eek Tuinenreis naar Kent Middelburger verslaat Geen Stijl Kanteling voor de wethouder Krant Muziekfestival Hafabra in Ter Rede Collecte reumafonds Faa|f1@il Iedere zondag om 18.13 uur en iedere dinsdag om 18.20 uur, natuurlijk op Maximaal TV. Het programma wordt ieder uur herhaald. Na het succesvolle programma Maximaal Anders start Maximaal TV met een nieuwe veelbelovende glamourversie van het metamorfose programma. Onder de noemer "Make my Day" worden de kandidates door een enthousiast en zeer deskundig team omgetoverd tot ware catwalkdiva's! Lilil De Faam Woensdag 26 maart 2008 - Pagina 20 www.deweekkrant.nl VL1SSINGEN - Thames Travel International uit Vlissingen houdt vanaf vrijdag 9 tot en met zon dag 11 mei een tuinen reis naar Kent. Deze Pinkster-tuinenreis is te boeken voor 199 euro per persoon (op basis van een 2-persoonska- mer). Inbegrepen is: touringcar en diensten chauffeur ge durende de reis, passage over het kanaal; alle ge noemde excursies, inclusief entrees en twee overnach tingen op basis van half- pension in Holiday Inn Ashford. Reserveringen en nadere informatie: Thames Travel International, tel: 0118- 474477. E-mail in- fo@thamestravel.eu. Pinkster tuinenreis Op vrijdag 9 mei vertrekt de bus, vanuit diverse plaatsen in Zeeland, naar Calais voor de passage per ferry of Eu rotunnel. In de middag is er een bezoek aan de histori sche stad Canterbury met zijn befaamde kathedraal, zijn middeleeuwse straat jes, de stadswallen en de kleurrijke boetiekjes. Later volgt nog een bezoek aan Mount Ephraim Gardens nabij Faversham Daarna wordt koers gezet naar het hotel voor diner en over nachting. Zaterdag 10 mei worden de Sissinghurst Castle Gar dens bekeken en het Mid deleeuwse Penshurst Place met de kasteeltuinen. Diner en overnachting zijn in het Holiday Inn. Zondag 11 mei staat een bezoek aan Walmer Castle gepland en een kort bezoek aan het badplaatsje Deal met zijn prachtige boule vard. Daarna rijdt de bus te rug naar Nederland. VLISSINGEN - In het Atri um van het Vlissingse zorg centrum Ter Rede geven za terdag 29 maart vanaf 12.45 uur vijf Zeeuwse orkesten een concert. Amateur blaasmuziek staat centraal tijdens het Hafabra muziek festival. Alle orkestvormen komen aan de beurt. Zo betreden HArmo- nie-, FAnfare- en BRAssband- orkesten het podium. Vandaar HAFABRA - festival. Optreden de muziekgezelschappen zijn Fanfare Onda uit Nieuw en St loosland; Jeugdbrassband On da uit Middelburg; De Delta Brass Zeeland van Veere: Har monie EMM uit Koewacht en Fanfare Veere's Genoegen uit Veere. Vertegenwoordigers van orkesten hebben Stichting Werkt voor Ouderen benaderd, die vervolgens het concert heeft samengesteld. Oorspronkelijk was er door de landelijke muziekfederatie een groter Zeeuws festival gepland op deze datum. Dit kon geen doorgang vinden omdat er geen geschikte grote accommodatie beschikbaar bleek in Zeeland. Vele orkesten kunnen het festi val goed gebruiken in de voor bereiding op andere concerten. Vandaar dat deze orkesten sa men met de Stichting Werkt voor Ouderen Vlissingen kozen voor een alternatief festival in het kleinere Atrium van het zorgcentrum, aan de Vreden- hoflaan 370. De toegang is vrij. MIDDELBURG - "Dat ik met ZB Digitaal de Dutch Bloggie heb gevonden vind ik natuurlijk hartstikke leuk. De aandacht dat het project krijgt is prachtig", laat maker Edwin Mijnsber- gen van de bibliotheek in Middelburg weten. Zelf moest hij vorige week bij de bekendmaking en prijsuitrei king in Den Haag verstek laten gaan. "Ik moest werken, veront schuldigt hij zichzelf. De wer klust heeft hem wellicht ook de prijs gebracht. Het publiek mocht een stem uitbrengen en de Middelburger bleef uiteinde lijk bekende sites zoals Geen- stijl.nl voor. "De weblog hou ik consequent bij. Ik zet er soms drie nieuwe bijdragen per dag op. Van mijn baas mag ik er on der werktijd acht uur per week aan werken. In mijn eigen tijd doe ik ook veel. De bibliotheek legt het af tegen internet. Op de weblog vertel ik wat de biblio theek hier tegen kan doen", zegt hij. Naast zaken over het ver werven van digitale informatie schrijft Edwin ook over zijn avondjes uit en andere beleve nissen. MIDDELBURG In boek handel de Drvkkery in Mid delburg wordt op donder dag 3 april het eerste exem plaar van het boek Kante ling aan Albert de Vries, lo coburgemeester van Mid delburg en wethouder zorg