GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN POLITIEK, HOUD HET "FAIR"! VLISSINGS NIEUWS OP MAAT VERGADERING GEMEENTERAAD GEMEENTE INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 19 MAART 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bou wen en/of te slopen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergunning: 1. het verbouwen van een garage Golfslag 6 2. het uitbreiden van een woning Gerbrandystraat 54 3. het aanbouwen van een serre Koopmansvoetpad 31 4. het aanbouwen van een woning Spoorstraat 46 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. het plaatsen van een windscherm le fase Nollehoofd 1 2. het verbouwen van een woning Clijverstraat 30 3. het uitbreiden van een woning Buteuxstraat 26 De publicatie van de ingediende aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt ver leend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. het uitbreiden van een woning Brahmslaan 5 06-03-2008 2. het plaatsen van een zijgevelkozijn Noorderbaan 16 06-03-2008 3. het slopen van asbesthou dende materialen (schuurdaken) van Hogendorpweg 58 t/m 84 06-03-2008 4. het slopen van een horecapand Zwanenburg 1 06-03-2008 5. het bouwen van een bedrijfspand Andorraweg5 06-03-2008 6. het bouwen van een garage Krom- wegesingel 19 12-03-2008 7. het gebruiken van een winkel op de le verdieping Lange Zelke 2 A 12-03-2008 8. het gebmiken van een hotel Coosje Buskenstraat 130 12-03-2008 9. het gebmiken van een school de Savomin Lohmanlaan 58 12-03- 2008 Tegen deze besluiten (vergunningen) kan door een rechtstreeks belang hebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbe horende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met de mede werker Publiekszaken (487339) wor den ingezien. Vrijstellingen (Wet op de Ruimtelijke Ordening) Wij willen positief beslissen op het volgende verzoek om vrijstelling in combinatie met ingediende bouw- aanvraag: het vergroten van een garage Ritthemsestraat 45 G3 te Oost- Souburg, kadastraal bekend Sectie I 2244. Artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daar toe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen gedu rende zes weken, ingaande 20 maart 2008 t/m 2 mei 2008 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Gedu rende deze termijn kan een ieder schriftelijk en/ of mondeling zijn zienswijze bij ons college indienen (ter attentie van Afd. Strategie, beleid en projecten, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een monde linge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huige (0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdag middag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergade ringen zijn 20 maart, 3 en 17 april 2008. Tijdelijke verkeersmaatregel spoorwegovergang Oost-Souburg overwegende dat de gemeente raad zijn bevoegdheid het plaatsen of verwijderen van verkeerstekens krachtens een verkeersbesluit en het verlenen van ontheffingen met inachtneming van de gestelde voor waarden en bepalingen als bedoeld in de Wegenverkeerswet 1994, het Reglement verkeersregels en verkeers tekens 1990, het Besluit administra tieve bepalingen inzake het wegver keer en het Voertuigreglement per 1 januari 1995 heeft gedelegeerd aan het college; dat BAM Rail BV, in opdracht van Pro- Rail Infraprojecten regio Zuid, werk zaamheden uitvoert aan de spoorlijn binnen de gemeente Vlissingen in verband met het vernieuwen van spoorbouwmaterialen; dat het noodzakelijk is ten behoeve van de uitvoering daarvan de spoor wegoverweg te Oost-Souburg tijde lijk buiten dienst te stellen gedu rende de volgende periode: datum van ingang: 25 maart 2008 vanaf 15.00 uur datum van beëindiging: 31 maart 2008 tot 23.00 uur datum van ingang: 11 april 2008 vanaf 07.00 uur datum van beëindiging: 18 april 2008 tot 23.00 uur; dat het in verband hiermee noodza kelijk is wegen en/of weggedeelten af te sluiten gedurende de bovenge noemde periode of zoveel korter als Via de pers wordt u de afgelopen maanden regelmatig bericht over de Lokale Partij Vlissingen die onder druk van coalitie en/of bepaalde personen tegen de raadsenquête zou moeten stemmen. Daarbij worden leugens en ongefundeerde beschuldigingen niet geschuwd. In de raadsvergadering van 1 november' 2007, kort nadat het college valt, wordt naar aanleiding van de discussie over het wel of niet doorgaan van de raadsenquête door Groen Links, tevens initiatiefnemer van de raadsenquête, voorgesteld het wel of niet uitvoeren van de raadsenquête af te laten hangen van het Integis onderzoek. Groen Links meldt aangaande hun voorstel "dat we de definitieve uitvoering af laten hangen van de uitkomsten van Integis". Dit voorstel wordt door de Lokale Partij Vlissingen gesteund en bij meerderheid van de raad aangenomen. In de periode hierop, waarin de voorbereidingen gestart worden voor de vorming van een nieuw college en nieuwe coalitie waarvan de Lokale Partij Vlissingen inmiddels deel van uit maakt, wordt een initiatiefvoorstel opgesteld om de raadsenquête alsnog op te starten. Maar nu als een aanvullend onderzoek op het dan nog lopende Integis onderzoek. Opnieuw herhalen wij dat we eerst het Integis onderzoek af wensen te wachten alvorens we een uitspraak zullen doen over het wel of niet door laten