GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN WIJKRAAD PAAUWENBURG BUURTCOIVHTE BOSSENBURGH LOCAL BOARD MIDDENGEBIED DORPSPLATFORM OOST-SOUBURG VLISSINGEN WOENSDAG 2 APRIL 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen GEMEENTE- telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente FOTOjRMBEN OREEL Verkeershinder Er blijven klachten komen over te hoge snelheid van het autoverkeer in de gehele wijk. Het zijn vooral de ouders die kinderen naar school brengen en weer afhalen die zich lang niet allemaal aan de voor geschreven snelheid houden. In ons doorlopend overleg met de gemeente zullen wij aandacht blij ven vragen voor dit veiligheidspro bleem. Het plaatsen van grote bloembak ken zoals dat in Koudekerke is gedaan, lijkt ons een heel goede oplossing. Wij hebben daarom al voorgesteld om deze chicanes ook aan te brengen in de straten waar nu regelmatig te hard wordt gere den. Openbare vergadering De openbare vergadering van de Wijkraad Paauwenburg zal plaats vinden Op dinsdagavond 15 april in de Louise de Colignyschool, A. Gogelweg 64, aanvang 20.00 uur. U heeft daar weer alle gelegenheid om mee te praten over de gang van zaken in onze wijk. U kunt voorstel len en eventueel klachten indienen die op de wijk betrekking hebben en zo mogelijk gaan wij daar wat aan doen. In de pauze zal de gemeente archi varis, de heer A. Meerman, een lezing verzorgen over de oorsprong van Vlissingen en de wijk Paau wenburg in het bijzonder. Jeugdproblemen De wijkraad heeft tijdens zijn con tact met de politie verzocht om het toezicht te intensiveren op 'indrin kende' jongeren onder de luifel bij Lidl. Dit vindt voornamelijk plaats tijdens de weekeinden en gedu rende de avond. Gelukkig heeft Palladium ervoor gezorgd dat het jeugdhonk De Paraplu onder de Open Hof twee maal per maand op zaterdagavond is geopend. Dat is een goed begin, maar meer ope ningsuren zullen beslist wel leiden tot wat minder overlast. Er ligt dus een mooie taak voor Palladium. Wijkraad wil uitbreiden met een jurist. Na lang zoeken heeft de wijkraad de heer Henk v.d. Berg bereid gevonden om toe te treden tot de wijkraad. Hij zal zich bezig houden met verkeersproblemen, de notu len en de agenda voor de vergade ringen. Omdat er nogal eens vragen opdoe men waarbij de juridische ken nis van de wijkraadsleden te kort schiet, zullen wij graag een jurist in onze organisatie opnemen. Heeft u belangstelling bel dan even met onze voorzitter de heer Leen Rot tier, tel. 471773 voor nadere infor matie. De kracht van een comité of te wel een groep personen is de een heid en het aantal. "Samen staan we sterk" hoe groter de groep, hoe meer invloed de groep heeft. Daarom zijn er buurtcomités. Een buurtcomité kan zich sterk maken om problemen in een wijk op te lossen. Laten we in de toekomst kijken en niet in het verleden. Jammer genoeg heeft een ieder wel eens het idee"wat je ook doet het helpt toch niet". Laten we positief in de toekomst kijken en werken aan een leefbare woonwijk. Het is van groot belang dat pro blemen in de wijk centraal gemeld worden. Door de dingen van de dag via het buurtcomité bekend en bespreekbaar te maken hebben we de grootste kans om het probleem bij de juiste persoon op tafel te krij gen. Om zodoende aan een oplos sing te werken. "Eendracht geeft macht en kracht" Er wordt in het algemeen veel energie in problemen gestoken door de ver schillende instanties zonder dat wij dat zien en of merken. Maar geloof me, als dat niet zo was waren de wijken, al lang in afval en ellende verzopen. Hoop doet leven. Openbare vergadering Dinsdag 8 april houden wij een openbare vergadering in de obs Houtuyn, Slangenburg 3. Aanvang: 19.30 uur. De Bossenburgers spe ciaal nodigen we uit om te praten over onze buurt. Vertegenwoor digers van de gemeente, politie', woningbouwcorporatie l'escaut en St. Palladium zijn daarbij ook aan wezig. Onder meer wordt gespro ken over nieuwe speelmogelijkhe- den in de buurt. Wij zijn al weer een tijdje druk op zoek naar vrijwilligers die zich een paar uurtjes willen inzetten voor de dromen van de buurt waar wij aan werken. Ook wij als vrijwilli gers hebben gemerkt hoe veel vol doening het geeft ons in te zetten voor het Middengebied van Vlis singen. Lijkt het u leuk om met kinde ren bezig te zijn, of wilt u liever iets doen voor de ouderen, meldt u zich