A A Officiële Mededelingen natuur en landschap milieu dé Weekkrant Wereldreis voor Nehalennia Studenten bekommeren zich om de plaatwerkerij in Vlissingen van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op'www.zeeland.nl De Faam Woensdag 19 maart 2008 - Pagina 13 door tara de vriend MIDDELBURG - In Mid delburg is de gehele we reld terug te vinden. Brugklassers van scho lengemeenschap Neha lennia ervaren dat tij dens de Wereldreis die COS Zeeland speciaal voor hen heeft uitgestip peld op dinsdag 25 en donderdag 27 maart van 13.00 tot 16.00 uur. De route leidt de leerlingen langs diverse cultuurhistori sche plaatsen. Zo kunnen ze kennismaken met instellin gen en organisaties waar mee ze in het dagelijks leven niet snel in aanraking ko men. Zoals een synagoge, een wereldwinkel, een mos keevereniging, een asielzoe kerscentrum, het Zeeuws Ar chief, terugkeerlocatie AZC en Stichting Monument. Tij dens de wereldreis door Middelburg krijgen de leer lingen een reisgids mee, met daarin achtergrondinforma tie over de verschillende plaatsen waar zij naartoe gaan. Plannen plaatwerkerij door marcel van der voort VLISSINGEN - Studenten van de faculteit Bouwkunde aan de Technische Universiteit Eindhoven hebben zich een half jaar lang beziggehouden met de herbestemming van de zware plaatwerkerij op het Scheldeterrein in Vlissingen. Vier presentaties van de plan nen zijn tot eind maart te zien in de hal van het stadhuis. "De kans dat de plannen uitein delijk worden uitgevoerd op het Scheldekwartier is niet groot", tempert Ronald den Broeder .van Initiatiefgroep Scheldekwartier het enthousiasme van de ont werpende jongeren. "De reacties die wij erop krijgen komen over een met de discussie van jaren geleden. Deze plannen voor her gebruik van de plaatwerkerij zijn niet nieuw en sluimeren blijk baar- in de wereld van de beel dende kunst", gaat Ronald ver der. "Maar als je uit alle gemaak te ontwerpen iets haalt, kom je tot een goede discussie waarmee we iets kunnen. Natuurlijk heb ben de studenten rekening ge houden met de wensen van de Vlissingse bevolking en zijn ze er niet zomaar ingedoken. Ze de den interviews, analyseerden looproutes, hebben rapporten bekeken en een bezoekje aan het archief gebracht", verklaart Den Broeder. Gecharmeerd Persoonlijk is hij behoorlijk ge charmeerd van de voormalige plaatwerkerij, die net als enkele andere gebouwen een tweede le ven moet krijgen in het te bou wen Scheldekwartier. "Het sterke punt van het gebouw is flexibili teit. Het bestaat uit stalen kolom men, stalen dak, een lichtstraat en een grote oppervlakte. Een beetje markthalachtig. Maar het is momenteel in slechte toe stand, lekt, tocht, scheurt en zakt. Er moet veel gebeuren. Krijg dat maar eens voor elkaar", besluit hij. Hans Koeman van de gemeente Vlissingen bekijkt de plannen voor de plaatwerkerij, foto: jaap wol terbeek Ontheffing Flora- en faunawet Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 11 in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing heeft verleend. Ter voorkoming van belangrijke scha de aan gewassen, vee, bossen, be drijfsmatige visserij en wateren is ont heffing verleend aan de Faunabe- heereenheid (FBE) Zeeland te Goes het doden van grauwe ganzen met gebruik van het geweer op cultuur gronden gelegen binnen het werkge bied van de FBE in de periode van 1 april 2008 t/m 14 september 2008. het vangen en doden van grauwe ganzen en Canadese ganzen met behulp van vangkooien en (slag)net- ten, in de Axelse Kreek te Axel, het Groote Gat te Oostburg en de Canisvlietse Kreek te Westdorpe in de periode van 1 mei 2008 t/m 30 juli 2008. Bezwaar De ontheffing ligt 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzag'e gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de dag van verzending van de ontheffing bezwaar tegen de ont heffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Tevens bestaat .op grond van artikel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijkheid om, indien -gelet op de betrokken belan gen- onverwijlde spoed dit vereist, ge lijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de recht bank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 11 in het kader.van artikel 16, eerste lid, van de Natuurbeschermingswet 1998 de vol gende vergunning heeft verleend. Voor het plaatsen van oriëntatiever lichting langs de Wulpendreef vanaf het parkeerterrein aan de Domburg- seweg tot de ingang van het kasteel Westhove ter plaatse van het beschermd natuurmonument Mante ling van Walcheren is vergunning ver leend aan Stichting Buitenplaats Westhove. Bezwaar De vergunning ligt 6 weken ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot Mevrouw M. Pross (tel. 0118-631988) of de heer B. Bouwman (tel. 0118-631795). Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na bekendmaking van het besluit tot verlenen van de vergunning bezwaar tegen de vergunning indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg Voor de goede orde wijzen wij erop dat het bezwaar niet de werking van het besluit schorst. Op grond van art. 8.81 lid 1 van de Algemene wet bestuurs recht kan de indiener van een bezwaarschrift bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening indienen, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Vergunningen Thermphos International B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aanvragen ontvangen van Thermphos International B.V. te Vlissingen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet verontreini ging oppervlaktewateren gelegen op haventerrein 9890 te Vlissingen-Oost. voor de Elemental Phosphorus Plant (EPP). In Vlissingen wordt door Thermphos fosfor, fosforzuur en natriumtripoly- fosfaat gemaakt, opgeslagen en ver scheept. De EPP omvat de sinter- en fosforfabrieken met bijbehorende installaties, werkplaatsen, opslagen en het afvalwaterstation. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoördineerd be handeld. Gedeputeerde Staten en Rijkswaterstaat hebben de vergunnin gen verleend met voorschriften ter bescherming van het milieu. In de vergunningen zijn een aantal wij zigingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. De vergunningen liggen van 20 maart 2008 tot en met 2 mei 2008 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8.00- 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur; - bij Rijkswaterstaat Zeeland, Poe- lendaelesingel 18 te Middelburg, op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur en 13.00 - 16.00 uur en na telefonische afspraak (0118-622428). Belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend over de ontwerp- vergunningen, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp- vergunningen, belanghebbenden die zienswijzen hebben over wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van de ontwerp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp- vergunningen kunnen tot en met 2 mei 2008 tegen de vergunningen beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. De vergunningen worden op 3 mei 2008 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot PM. Witkam (tel. (0118) 631749). Meldingen BUS-sanering Meiwerfweg 2 te Gapinge Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 6 maart 2008 twee 'Mel dingen BUS-sanering (één mobiel en één immobiel)' op grond van artikel 6 Besluit uniforme saneringen ontvan gen voor de sanering op de locatie Meiwerfweg 2 te Gapinge. Tegen de melding of een mededeling van gedeputeerde staten naar aanlei ding van de melding kan door belang hebbenden geen bezwaar of beroep worden aangetekend. Wel is er de mogelijkheid .om gedeputeerde staten er op te wijzen dat de verontreiniging of de voorgenomen sanering niet vol doet aan de eisen van het Besluit uni forme saneringen. Voor het inzien, mondelinge toelich ting en kopieën van de 'Melding BUS- sanering' kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118- 631924). Provincie Zeeland

de Faam | 2008 | | pagina 13