gaan van de raadsenquête. Dit wordt niet geaccepteerd en hierop volgen de eerdergenoemde beschuldigingen via de pers, die overigens wellicht een geheel ander doel hebben dan het daadwerkelijk in gang zetten van de raadsenquête. Ik kan u verzekeren dat ons besluit over de raadsenquête géén gevolg is van politieke druk van anderen! Laten we óók in de politiek "fair-play" spelen. Met vriendelijke groeten, Raadslid Mark Weug, fractie Lokale Partij Vlissingen Telefoon 43 11 57. E-mail: mark@weug.nl Website: www.lokalepartijvlissingen.nl U bent gewend om het nieuws elke week in de Blauw Geruite Kiel te lezen? En wellicht brengt u ook af en toe een bezoekje aan de web site www.vlissingen.nl omdat daar nog veel meer te lezen is en dage lijks wordt geactualiseerd? Dan 2ijn •de nieuwe voorzieningen email nieuwsbrief en RSS waarschijnlijk ook iets voor u. RSS RSS ofwel 'really simple syndica tion' is een eenvoudige manier om automatisch op de hoogte te blijven van de laatste (nieuwsberichten op www.vlissingen .nl. Op moment van publicatie ont vangt u direct een melding. Voort aan dus als eerste op de hoogte van het laatste nieuws! Abonneer u op de feeds en iedere keer als dat onderdeel van de site wordt geac- mogelijk of langer als noodzakelijk is; dat ten behoeve van de doorstro ming van het wegverkeer ter plaatse en het verzekeren van de veiligheid op de weg omleidingsroutes wor den aangeduid; dat overeenkomstig artikel 24 van het Besluit Administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) over leg is gepleegd met politie Zeeland, district Walcheren; gelet op het bepaalde in artikel 18 Wegenverkeerswet 1994 alsmede arti kel 25, tweede lid en 37 BABW; besluiten: I. Door het plaatsen van de borden Cl en Cl 6 van bijlage I van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens 1990, de de spoor wegoverweg te Oost-souburg tussen het Draaibrugpad de Los- kade en de Kanaalstraat af te slui ten voor alle verkeer gedurende de daarbij aangegeven periode of zoveel korter als mogelijk is. II. Een afschrift van dit besluit te zenden aan: - Politie Zeeland, district Walche ren; III. Dit besluit bekend te maken op 19 maart 2008 door publicatie in het huis-aan-huisblad de Faam. NIEUWS OP MAAT rf—3^§> Vlissingen.nl/rss VUssingen.nl/nieuwsbriefj tualïseerd krijgt u een melding. Ga direct naar www.vlissingen.nl/rss. Digitale nieuwsbrief Of wilt u elke dinsdag één overzicht met nieuwsberichten per e-mail ontvangen? Meldt u dan aan voor de digitale nieuwsbrief met ook alvast enkele berichten uit de Blauw Geruite Kiel van een dag later. Wilt u graag meer uitgelegd krijgen over deze mogelijkheden of u direct aan- melden: ga dan snel naar www.vlissingen.nl/ nieuwsbrief Bezwaar: Tegen dit besluit kan iedere belang hebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de verzending daarvan bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat ten minste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waarte gen het bezwaar is gericht en de gron den van het bezwaar. Voorts kan de Voorzieningenrechter van de Arrondissementsrechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg, indien u bezwaar hebt gemaakt, op uw verzoek een voorlopige voor ziening treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belan gen, dat vereist. U moet dan een afschrift van uw bezwaarschrift bij het verzoekschrift om een voorlopige voorziening overleggen. Voor het in behandeling nemen van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Vlissingen, 19 maart 2008 Burgemeester en wethouders van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Stadhuis Vlissingen 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 27 maart 2008 AGENDA 1. Opening. 2. Vaststellen van de agenda. 3. Spreekrecht burgers. 4. Vragenhalfuur raadsleden. 5. Vaststelling notulen. 5.1 van de vergadering van 28 februari 2008. 5.2 geheimhouding ver slag commissieverga dering 10 maart 2008. 6. Schriftelijke vragen op grond van artikel 41 Re glement van Orde. 7. Over te leggen stukken. 8. Te behandelen punten. 8.1 Burgerinitiatief: Oiko- credit. 8.2 Raadsvoorstel: Vast stelling Zeeuws Kom pas. 8.3 Raadsvoorstel: Nolle Westduin, aanvraag vrijstelling artikel 19 WRO. 8.4 Raadsvoorstel: Bruids chat Scheldemond. 8.5 Raadsvoorstel: Vast stelling bestemmings plan Oost-Souburg. 8.6 Raadsvoorstel: Wijzi ging van de Algemene plaatselijke verorde ning voor Vlissingen. 8.7 Raadsvoorstel: Derde en vierde kwartaalrap portage 2007 Sociale Dienst Wacheren. 8.8 Raadsvoorstel: Vaca ture commissie com municatie. 8.9 Raadsvoorstel: Rap port Integis. 8.10 Initiatiefvoorstel ver volgstappen raadsen quête Scheldekwar- tier. 9. Moties. 10. Rondvraag. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad SERVICETEAM Een put in de straat? Graffiti ge zien op banken, afvalbakken of verkeersborden? Be! dan het Ser viceteam Openbare Ruimte (SOR). Deze ploeg werklieden van de ge meente handelt snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. Bei naar 48 74 64. GEEN INTERNET? GEEN NOOD! Heeft u thuis geen internet maar wilt u wel Vlissingen.nl bekijken? Ga dan naar het stadhuis, biblio theek 't Spui of bibliotheek Oost- Souburg, daar kunt u Vlissingen. nl gratis bekijken.

de Faam | 2008 | | pagina 10