Drukke Boekenweek in Middelburg 73e Boekenweek Li Miniatuur Walcheren vanaf 15 maart dagelijks geopend! Wat is kwijtgescholden durfkapitaal? Paasbrunch op Ie en 2e paasdag bij Speelcircus Bambini Van Oude Menschen Belastingdienst Interesse? Kijk op www.huislijn.nl Met geschenk gratis in de trein Ouderen staan centraal in de Boekenweek EJ Een kwijtgescholden investering in een piramidespel Q Het tegenovergestelde van kwijtgescholden lafkapitaal Een kwijtgescholden lening die u heeft verstrekt aan een startende ondernemer. Ga naar www.aangifteservice.nl voor alle antwoorden op uw aangiftevragen. o/ Van 10.00 tot 19.00 uur "Kassa sluit om 17.00 uur Kijk op de site voor meer info en de paasactiviteiten www.miniatuurwalcheren.nl Je helemaal uitleven in de pistes van het speelcircus en daarnaast genieten van een heerlijke paasbrunch. Met als extra activiteit tijdens de pasendagen, de eierzoek- wedstrijd om 12.00 -14.00 en 16.00 uur!! Kijk voor meer info over de paasbrunch op www.speelcircusbambini.nl U zoekt een huis? U vindt een huis! Reserveren 7:0718 415659 DOOR TARA DE VRiEND VLISSINGEN - Het thema van de drieënzeventigste editie van de Boekenweek is ouderdom. Het motto is: Van Oude Menschen... De derde leeftijd en de lette ren. Er is geen thema waar zo uiteenlopend over wordt gesproken als over ouder dom. Blijft de vraag: hoe is het nu echt om anno 2008 oud te zijn? Wat zeggen ro manciers, dichter, essayis ten. ervaringsdeskundigen en specialisten er over? De Boekenweek is van woensdag 12 tot en met za terdag 22 maart. Woensdag 12 maart 2008 - Pagina 6 Op dinsdag 18 en woensdag 19 maart lezen leerlingen van het Scheldemondcollege een fragment of een verhaal voor uit hun favoriete roman aan bewoners van woonzorgcentrum Ter Ree- de. foto: jaap wolterbeek door sharon notebaart MIDDELBURG - Vergrij zing en ouderdomsdiscri- minatie zijn actuele onder werpen in Middelburg. De Drvkkery en de Zeeuwse Bibliotheek hebben zoveel activiteiten, dat zij er zelfs een boekje van gemaakt hebben. De boekenweek is van 12 tot en met 22 maart. In Middelburg worden in deze tien dagen verschillende acti viteiten gehouden. Op woens dag 12 maart is Marja de Lange om 9.00 uur in de Drvkkery en ter gelegenheid van het uit komen van het boek over haar werk exposeert zij een kleine selectie schilderijen Douwe Draaisma vertelt op 15 maart (11.00 uur) over zijn pas verschenen boek 'De heim- weefabriek' en 'waarom het le ven sneller gaat als je ouder wordt', 's Middags om 14.00 uur is er een preview uit het to neelstuk Brak, waarbij auteur Sergio Lozinsky aanwezig is. Diezelfde dag om 15.00 uur is het tijd voor Liedjes van Toon Hermans 'Langs wol en regen boog'. Op 21 maart zijn er weer twee activiteiten. Om 15.00 uur begint de boekpresentatie met Ouderen staan centraal tijdens de Boekenweek van dit jaar. foto: jaap wolterbeek het Oeuvre van Marja de Lan ge. Een uur later (16.00 uur) presenteert schrijfster Lidewij- de Paris haar eigen "Lidewijde Palis over Bernief". De boe kenweek wordt afgesloten op zaterdag 22 maart om 15.00 uur met Muziek op zaterdag - Follie a deux. Het is gratis en iedereen is welkom. door tara de vriend VLISSINGEN - Het spits van de Boekenweek wordt in