Stichting Arduin Wonen en wenken voor mensen met mogelijkheden Zorgmedewerkers m/v (vac. nr. 200801) BBL-Leerlingert Supportwerker (vac. nr. 200802) Supportwerker niveau 4 (vac. nr. 200803) Enthousiaste Vakantiemedewerkers (vac. nr. 200804) voor een aantal woningen met een BOPZ-indicatie op Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland zijn vacatures met uiteenlopende contractgrootte Er is een toename van cliënten, jongvolwassenen, met een lichte verstandelijke beperking, met een intensieve ondersteuningsvraag op basis van uitdagend gedrag. Arduin wil tegemoet komen aan deze ondersteuningsvragen, waarbij sprake kan zijn van gedragsproblematiek. Vanuit de visie Arduin staat ook voor deze cliënten genormaliseerd wonen en werken centraal. Er worden op korte termijn weer nieuwe woningen geopend om aan deze vragen te kunnen voldoen. Arduin biedt medewerkers coaching en training om specifieke kennis en vaardigheden op te doen of bij te houden, gerelateerd aan de ondersteuningsvragen van deze jongvolwassenen. Zorgmedewerker zijn betekent: Het stimuleren van de zelfredzaamheid van de cliënten, dus alleen ondersteunen daar waar nodig. Het ondersteunen en begeleiden van cliënten in hun ondersteuningsvragen op het gebied van wonen, werken en vrijetijdsbesteding. In een zelfsturend team, samen met collega's, zoeken naar nieuwe mogelijkheden om aan de vragen van de cliënten tegemoet te kunnen komen. Werken in een rooster met wisselende diensten afgestemd op de wensen van de cliënten. Binnen wonen wordt er gewerkt in slaapdiensten en in het weekend ook dagdiensten. Wie ben je en wat kun je? Je bent inventief en creatief in het zoeken naar ondersteunings- en ontplooiingsmogelijkheden van cliënten. Je hebt een afgeronde opleiding SPW4, SPH, verpleegkundige B of vergelijkbare opleiding op niveau 4. Met respect en doorzettingsvermogen zet je je vakkennis en ervaring in voor cliënten. Evenwichtigheid, zelfstandigheid en een positieve instelling zijn eigenschappen die kenmerkend voor je zijn. Je bent in het bezit van rijbewijs B en bereid te werken in onregelmatige diensten, waaronder slaapdiensten. Solliciteren? Je schriftelijke reactie kun je sturen naar PO&O, Stichting Arduin. Ervaringen van onze huidige leerlingen Supportwerker: "Het ondersteunen van mensen, ze stimuleren dingen te ondernemen en ook jezelf ontwikkelen en echt iets kunnen betekenen voor iemand, dat maakt het zo bij zonder." "Natuurlijk leren gaat niet vanzelf, je moet er wel wat voor doen!" "In een team werken is fijn, verschillende invloeden zorgen er voor dat je scherp blijft." "Als ik kijk waar ik aan het begin van de opleiding stond en waar ik nu na 6 maanden sta, kan ik zeggen: ik heb echt al veel geleerd! Natuurlijk leren is erg prettig en in de praktijk leer je ook een heleboel!" Over support: Arduin heeft de keuze gemaakt om cliënten te ondersteunen uitgaaande van de "Supporf-gedachte. Support is gebaseerd op een visie, waarin inclusie, zelfbe paling en ontwikkeling van mensen met een verstandelijke beperking kernbegrippen zijn. Vanuit deze visie hebben zij, als ieder ander, recht op volwaardig bur gerschap, inclusief de daarbij gewenste ondersteuning. De opleiding Supportwerker: leert jou op een nieuwe manier cliënten individueel te ondersteunen, in wonen, werken en de dagelijkse zorg, daagt je uit om samen met de cliënt de samenleving te verkennen, is een antwoord op maatschappelijke en beleidsontwikkelingen in de gehandicaptenzorg, is een nieuwe opleiding die in september 2004 voor het eerst gestart is, is "natuurlijk leren": jij bent zelf actief bezig met je leerproces! Tijdens deze erkende 3 jarige BBL-opleiding niveau 4, die in september 