Nieuwe elzen aan de Torenweg Bestratings- en rioleringswerk Het woord aan raadslid Saskia Szarafinski rondom Kastanjelaan Kinderraad met wethouder op ronde TfaV/MH'ilfeiiil De Faam Woensdag 26 maart 2008 - Pagina 12 Vorige week zijn aan de bewo ners van de Griffioen de herin richtingsplannen van de Kastan jelaan, Doornlaan, Esdoornlaan en Abelenlaan gepresenteerd. De plannen liggen tot 8 mei ter inza ge in het stadskantoor. Binnenkort starten riolerings- en bestratingswerkzaamheden in de bomenbuurt van de Griffioen. Het werk bestaat uit drie fasen. Fase 1 begin werkzaamheden in de Tamariskenlaan, Kornoeljelaan, Ber kenlaan, Abelenlaan en Populieren laan. Fase 2 het vuilwaterriool in de Berkenlaan wordt van binnenuit ver nieuwd. Fase 3 komen de rioleringswerk zaamheden in de Kastanjelaan, Doornlaan, Esdoornlaan en Abelen laan aan de beurt. Tevens worden deze straten heringericht. Tot 8 mei kunnen mensen die belang hebben bij het herinrichtingsplan inspreken door schriftelijk een reac tie in te dienen. Afhankelijk van de reacties bekijkt de gemeente of het plan aangepast moet worden. Bij de ter inzage liggende stukken zit een formulier. Daarop kan de zienswijze worden geschreven. De Boomfeestdagploeg 2008 Vorige week woensdag plantte wethouder Huub van Klinken samen met leerlingen van de Franciscusschool in kader van de Nationale Boomfeestdag achten twintig elzen aan de Torenweg. Jaarlijks vieren ruim 150.000 kinde ren in Nederland de Nationale Boom feestdag. Ze planten bomen en strui ken, maken werkstukken of lopen een bomenroute. Kortom, ze zijn bezig met het groen in hun omge ving. De boomfeestdag wordt geor ganiseerd door de Stichting Nationa le Boomfeestdag in samenwerking met gemeenten en instellingen. Klimaatbosje in Griffioen Naast Dauwendaele krijgt ook de Griffioen een 'klimaatbosje voor de toekomst'. Vandaag planten de wet houders Van Klinken en Streng drie notenbomen op de hoek van de Sandberglaan en de Laan der Verenigde Naties. Het planten van Foto: Aart van Belzen klimaatbosjes is een initiatief van Landschapsbeheer Nederland en De Landschappen. Die willen een halt toeroepen aan de klimaatverandering en mensen stimuleren om hier op iets te ondernemen. Een klimaatbos je bestaat uit walnotenbomen. De bomen worden geplaatst in een drie hoekig patroon en blijven in ieder geval tien jaar staan. De bosjes staan symbool voor de veel grotere bossen die aanbieders van klimaatneutrale producten planten in de tropen. De Nationale Sportweek is de kans om kennis te maken met de sport die bij je past. Van 28 maart tot en met 5 april is het een en al sport dat de klok slaat. Tijdens deze week is iedereen van harte welkom bij verschillende sportverenigingen en organiseren scholen activiteiten voor hun leerlin gen. Doel van de Nationale Sportweek is om zoveel mogelijk Nederlanders in beweging te bren gen. Ook Middelburg doet mee. Wat er allemaal te doen is, is te lezen op een aparte sportpagina in deze Faam. Kijk ook op www.nationale- sportweek.nl. Gemeente Middelburg houdt op dinsdagavond 1 april een bijeen komst in de burgerzaal van het stadhuis aan de Markt om monu mentenhouders te informe ren over nieuwe monumen teninformatiebordjes. De bij eenkomst is om 19.30 uur. Vanaf 19.00 uur kunt u via de marktzijde het stadhuis binnen. Aan diverse monumentenpan den in de binnenstad hangt een monumenteninformatiebordje of er heeft jarenlang een dergelijk bordje gehangen. De bordjes zijn er in vele varianten. Veel bordjes zijn na verloop van jaren niet meer goed leesbaar, vanwege weersinvloeden en/of vandalisme. Samen met de