Vlissingen afgebeten door de Zeeuwse Ko medie, die in de bibliotheek twee keer een kwartier een fragment uit de nieuwe voorstelling Brak speelt. De Boekenweek is van 12 tot en met 22 maart. De voorstel ling toont een uurtje het leven van twee, tot elkaar veroordeel de, hoogbejaarde zussen. Zij scheppen een luchtje op een bank bij de groenvoorziening voor hun flat en zoeken troost bij elkaar. Op de openingsdag van de Boekenweek speelt de Zeeuw se Komedie, twee keer een frag ment, uit deze productie. Brak is vanaf 14.30 en 15.30 uur een uur. Leden van de bibliotheek ontvangen gratis het Boeken- week-cv. Daarin staat achter grondinformatie over de auteur van het Boekenweekgeschenk. Er is een quiz waarmee de lezer zijn kennis van Bemlef kan testen en kans biedt op een prijs in de vorm van een boekenpakket en NS-dagkaarten. Net als vorig jaar, biedt de Boekenweek nieuwe le den een leuk extraatje. Iedereen van achttien jaar en ouder, die zich tijdens de Boekenweek als nieuw betalend bibliotheeklid in schrijft, ontvangt een welkomst cadeau. Alle drieënzeventig jari gen krijgen een brief met een bon voor een gra tis mini- .^ÊtÊÊÊÊ^ kwartier te zien. Gerard Smalle- gange houdt vrijdag 14 maart een lezing over historische boerderij en boerenerven in Zeeland. En hij signeert tussen 19.30 en 22.00 uur boeken uit de serie Op 't Hof die nu 10 euro kosten. Reserve- ren via 0118-422100. Als eerbe toon aan de liefde van Bemlef voor jazz speelt de driekoppige muziekband Menno Piano jazz nummers op zaterdag 22 maart. Van 14.00 tot 14.30 uur en van 15.00 tot 15.30 DOOR BRfTT LUKASSE MIDDELBURG - Dit jaar is er opnieuw een Boe kenweek, waarbij ieder een met het boeken weekgeschenk op zon dag 16 maart gratis de hele dag met de trein mag reizen. Dit is een ca deautje van de Neder landse Spoorwegen, de hoofdsponsor van de Boekenweek. Het boekenweekgeschenk 2008 is De Pianoman, ge schreven door de Neder landse schrijver, dichter en vertaler Bernief. Zijn boek De Pianoman is een verhaal dat is gebaseerd op de man die in 2005 in Engeland aan spoelde. Een man die niets zei, maar alleen piano speel de. Bemlef heeft sinds hij ac tief is op het gebied van to neel een passie voor jazz, die hij nooit heeft losgelaten. Als eerbetoon aan zijn liefde voor jazz rijden er op zondag 16 maart twee treinen met jazzmusici Louis van Dijk en Benjamin Herman door het land. De treinen ontmoeten elkaar op het Station Bijlmer in Amsterdam waar de jazz musici deze dag met een ge zamenlijk concert zullen af sluiten. In de tien dagen die de Boe kenweek duurt (12 tot en met 22 maart), reist Bemlef door het hele land met een avondvullend programma. Hij houdt ook een signeer sessie in Goes, op donderdag 20 maart vanaf 16.00 uur in Boekhandel De Koperen Tuin aan de Keizersdijk. Leuker kunnen we't niet maken. Wei makkelijker. koop huur nieuwbouw Koudekerke Dorpsplein 19 327.500 k.k. Makelaardij Zwaan www.huislijn.nl Kamperland 88.000 woningen Zierikzee Mariapolderseweg 1 1222 27.950 v.o.n. Pims Makelaardij www.huislijn.nl Rodedorp 19 199.000 k.k. Delta Makelaardij www.huislijn.nl Zeelandatfrarties.nl De leukste dagattracties van Zeeland De grootste indoorspeeltuin van Zeeland

de Faam | 2008 | | pagina 6