Knuffelen met dieren r r Boomfeestwandeling en cursus siertuin bij MICMEC Opbrengst galafeest gaat naar Leergeld Walcheren Schoonmaak van het strand is niet overbodig Puzzelrit met Pasen rond Heinkenszand Spelletjesmiddag voor kinderen Fout in special Een Passend Afscheid Tnlï/"NN/uïilDe Faam Woensdag 19 maart 2008 - Pagina 22 Ruim 100 kilo vuil door marina meijers MIDDELBURG - De stichting MICMEC Walcheren houdt op de landelijke Boomfeestdag, 19 maart, een stadswandeling met als thema 'Bomen over bomen'. Deze wandeling wordt begeleid door de gidsen Johan Antheu- nisse en Marianne Jacobs. Ant- heunisse is werkzaam bij Groenvoorzieningen van de ge meente en auteur van het boek je 'De boom die bindt'. Jacobs is bestuurslid van Tuin van Zee land. Deze Boomfeestwande ling start om 14.00 uur op het Abdijplein in Middelburg en eindigt rond 15.30 bij de Milieu- Winkel. Hier wordt deze mid dag het boekje 'De boom die bindt' en de bomenzoekkaart voor de helft van de prijs ver kocht. Deelname aan de wan deling is gratis. Verder organiseert MICMEC een opstartcursus Natuurlijke Siertuin. Deze bestaat uit twee woensdagochtenden, 9 en 16 april, in het MilieuEducatieCen- trum in Vlissingen en een ex cursie op zaterdagochtend 17 mei naar inspirerende voor beeldnatuurtuinen. Tijdens de cursus wordt kennis gemaakt natuurlijk tuinieren, zoals tui nieren zonder chemische be- strijdingsmiddelen en genieten van vogels, vlinders en insecten. De kosten zijn 20 euro. Aanmel den via: micmec@zeelandnet.nl of 0118-633419. MIDDELBURG - De leerlin gen van de tweede en derde klassen van de havo/vwo vestiging van Nehalennia Stedelijke Scholengemeen schap in Middelburg hebben de opbrengst van hun gala feest geschonken aan de Stichting Leergeld Walche ren. Met dit initiatief leveren zij een bijdrage van duizend euro voor leeftijdgenoten uit gezinnen met een laag inko men. Het geld gaat naar bij voorbeeld schoolreizen, een computer en schoolboeken. Ongeveer 35 leerlingen van basisschool De Goede Polder hebben het strand van Vrouwenpolder schoongemaakt tijdens de eerste strandopschoondag in Nederland, foto: bo van scheyen MIDDELBURG - Bij kinder boerderij de Klepperhoeve in Middelburg kan er vandaag (19 maart) geknuffeld worden met dieren van 13.30 tot 15.00 uur. Centraal staan de jonge dieren zoals de cavia's konijntjes en kuikens. En zelfs de jonge dwerggeitjes mogen voorzichtig geaaid worden. Het kost een euro per deelne mer en ter afsluiting krijgen de kinderen nog. een kleurplaat mee. door bo van scheyen VROUWENPOLDER - De kin deren uit groep 5, 6, 7 en 8 van basisschool De Goede Polder uit Vrouwenpolder hebben af gelopen wijdag het strand bij Vrouwenpolder schoonge maakt. Gewapend met knijpers, handschoenen en vuilniszak ken zijn de kinderen enthou siast aan de slag gegaan. Het le verde volgens Herman Nuijten, een van de initiatiefnemers, ruim honderd kilo vuil op. De kinderen hebben bij aanvang frietjes en iets te drinken gekre gen in Strandpaviljoen Bree- zand. Rond 13.00 uur opende VLISSINGEN - Puzzel mee in De Faam voor mooie prijzen door de puzzel op te lossen. De letters in de vakjes vor men samen een woord. Deze week maakt u kans op een retourpassage met Seafran- ce voor een auto met inzit tenden, plus twee overnach tingen in een tweepersoons kamer in een typisch Engel se herberg in Kent Het ont bijt is hierbij inbegrepen. Lezers die deze 3-daagse reis niet winnen, kunnen zelf een Pink- ster-tuinenreis boeken voor 199 euro per persoon (op basis van 2- persoonskamer). Inbegrepen is: touringcar en diensten chauffeur gedurende de gehele reis, passage over het kanaal; alle genoemde excursies, inclusief entrees en twee overnachtingen op basis van hallpension in Holiday Inn Ash- ford. Reserveringen en nadere in formatie: Thames Travel Interna tional, telefoonnummer: 0118- 474477. E-mail info@thamestra- vel.eu. Pinkster tuinenreis Op wijdag 9 mei vertrekt de bus, vanuit diverse plaatsen in Zee land, naar Calais voor de passage per ferry of Eurotunnel. In de middag is er een bezoek aan de historische stad Canterbury met zijn