i, Verkoopactie regentonnen voor goed doel Bestelbon Regenton actie 'Ton voor Water' 2008 IT Middelburg doet gooi naar titel Stadsvogelstad 2008 Spreekuur in de Griffioen Commissievergaderingen in maart dé Weekkrant De Faam Woensdag 12 maart 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Foto's Mieke Wijnen MicMec Walcheren organiseert dit jaar weer een verkoopactie regen tonnen. Voor een aantrekkelijke prijs kunt u een kunststof of hou ten regenton aanschaffen. Aan de actie is een goed doel gekoppeld. Van elke verkochte ton gaat vijf euro naar waterprojecten op Sri Lanka via de Middelburgse stich ting Sri Lanka Support. Voor een beter milieu zorgen, is niet zo moeilijk als de meeste mensen denken. Jaarlijks valt er namelijk 80.000 liter regenwater op het dak van een doorsnee huis. Bij de meeste huizen verdwijnt dit water regelrecht in het riool. Dat is zonde. U kunt het regenwater ook opvan gen. Met een regenton voor 200 liter water kunt u per jaar zeker 7000 liter drinkwater besparen. Dit doet u door regenwater te gebruiken voor klusjes waarvoor u anders drinkwater zou gebruiken. Met het gebruik van een regenton bespaart u kostbaar leidingwater heeft u door een eenmalige investering jarenlang gratis water voor toepassingen zowel binnen als buiten heeft u zacht water wat beter is voor uw kamer- en tuinplanten heeft u buiten in de tuin water binnen handbereik Keuzemogelijkheden Er zijn twee types kunststof regen ton, beide van donkergroen recycle baar materiaal, met een inhoud van 240 of 168 liter. Bij deze tonnen kan een vulautomaat aangeschaft worden ter verbinding met de regen pijp. Deze zorgt ervoor dat de ton gevuld wordt en niet overloopt als hij vol is. Ook zijn er onderzetters voor de tonnen te bestellen. De tonnen zijn voorzien van een deksel en een aftapkraantje. Voor de liefhebbers van een houten ton zijn er weer de oude eikenhouten whiskyvaten met een inhoud van 200 liter. Hierbij is apart een speciale houten kraan te bestellen. Meer informatie, eerst zien? De artikelen zijn te bekijken op de volgende plaatsen: - Milieuwinkel, Middelburg - Gemeentehuis Domburg - Imkerij Poppendamme, Grijpskerke - MilieuEducatieCentrum, Vlissingen (alleen daar ook de houten ton) Of zie www.micmec.nl actueel voor een afbeelding van de tonnen. Bestellen? Dit kan met de bestelbon. Het te betalen bedrag moet uiterlijk 1 mei worden overgemaakt op giro 62 36 915 t.n.v. MicMec Walcheren, Reigerstraat 2, 4331 BA Middelburg onder vermelding van 'Regenton'. U kunt de bon ook afdrukken via www.micmec.nl actueel. De tonnen worden eind mei geleverd. Ondergetekende: Naam: Adres: Postcode:Woonplaats: Telefoon: Bestelt: 0 O O O O O Kunststof regenton 240 liter a 42 Kunststof luxe regenton 168 liter a 45 Houten regenton 200 liter a 79 Kraan voor houten ton a 18 Vulautomaat a 13 Onderzetter voor kunststof ton a 20 Halen/brengen? O O Ik haal de ton(nen) zelf op bij het MEC in Vlissingen, na afspraak. Ik wil de ton(nen) thuisbezorgd krijgen tegen 12 voorrij- kosten. Betaling: Ik maak het verschuldigde bedrag a z.s.m., uiterlijk 1 mei, over. Datum: Handtekening:. Het inleveren van deze bestelbon verplicht tot afname. Inleveradres: MicMec Walcheren, Reigerstraat 2, 4331 BA Middelburg Dit jaar zet gemeente Middelburg zich weer extra in voor de stads- vogels. Samen met MicMec Walcheren is het de bedoeling met vernieuwende en creatieve ideeën te komen die het stadsvo- gelleven verbeteren. Ideeën, die daadwerkelijk worden uitge voerd, die een voorbeeldfunctie hebben en dus ook elders gerea liseerd moeten kunnen worden. Veel vogels leven in of in de directe omgeving van de stad. Voor enkele soorten is de stad zelfs de belang rijkste plek. Met een deel gaat het niet goed. Sommigen staan op de zogenaamde rode lijst van bedreigde soorten zoals de huismus en de huis zwaluw. Met gerichte aandacht en nieuwe ideeën moet het mogelijk zijn meer ruimte te creëren voor vogels in de