Facelift voor Mercedes B-klasse auto'smotoren Subaru Forester ook als diesel Tiguan van ABT Peugeot 308 Gelimiteerde RC Z Boxster Stoer en compleet Zakelijke Amerikanen van Chiysler en Dodge HRI'i'flMBTSffilDe Faam Showroom Van grote patsers tot kleine mini's Woensdag 26 maart 2008 - Pagina 42 Mercedes heeft de B-klasse een facelift gegeven net zoals diverse andere modellen van het Duitse merk. Uiterlijk blijven de ver schillen overigens beperkt. Er moet dan worden gedacht aan een andere bumper en meer in het oog springende grille. Verder natuurlijk de gebruikelijke zaken als nieuwe lakkleuren, wielen en uitrustingsdetails. In het interi eur hebben de ontwerpers alle bestaan de elementen nog eens goed aan hun kritische oog onderworpen en daarom treffen we in de vernieuwde B-klasse wat andere kleuren en materialen. De rol van de B-klasse binnen het pro gramma van Mercedes wordt duidelijk als we leren dat er sinds de introductie in 2005 zo'n 325.000 stuks van zijn verkocht. De belangrijkste veranderingen vinden we op technisch vlak. Vrij wel alle motoren zijn flink onder de loep genomen. De B 150 en B 170 zullen voortaan worden geleverd met een Start Stop automaat, zo dat met name rijdend in druk stadsverkeer en in files tot zo'n 9 procent aan brandstof kan worden bespaard. Nieuw is tevens een B 170 die naast benzine ook op aardgas kan rij den. Daarmee is er dus sprake van een flexifuel uitvoering. In mei gaan de verkopen van de nieuwe, derde ge neratie Subaru Forester van start. Er is besloten de 2.5 liter turbomotor niet op de Nederlandse markt te brengen in ver band met de relatief hoge C02-uitstoot. Daarom krijgt de Forester in het begin een 2 liter boxermotor (150 pk). De instapversie komt in de prijslijst voor 32.495 eu ro. Later dit jaar mag nog de nieuwe 150 pk sterke boxer dieselmotor is deze Subaru worden verwacht. De firma ABT staat al jaren be kend voor de optische en technische tuning van Volks wagen en Audi. Een van de nieuwste auto's die door het bedrijf onder handen is geno men, is de Tiguan die voor zien van grote wielen, een af wijkende grille en spatbord- verbreders veel dikker oogt. ABT tovert uit de 2 liter TDI- motor zomaar 170 pk. Het moge duidelijk zijn dat met de drie- en vijfdeurs hatchback en de SW het programma van de nieuwe Peugeot 308 nog niet compleet is. Uiteraard komt er ook een luchtige Coupé Cabrio let en recent is bekend gemaakt dat van het 308 RC Z concept model een productieversie zal worden gemaakt. Reken op eind volgend jaar voor de lance ring. De Porsche Boxster RS 60 Spy- der is voor het merk een centi- mental journey naai- de 718 RS Spyder uit 1960. Er worden van deze speciale Boxster precies 1.960 exemplaren gemaakt. De lancering vindt op 4 april plaats tijdens de opening van de auto tentoonstelling in Leipzig, de tweede thuishaven van het merk. De lancering is op www.porsche.com te volgen. In het zakelijk segment hebben Chrysler en Dodge ieder hun eigen vertegenwoordiger in de vorm van de Sebring (Chrysler) en. Avenger (Dodge). Onderhuids zijn beide modellen ver gaand identiek en dat betekent dat deze auto's ook hun motorenprogramma delen. Er kan worden gekozen uit een 2 liter benzine en eveneens 2 liter diesel alsmede een 2.7 liter V6. De auto's zijn fors bemeten en bieden daar door een flinke binnenruimte en kunnen bo vendien behoorlijk wat bagage meenemen. De.Sebring is een chique, traditionele sedan die als Business Edition nu wordt aangebo den met 17 inch lichtmetaal, elektrische be stuurdersstoel, cruise control, climate con trol, bandenspanningscontrole en speciale bekleding die vlekbestendig is vanaf 25.900 euro. De Dodge Avenger heeft een vooral stoere uitstraling met zijn hoe kige front en de bij zondere knik in het profiel ter hoogte van de achterportieren. De Busi ness Edition van de Avenger omvat onder meer controle van de bandenspanning, cruise control, door de airco gekoeld dashboard kastje en een verstelbare stuurkolom. Deze auto is er al vanaf 22.900 euro.

de Faam | 2008 | | pagina 42