Walcheren Effectief in balans met jezelf Zeekade Scaldiahaven Nieuwe eigenaar Visgilde Voor lichaam en geest Jubileum Muziekcentrum Uit het Zakenhart van... Zeehaven voor lossen en laden containers Actie Peper&Zout voor Warchild Bar Six Degrees heropend Kringloopwinkel zaterdag open Intratuin pinnen fraudebestendig TWiil De Faam Woensdag 19 maart 2008 - Pagina 45 VLISSINGEN - Visgilde He- ijdens, Scheldestraat 37 in Vlissingen is'overgenomen door< Sjaco Eerland. "Ik zet de zaak op dezelfde manier voort. Dat is vertrouwd voor de klanten", zegt Sja co, die voorheen werkzaam was in de visserij en visbe- drijven. "Ik weet er wel wat van!" Joop en Lilian He- ijdens die het Visgilde vijf tien jaar draaiden, zijn de komende weken nog in de winkel. Visgilde Heijdens heeft wekelijkse aanbiedin gen en staat bekend om zijn kibbeling en andere specia liteiten. Ook voor bestellin gen en bezorgservice. Maandag dicht. 0118- 418864 en www.visgilde.nl door bo van scheyen VLISSINGEN - Exploitatie maatschappij Schelde-Maas heeft de tweede fase van het project Scaldiahaven in Vliss- ingen-Oost en Borsele gegund aan de firma Haverkort Voor molen B.V. uit Apeldoorn. Het project gaat bijna twee jaar in beslag nemen. De kosten wor den geraamd op 43.970.00 eu ro. De engineering is in han den van Ingenieursbureau Lie- vense en de directievoering komt in handen van Zeeland Seaports. Haverkort Voormo len B.V. is een bouwonderne ming die, vanuit een sterke maatschappelijke betrokken heid, economisch verantwoor de integrale oplossingen aan biedt voor vraagstukken op het gebied van infrastructuur, wa ter, logistiek en industrie. Het project voorziet in het aanleg gen van een zeekade in de ha ven van Vlissingen-Oost en de gemeente Borsele. De kade wordt gebouwd in een deels gegraven insteekhaven en be staat voor de noord- en zuid kade uit een combiwand met ontlastvloer en kademuur. De kopwandkade bestaat uit een combiwand met deksloof. De Scaldiahaven wordt een zee haven waar voornamelijk con tainerschepen gelost en gela den zullen worden. De plek waai- de haven is gesitueerd is een getijdengebied. Om de werkzaamheden toch uit te kunnen voeren wordt er een tijdelijke dijk aangelegd en wordt er bemaling van de bouwput toegepast zodat deze voldoende droog blijft. Er zal voor honderden tonnen ku bieke meters aan grondwerk worden verzet. De totale lengte van de haven wordt ongeveer 1700 meter. VLISSINGEN - Bij Body Soul Fitnesscollege werk je aan gezondheid, conditie, ontspanning en persoonlij ke groei. Elementen uit eeuwenoude Oosterse tra dities. Het is ook mogelijk om individueel aan ge zondheid en figuurcorrec tie te werken. Xandra Mal jaars, coördinator: "Wij be schikken over vier zalen. De Kloosterzaal voor groeps lessen, de Meditatiezaal voor individuele oefening, de Fitnesszaal met appara tuur en de Sociëteit. Ons team staat klaar om te hel pen." Edisonweg 4 IA, Vliss ingen, 0614402070. en www.BodyandSoulFit- ness.nl MIDDELBURG - Niet de leerstof is het probleem, maar het leren zelf. Bureau Balans van Linda Schup pert, verzorgt trainingen voor basisonderwijs, voort gezet onderwijs, leerkrach ten en bedrijfsleven. Zij ver werkt informatie in een beeld- en breinkaart; een zogenaamde mindmap. De training Beeld en Brein is ge richt op het werken met beide hersenhelften. Door gebruik te maken van beelden, kleuren, geheugen technieken en vaste structuren, gaat het leren beter en sneller. Bij faalangst, dislectie, adhd is dit een goede training. Linda is leerkracht basisonderwijs en ze Informatie telefoon 0118- geeft deze trainingen zowel in- 217777 en www.bureau-ba- dividueel als in schoolverband, lans.nl MIDDELBURG - De teller van Marco en Manon Adri- aanse, van restaurant Peper Zout in Middelburg, is op 202 kopjes soep blijven staan. De vissoep en mos terdsoep werden voor 1,50 euro verkocht en hebben, samen met de donaties, 346,90 euro opgebracht voor Warchild. Voor meer infor matie zie www.peperen- zout.com KOUDEKERKE - In Golden Tulip Westduin in Koude- kerke is de bar Six Degrees geopend. De bar heeft een nieuwe eigentijdse uitstra ling met zacht geel licht en aardse