choice dé Weekkrant De Faam Bestrijden 'Er gaat gelukkig iemand mee die verstand heeft bouwen' Gevangen in het net in De Zandput White in Jazzcafé Lunchconcert love livera P herchoicesare special and more than surprising.i her choices tell us who she is a young woman with a great taste It's all about.. NTHE'S CHOICE J her choice only Woensdag 26 maart 2008 - Pagina 7 ander. We vinden het fijn om een deel van onze vrije tijd op deze mooie manier te beste den. De lijfspreuk van de organisa tie is niet voor niets: Bouwen aan jezelf door te bouwen voor een ander. Verder vinden we het ook erg leuk om een kijkje te nemen in een ander land. Piramides zullen we zeker zien en misschien gaan we nog een ritje op een kameel halen." Janneke en Neline krijgen ook nog kledingvoorschriften. "We mogen geen bikini of hemdjes aan. We moeten bedekt zijn tot onze elleboog en knie." Hitte Tegen sommige aspecten van de reis zien ze op. "Het is daar 45 graden, die hitte lijkt me verschrikkelijk", zegt janneke. "Verder heb je grote kans dat je diarree krijgt, want het is daar allemaal niet zo hygië nisch." De meiden hebben nog nooit gebouwd. "Er gaat gelukkig wel iemand mee die er veel verstand van heeft. De plaat selijke bevolking zal ook met ons mee werken. We vinden het mooi om hen blij te kun nen maken. De kinderen wor den hierdoor ook gelukkig en we halen ze even uit de dage lijkse sfeer." Zo'n werkvakantie kost ook geld. "We verkopen rook worsten om geld op te halen. Op 12 april is er aan Station singel 10 in Kapelle bij Schel- destrome van 10.00 tot 14.00 uur een rommelmarkt." In formatie: nelinevander- wees@hotmail.com. Voor even m DOOR C0RINA DE VOS KAPELLE - Cement ma ken, ijzer vlechten en ver ven in je vakantie. Janneke Paul (18) en Neline van der Wees (18) uit Kapelle gaan tijdens hun vakantie een weeshuis bouwen in Egyp te. Bij Beni Suif in Egypte staat een weeshuis voor jongens, maar dat huis is te klein. Daar om gaan Janneke en Neline deze zomer drie weken op werkvakantie met World Ser vants om samen met andere jongeren, een groter weeshuis te bouwen. "We gaan ook kin derwerk doen, zoals knutse len, zingen, spelletjes doen en een bijbelverhaal vertellen", legt Neline uit. "We zullen ook een stukje van de cultuur van Egypte leren kennen en men sen, klinieken en kerken be zoeken", vult Janneke aan. "Doordeweeks zullen we bou wen en in het weekend kenni smaken met het land." Armoede Twee doelstellingen heeft World Servants voor de werk vakantie: Extreme armoede en honger uitbannen en meer mensen laten leven in een duurzaam leefmilieu. De twee avonturiers hebben al veel zin om naar Egypte te gaan. "Het is mooi om iets te kunnen betekenen voor een Door het bouwen van scho len, klinieken, schoonwater- voorzieningen en huizen wil de christelijke organisatie World Servants bijdragen j aan structurele annoede- bestrijding. Veel ontwik kelingslanden hebben namelijk geen goede 4 gebouwen voor onder- 'Ml wijs en gezondheids zorg. Daardoor ziet de toekomst van veel kin- deren en volwassen er niet goed uit. Deelnemers aan de werkvakantie wer ken samen met de plaatse lijke bevolking. De deelne mers maken zo intensief L~ kennis met die mensen en hun leefomstandigheden. Het motto van de organisatie is: Bouwen aan jezelf door te bouwen aan een ander. Kijk voor meer informatie op: www.worldservants.nl. Janneke en Neline wijzen met hun vinger in de atlas Egypte aan. "Daar gaan we heen." SEROOSKERKE - In dorps huis De Zandput in Seroos- kerke speelt op vrijdag 28 en zaterdag 29 maart de toneel vereniging van Serooskerke Gevangen in het net. Na zeer succesvolle optredens spe len zij een soort van finale in eigen huis. Beide avonden beginnen om 19.30 uur. Ge vangen in het net gaat over taxichauffeur John Smit, die een dubbelleven leidt. Hij is getrouwd met Hannie, en met Barbara. Bij John slaat de paniek toe als een zoon en dochter, uit de verschil lende relaties, elkaar willen ontmoeten. MIDDELBURG - Freddie White treed op zaterdag 5 april op in Jazzcafé Desafina- do aan de Koorkerkstraat in Middelburg. Het begint om 21.30 uur en een toegangs kaart kost 10,00 euro. OOST-SOUBURG - In de Historische Kerk aan het Oranjeplein in Oost-Sou burg is zondag 30 maart om 11.30 weer een lunchcon cert. Het wordt gegeven door het Zeeuws Volksmuzieken- semble, dat verbonden is aan de Zeeuwse Muziek school. De toegang is 7,50 euro en voor vrienden van de Historische Kerk 6,50 eu ro, dit is inclusief de lunch. De lunchkaarten zijn alleen in de voorverkoop te verkrij gen tot uiterlijk 29 maart. Kaarten via de Bruna en Pri- mera (Kanaalstraat) of bij de Vrijbuiter (Pastoorstraat). Singlet Boxer !r%0% I lip

de Faam | 2008 | | pagina 7