Gemeente laat pendelbus rijden in Oost-Souburg W V sponsort Scheldemond KiKa actie was groot succes Scholieren wandelen voor water Spreekuur om formulieren in te vullen dé Weekkrant De Faam MIDDELBURG I VEERE Tijdens de treinloze maand rijden er bussen Woensdag 19 maart 2008 - Pagina 47 Vervolg van pagina 46 Lange Noordstraat 33: vervangen wandbeplatingen, vloerplanken en onderdorpel. Rouaansekaai 19: aanbrengen ach terzetbeglazing. Verlenen van vrijstelling op grond van artikel 19, derde lid van de Wet op de ruimtelijke ordening Zuster van Donkstraat 13, Arne- muiden: plaatsen schuur. ONTWERP MONUMENTENVERGUN NING Gedurende zes weken, van 20 maart tot en met 30 april 2008 ligt bij de vak balie Ruimte het ontwerp van een ver gunning op grond van de Monumen tenwet 1988 ter inzage voor: Groenmarkt 12: aanbrengen loden monnikskappen. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van bur gemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze Dinnen de genoemde perio de is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op telefoonnummer 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoordelijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswij zen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. VRUSTELUNGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, UD3WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voor nemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van: het bestemmingsplan Sint Laurens" ten behoeve van Noordweg 497: realiseren schuur. het bestemmingsplan "Uitbreidings plan in hoofdzaak 1959 plan in on derdelen 1959" ten behoeve van Vogelstraat 34: uitbreiden woning. De ontwerpvrijstellingsbesluiten met de relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 20 maart tot en met 30 april 2008 ter inzage bij de vakbalie Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van bur gemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op telefoo nnummer 67 52 84. Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoordelijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswij zen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de informa tiepagina in deze Faam, www.middel- burg.nl en Maximaal Teletekstpagina 830. OOST-SOUBURG - Tijdens de treinloze maand van 22 maart tot en met 21 april is de spoor wegovergang in Oost-Souburg twee keer een week afgesloten door werkzaamheden. De ge meente Vlissingen zet een pen delbus in om voetgangers en minder validen van de ene naar de andere kant van de overweg te brengen. Wethouder Rob van Dooren heeft dit namens het college van B&W van Vlissingen, in onder handeling met ProRail, be paald. ProRail draagt bij in de kosten. De gemeente Vlissingen is met de sluiting accoord ge gaan, omdat ProRail de veilig heid op en rond het spoor niet kan garanderen voor passan ten. De afsluiting van de over weg is van dinsdag 25 maart 15.00 uur tot en met maandag 31 maart 23.00 uur en van vrij- dag 11 april 07.00 uur tot en met vrijdag 18 april 23.00 uur. Gratis bussen rijden van 7.00 tot - 19.00 uur. De Draaibrug over het Kanaal door Walcheren blijft toegankelijk voor lang zaam verkeer. Voor fietsers wordt een omleiding ingesteld over de Sloebrug. Voetgangers en minder validen kunnen gra tis gebruik maken van de pen delbus, die elke twintig minuten rijdt. tie over de opstapplaats van de pendelbus. door tara de vriend VLISSINGEN - Het komen de schooljaar is Werk Vak manschap sponsor van het Scheldemond College in Vlis singen. De vmbo-leerlingen metalektro en bouw krijgen splinternieuwe bedrijfskle ding. Om de leerlingen voor een ver volgopleiding in de techniek en thousiast te maken, houdt Werk Vakmanschap ook beroepen- voorlichting en bedrijfsbezoeken. Het contract tussen de beide par tijen wordt vandaag getekend. Eugène Fagg, directeur Onder wijs van het Scheldemond Colle ge is enthousiast. "Het is de eerste keer dat onze school op deze ma nier met het bedrijfsleven in zee gaat. Werk Vakmanschap opent hiermee tal van deuren voor onze leerlingen." Regioma nager Lieneke de Wolf van Werk