Kritisch over Scheldekwartier IUCHTVAARTIOGISTICUS OPEN DAG tempo-team Leerling- verpleegkundige Z i zoekt naar ee naar de jufs Emergis alles draait om vakmanschap Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland rr=iy/MHT£TillDe Faam Woensdag 12 maart 2008 - Pagina 53 ZATERDAG fFïyyiyj 10.00-14.00 uur locatie: tioydstraat 300, Rotterdam l'Escaut directeur Jan van Beekhuizen: "Ik mis de Vlissingers in het Scheldekwartier." foto: jaap wol terbeek. door marcel van der voort VLISSINGEN - Directeur Jan van Beekhuizen van l'Escaut woonservice in Vlissingen laat zich in hun blad Rondom Wonen kri tisch uit over het te bouwen Scheldekwartier. "Mijn beeld is dat er een mooi plan is voor het Scheldeterrein, maar ik mis de Vlissingers en hun maritieme traditie", vertelt jan van Beekhuizen aan de ver slaggever van De Faam."Er is wel plek voor mooie zeil- jachten, maar dat is wel een hele beperkte invul ling van het begrip mari tiem. Vlissingen is bij uit stek een stad van scheeps bouw, handelsvaart, mari ne en loodsen. In Vlissin gen begon de rest van de wereld. Dat nautische zou prima passen in het nieu we Scheldekwartier. Daar mee ontstaat ook een band met de huidige be woners van de stad die hun wortels hebben in de nautische traditie", aldus Van Beekhuizen eerder in het blad van l'Escaut. "Waarom zorgen wij niet dat er aan de nieuwe ka des ruimte komt voor kleinschalige scheeps bouw? Er lopen genoeg vrijwilligers rond die hier met plezier aan zouden werken. Geef de historie een plek en maak er een open museum van. Laat de Vlissingers dit met pas sie oppakken", gaat hij verder. "Ik heb opdracht gegeven om van mijn visie een powerpoint presenta tie te maken en ga die to nen aan het college van burgemeester en wethou ders en aan de gemeente raad. Misschien doen ze iets ermee. Anders heb ik in ieder geval mij uiterste best gedaan", zegt hij nuchter. "Een ander typisch aspect is de multiculturele sa menstelling van de bevol king die past bij een ha venstad. Ook die zou een plek kunnen krijgen in de wijk. Met restaurantjes aan de kade, een eigen plek waar verschillende bevolkingsgroepen iets van hun eigen identiteit kunnen laten zien. Een 'vlakke vloertheater' zou daar prima passen. Het zou goed zijn wanneer Vlissingen het vraagstuk van de multiculturaliteit hiermee positief benadert. Tot nu toe gebeurt dat nog vrij weinig", vindt de directeur van de woningbouwvereniging. Van Beekhuizen: "Wanneer we de nautische en de multicultu rele elementen in de wijk in brengen, ontstaat een wijk met karakter, met betekenis voor al le Vlissingers en met een meer waarde voor Vlissingen als toe ristenstad. Laat de inwoners weer deels eigenaar worden van het gebied en laten wij geen wijk maken voor de rijken al leen. Dat gebeurt niet vanzelf, daarvoor is initiatief, structuur en geld nodig. L'Escaut wil daarin graag een rol spelen", belooft Jan van Beekhuizen. "Bij de invulling van het Schel dekwartier wat betreft wonin gen speelt l'Escaut nog geen rol. Ik hoop wei dat wij die krijgen. Er staan immers 300 sociale huurwoningen gepland. Maar het zou kunnen dat er niet één komt. Er is een financieel tekort en huurwoningen brengen niet het nodige geld op. Het kan zijn dat ze geschrapt worden. Het belangrijkste is dat het gebied van de grond komt", zegt Jan van Beekhuizen tenslotte. Volg je een opleiding in de (jeugd)zorg en zoek je een stageplaats? Heb je je MBO- of HBO-opleiding afgerond en wil je nu aan de slag in de zorg? Kom dan naar onze INFORMATIEMARKT Onze managers, groepsleiders en personeelsadviseurs staan hier voor je klaar om al je vragen te beantwoorden over onze diverse afdelingen, doelgroepen, werktijden, arbeidsvoorwaarden etc. Wanneer vrijdag 14 maart 2008 Tijd van 10.00 tot 12.00 uur Waar Prins Bernhardstraat 2, Middelburg Informatie: afdeling P&O, (0118) 63 55 10 ofwww.stichtingazz.nl Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland intensieve pedagogische thuishulp zelfstandig begeleid wonen 24-uurs verblijf en behandeling pleegzorg (naschoolse) dagbehandeling crisishulp COMMERCIËLE DIENSTVERLENING Intercedent m/v