en welzijn uitgereikt. In het boek Kanteling staan ge dichten en afbeeldingen over het leven en loslaten. De ge dichten zijn geschreven door Nicolle Poort en de afbeeldin gen zijn geschilderd door Iris Vinke. In hun werk komt het thema 'leven en loslaten' veel aan de orde. Nicolle heeft een praktijk voor verlies en rouwbe geleiding en Vinke heeft geeft coaching en training. Het boek is te bestellen via www.nicolle- poort.nl. Tien procent van de opbrengst wordt geschonken aan de stichting Be More, die kleinschalige projecten in ont wikkelingslanden steunt. De uitreiking begint om 19.30 uur. De landelijke inzamelingsactie van het Nationaal Reumafonds, die in de week van 10 t/m 15 maart is gehouden, heeft in Sint Laurens 650 euro (vorig jaar 630 euro) opgebracht. UP ■- - —11' Wilt u reageren op iets wat u in De Faam heeft gelezen of wilt u iets kwijt over iets leuks of verve lends in uw wijk, stad of dorp? Stuur dan een brief of e-mail naar de redactie van maximaal 150 woorden voorzien van uw naam, adres en woonplaats. U kunt uw post sturen aan red.faam@whm. Wegener.nl of Postbus 5, 4460 AA Goes. De re dactie van deze rubriek behoudt zich het recht voor uw brieven te redigeren en in te korten. Wij proberen alle reacties wekelijks te publiceren. Kruispunt Sloeweg Met interesse heb ik uw artikel over de problemen bij de VRI op de kruising Sloeweg-Ger- brandystraat/ Koudekerkseweg gelezen (De Faam 05-03). Da gelijks passeer ik deze kruising op de fiets. Inderdaad zie ik, vooral in de zomermaanden, dat automobilisten, komende vanaf de Koudekerkseweg, op de verkeerde plaats rechtsaf slaan. Daardoor kunnen ge vaarlijke situaties ontstaan, doordat rechtdoorgaande fiet sers dan ook groen krijgen. Ik heb nog nooit van ongevallen gehoord. Wel moet geconsta teerd worden, dat de betreffen de automobilisten in overtre ding zijn en er dus eigenlijk niets mis is met de afstelling van de VRI. Het probleem zou opgelost kunnen worden door het extra oversteekmoment voor rechtdoorgaande fietsers uit de regeling te halen. Dit be tekent dan wel extra lange wachttijden voor fietsers. Een echte oplossing van alle proble men kan pas gevonden worden door het omvormen van de kruising tot een rotonde. Daar is destijds (wethouder Meijers) om onbegrijpelijke redenen niet voor gekozen. As een soort 'lapmiddel' is toen de later de extra afslag aangelegd, die door een enkele automobilist niet opgemerkt wordt. Tamme Seijnstra, voorzitter Fietsersbond Halve marathon Zoals we zelf inmiddels alle maal wel weten kan er in een interview wel eens een uit spraak naar voren komen die niet helemaal bedoeld was. Ad- riaan is gewoon gemotiveerd, maar heeft nog niet veel inter views afgegeven en is nieuw met de atletiek. Mauricio zit in de organisatie van Vrouwen polder en heeft het er al overge had dat dit een misverstand was. Floris Jan, Koole Sport, Middelburg Halve marathon Met verbazing lees ik in dé Weekkrant de Faam (12-03) een artikel over de halve marathon van Vrouwenpolder. Hierin staat in de laatste alinea dat de organisatie van de Kustmara- thon Zeeland de Vz van Vrou wenpolder als concurrentie ziet. Dat vindt deze organisatie van Vrouwenpolder dan ook een beetje jammer. Niet is ech ter minder waar. luist omdat de Marathon Zeeland in het leven is geroepen, en dit een door slaand succes is profiteren juist vele lopen en lopers in Zeeland mede door deze loopgolf. Ik be treur het daarom ook ten zeer ste dat de organisatie van Vrou wenpolder, zonder medeweten van ons, dergelijke uitspraken doet. Lein Lievense Scheldekwartier Jan van Beekhuizen, directeur van Escaut woonservice (12- 03) heeft kritiek op de Vlissin- gers. Hij mist de Vlissingers in het Scheldekwartier. Hier slaat hij de plank volledig mis! De voorgeschiedenis is dat op 10 juli 2004 in de plaatwerkerij de eerste startbijeenkomst Debat met de Stad is geweest, over de invulling van het Scheldeter- rein. Daarna volgden regelma tig debatten met inwoners, maatschappelijke organisaties en belangstellenden. Hierdoor heeft het gemeentebestuur zich laten inspireren. Dat betekent dat het wiel al uitgevonden is. prijzenswaardig zou het zijn als 1' Escaut haar maatschappelijke verantwoordelijkheid neemt en haar pijlen richt op de timmer fabriek. Dit monument wacht al jaren op initiatieven. Willem Cornélis Murre, Vlissingen

de Faam | 2008 | | pagina 20