Raadsvergadering maart Dolfijnenburch voor verkeersveiligheid! Bewoners kiezen kunst De vlag uit riaw&vwiMui De Faam Woensdag 26 maart 2008 - Pagina 13 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 De afgelopen weken stonden Middelburg en De Kabinetten van De Vleeshal in het het teken van 'Bewoners kiezen kunst'. In De Kabinetten werden voor iedere wijk de werken getoond van drie kunstenaars en konden bewoners hun stem uitbrengen op hun favo riete kunstwerk. Wij nodigen u dan ook van harte uit om samen met alle bewoners de win naars toe te juichen en onder het genot van een drankje deze verkie zing feestelijk af te sluiten. Wij hopen u te verwelkomen op woensdag 2 april om 20.00 uur in De Vleeshal aan de Markt. Wij zijn zeer verheugd door het grote aantal bezoekers en uitgebrachte stemmen. De tussenstand op dit moment duidt op een nek aan nek race tussen een aantal favorieten. Uw stem kan de doorslag geven en voor diegene die nog niet gestemd hebben is het gelukkig nog niet te laat. Zij kunnen tot woensdag 2 april tot 17.00 uur nog hun stem laten horen. Op woensdagavond 2 april zal deze verkiezing tot een zinde rende ontknoping ko-men. Op deze avond zal bekend gemaakt worden welke kunst werken de meeste stemmen hebben gekregen en dus in de loop van 2008 in Klarenbeek, Nieuw Middelburg en Veer-sepoort zullen worden geplaatst. 1 1 1 I 1 Deel maquette kunstwerk Veersepoort Foto: Aart van Belzen De gemeenteraad komt op maan dag 31 maart bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informatiehoek van het stads kantoor. De agenda is onder voorbehoud. 1. Opening, mededelingen en vast stelling agenda 2. Vaststelling notulen raadsvergade ring 25 februari 3. Verantwoording 2007 Rekenkamer Middelburg 4. Nazorgonderzoek Rekenkamer Middelburg naar grondbeleid 5. Visiedokument Rekenkamer Mid delburg 6. Onderzoeksprogramma 2008 Re kenkamer Middelburg 7. Ingekomen stukken 8. Beschikbaarstellen krediet voor uit voering startersbeleid 9. Beschikbaarstellen krediet voor schikkingsvoorstel geschil opleve ring kavel Poeledaele 10. Richtlijnen begrotingen 2009 Gemeenschappelijke Regelingen 11Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2008 12. Voorschriften besluit, begroting en verantwoording: verantwoor ding lasten vervanging riolering in de begroting 13. Vaststellen exploitatieopzetten 3 deelgebieden Mortiere 14. Verzoek om vrijstelling Boomdijk 1Nieuw- en Sint Joosland 15. Beschikbaarstellen krediet voor de uitvoering van de werkzaam heden in verband met de aanleg van de N57 16. Wijzigen gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Muziekschool 17. Beschikbaarstellen kredieten voor fietsroutes Binnenstad - Mortiere 18. Principebesluiten betreffende ondergrondse afvalsysteem en vaststellen Afvalstoffenverorde- ning gemeente Middelburg 19. Middelburgse Visie Milieu 2008- 2012 20. Krediet ten behoeve van strategi sche grondaankopen 21. Instemmen met vastgesteld Zeeuws Kompas 22. Wijziging van de verordening op de raadscommissies. Raad op de radio Radiozender Coolfm is iedere raads vergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het ver loop van de raadsvergadering van 31 maart en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 4 april om 20.00 uur. Herhaling maandag 7 april om 20:00 uur. Informatiemarkt Op woensdag 2 april is er een infor matiemarkt over de nieuwe sportno- ta. Deze wordt gehouden om 19.30 uur in het stadskantoor. De oude Middelburgse sportnota stamt uit 1999. Er zijn ontwikkelingen die vragen om aanpassing van het hui dige sportbeleid. Zo lopen verschillen de sportstimuleringsprojecten