Middelburgse huisnamenspecia- list Ed de Graaf heeft de gemeente Middelburg het initia tief genomen om de bordjes te ver vangen door uniforme en degelijke exemplaren, die beter bestand zijn tegen weersinvloeden en vandalisme. ^r- SPANJAARDSTRAAÏ 1375 EERSTE BEBOUWING. \H' 17* EN !8e EEUW VERVANGEN DOOR WOONHUIZEN VAN EENVOUDIGE ARCHITECTUUR 1966-1975 GERESTAUREERD PARTICULIERE EIGENDOMMEN Foto: Aart van Belzen De tussenstand Maart is traditiegetrouw de maand van de gemeenteraadsverkiezin gen. De PvdA mocht in Middelburg het voortouw nemen, twee jaar geleden, bij de coalitieonderhan delingen. We zijn nu halverwege, tijd voor een tussenstand. Nieuw in dit coalitieakkoord was de afspraak om een evenwicht te vinden tussen fysiek (wegen, bouwprojec ten, enzovoort) en sociaal. Sociaal, dat is investeren in de jeugd. De PvdA wil al jaren extra geld voor goede huisvesting voor scholen. Wie wel 's een school binnenloopt, weet dat schoolgebouwen vaak te wensen overlaten. In het coalitieakkoord zijn afspraken gemaakt over de school als hart van de wijk, uitgewerkt in de brede scholen. Maar inmiddels heb ben ook de middelbare scholen in Middelburg de noodklok geluid. Het is aan de gemeenteraad om geld beschikbaar te stellen voor onder wijshuisvesting. Een sociaal project is ook de wijk aanpak, deze staat volop ter discus sie. Waar ligt de grens tussen wijk belang en algemeen belang? Een dis cussie die met wijkbewoners en de gemeenteraad gevoerd moet wor den. nieuw theater, de schouwburg is wel iswaar verbouwd maar gaat geen veertig jaar meer mee, daar moeten we realistisch in zijn, nog los van onze ambities. Dan de bouwput, een hoofdpijndossier. Maar veiligheid gaat voor alles, en de technische problemen van toen zijn niet vanzelf opgelost. De kwaliteitsatlas bestaat uit een groot aantal projecten. In het coali tieakkoord zijn afspraken gemaakt over de voortgang dan wel bijstelling. Voor de PvdA is de herstructurering van Stromenwijk een belangrijk pro ject, deze wijk heeft een oppepper nodig. De bouw van de brede school in combinatie met de woonservicezo- ne is in volle gang. Maar Stromenwijk heeft meer nodig, zoals sluitende afspraken tussen de gemeente, Woongoed en de politie. Andere pro jecten zijn de N57, de Mortiere, de sportboulevard, het Veersemeer/ Arnemuiden, het Stationsgebied. Geen gemakkelijke klussen, maar ze staan allemaal op de rails. Heeft u opmerkingen of vragen, dan hoor ik dat graag. Saskia Szarafinski Fractievoorzitter PvdA saskia@szarafinski.nl of tel. 61 38 38 Vrijdagmiddag gaat de Kinder raad van de Lonneboot samen met wijkwethouder Huub van Klinken een rondje maken door Nieuw- en Sint Joosland. Langs de route laten de kinderen aan de wethouder zien wat er goed en niet goed gaat en dragen ideeën tot verbetering aan. De Kinderraad bestaat uit zes kinde ren en vormt de spreekbuis voor de kinderen van Nieuw- en Sint Joosland. De raad is opgezet door Maaike Simons van de Stichting Welzijn Middelburg. Samen met de wijkmanager Harry Siebelink staat zij deze Kinderraad met raad en daad bij. De kinderen hebben zelf een route samengesteld. Zo gaan zij langs het speelveldje wat meer gebruikt wordt als hondenuitlaat- plaats en brengen zij een bezoek aan het speeltuintje. Met de coalitiepartners hebben we afgesproken de financiering rond het theater op orde te maken en de Foto: Mieke Wijnen schouwburg te verbouwen om zo een lange schouwburgloze periode te voorkomen. Dat is gelukt, en de plannen voor een nieuw theater zijn bijna klaar om een besluit over te nemen. De PvdA wil nog steeds een

de Faam | 2008 | | pagina 12