Walcheren Stichting wijst weg Meermarkt wordt Golff Moderne autowasstraat Italiaans bij Crostini Your Look verzorging Uit het Zakenhart van... lïïlDe Faam Veel allochtone vrouwen weten de weg niet Cappello Giallo zet Veere op 'ijs' kaart Geborgde zetels ongebouwd Ontmoeting KJ BB Woensdag 26 maart 2008 - Pagina 29 Een maand bussen VLISSINGEN - De Auto wasstraat bij Suzuki Van der Jagt WiUemse heeft een capaciteit van 144 au to's per uur. De apparatuur bestaat uit roestvrij staal, hydraulische aandrijving en weinig elektrische com ponenten. Alle borstels zijn van textiel, niet meer van nylon dus geen krassen op de auto. Ron van der Jagt en Eric Willemse zijn zeer te spreken over hun nieuwe wasstraat: "Zo leveren wij onze klanten topkwaliteit." Openingstijden wasstraat Mercuriusweg 29, in Vliss- ingen maandag tot en met zaterdag 08.00 tot 18.00 uur, zondag 10.00 tot 17.00 uur. Telefoon 0118-419051. OOSTKAPELLE - Uit vele jaren ervaring is schoon heidssalon Your Look Huidverzorging ontstaan. Nieuw in Oostkapelle; Lian Janse opent na achttien jaar ervaring haar eigen salon op Dorpsstraat 40 in Oost kapelle. Zij werkt met Lanèche, plantaardige pro ducten van hoge kwaliteit voor een grote variatie aan behandelingen." Vooral da mes zijn klant, maar ik heb ook een serie huidverzor ging voor de man", geeft Lian aan. Zaterdag 29 maart is Open Dag van 10.00 tot 16.00 uur. Wie dan een afspraak maakt heeft kans op een gratis gezichts behandeling. 0118-583212 door merian kwakkelaar VLISSINGEN - De Neder landse Spoorwegen en Pro- Rail zijn begonnen met de grootste onderhoudsklus die ooit is uitgevoerd. De Zeeuwse lijn is als eerste op de schop gegaan. Vanaf he den tot en met maandag 21 april wordt het spoor tus sen het traject Bergen op Zoom en Vlissingen onder houden en vernieuwd. Gedurende deze periode rijden er NS-bussen in plaats van trei nen tussen het traject Vlissin gen en Bergen op Zoom. De NS heeft een dienstregeling ge maakt voor het vervangend ver voer per bus. In een uitgebreide folder zijn deze busdiensten vermeld. Hierin wordt duidelijk het onderscheid aangegeven tussen stopbussen, directbus- sen en de directbussen die uit sluitend tijdens de spitsuren rij den. Elke busdienst heeft een kleur. Deze kleur is weer terug te vinden op de verwijsboren op het busstation en in de bus. De folder is verkrijgbaar bij de NS- verkooppunten en is te downlo aden via www.ns.nl. Tevens kunnen reizigers via de NS-ver kooppunten en NS-medewer- kers een busboekje krijgen, waarin het complete busover zicht staat. Reizigers moeten rekening houden met een lan gere reistijd van ongeveer een half uur. Het NS-vervoersbewijs is geldig in de NS-bussen. Vanaf station Bergen op Zoom rijden er twee Intercity's per uur naar Roosendaal en Amsterdam Centraal. Voor minder valide personen is het vervoer moge lijk volgens de gebruikelijke re geling. De NS heeft een gratis telefoon nummer (08008734636) inge steld voor wagen en opmerkin gen. Dit nummer is bereikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren. Tevens is er informatie beschikbaar via 0900-9292 of teletekstpagina 754. Verdwaalde of gestrande reizigers kunnen op de grote Zeeuwse stations terecht bij het aanwezige NS-personeel. De kleine stations worden een aan tal keren per dag bezocht door mobiele teams. Het personeel is te herkennen aan de blauwe hesjes, voorzien van het NS-lo- go met de tekst 'Kan ik u hel pen?' Nederland heeft één van de drukst bereden spoorweg netten ter wereld. Voor de vei ligheid is het van belang dat het spoor in goede staat blijft. Dat vergt intensief onderhoud. Tus sen 2008 en 2011 pakt ProRail het spoor in de provincies Lim burg, Brabant en Zeeland groots aan. door bo van scheyen MIDDELBURG - Sinds kort heeft Middelburg er een nieuwe organisatie bij: de Stichting Trajectbemidde ling voor Allochtonen (ST- BA). Het bureau werkt nauw samen met uitzend organisatie Joblink, EM- reïntegratie, het CWI en het UWV. Alle drie