V WWW.MIDDELBURG.NL j Boomfeestdag in teken van kind Het woord aan raadslid Chris Simons Ophalen huisvuil Goede Vrijdag een dag eerder Vrije kavels in Hazenburg Uitbreiding spreekuur formulierenbrigade EasBsazöiDe, Faam Woensdag 12 maart 2008 - Pagina 8 Op woensdag 19 maart is het Nationale Boomfeestdag. Wet houder Huub van Klinken plant samen met leerlingen van de Franciscusschool veertig elzen aan de Torenweg. De eerste boom gaat om 10.00 uur de grond in. Na het plantfeest gaan de kinderen terug naar school waar de wethouder uitleg geeft over het werk van de gemeentelijke groenafdeling. Tot slot krijgen alle kinderen die hebben deel genomen aan de boomfeestdag een certificaat. Jaarlijks vieren ruim 150.000 kinde ren in Nederland de Nationale Boom feestdag. Ze planten bomen en strui ken, maken werkstukken of lopen een bomenroute. Kortom, ze zijn bezig met het groen in hun omge ving. De boomfeestdag wordt geor ganiseerd door de Stichting Nationa le Boomfeestdag in samenwerking met gemeenten en instellingen. Thema is 'Boom zoekt kind'. De bomen zoeken kinderen. Veel kin deren spelen niet of nauwelijks meer buiten. De computer en de televisie zijn vaak belangrijker dan de natuur waar de bomen in staan. Kinderen bewegen te weinig en leren hierdoor weinig over bomen en natuur. Van spelen en ravotten in het groen en het klimmen in grote bomen in de parken worden de onderlinge banden tussen kinderen versterkt. Bomen en de natuur in het algemeen kunnen bijdragen aan de kwaliteit van de bebouwde omgeving maar ook aan de ontwikkeling van kinderen. Door meer groen en dus ook met meer aanplant van bomen worden verschillende functies in de stedelijke omgeving positief beïnvloed. Bomen brengen de natuur in de stad. Hierdoor komen kinderen in contact met de natuur. Aanplant, groei en verval verbeelden de levenscyclus. Het ontluiken, bloeien en kaal worden van de boom maakt de seizoencyclus zichtbaar. Daar naast vergroten bomen de mogelijk heid voor dieren om in de stad te leven. Ze leveren beschutting aan vogels, insecten en sommige zoog dieren. Gemeente Middelburg roept de jeugd van Middelburg op om de parken en bolwerken van Middelburg op te zoeken. In de parken is genoeg te beleven qua bomen, heesters en vogels. Boomfeestwandeling MicMec Walcheren wil het op de Boomfeestdag niet laten bij de kin deren alleen. Het is ook een goede gelegenheid om volwassenen stil te laten staan bij belangrijke bomen. Daarom wordt in samenwerking met Tuin van Zeeland en de gemeente Middelburg een stadswandeling met als thema 'Bomen over bomen' geor ganiseerd. Met als gidsen Johan Antheunisse (IVNgids, bomenkenner bij uitstek, auteur van 'De boom die bindt' en werkzaam bij de groenaf deling van de gemeente) en Marianne Jacobs (bestuurslid Tuin van Zeeland, kastanjeziektebestrijd- ster) belooft dit een interessante middag te worden. De Boomfeestwandeling start om 14.00 uur op het Abdijplein en ein digt rond 15.30 uur bij de MilieuWinkel in de Reigerstraat, waar die middag het boekje "De boom die bindt" en bomenzoekkaarten voor de helft van de prijs over de toonbank gaan. Deelname is gratis. De coördinatie van de boomfeestdag in de gemeente Middelburg is in han den van Dick Sakko, telefoon 67 53 13. Middelburg naar de toekomst Afgelopen week zijn ze officieel gestart met de bouw van het aqua duct en de N57. Een feestelijke han deling die de jarenlange inzet van de gemeente om dit te realiseren afrond. Mobiliteit is voor Middelburg belangrijk. Een betere doorstroming, een betere bereikbaarheid en betere parkeervoorzieningen. De WD is het ook eens met de bewoners van Sint Laurens dat er een goede aansluiting met de N57 op het grondgebied van Veere moet komen om de doorstro ming te borgen. Ook wordt er gestart met de Schroebrug. Dit geeft voor dit jaar overlast, maar zal daarna het verkeer beter aankunnen. Dit is ook nodig, want door de bouw van de nieuwe N57 zal het op de Schroeweg extra druk gaan worden de komende jaren. Overlast gaan we deze maand ook krijgen vanwege het onderhoud op het spoor. Deze wezenlijke verbinding van Zeeuwse steden met de Randstad staat overigens ter discussie. Roosendaal wordt niet meer genoemd als intercitystation. Wat gaat er dan gebeuren met onze ver binding? Wordt het dan boemelen? Een goede snelle verbinding is en blijft hard nodig op dit spoor. We zul len ons hiervoor met de Zeeuwse steden hard moeten maken, want de NS rijdt een eigen route of stoot het af. De herijking van de kwaliteitsatlas is in volle gang. Als raad kregen we een goede uitleg over de keuzes die we moeten gaan maken. Gezonde groei