GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN OMKIJKEN OF WEGKIJKEN? VERGADERING GEMEENTERAAD GEMEENTE INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bouwen en/of te slopen zijn inge diend: A) Aanvraag lichte bouwvergun- - ning: 1. het plaatsen van een tuinhuisje Maasstraat 19 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. het verbouwen van een garage Meijlandstraat 1 2. het vernieuwen van de gevel beplating: van Raaltestraat, Troelstraweg, Colijnstraat, Ruys de Beerenbrouckstraat en de Meesterstraat (regenboog flats) 3. het bouwen van een kantoor pand Westerhavenweg 12 4. het uitbreiden van een woning Singel 163 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. het slopen van de gevelbepla ting: van Raaltestraat, Troel straweg, Colijnstraat, Ruys de Beerenbrouckstraat en de Meesterstraat (regenboogflats) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is moge lijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwij ken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. het plaatsen van een over kapping Vlissingsestraat 69, 18-03-2008 2. het gedeeltelijk slopen van een winkelpand Kanaalstraat 74, 18-03-2008 3. het verbouwen van een win kelpand Kanaalstraat 74, 18-03-2008 Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de ter mijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publica tie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De ver leende vergunningen met bijbe horende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met de medewerker Publiekszaken (487339) worden ingezien. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de verga dering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommis- sie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger- straat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 3 en 17 april 2008. Herbestemming Spuistraat 61-65 (oneven) Vrijstelling artikel 19, lid 2, wet op de ruimtelijke ordening Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, op grond van artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening jo. Afdeling 3.4. van de Algemene wet bestuurs recht, bekend, dat vanaf 27 maart 2008 gedurende zes weken (dus t/m 7mei 2008) in de publieksba- lie van het stadhuis, Paul Kruger- straat 1, ter inzage ligt het plan van Bouwbureau Zuidwest, met de daarbij behorende ruimtelijke onderbouwing, om drie van de vier voormalige hotelpanden van Bos, plaatselijk bekend Spui-straat 61, 63 en 65, te restaureren en in gebruik te nemen voor wonen (nrs. 63 en 65) en kantoor/dienst verlening met wonen (nr. 61). Het plan voldoet niet aan het ter plaatse geldende bestemmings plan Binnenstad. Wij zijn voorne mens planologische medewerking te verlenen aan dit plan. Artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruim telijke Ordening biedt ons college de bevoegdheid tot het verlenen van vrijstelling van een geldend bestemmingsplan. Gedurende de hiervoor genoemde termijn kan een ieder schrifte lijk of mondeling zijn zienswijze indienen bij ons college ten aan zien van dit plan. Voor het indie nen van een mondelinge ziens wijze kan een afspraak gemaakt worden met Dhr. W. Huige van de afdeling publiekszaken, tel. 487339. Wet milieubeheer Terinzagelegging ontwerpbe sluit Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben een aanvraag om vergunning op grond van de .Wet milieubeheer ontvangen: van Loon- en verhuurbedrijf Hart- hoorn BV te Vlissingen. Het betreft een verzoek om een oprichtings vergunning ingevolge artikel 8.1, lid a en c van de Wet milieubeheer voor een loon-, grondverzet- en akkerbouwbedrijf. De aanvraag houdt verband met het uitbrei den/wijzigen van een bestaand vergunningvrij akkerbouwbedrijf. De inrichting is gelegen aan de Zuidbeekseweg 2 te Vlissingen. Wij zijn van plan de gevraagde vergunning te verlenen. Inzage De aanvraag, het ontwerpbesluit en de bijbehorende stukken lig gen van 27 maart t/m 07 mei 2008 elke werkdag tijdens openingstij den ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kunnen de stukken ook op don derdagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uur worden ingezien, tele foon 0118-487339 of 0118-487300 (email whe@vlissingen.nl). Op verzoek kan er onder kantoortij den door de afdeling Veiligheid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toelichting wor den gegeven op de voornoemde stukken. Zicnswijze(n) In bovengenoemde periode kan iedereen schriftelijk of mondeling zijn of haar zienswijze(n) inbren gen over het ontwerpbesluit. Wan neer u een schriftelijk verzoek om uw persoonlijke gegevens niet bekent te maken indient, gelijk met uw zienswijze(n), worden uw persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Voor monde linge inbreng of gedachtewisse ling kunt u contact opnemen met de afdeling Veiligheid, Vergunnin gen en Handhaving (0118-487204 of e-mail pkt@vlissingen.nl). Beroep (te zijner tijd) Alleen wanneer u belangheb bende bent en tevens zienswijzen hebt ingebracht tegen het ont werpbesluit, kunt u later beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat u redelijkerwijs niet in staat bent En wat denkt u? Is er een groot tekort op het plan Scheldekwartier? Of toch niet? En wat zou de rol geweest zijn van vorige bestuurders op dit dossier? Hebben zij nu de verkeerde opdracht gegeven aan de ambtenaren of hebben die ambtenaren op eigen houtje gehandeld? Uit het dikke Integis-rapport volgt geen eenduidige conclusie. Maar waarom dan toch een aanpassing van het Scheldekwartierplan? Waarom dan toch een andere aanpak van de ambtelijke cultuur? Het CDA, en ook de PSR, SP, GL en CU, had op deze vragen graag antwoord gehad en hier ook moeite voor willen