zetten zij zich in om allochtone mensen in onze samenle ving te helpen een baan te vinden. Uit cijfers blijkt dat de werk loosheid daalt. Steeds meer mensen vinden een baan. Niettemin blijkt uit cijfers van vorig jaar dat van 16 procent werklozen ongeveer 5 procent allochtoon is. Vooral allochto- ne vrouwen vinden het moei lijk om een baan te vinden. Ze weten niet precies waar ze moeten zijn en hoe ze hulp kunnen vragen. Het doel van STBA is Nederlanders van al lochtone afkomst te helpen bij zaken die te maken hebben met de arbeidsmarkt. Ook wil het bureau een brugfunctie vervullen tussen werkzoeken den, werkgevers en overheid. Bedrijven en organisaties kun nen bij de STBA terecht voor advies. Een bedrijf wil bijvoor beeld graag een allochtone werknemer in dienst nemen, maar weet niet goed welk tra ject te bewandelen. De STBA helpt ook bij het oplossen van knelpunten bij allochtone leerlingen en studenten. In de toekomst wil de stichting zich verder inzetten voor diversiteit op de arbeidsmarkt en funge ren als regionaal kenniscen trum op dit gebied. Informatie: www.stba.nl door leon janssens SEROOSKERKE - De Meer markt Supermarkt op de Torenstraat 41 in Seroos- kerke, is omgezet in Golff van der Hoofd. "Logisch voor ons", zegt eigenaar André van der Hoofd. "Wij hebben besloten voor Golff te kiezen." "De formule staat ons aan en voor de klant staat Golff prijs- scherp in de markt." Het assor timent is uitgebreid, vooral de versgroepen. Toekomstgericht wordt over een nieuwbouw ge dacht, naar 1500 vierkante me ter met goede parkeerfacilitei- ten. "Waar we zomer en winter onze eigen klanten en de toeris- Vooral uitbreiding versgroepen. foto: leon janssen. ten goed kunnen ontvangen." binnen en zegt: het is nu een Hij krijgt leuke reacties op Golff. echte winkel!" 0118-591701. E- "Een zevenjarig jongetje loopt mailgolffseroos@zeelandnet.nl VEERE - Tijdens de Gouden IJsspatel, het Nederlands kampioenschap ijsbereiden in Amsterdam, gooide de Veerse Carla Geelhoed hoge ogen. Zij eindigde op de tweede plaats. Er deden 49 deelnemers aan de wedstrijd mee. De opdracht dit jaar was het bereiden van abriko zenijs op melkbasis. In IJssa lon Cappello Giallo in Veere maakt zij ook bolus- en ap peltaartijs. foto: ruud de zoet GOES - De kandidaatstel ling voor de benoemingen van de geborgde zetels on gebouwd voor het water schap Zeeuwse Eilanden loopt tot 15 april.. De Zui delijke Land en Tuinbouw Organisatie (ZLTO) heeft hiervoor een vertrouwens commissie ingesteld. Zo wel leden als niet-leden van de ZLTO, met voldoen de affiniteit met de agrari sche sector, kunnen zich aanmelden. Meer informa tie www.zlto.nl of via-0900- 2359586 MIDDELBURG - Vereni ging K.J.B.B Zeeland houdt zaterdag 12 april een regio nale ontmoetingsdag in het ontmoetingscentrum Dau- wendale aan de Vrijland straat 51 in Middelburg. Er is een lezing, Indische koopwaar, een Indische maaltijd en een optreden van Dames Vocaal Kwartet. De zaal is open om 10.30 uur en het duurt tot 16.00 uur. Kosten zijn 6,00 euro per persoon en 10,00 euro voor de maaltijd. Aanmel den via 0111-401492 Ron van der Jagt en Eric Willemse. foto: eric janssens Italiaanse keuken is mooi en puur." foto: l janssens Lian Janse in Your Look Huidverzorging, foto: leon janssens MIDDELBURG - Crostini is gespecialiseerd in Itali aanse delicatessen met een uitgebreid assortiment in belegde broodjes, kant- en-klaarmaaltijden, anti- pasti, vleeswaren en kaas. Eigenaar Monique van Boort: "Pasta's en sauzen. Tips om thuis lekkere maaltijden te bereiden, een leuk cadeautje, kook boeken of olijfolie van 't vat. De Italiaanse keuken is mooi, puur en toegankelijk voor iedereen." Crostini verzorgt ook catering. Broodjes of lunch voor 11.00 uur besteld, via e- mail of telefoon, kunnen afgehaald worden. Vlas- markt 34 in Middelburg. Telefoon 0118- 217883. Inmiddels is het onderhoud gestart en rijden de treinen niet meer. foto: jaap wolterbeek

de Faam | 2008 | | pagina 29