stad. Om dit alles te stimuleren organiseert Vogelbescherming Nederland een wedstrijd over stads- vogels onder het motto 'Stads- vogels, beste buren'. Ideeën zijn welkom Een voorbeeld van een idee is het buurtgericht project rond vogelvrien- delijk tuinieren en groenbeheer. Ook bij het inrichten van nieuwbouwwijken zijn er mogelijkheden om de stadsvo- Mussenkasten in de Griffioen, Bomenbuurt gel een vestigingsplek te bieden. Daarmee wordt ervoor gezorgd dat vogels voldoende voedsel, schuil- en broedgelegenheid vinden. Dat zijn voorwaarden voor een gezonde en gevarieerde vogelstand. Particuliere initiatieven zijn meer dan welkom, want juist de samenwerking tussen gemeente en inwoners zorgt voor frisse ideeën. Een mooi voor beeld zijn de mussenkasten in de Griffioen. Deze zijn er gekomen dank zij actie vanuit de buurtvereniging en bieden onderdak aan tientallen mus- senpaartjes. ledereen die ideeën heeft om iets te doen voor de vogels in zijn wijk en daarbij andere mensen en organisa ties betrekt, kan contact opnemen met Sjaak de Visser van de gemeen te Middelburg. Zijn telefoonnummer is 67 53 72. Bellen met MicMec Walcheren kan ook op nummer 41 70 39 of kijk op micmec@zeelandnet.nl. In navolging van het inloopspree kuur voor wijkbewoners in de wij ken Klarenbeek en Veersepoort houdt wethouder Frank Streng op 17 maart van 16.00 tot 17.00 uur een spreekuur in de wijk Griffioen in het Zorgcentrum Eben Haëzer, Briandlaan 2. Om de toegankelijkheid tot de wijk wethouder voor de bewoners van de Griffioen te vergroten houdt Frank Streng een spreekuur. Bewoners kun nen dan binnenlopen met vragen of opmerkingen over hun wijk. Dit bete kent niet dat de 'normale' spreekuren voor de portefeuilles van de wethou der daarmee komen te vervallen. Dit spreekuur zal normaal doorgang vinden op iedere dinsdag tussen 16.00 en 17.00 uur in het stadskan toor. Afspraken voor dit spreekuur kunnen via het secretariaat van het college van burgemeester en wet houders worden gemaakt. Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raads voorstellen, die tot zijn werkter rein behoren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de com missie aan de raad vastgesteld. Die staat op voor 31 maart. Dinsdag 18 maart komt de com missie Ruimte bij elkaar. Op de agenda staat onder andere de fiets- verbindingen tussen de binnenstad en de Mortiere en het ondergronds afval systeem. Op woensdag 19 maart vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken. Aan de orde komt het onder zoek naar de huisvesting van scho len in het voortgezet onderwijs. De raadscommissie Algemeen Bestuur, die gepland staat voor 25 maart, gaat het hebben over de ver antwoording 2007 Rekenkamer Middelburg en Nazorgonderzoek Rekenkamer Middelburg naar het grondbeleid. Inspraak Het eerste deel van een commissie vergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet afhankelijk van de agenda. Zij kunnen zelf een onder werp aankaarten. De gemeente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluit vorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minu ten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd inkorten. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep open staat. Als u inspreekt op een onder werp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie mee doen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reac tie. Waar en wanneer De commissies vergaderen iedere maand om 19.30 uur in het stads kantoor. Een commissie bereidt een groot deel van het raadswerk voor. Tijdens een commissievergadering worden geen besluiten genomen. Dat gebeurt pas in de raadsverga dering. De bijeenkomsten zijn open baar. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Agenda's en verslagen van commis sievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/ Raadscommissies. De stukken lig gen vijf, dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor.

de Faam | 2008 | | pagina 9