Kennismaken met sport en met bewegen Lerarenvolleybal is het oudste toernooi DOOR ELLEN DE VRIEND MIDDELBURG - We eten te veel en bewegen te wei nig. Dit onderwerp komt tegenwoordig steeds va ker naar voren. Daarom is de Nationale Sportweek geïntroduceerd, zodat ie dereen kan zien wat er al lemaal mogelijk is op sportief gebied. De week is van vrijdag (28 maart) tot en met 5 april. In Zeeland worden de sportac tiviteiten niet precies op de daarvoor bestemde dagen ge houden. De Dag van de Rack- etsport is op 1 april, maar ABS in Mid delburg houdt de clinics tafel tennis, ten nis, een skate- toemooi en een rug- byproject ook gewoon op 28 maart en 3 en 4 april Het is voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar aan de W. Arondeusstraat in Middel burg. En op de Dag van de Wa tersport houdt de tafeltennis vereniging Dauwendaele in Middelburg gewoon een bal vaardigheidmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. En waarom ook niet. Ook hier staat het spor tieve element voorop. Kinde ren die meedoen krijgen een diploma. De Tai Chi Racket Club houdt in de gymzaal in Middelburg een introductie van Taiji Bailong Ball, een ge heel nieuwe racketsport uit China. Het is op verschillende tijden en dagen en voor alle leeftijden. Bewegen op muziek bij Scoolsport is op 4 april van 11.00 tot 11.30 uur. Kinderen van vier tot dertien jaar bewe gen aan de Rentmeesterlaan 245 in Middelburg. Korfbal vereniging Swift in Middel burg houdt 5 april een kennis makingsdag met de sport. Vlissingen In Vlissingen zijn op 28 maart van 13.00 tot 15.00 uur diverse sportactivitei ten op de velden van R.C.S. Wandelsportver eniging De Vrolijke Tippelaars houdt op 29 maart een voor jaarswandeltocht over vijf, tien, vijfentwintig en veertig kilometer. De start is om 9.00 uur op het Baskensburgplein. Tennisvereniging DOS houdt 31 maart van 9.00 tot 12.00 uur open huis. En 1 april is op het grasveld van Westduin en het strand een buitensportactivi teit van 9.00 tot 15.00 uur. Sportinstituut Smid zet op 2 april de deuren aan Wester- zicht 388 open. Tot 22.00 uur kunnen mensen van alle leef tijden daar kennismaken met fitness. Op dezelfde dag gaan verschillende basisscholen naar het kanaal en de binnen havens Om samen met de Ne derlandse Watersportvereni ging, Watersportvereniging De Schelde en de Scouting te zei len en roeien. 30 minuten bewegen De Dag van 30 minuten bewe gen, op 3 april, moeten grote groepen mensen zich verza melen in aula's, scholen en kantines om de voetjes van de vloer te halen. Er wordt ge fietst, gewandeld en gesport of op wat voor manier dan ook. Heel Nederland beweegt 30 minuten: een bijzonder mo ment. In Vlissingen wordt tus sen 11.30 en 12.00 uur op het schoolplein van de Houtuyn meegedaan. En in Middelburg doen leerlingen aan de Zuid singel en de Seissingel mee. Alle overige sportactiviteiten zijn te vinden op de website www.nationalesportweek.nl. Vermeldenswaard is de voet- balclinic op 2 april met Dolf Roks (ex RBC 1 trainer) bij het Cios in Goes. Jongeren van ne gen tot elf jaar kunnen er tus sen 12.00 en 14.00 uur de clinic volgen. Meer informatie: 06- 20828136 DOOR KARIN OCKE MIDDELBURG - Het jaarlijkse lerarenvol- leybaltoernooi in de Kruitmolen viert zater dag 29 maart zijn veer tigste editie en is daar mee het oudste toer nooi in Zeeland. Het wordt georganiseerd door de Koninklijke Vereniging van Leraren Lichamelijke Opvoe ding (KVLO). De onderwijsgevenden van alle scholen in Zeeland worden hiervoor uitgeno digd. Het toernooi is veer tig jaar geleden in het le ven geroepen door de gymnastieksecties van ver schillende scholen. Veel collega's waren enthou siast en door de jaren heen is dat altijd zo gebleven. Zaterdag spelen ongeveer 16 teams mee, verdeeld over twee niveaus: gemid deld en gevorderd. Naast sportieve prestaties is het vooral ook een gezellige dag. De wedstrijden begin nen om 9 uur. Supporters zijn van harte welkom! Woensdag 26 maart 2008 - Pagina 26

de Faam | 2008 | | pagina 26