van de gemeente waarbij ook de leefbaarheid van de kleine kernen belangrijk is. Berichten over Nieuw- en Sint Joosland, waarbij het zorgcomplex op losse schroeven staat, zijn niet goed. Om goede voorzieningen zoals winkels, school en openbaar vervoer levensvatbaar te houden moeten ook de kleine kernen groei en. Dit geldt ook voor Sint Laurens. De WD vindt de groei van deze kernen belangrijk. Wij zullen dan Op Goede Vrijdag 21 maart en tweede paasdag 24 maart wordt geen huisvuil opgehaald en is het stadskantoor gesloten. Het huisvuil van vrijdag 21 maart wordt een dag eerder opgehaald, dus op donderdag 20 maart. Het huisvuil van maandag 24 maart halen de medewerkers van de gemeentelijke reiniging dinsdag 25 maart op. Wij vragen u het huisvuil op 20 en 25 maart voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde ophaal- data ook op de afvalkalender. Stadskantoor Gemeente Middelburg is gesloten op Goede Vrijdag 21 maart en tweede paasdag 24 maart. De Sociale Dienst Walcheren en de CWI zijn ook op beide dagen gesloten. ook de plannen van het college hier voor ondersteunen. Een knelpunt wat tijdens de uitleg over de herijking pijnlijk aan het licht kwam, is het tekort aan bedrijventer reinen. Het is geen dreigend tekort voor de toekomst meer, waar wij al regelmatig aan appelleerden, maar een actueel probleem. We hebben als gemeente geen mogelijkheden meer om nieuwe bedrijven aan te trekken. Er is amper plek voor bedrij ven die verplaatst moeten worden vanwege de aanleg van de N57. We hebben als fractie er bij het college op aangedrongen om hier snel een oplossing voor te zoeken. De WD zegt al jaren dat er een belangrijke samenhang is tussen economie, woningbouw en sociale voorzienin gen. Als wij een gezonde groei van de stad willen, moeten we ook dur ven te investeren in de bedrijventer reinen, stokt dit dan gaat dit op den duur ten koste van de woningbouw en sociale voorzieningen. Als we voor de komende jaren kun nen zorgen dat de doorstroming, bereikbaarheid en leefbaarheid in de gemeente verbeterd wordt, kan Middelburg zijn groei waarmaken. De WD-fractie gaat hieraan werken om verzekerd te zijn van een toekomst voor Middelburg. Chris Simons Fractievoorzitter WD chrsimons@zeelandnet.nl Aan de Hoogaars in het uitbreidingsplan Hazenburg in Arnemuiden worden vier vrije kavels aangeboden aan particulie ren. De oppervlakte van deze kavels is gemiddeld ongeveer 700 m2. De kavel- prijzen liggen rond 195.000 inclusief btw en exclusief kosten koper. De per celen zijn gelegen met de tuin op het zuiden en aan de rand van het plan. De te bouwen woningen moeten gebruikt worden voor eigen bewoning. Deze woningen moeten worden afgestemd op de naastliggende woningen, dus met twee lagen en een zogenaamde dwarskap. Een referentiebeeld hiervan is ook te vinden aan de Gruttostraat 2 tot en met 18 in de Veersepoort in Middelburg. Belangstellenden voor Hazenburg kun nen zich tot 1 april 2008 inschrijven bij Piet van den Broek van de gemeente Middelburg, telefoon 67 52 04 of via emailadres: p.van.den.broek@middel- burg.nl. Bij meer dan vier aanmeldingen wordt begin april geloot om de volgor de van keuze te bepalen voor één van deze kavels. De formulierenbrigade start op donderdag 20 maart met een derde inloopspreekuur in het nieu we welzijnscentrum aan de Oranjelaan 19 in Nieuw Middel burg. Vanaf 20 maart kunt u zonder afspraak iedere donderdagmiddag tus sen 15.00 en 16.30 uur terecht voor hulp bij het invullen van formulieren of sociaal juridische dienstverlening van het Sociaal Raadsliedenwerk. Verder kunnen de brigadiers u informatie geven over voorzieningen en regelin gen waar u mogelijk voor in aanmer king komt. Het inloopspreekuur is bedoelt voor iedereen met een mini muminkomen, ouderen die wonen in de woonservicezone, mensen met een beperking en allochtonen. Verder heeft de formulierenbrigade inloopspreekuur op dinsdagmorgen tussen 9.00 en 10.30 uur in Grand Café Buitenrust, Buitenruststraat 221 (ingang bewonersplein) en tussen 10.30 en 12.00 uur in 't Palet, J. van Reigersbergstraat 2. De formulierenbrigadiers rijden ook mee op de biblioservicebus. De bus staat iedere vrijdagmiddag tussen 13.15 en 14.15 uur in de Europalaan en tussen 14.30 en 15.30 uur in de Gerbrandylaan. Voor een afspraak aan huis of op het kantoor aan de Vlasmarkt kunt u bel len naar telefoonnummer 62 49 89. Dit nummer is bereikbaar van maan dag tot en met donderdag tussen 9.00 en 16.00 uur. De formulierenbrigade is een samen werkingsinitiatief tussen Stichting Welzijn Middelburg en het Sociaal Raadsliedenwerk!

de Faam | 2008 | | pagina 8