af en is het tijd om de sportaccommodaties te verbeteren. Ook moet de gemeente raad in het nieuwe beleid rekening houden met de invloed van brede scholen en een nieuwe jeugdnota. De nieuwe nota voor sport en bewegen is een visie voor de komende vier jaar. De commissie Informatiemarkt is in eerste instantie bedoelt om raadsle den te informeren, maar andere belangstellenden zijn ook van harte welkom. v Onlangs is de vlaginstructie voor de gemeente Middelburg door het gemeentebestuur vastgesteld. Naast het verzoek van de ministerraad kan het gemeentebestuur ook zelf besluiten om op bijzondere gelegenheden te vlaggen en haar inwoners op te roepen dit gebaar te volgen. Er wordt door de gemeente Middelburg op onderstaande data gevlagd: 31 januari verjaardag van de Koningin 27 april verjaardag Prins van Oranje 30 april Koninginnedag 4 mei Nationale dodenherdenking 5 mei Nationale bevrijdingsdag 17 mei verjaardag Prinses Maxima 29 juni Nationale veteranendag 15 augustus formeel einde Tweede Wereldoorlog 7 december verjaardag Prinses Catharina-Amalia 15 december Koninkrijksdag Met uitzondering van 4 en 5 mei wordt, indien de dag op zon- en feestdagen valt, één dag later gevlagd. Indien Koninginnedag op een zondag valt, dan wordt de verjaardag van de koningin een dag eerder gevierd en gevlagd. Op de vaste dagen worden alleen op 4 mei de viaggen halfstok gehangen van 18.00 uur tot zonsondergang (ongeveer 21.10 uur). Het gemeentebestuur heeft, afwijkend van de landelijke vlaginstructie, besloten om op de verjaardag van Prinses Maxima op 17 mei niet in de Middelburgse binnenstad (stadhuis en Lange Jan) te vlaggen. Op 17 mei 1940 werd immers door het Duitse bombardement een groot deel van de Middelburgse binnenstad verwoest. Aan bewoners en instellingen in de binnenstad wordt gevraagd de gedragslijn van de gemeente te willen volgen. Dit gebied wordt begrensd door de vesten en het Kanaal door Walcheren. Nederlandse of buitenlandse vlaggen mogen niet tussen zonsondergang en zons opgang gehesen worden of te hangen. Elke gehesen vlag moet bij zonsonder gang worden neergehaald en zonodig de volgende dag na zonsopgang opnieuw worden ontplooid. Uitzondering hierop is mogelijk, als de vlag zodanig verlicht wordt, dat de kleuren duidelijk te zien zijn. Oranje wimpel De oranje wimpel mag alleen uitgehangen worden samen met de nationale vlag, op de verjaardagen van leden van het koninklijk huis en op Koninginnedag. Bij bij zondere gebeurtenissen in het Koninklijk Huis (zoals geboorte, huwelijk en over lijden) kan een speciale regeling afgekondigd worden. Foto: Mieke Wijnen De staandehoudactie is dinsdag 18 maart, gehouden aan de Churchill- laan met medewerking van Archi pelschool de Dolfijnenburch. Roze marijn, Frouke, Dietmar en Mark van groep 8 hebben zich vol enthousiasme ingezet voor de ver- keerveiligheid in hun wijk. In de ChurchilHaan hielden aardig wat bestuurders zich aan de snelheid van 30km/uur. Deze bestuurders kregen een groene kaart en een warme oranje Middelburgsjaal als waardering. Toch wer den ook nog gele kaarten (waarschuwin gen) uitgedeeld. Daarnaast werden twee bekeuring uitgedeeld door de politie. De resultaten van de staandehoudactie aan de ChurchilHaan: 19 groene kaarten 27 gele kaarten 2 bekeuringen Wilt u meer weten over staandehoud- acties, neem dan contact op met Anja Jonkman van de gemeente Middelburg, telefoon: 67 53 98. Aandachtvoor te hard rijden in 30-km-gebieden Zojuiiit isiswigsrieitietdgitmstcn. !n h« Jö-8cbl«tf tïjdtu luatijj. Prachtig! Oat Sa ac<kj voo» oruo SMiao'xtco..cofinlime»»! ■rwyit/.

de Faam | 2008 | | pagina 13