GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN ziekenhuis Walcheren vergaderingen commissies NAAR HET MUZEEUM VOOR HALVE PRIJS VLISSINGEN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN GEMEENTE WOENSDAG 2 APRIL 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Er is veel te doen over het voortbestaan van de Zeeuwse ziekenhuizen, en met name de positie van het ziekenhuis Walcheren. Een belangrijke vraag daarbij is: "Welke voor- en nadelen zijn het gevolg van vernieuwen, afbreken verplaatsen?" Daarbij wordt er om het hardst geroepen dat het uitsluitend gaat om het belang van de patiënt, maar is dat wel zo? De PZC van 27 maart 2008 kopt met "Specialisten 'kiezen Mortiere." Gezien de bevolkingsconcentratie op Walcheren, de aanrijtijden van de ambulances, en de reeds aanwezige capaciteit en kennis op Walcheren is deze mening begrijpelijk en verdedigbaar. Wat een ernstig punt van overweging moet zijn is dat er op Walcheren een behoorlijk ziekenhuis aanwezig is,wat in deze variant gesloopt wordt en dat op minder dan 10 kilometer afstand een nieuw ziekenhuis gebouwd wordt. Verplaatsing kost heel veel. De waarde van de huidge gebouwen moet in één klap worden afgeschreven, Is het echt onmogelijk om de huidge locatie aan te passen aan de normen? En moet er altijd zonodig heel veel geld in staal en steen worden geïnvesteerd? Is de optie van meer investeren in verpleegkundig personeel en apparatuur wei voldoende doordacht? Waar is de patiënt uiteindelijk het meest bij gebaat? Dat zijn vragen en opmerkingen die je als raadslid veel hoort. En daarom wijd ik dit artikel aan datgene wat de bevolking erg bezig houdt en wat naar mijn mening nog te weinig duidelijk gemaakt wordt. De WD fractie pleit voor werkelijke aandacht voor de patiënten én het personeel en huldigt het standpunt:" Zo groot als noodzakelijk, maar zo klein als het kan". Raadslid Piet van der Maden, fractie VVD Telefoon 41 26 05, E-mail: pmn@vlissingen.nl www.vvdvlissingen.nl Ingediende aanvragen A) Lichte bouwvergunning: 1vervangen natuurstenen hoofd ingang Boulevard de Ruijter 122 t/m 290 2. bouwen berging Oosterbaan 20 3. uitbreiden woning Wilhelmina Druckerlaan 22 4. aanbouwen woning President Rooseveltlaan 103 B) Reguliere bouwvergunning: 1. aanbrengen reclame Papegaai enburg 44 C) Sloopvergunning: 1. slopen asbesthoudende mate rialen Paul Krugerstraat 177t/ m223 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Monumentenvergunningen Ingevolge artikel 14a van de Monumentenwet 1988 is op grond van artikel 11 van deze wet een vergunning aangevraagd voor een wijziging op de ver leende monumentenvergunning (05-682) Vlissingsestraat 239 en voor het vernieuwen van de kel dervloer Bellamypark 27. Voordat over het verlenen van de vergun ningen een beslissing wordt geno men liggen de plannen ter inzage in het stadhuis vanaf 3 april tot en met 14 mei 2008. Gedurende deze termijn kunnen belangheb bende hun zienswijze tegen deze plannen kenbaar maken bij ons college. Verleende bouw-, sloop- en ge bruiksvergunningen 1verbouwen woning Vlissingse straat 98 19-03-2008 2. aanbouwen serre Koopmans voetpad 31 19-03-2008 3. aanbouwen woning Keizer Karelhof 16 19-03-2008 4. herstellen fundering en uitbrei den werkruimten Van Dishoeck- straat 620 20-03-2008 5. bouwen fitnessruimte Vredehof laan 370 20-03-2008 6. slopen asbesthoudende materi alen Paul Krugerstraat 177 t/m 223 7. wijziging verleende gebruiks vergunning kamerverhuurpand Hobeinsteeg 2 26-03-2008 8. gebruiken dagverzorging Pape gaaienburg 11 26-03-2008 Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen 6 weken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie) schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kun nen na een telefonische afspraak met de medewerker Publiekszaken (487339) worden ingezien. Vrijstellingen Wij willen positief beslissen op verzoeken om vrijstelling in com binatie 'met een ingediende bouw- aanvragen voor het uitbreiden van de woning Buteuxstraat 26 en het plaatsen van een berging/ tuinhuis Maasstraat 19. Artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruim telijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daartoe de moge lijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op deze aanvragen liggen de bouw- en situatietekeningen van 3 april t/m 14 mei 2008 ter inzage in het stadhuis. Gedurende deze termijn kan een ieder schrif telijk en/ of mondeling zijn ziens wijze bij ons college indienen (ter attentie van Afd. Strategie,beleid en projecten, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een mon delinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huige (0118-487339). Welstandscommissie De data van de volgende wel standsvergaderingen zijn 3, 17 april en 8 mei 2008. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommis- sie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger straat 1. Kapsalon Singel 51 Op grond van artikel 13, lid 6 van de voorschriften van het bestemmingsplan Middengebied en Afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht maken wij het volgende bekend. Wij hebben een aanvraag ontvangen om op het adres Singel 51 te Vlissingen, een kapsalon te vestigen. De beoogde vestiging voldoet aan de voor schriften welke gesteld worden aan een huisverbonden bedrijf, zoals bepaald in artikel 13, lid 6 van het bestemmingsplan Mid dengebied. Het college is dan ook voornemens vrijstelling te verle nen voor het vestigen van dit huis verbonden bedrijf. Daartoe leggen wij de op deze vestiging betrek king hebbende stukken ter inzage van 3 april 2008 tot en met 14 mei 2008. Gedurende deze periode kan een ieder een zienswijze indienen bij ons college. Kustversterkingsplan Wij maken bekend dat wij positief hebben beslist op het verzoek van het Waterschap Zeeuwse Eilan den te Middelburg, om toepas sing te geven aan het bepaalde in artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening om vrijstel ling te verlenen van de geldende bestemmingsplannen voor de "uitvoering van het Kustverster kingsplan Nolle/Westduin, zoals dat is vastgesteld op 11 december 2007 door de Algemene Vergade ring van het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Het besluit heeft betrek king op een landwaartse verster king van de dijk en het duin glo baal begrensd tussen de Galgeweg en de Nolledijk. Het besluit heeft tevens betrekking op alle daarmee samenhangende werken, zoals het aanleggen van infrastructuur, par keerplaatsen en andere compense rende maatregelen, zoals aangege ven op de kaart behorende bij het vastgestelde kustversterkingsplan en bijbehorende bestektekenin gen. Tevens is beslist op de inge diende zienswijzen. Ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerp beschikking is de positionering van het aan te leggen parkeerterrein aan de Burg. van Woelderenlaan, met bijbehorende toeleidende rij baan, gewijzigd overeenkomstig bestektekeningen d.d. 24-01-2008, nummers 038 en 048. Het vrijstel- lingsbesluit met bijbehorende stukken (Kustversterkingsplan, de ruimtelijke onderbouwing, bestek en bestektekeningen) alsmede het besluit op de ingediende zienswij zen liggen voor een ieder, ingaande 3 april 2008 tot de beroepstermijn is verstreken, ter inzage bij de publieksbalie in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Tegen déze beslui ten kunnen belanghebbenden op grond van het bepaalde in artikel 7i van de Wet op de Waterkering, binnen zes weken na de datum van verzending van deze beslui ten een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Voorts kan de Voorzienin- genrechter van de Raad van State, indien beroep is ingesteld, op ver zoek een voorlopige voorziening treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Kustversterkingswerken Het college van burgemeester en wethouders heeft een onthef fing ex. artikel 4.1.7.,lid 2, van de Algemene plaatselijke verorde ning voor Vlissingen verleend aan Waterschap Zeeuwse Eilanden, ten behoeve van het uitvoeren van werkzaamheden in het kader van de kustversterkingwerken Nolle/ Westduin (project Zwakke Scha kels) Het gaat hier om het aanbren gen van zand om de waterkering te verzwaren. Deze werkzaamheden zullen plaatsvinden gedurende 6 weken in de periode begin januari tot eind maart 2009. De melding, het besluit en dé bijbehorende stukken liggen tot en met 7 mei 2008 ter inzage in het stadhuis. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uur worden ingezien, telefoon 0118-487339 of 0118-487300 (email whe@vlis- singen.nl). Op verzoek kan er onder kantoortijden door de afde ling Veiligheid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven worden op de voornoemde stukken. Tegen ons besluit kan iedere belangheb bende, binnen zes weken na de datum van bekendmaking van de beschikking, schriftelijk bezwaar aantekenen op grond van de Alge mene wet bestuursrecht en de Wet milieubeheer. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat tenminste de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een.omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is' gericht en de gronden van het bezwaar. Wet milieubeheer Wij hebben een melding in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieube heer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieubeheer ontvangen van XL Systems Europe BV te Rit- them voor diverse activiteiten. De inrichting.is'gelegen op het perceel Engelandweg 51 te Vlissingen. Wij hebben een melding op grond van artikel 8.40 en 8.41 van de Wet milieubeheer ingevolge het Besluit landbouw milieubeheer ontvangen van Camping 'Karne- melkshoek' te Ritthem voor het uitbreiden van het kantinege bouw. De inrichting is gelegen op het perceel Barentsweg 2 te Rit them. De meldingen en alle relevante stukken liggen van donderdag 03 april tot en met 14 mei 2008 elke werkdag tijdens openingstij den ter inzage in het stadhuis. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur worden ingezien, tele foon 0118-487339 of 0118-487300 (e-mail whe@vlissingen.nl). Des gewenst wordt er onder kantoor tijden door de afdeling Veiligheid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Kapvergunningen Wij hebben kapvergunningen verleend voor het vellen van 1 den Chopinlaan 1, 1 populier Batenburg 3 en 5, 1 den Middel burgsestraat 104, 4 atlasceders en ldwergcypres Noordbeeksewëg 8 en 1 kastanje Zuiderzeestraat 47. Tegen de verleende kapvergun ningen kan binnen 6 weken na de dag van verzending van de ver gunning (dus niet de datum van publicatie) schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. Nadere informatie is verkrijgbaar bij de afdeling Beheer Leefomge ving telefoon 487373. Vlissingen, 2 april 2008 Burgemeester en wethouders van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Om te zien of u de kunst van de waarheid beheerst, kunt u Stadhuis Vlissingen 19.30 uur Commissie ruimtelijke ontwikkeling en havens Donderdag 3 april 2008 AGENDA 1Opening. 2. Actuele zaken. 3. Raadsvoorstel beslissing bezwaarschrift de heer Uijl en mevrouw Bierens tegen afwijzing planschade. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. Commissie economie en beheer Maandag 7 april 2008 AGENDA 1Opening. 2. Actuele zaken. 3. Raadsvoorstellen: 3.1 Aanschaf veegwagen 3.2 Aanpassing beheers- verordening gemeen telijke begraafplaat sen. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. Commissie financiën en algemene zaken Donderdag 10 april 2008 AGENDA 1Opening. 2. Actuele zaken. 3. Presentatie digitale over heid. 4. Presentatie Deltaplan Ma- nagementcontrol Vlissin gen 2008 - 2011 5. Rondvraag. 6. Sluiting. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad E-MAIL RAADSLID In de column van vorige week van het raadslid Marin de Zwarte (fractie CDA) was een onjuist e-mailadres opgenomen. Het juiste è-maiiadres is: mze@kpnplanet.nl in het museumweekend in het rhuZEEum een leuke waarheids quiz doen. Onder de goede inzenders wordt een prijs ver loot. Het muZEEum is tijdens het Museumweekend op zater dag en zondag open van 13.00 uur en 17,00 uur. U vindt het muZEEum aan de Nieuwen- dijk in Vlissingen, telefoon 0118-412498. www.muzeeum.nl Op zaterdag 5 en zondag 6 april 2008 vindt het nationale Muse umweekend weer plaats. Een weekend waarin de kunst van de waarheid centraal staat. Ook in het Zeeuws maritiem muZEEum in Vlissingen zijn er extra acti viteiten. Op de entree wordt tij dens dit weekend 50% korting gegeven!

de Faam | 2008 | | pagina 10