bij Tempo-Team. Wij zoeken doe ners met karakter Heb je je hbo-studie afgerond en ben je op zoek naar een werkgever waar je je optimaal kunt ontwikkelen? Dan ben je bij Tempo-Team aan het goede adres. Als intercedent ben je intermediair tussen klanten en flexwerkers. Wij bieden je een interessante baan met doorgroeimogelijkheden, opleidingen en coaching. Naast een goed salaris kun je rekenen op een reiskostenrege ling, kinderopvangregeling, 25 vakantiedagen en 13 atv- dagen en diverse bonussen. Er zijn goede carrièremoge- lijkheden.Vaak dicht bij huis. Onderscheidend is de mentaliteit van onze mensen. We zijn zeer betrokken en actiegericht. Ben jij een doener die voldoet aan een aantal concrete eisen en misschien nog belangrijken de juiste mentaliteit heeft? Kijk voor meer informatie, actuele vaca tures en om direct te solliciteren op www.tempo-team.nl/loopbaan SCHEEPVAART Havenwerker m/v vooreen bedrijf in het Zeeuwse havengebiedje laadt en lost schepen met verschillende ladingen. Voor deze functie heb je minimaal een jaar je rij bewijs B en eigen vervoer. De functie is afwisselend omdat je op diverse locaties werkt Je bent enthousiast, flexibel en niet bang voor vieze handen! De functie is voor langere tijd, je wordt ingepland volgens een dagplan ning. Het is een dynamisch bedrijf met veel doorgroei mogelijkheden. Je succes heb je in eigen hand! Informatie: 0118 41 48 70, Marjolein Vermeule, Coosje Buskenstraat 150, Vlissingen www.tempo-teom. nl Zo werkt het. Bij Emergis maken we ons sterk voor de geestelijke gezondheid van alle mensen in Zeeland. Met preventie, behandeling (ook via internet) en langdurige begeleiding als dat nodig is. Deskundig. Betrokken. Dichtbij. Met volledige inzet. Steeds met gevoel en respect voor ieders persoonlijke achtergrond. De optelsom heet vakmanschap. Daar draait bij Emergis alles om. Wij zoeken (jonge) mensen die zich voelen aangetrokken tot het boeiende werk in de gezondheidszorg, als De afdeling opleiding van Emergis heeft zo'n 40 leerling verpleegkundigen in opleiding, verdeeld over de vier leer jaren. Als leerling loop je op verschillende afdelingen stage, zodat je breed wordt opgeleid in de psychiatrische zorg. Ook wordt er een externe stage aangeboden. De opleiding is een gezamenlijke verantwoordelijkheid van het ROC en Emergis. Binnen het reguliere bbl-traject word je in die vier jaar opgeleid tot verpleegkundige kwalificatieniveau 4. Het eerste jaar is een theoretisch leerjaar. Voor dit jaar krijg je een leerovereenkomst. Voor de drie volgende jaren krijg je een leerarbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd. Vanaf het tweede studiejaar worden leren en werken in de praktijk gecombineerd. Het laatste halfjaar besteed je aan de differentiatie psychiatrische zorg. Heb je de opleiding verzorgende ig al gedaan? Dan kun je instromen in een verkort traject van twee jaar. Het gaat in alle opleidings varianten om een baan voor 36 uur per week, met inbegrip van de lesuren. Heb jij een vooropleiding op minimaal vmbo-t-niveau (vroegere mavo-d) of (voor de verkorte opleiding) het diploma verzorgende niveau 3 ig? Heb je belangstelling voor de geestelijke gezondheidszorg? Zoek je een afwisselende baan, midden tussen de mensen, waar- in je samenwerkt met leuke, professionele collega's? Kun je goed met mensen omgaan en kritisch naar jezelf kijken? Dan komen wij graag met je in contact voor een informatief gesprek! Informatie en sollicitatie Voor sollicitatiegegevens en verdere bijzonderheden over de vacature kun je terecht op www.werkenbijemergis.nl www.werkenbijemergis.nl 7 Werkt voor de jeugd Stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) biedt diverse vormen van geïndiceerde jeugdzorg en AWBZ-zorg voor licht-verstandelijk gehandicapte jeugd in de leeftijd van o tot 18 jaar, en zonodig tot 23 jaar. HOU JE VAN SNELHEID EN DYNAMIEK P Dan is een baan in de luchtvaartbranche iets voor joul De opleiding luchtvaartlogisticus leidt je in vier jaar op tot het hoogste MBO-niveau 4. NIEUWSGIERIG? KOM NAAR DE informatienummer: 010 - 44 86 444

de Faam | 2008 | | pagina 53