Meccano. De dvd 'Inspiratie', gemaakt door Frank Kokkelmans, over het werk van Barbara Houwes en een paar van haar immense werken worden er gepresen teerd. Commissaris van de ko ningin Karla Peijs is speciale gast. Deze unieke middag wordt mede mogelijk gemaakt door Galerie 'T'. Boerenkaas Jong belegen of belegen Bijv: Jong belegen 500 gram ELDERS 5.25 IIPLUS Hand- of pers sinaasappelen Net 2 kilo Mona Vifit drink Diverse smaken Pak 500 ml ELDERS 0.99 r's Chips Diverse smaken 3 zakken a 200 g. naar keuze ELDERS 2.40 #PLUS Rundergehakt 2 voordeel verpakkingen Coca-Cola Regular, Light of Zero Met gratis ICI PARIS XL Creditcard* «PLUS Ambachtelijke minibroodjes Pak 9 stuks

de Faam | 2008 | | pagina 15