befaamde kathedraal, zijn middeleeuwse straatjes, de stads wallen en de kleurrijke boetiekjes. Later volgt nog een bezoek aan Mount Ephraim Gardens nabij Faversham en daarna wordt koers gezet naar het hotel voor di ner en overnachting. Zaterdag 10 mei worden de Sissinghurst Cast- Ie Gardens bekeken en het Mid deleeuwse Penshurst Place met de kasteeltuinen. Diner en over nachting in het Holiday Inn. Zon dag 11 mei staat een bezoek aan Walmer Castle gepland en een kort bezoek aan het badplaatsje Deal met zijn prachtige boule wethouder Melse de opschoon- actie officieel met een leerzame toespraak over het belang van het schoonhouden van je eigen leefomgeving. Het weer was uit stekend, het zonnetje en de temperatuur waren aangenaam genoeg om actief bezig te zijn. "Het eerste half uur gingen ze als een speer", vertelt directeur Ruud Saya, die ook meehielp. "Daarna zakte het wat in. Vol gend jaar bouwen we er een spelelement in, dat houdt het voor de kinderen boeiend." De eerste strandopschoondag was meteen voor hoofdstrandwacht Robert van de Weg het begin van het komende seizoen. Hij vertelt: "Het enthousiasme van de kinderen was zo aanstekelijk dat ik ook ging meehelpen". Als het aan de initiatiefnemers Nuijten en Duvekot ligt wordt er volgend jaar een landelijke strandopschoondag voor scho lieren gehouden. Een dag later, 15 maart, was de landelijke op- schoondag. In Zeeland waren er initiatieven onder het motto: Geef Zwerfafval Geen Kans. HEINKENSZAND - Motor en Autoclub de Zeeuwen houdt op maandag 24 maart een puzzelrit voor het hele gezin. Er kan deelgenomen worden met een auto, motor of scooter. Voor de begin nende rijder is ér een heel eenvoudige route uitgezet met makkelijke opdrachten. In afwachting van de prijs uitreiking wordt een gezellig rondje Bingo gespeeld met mooie prijzen en iedere deelnemer ontvangt een prijs. Inschrijven voor deze rit kan van 13.30 tot 14.00 uur in-sporthal De Stenge in Heinkenszand. VLISSINGEN - Stichting Pal ladium houdt op woensdag 26 maart een spelletjesmid dag op het basketbalplein aan de Bloemenlaan in Vliss ingen. Het thema is het cir cus en het is bedoeld voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Er worden allerlei spel letjes gedaan die met het cir cus te maken hebben. Het is van 14.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Onlangs verscheen in De Faam de special 'Een passend af scheid'. Abusievelijk is in het artikel 'Leg de nalatenschap in het testament' een storen de fout geslopen. Aan het woord komt niet notaris Jan Matthijsen, maar mr. Piet A.M. Matthijssen van Janse de Jonge Van Wouwe No tarissen in Middelburg. vard. Daarna rijdt de bus terug naar Nederland. Uw oplossing geeft u snel en eenvoudig door via de e-mail: red.faam@whk.wege- ner.nl. vergeet uw naam en adres niet. Ook kunt u uw oplossing via de post zenden aan De Faam, Fruitlaan 4C, 4462 EP Goes. Prijs winnaars krijgen schriftelijk be richt. De oplossing van deze puz zel wordt gepubliceerd in De Faam van woensdag 2 april. Prijswinnaars Faam De oplossing van de puzzel van 5 maart is holbewoner. Zeven lezers wonnen elk twee concertkaartjes. Dat zijn: Jeanne de Jong in Grijps- kerke; A Hoogstraate en Ellie van der Does in Vlissingen; Neelke van Bussel in Middelburg; Ad Vos in Serooskerke; carolien van Leer dam in Amemuiden en E. Malicki in Oost-Souburg. Het Boer zoekt vrouw kookboek is naar Lenneke Poortvliet in Veere, Karin Wils in Vlissingen en Vroni Lucas in Grijpskerke gestuurd. sneu kunst taal gissen tuime ling sneeuw- hut af richten wiel velen rivier in Siberië glib berig pirouette T T heester adres kaartje doel punt auto paspoort 8 water stand 3 familie lid kleur- middel muziek instru ment T 10 tennis- term slaap plaats 4 vlees gerecht scherm- wapen 1 lynx judo graad boei T ver spieder twee wielig karretje omslag doek 6 gedorste halmen éénjarig dier deel van de voet 5 twijfel vlug 7 Griekse letter moment diploma tiek amb tenaar water stand rondhout persoon lijk vnw. oxide uitroep van pijn muziek noot 2 vogel nestje f 9 klokje vis puzzelland

de Faam | 2008 | | pagina 22