Vakmanschap vindt de over eenkomst ook erg belangrijk. "We - willen jong talent aanmoedigen en warm maken voor techniek." Vandaag wordt ook het nieuwe Werk en Leer College van Werk Vakmanschap geïntroduceerd Dit is een op maat afgestemd op leidingsplan dat jongeren opleidt tot allround vakmensen. Meer in formatie staat op www.werken- leercollege.nl. Haute couture van door b0 van scheyen MIDDELBURG - Het Zeeuws Museum heeft de prestigieuze modetentoon stelling Rood binnenge haald. Onder het motto Re tour aux Racines/Back to my Roots zijn nieuwe stuk ken uit de collectie van Rianne de Witte te zien. Haar modecollecties reisden reeds naai- Milaan, Tokio, Lon den, Parijs en Antwerpen. Tot 5 oktober is in Middelburg een se lectie, uit de wintercollectie 2008-2009, te zien en een speci aal voor het museum ontworpen zomercollectie 2008. In 1996 startte de in Zeeland geboren Rianne de Witte haar eigen mo dehuis El Escudo, later ging ze verder onder haai- eigen naam. El Escudo - het schild van een schildpad - staat symbool voor bescherming, vruchtbaarheid en een lang leven. In het werk van Rianne zijn deze symbolen zeer herkenbaar aanwezig. De mate rialen en stoffen van haar kleding dragen allemaal de kenmerken van duurzaamheid. Haai" kleding is klassiek te noemen, met een knipoog naar het futuristische beeld van de toekomst. In Rian- ne's collectie die in het museum te zien is laat ze zich inspireren door haar Zeeuwse afkomst. De dieprode kleur van de stoffen die ze gebruikt is afkomstig van de Rianne de Witte, Retour aux Racines Back to my Roots, winter collectie 2008-2009, (meekrap) foto: anda van riet/ karina leunse wortel van de Zeeuwse meekrap- plant, vroeger een succesvol landbouwproduct dat geteeld werd voor de rode kleurstof aliza rine. De officiële opening van de expositie is vrijdag 21 maart om 17.30 uur in het Zeeuws Muse um. door marina meijers MIDDELBURG - Zes kilometer lopen met zes liter water op je rug. Voor veel kinderen in ont wikkelingslanden is dit helaas een vast ritueel. Om hun leef tijdsgenootjes financieel te on dersteunen doen scholieren van verschillende Archipel scholen op Walcheren mee aan de sponsorloop Wandelen voor Water. Dit jaar wordt het voor de zesde keer gehouden, zoals altijd rond 22 maart, de Wereld waterdag. Het doel is kinderen bewuster maken van het drink water- en sanitairprobleem in de wereld én geld inzamelen voor diverse waterprojecten in ontwikkelingslanden. De scho lieren lopen zes kilometer met zes liter water in hun rugzakje. Elke kilometer die de kinderen lopen, wordt gesponsord door familie en bekenden. Daarnaast dragen ook verschillende be drijven hun steentje bij. Het to tale bedrag wordt uiteindelijk verdubbeld door Aqua for All, die initiatiefnemer is van Wan delen voor Water en de projec ten beoordeelt waarvoor wordt gelopen. De" Archipelscholen werken samen met de stichting Ramro in Nepal. Ramro zamelt geld in voor toiletten en water voor Dumja, een bergdorpje in Nepal. Voor zestig euro kan er al één toilet worden gebouwd. MIDDELBURG - De formulie renbrigade start morgen (20 maart) met het derde inloop spreekuur in het welzijnscen- trum aan de Oranjelaan in Mid delburg. Het is bedoeld voor ie dereen met een minimuminko men, ouderen uit een woonser- vice zone, mensen met een be perking en allochtonen. Tussen 15.00 en 16.30 uur is er hulp bij het invullen van formulieren. Verder heeft de formulierenbri gade inloopspreekuur op dins dagmorgen tussen 9.00 en 10.30 uur in Grand Café Buitenrust aan de Buitenruststraat 221 en tussen 10.30 en 12.00 uur in 't Palet aan de J. van Reigersberg straat OOST-SOUBURG - De actie voor KiKa in Oost-Souburg was een groot succes. De opbrengst is: 90 euro uit emballagebon nen: 210 euro van Super de Boer en 100 euro van De Klussenier. De twee prijswinnaars voor een Klussenier en een waardebon van 125 euro van Hubo De Bezi ge Hand zijn gegaan naar: Cr Moens-Dellebeke en A Willem- se uit Oost-Souburg. De initiatiefnemers overhandigen het geld aan KiKa. foto: jaap wolterbeek

de Faam | 2008 | | pagina 47