dan aan op telefoonnum mer: 06 - 51 99 18 23 of: 06 - 36 12 92 97. Momenteel hebben wij op woensdag een inloopdag en op de vrijdagavond om de 2 weken huiskamerdisco voor de jeugd van 8 t/m 16 jaar. Weet u een leuke activiteit voor de ouderen waarvan u weet dat er behoefte aan bestaat, laat het ons weten. Laat het ons ook weten als u het leuk vindt zich hier voor in te zetten. Ook willen we u laten weten dat momenteel de droom "Veiligheid" in april onze aandacht heeft, meer nieuws hierover volgt. We maken ook graag van de gele genheid gebruik om een ieder te bedanken die zich op enigerlei wijze inzet voor Local Board en ons ondersteunt. Ook bedanken we de buurtbewoners die op de inloopdagen spulletjes aandragen. Met name de kinderen beleven hier hun plezier mee. Deze maand heeft de Rabobank de Local Board een printer aangeboden en video theek Pink Panther stelt wekelijks films beschikbaar die de jeugd kan komen kijken op de inloopdagen. Natuurlijk bent u ook van harte welkom op onze inloopdagen. Wij bevinden ons tegenover de Harle kijn in de vroegere basisschool aan het Pablo Picassoplein/Hogeweg. www.localboard-vlissingen.nl In het kader van burgerparticipatie kunnen burgervertegenwoor digingen binnen de gemeente Vlissingen éénmaal per maand hun dorps-, wijk- of buurtactiviteiten in de Blauw Geruite Kiel plaatsen. Deze keer hebben de Wijkraad Paauwenburg, het Dorpsplatform Oost-Souburg, het buurtcomité Bossenburgh en de Local Board Middengebied daar gebruik van gemaakt. Het gaat om een proef van een jaar. Wanneer blijkt dat een halve pagina per maand niet genoeg is, kan deze worden uitgebreid naar een hele pagina. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. P. Stok, afdeling Advies/Burgerparticipatie; tel. 487459; e-mail: psk@vlissingen.nl. In het speelruimteplan was niet veel opgenomen voor Souburg, maar toch is er een klein licht puntje; Het speelveld achter de Platanenstraat en de Elzenstraat krijgt een facelift. Het wordt ingericht voor kinderen van 2 tot 12 jaar met bij de leeftijd pas sende speeltoestellen. Er komen kruipdoor heuveltjes met een pijp eronderdoor, een boomhut, een evenwichtstouw tussen twee palen, een soort touwbrug, een natte plek met een balk erover en nog veel meer. De grondstructuur wordt aangepast en gedraineerd. En in het midden komt een rond pleintje met paddenstoelstronken waardoor het geheel overzichte lijk wordt. Al met al een leuk idee, dat in samenspraak met de buurt tot stand is gekomen. De voort gang is eveneens afhankelijk van de mening in de buurt. Zij zul len begin april daarover een brief ontvangen. Ook bij andere speel veldjes zullen toestellen worden vervangen, wanneer dit uit onder houd oogpunt nodig blijkt en als er budget voor is. Deze vervanging zit niet. in het speelruimteplan, maar valt onder het onderhouds budget. Wrang is het wel om te moeten con stateren dat onze speeltuin, toch een sociale ontmoetingsplaats, vooralsnog geen geld krijgt voor vervanging van speeltoestellen en herinrichting. De burgemeester heeft toegezegd dat hieraan in de kadernota (een nota waarin staat wat de uitgangspunten dienen te zijn voor de begroting van 2009) aandacht wordt besteed. ProRail is begonnen met het spoor en we zullen daar enige hinder van ondervinden. De gemeente en ProRail hebben onze wensen meegenomen in hun besluitvor ming de hinder zo veel mogelijk te beperken door pendelbussen in te zetten van het station Oost-Sou burg naar de Loskade en terug. De voetganger heeft zo minder last van de het sluiten van de spoor wegovergang voor al het verkeer. De pendelbussen rijden van 05:00 tot 01:30 uur en zijn geschikt voor gehandicaptenvervoer. De gemeente heeft toegezegd dit vervoer na één week te evalueren en eventueel aanpassingen door te voeren voor de tweede week. Mocht u iets kwijt willen over de pendelbus neemt u dan contact op met de gemeente. Tijdens deze treinloze maand zul len we ook overlast ondervinden van de vele bussen die door ons dorp rijden. De gemeente heeft, mede door ons advies, een 30 km zone ingesteld en een matrixbord in de Burgemeester Stemerdinglaan geplaatst. We hopen dat iedereen zich aan deze snelheid wil hou den, over het gehele traject!!! Het geldt namelijk niet alleen voor de bussen. Voor reacties en nieuwtjes bezoek onze website. www.platformsouburg.nl

de Faam | 2008 | | pagina 12