doen. Maar een meerderheid van de Vlissingse raad, zo is de verwachting, wenst geen raadsenquête en wil alleen maar vooruitkijken. Of is het wegkijken? Goede leiders kijken ook terug. Ze staan dan stil om te kijken of ze volgers hebben of om te bepalen of de koers nog goed is. Want het Scheldekwartier dossier staat niet op zich zelf. Hoe kan het nu dat een speeltuinvereniging denkt dat de gemeente geld spaart voor vervanging van speeltoestellen en dat de gemeente dit toch niet doet? Waar liggen deze afspraken vast? Met wie zijn ze gemaakt? En kunnen we de afspraken financieel nakomen? Of "bekijken we dat later wel?" Een van de uitgangspunten van het CDA is dat we kosten en lasten niet mogen afwentelen op de toekomst. Boter bij de vis. Wanneer wij vandaag van voorzieningen profiteren, moet door ons vandaag voor die voorzieningen betaald worden. Het CDA durft daarom terug te kijken. Tegenwoordig ben ik voetbalscheidsrechter. En dat is soms net als in de politiek: om goed te functioneren moet een scheids zo nu en dan goed achterom kijken, zelfs achteruit lopen maar vooral vooruit denken. Wegkijken op moment dat het moeilijk wordt en een beslissing wordt gevraagd kan op het voetbalveld ook niet. Omkijken om vooruit te kunnen gaan. Dat is wat het CDA wil. Raadslid Marin de Zwarte, fractie CDA Telefoon 43 51 84, E-mail: mze@pknplanet.nl www.cdavlissingen.nl geweest (tijdig) zienswijzen (in de vorm van bezwaren) in te bren gen, of als u bezwaren hebt tegen afwijkingen van het bekendge maakte ontwerpbesluit. Aanpassing sluitingstijd horeca bedrijven i.v.m. ingang zomer tijd De burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat hij heeft beslo ten aan horecabedrijven met ver lengde sluitingtijden in de nacht van zaterdag 29 maart op zondag 30 maart 2008 een uur extra ope ningstijd toe te staan. Dit houdt verband met het ingaan van de zomertijd dat met zich brengt dat de klok in de betreffende nacht om 02.00 uur een uur vooruit gezet wordt. Deze aanpassing betekent dat: - horecabedrijven met een vergun ning éénrichtingverkeer de in die vergunning genoemde eind tijd voor de betreffende nacht mogen lezen als 04.00 uur. - horecabedrijven met een brood jesontheffing de in die onthef fing genoemde eindtijd voor de betreffende nacht mogen lezen als 05.0Q uur. - horecabedrijven met een nacht ontheffing de in die onthef fing genoemde eindtijd voor de betreffende nacht mogen lezen als 06.00 uur. Voor de duidelijkheid wordt daar bij opgemerkt dat - voorzover van toepassing - het voorgeschreven éénrichtingverkeer blijft ingaan om 02.00 uur (wintertijd). De ove rige voorschriften blijven even eens van kracht. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onderstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij vol gens de gemeentelijke basisadmi nistratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bijhou ding van de persoonlijsten van deze personen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan inge schreven. Bonedijkestraat 121 f.H. Klandërman, geb. 21-12-1937 van Dishoeckstraat 143 P. Balaszek, geb. 17-04-1976 C. Kaprzyk, geb. 02-01-1976 Z.S. Kostrzewski, geb. 20-09-1958 M. Lukaszewski, geb. 11-10-1980 Hobeinstraat 105 M. Nhanga, geb. 31 08-1990 Hunzestraat 23 E.A.H.M. Hondman, geb. 23-08-1943 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaar maken bij het College. De ter mijn voor het indienen van een bezwaarschrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het ondertekende bezwaarschrift moet bevatten de naam en het adres van de indie ner, de datum en een omschrij ving van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemoti veerd aangeven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wet houder van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV. Vlissingen, 26 maart 2008 Burgemeester en wethouders van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN GEEN INTERNET? GEEN NOOD! Heeft u thuis geen internet maar wilt u 'wel Vlissingen.nl bekij ken? Ga dan naar het stadhuis, bibliotheek 't Spui of bibliotheek Oost-Souburg, daar kunt u Vlis singen.nl gratis bekijken. WOENSDAG 26 MAART 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Vlissingen 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 27 maart 2008 AGENDA 1. Opening. 2. Vaststellen van de agenda. 3. Spreekrecht burgers. 4. Vragenhalfuur raadsleden. 5. Vaststelling notulen. 5.1 van de vergadering van 28 februari 2008. 5.2 geheimhouding ver slag commissieverga dering 10 maart 2008. 6. Schriftelijke vragen op grond van artikel 41 Re glement van Orde. 7. Over te leggen stukken. 8. Te behandelen punten. 8.1 Burgerinitiatief: Oikocredit. 8.2 Vaststelling Zeeuws Kompas 8.3 Nolle Westduin, aanvraag vrijstelling artikel 19 WRO. 8.4 Bruidsschat Schelde- mond. 8.5 Vaststelling bestem mingsplan Oost-Sou burg. 8.6 Wijziging van de Algemene plaatselijke verordening voor Vlis singen. 8.7 Derde en vierde kwar taalrapportage 2007 Sociale Dienst Wache- ren. 8.8 Toekenning subsidie voor het Anti Discrimi natiebureau Zeeland (ADBZ) aan Stichting Adesse. 8.9 Aanpassen planexploi taties van 2007 naar 2008. 8.10 Rapport Integis. 8.11 Initiatiefvoorstel ver volgstappen raadsen quête Scheldekwar tier. 9. Moties. 10. Rondvraag. De geplande commissiever gadering van 1 april, gaat wegens gebrek aan agenda punten niet door. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad SERVICETEAM Een put in de straat? Graffiti ge zien op banken, afvalbakken of verkeersborden? Bel dan het Ser viceteam Openbare Ruimte (SOR). Deze ploeg werklieden van de ge meente handelt snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. Bel naar 48 74 64.

de Faam | 2008 | | pagina 10