leverkleuren. De bar ligt in het middelpunt van het hotel. Eerder was al het nieuwe restaurant Flavours geopend. Voor meer infor matie www.goldentulip- westduin.nl WESTKAPELLE - De kring loopwinkel van Unicef is op zaterdag 22 maart open. Tijdens de activiteiten in ver band met Races by the Sea (www.roadracebythesea.co m) is de winkel geopend van* 10.00 tot 16.00 uur. Er zijn deze dag veel leuke aanbie dingen. De kringloopwinkel is gevestigd aan de Koestraat 4 in Westkapelle. door merian kwakkelaar Pieter Martin (1) en Jules Petiet. foto: leon janssen MIDDELBURG - In het stad huis aan de Markt in Middel burg wordt op woensdag 19 maart (vandaag) voor de eer ste maal de Beursvloer Zee land gehouden. Het bedrijfs leven ontmoet hier vrijwilli gersorganisaties die onder steuning vragen bij projec ten die de samenleving ten goede komen. Het netwerk evenement is een initiatief van Stichting Beursvloer Zeeland De Beursvloer wordt al sinds 2004 op vele plaatsen in Neder land gehouden. Het is een net werkevenement voor het be drijfsleven en vrijwilligersorga nisaties. Maatschappelijke orga nisaties en het bedrijfsleven kunnen hier contacten leggen in een informele sfeer. Het is een instrument om Maatschappelijk Betrokken Ondernemen een impuls te geven, wat weer ten goede komt aan de lokale sa menleving. Vanwege het succes heeft Stichting Beursvloer Zee land besloten om dit evenement ook in Zeeland te houden. Deze keer ligt de nadruk vooral op Walcheren. Het is echter de be doeling om het in de toekomst op meerdere plaatsen in Zee land te houden. Het evenement wordt, met een slag op de beurs- gong, geopend door gedepu teerde Van Heukelom. In an derhalf uur kunnen verte genwoordigers van vrijwilli gersorganisaties op zoek gaan Beursvloer Zeeland brengt vrijwilligers en bedrijven bijeen, foto: izaak verkeste naar bedrijven die hen helpen aan spullen, adviezen of mens kracht. Ze kunnen aangeven voor welk project ze steun nodig hebben en waarom het voor een bedrijf zo waardevol is hieraan mee te werken. Het gaat niet om financiële steun. De beursvloer is een georganiseerde, gezellige chaos. Er zijn diverse themahoe- ken opgesteld. Hier kunnen vrij willigersorganisaties advies wa gen aan bedrijven. Zo is er een hoek op het gebied van public relations, markeringen commu nicatie, één voor financieel, juri disch, administratief of tech nisch advies en één voor hulp bij materialen en faciliteiten. Inter mediairs brengen matches bij een, waarna concrete afspraken worden vastgesteld. Iemand die niet aan de juiste match komt, kan de hulp van de spreekstal- meester inschakelen. Aan het eind van De Beursvloer wordt het aantal matches bekendge maakt en wordt er afgesloten met een netwerkborrel. Op de website www.beursvloerzee- land.nl staan de aangemelde partijen met waag en aanbod. De Beursvloer Zeeland is van 16.15 tot 19.00 uur. KOUDEKERKE - Intratuin heeft alle pinpas-terminals van de vestigingen in Neder land en België vervangen. Dit naar aanleiding van de omvangrijke pinpasfraude in het najaar van 2007. Ook diverse Intratuin bedrijven werden hierdoor getroffen. Met de investering is een be drag gemoeid van ruim een miljoen euro. De nieuwe pinapparaten van de mer ken Banksys en Toshiba werken niet met analoge techniek maar via internet gecertificeerde protocollen en zijn daarmee veiliger. MIDDELBURG - Muziek centrum Middelburg start te vijfentwintig jaar gele den, in de Lange Delft in Middelburg. Eerst met piano's, orgels en key boards. Later kwamen daar bladmuziek, de muziek school en de gitaarafdeling bij. Het muziekcentrum vervult met dit uitgediepte assortiment, specialisatie en dealerschap van A-mer ken, een streekfunctie. De belangrijkste klantenkring is Midden-Zeeland. "Met een breed assortiment voor iedereen die iets met mu ziek wil doen", aldus eige naren Pieter Martin en Ju les Petiet. Tel: 0118-635252 en www.mcmiddelburg.nl Jaco neemt het Visgilde over van Joop. foto: l janssens UfMnic vis «St tevonok; Xandra Maljaars in het Fitnesscollege, foto: leon janssens Linda Schuppert, actief met mindmap. foto: leon janssens

de Faam | 2008 | | pagina 45