winckelaer Theekastje Ms Jones met afneembaar dienblad H80xB72xD44cm dé Weekkrant De Faam Knapzak Onderweg Nehalenia naar 8e finale van lagerhuis Lentebal voor vijftig plussers Kinderdisco in De Paraplu Voorzien van een gevulde knapzak en een routebeschrijving gaat de pas er flink in Woensdag 26 maart 2008 - Pagina 8 Onderweg passeren wandelaars mooie plekjes. en leerboerderij de Akkerwin- de. Hier worden we door de medewerkers hartelijk ontvan gen en genieten we, tegen inle vering van een consumptie bon, van een heerlijk kopje koffie. Daar waren we aan toe. Op naar de Mooije Staak, waar het groenbemoste informatie bord geheimen uit het verle den onthult. Donkere fruitbo men, een middeleeuws weide landschap: uren kun je hier lo pen zonder andere wandelaars tegen te komen. Naast ons een eenzame pony die zacht hinni kend om aandacht waagt. We naderen Nisse alweer. Voordat we terugkeren bij Jikkemiene doen we eerst nog kaasboerde rij Ter Nisse aan om kaas te proeven èn een ijsje te eten na tuurlijk. Voldaan en met lege knapzak slenteren we terug naar het authentieke Dorps plein. Onderweg komt de wande laar langs boerderij De Mooije Staak. Het woonhuis dateert van 1632. De schuur werd omstreeks 1900, na een brand, herbouwd. Waar de naam Mooije Staak vandaan komt is niet met zekerheid te zeggen. MIDDELBURG - Het Lager huisteam van Nehalennia Stedelijke Scholengemeen schap in Middelburg heeft op donderdag 28 februari de Zeeuwse voorronde gewon nen van de debatwedstrijd 'Op weg naar Het Lager huis'. Het team, bestaande uit leerlingen van havo vijf en vwo zes, speelde op 18 maart de achtste finale in het Werktheater in Amster dam. De zestien beste scho len van Nederland spelen volgens het zogenaamde 'sudden death'-systeem. De acht scholen die doorgaan spelen de kwartfinales op dinsdag 1 april, waarna de halve finales en de finale worden gespeeld op don derdag 24 april, allemaal in Amsterdam. OOST-SOUBURG - Stich ting Palladium houdt op vrijdag 28 maart een lente bal voor vijftig plussers in wijkcentrum De Zwaan in Oost-Souburg. De middag is in handen van de dames Dirkje Houtzager, Tineke Pieters en Ina Jobse. Er kan gedanst worden van 13.45 tot 16.30 uur en de toegang is gratis. VLISSINGEN - In jongeren centrum De Paraplu in Vlis- singen is op vrijdag 28 maart een disco voor kinderen van acht tot twaalf jaar. Het is van 19.30 tot 22.30 uur en toegang kost een euro. De knapzak bungelt DOOR CARRIE FREDERIKS NISSE - De paden op, de lanen in, dat liedje komt meteen naar boven bij het verlaten van bak kerij en theetuin Jikkemiene in Nisse om met de knapzak over de schouder de knapzakroute te lopen. Een correspondent van De Bevelander beschrijft haar wandelervaringen. Het is wat onwennig, de wiebe lende boerenzakdoek met in houd achterop. Voorzien van routebeschrijving met platte grond en vol verwachting, zet ten we de pas er flink in. Geluk kig is het droog. Zodra we de verharde weg verlaten en het voetpad volgen staat een blau we reiger statig te wachten op dingen die komen gaan. Om ons heen is het stil. Zo nu en dan schemert het bleke zon licht door de bewolking. Links laten de eerste struiken hun te re lentebloesem zien, rechts beginnen de bessenstruiken al aardig te botten. Daartussen, op een paaltje, een bijna witte buizerd die ons scherp in de gaten houdt. We zijn nog maar aan het begin van de wande ling maar mijn dag kan al niet meer stuk. De route leidt langs wegen met idyllische namen als Paardenkreek-hofwegeling en Brilletjesdijk. Langs door de eeuwen heen onveranderd heggenlandschap en hollebol- lige weilanden. Op de Valdijk vliegen een paar Grote bonte In maart 2003 is door bakke rij/theetuin Jikkemiene, werk- en leerboerderij De Akkerwinde en kaasboerde rij Ter Nisse gezamenlijk het initiatief genomen om een wandeltocht door het heg genlandschap en over de bloemendijken rond Nisse te organiseren. Sinds dit jaar is de knapzaktocht van maandag tot en met vrijdag, vanaf de voorjaarsvakantie tot en met de kerstvakantie te lopen. De tocht is ruim 10 kilometer. Wandelaars kun nen voor 10 euro (kinderen 5 euro) een knapzak kopen. Vooraf reserveren bij baicke- rij/theetuin Jikkemiene, tel. 0113-231772. Of werk- leer boerderij De Akkerwinde, tel. 0113-351144 of kaas boerderij Ter Nisse, tel 0113- 649797. spechten van boom naar boom voor ons uit, alsof ze ons de weg willen wijzen. Hun rode petjes verraden waar ze zitten. Even verderop verstoren we een Groene specht die met zijn snelle, diepgolvende vlucht een veilig heenkomen zoekt. Tijd om de knapzak te inspec teren. Op een paar boomstam men laten we ons de streekei gen producten heerlijk sma ken. Verder weer, naar werk Showroom Strijen, Chr. Huygenstraat 3, 3291 CN Strijen, Showroom Breda, Kruisvoort 22, 4814 RZ Breda, Langs de Ettensebaan op de woonboulevard Breda, www.winckelaer.nl jagen u op de kast!

de Faam | 2008 | | pagina 8