2008 weer start, werk en leer je bij Stichting Arduin op basis van een dienstverband als leerling met een leerlingensalaris conform de CAO Gehandicaptenzorg. Het volledige contract ligt tussen de 24 en 32 uur per week en bevat één dag doorbe taalde studietijd. De opleiding is gezamenlijk ontwikkeld door ROC en de organisaties Arduin, Sherpa en de Maaskringgroep. Het ROC Zeeland verzorgt de opleiding voor Arduin. Toelatingseisen: Minimaal 18 jaar, diploma MavoA/MBO/LBO op C-niveau of een vergelijkbare opleiding. Daarnaast ben je gemotiveerd om te werken volgens de supportge dachte en ben je bereid om verantwoordelijkheid te dragen voor je eigen leerproces. Rijbewijs en eigen vervoer is een pré. Solliciteren? Vraag het sollicitatiepakket op waarin de specifieke sollicitatiewijze is beschreven, bij PO&O Stichting Arduin, telefoon 0118-434531 of mail naar PO&0@arduin.nl. In dit pakket vind je ook een informatiefolder over de opleiding. Aan alle Ziekenverzorgenden, Verzorgende Thuiszorg, MDGO-VP'ers, Leidster Kinderopvang en andere medewerkers in Zorg en Welzijn met een niveau-3 opleiding Geef verdieping aan uw carrière! Arduin leidt je op tot Supportwerker niveau-4 In september 2008 zal een derde groep medewerkers, die reeds beschikken over een niveau-3 opleiding en enige ervaring, de mogelijkheid worden geboden om opgeleid te worden als Supportwerker (niveau-4). Je werkt en leert binnen de organisatie. Je wordt.ondersteund door ervaren docenten van het ROC Zadkine, coaches en praktijkbegeleiders Arduin. De opleidingstijd bedraagt 1 tot 1,5 jaar afhankelijk van de reeds aanwezige competenties waarover je beschikt. Arduin vergoedt de opleidingskosten volledig en biedt daarnaast een aantrekkelijk pakket arbeidsvoorwaarden.Tijdens de opleidingsperiode werk je als zorgmedewerker in een vast team op een-woon- of werklocatie in de regio Zeeland volgens een wisselend rooster met o.a. slaap- en weekenddiensten. Daarnaast ga je op een vaste dag in de week naar de lesdag in Middelburg en werk je aan je persoonlijke ontwikkeling. De functie Het ondersteunen van cliënten om deel te kunnen nemen aan de maatschappij. Het stimuleren van de zelfredzaamheid, ondersteunen en verzorgen daar waar nodig. Je werkt in een zelfsturend team. Samen met je collega's zoek je naar nieuwe mogelijkheden om de ondersteuningsvragen te realiseren. Doen? Je schriftelijke reactie, met je motivatie en CV kun je sturen naar PO&O, Stichting Arduin. Voor een aantal woningen of werklokaties waar mensen met een verstandelijke beperking wonen of werken, zoeken wij vakantiemedewerkers voor de periode juli, augustus en september. Deze iokaties liggen verspreid over Walcheren, de Bevelanden en Schouwen Duiveland. De werktijden zijn afhankelijk van de lokatie waar je komt te werken; dit kan overdag, 's ochtends, 's avonds of in het weekend zijn. Wat zou jij voor Arduin kunnen betekenen? Als vakantiemedewerker assisteer je de medewerkers binnen een woon- of werklokatie. Zo help je in de. woningen met de ondersteuning van cliënten, help je met koken, het huishouden en de invulling van vrije tijd. Binnen de werklokaties ben je betrokken bij allerlei ontwikkelingsgerichte aktiviteiten of help je mee in het bedrijf. Informatie en sollicitatie Wil je in aanmerking komen voor de functie van vakantiemedewerker binnen Stichting Arduin Stuur dan een sollicitatiebrief naar PO&O, Stichting Arduin en vertel in je brief iets over jezelf, welke opleiding je volgt, welke periode je beschikbaar bent en of je voorkeur voor een lokatie hebt. Mensen met een verstandelijke beperking zijn volwaardige burgers en participeren in de samenleving, worden als zodanig gerespec teerd en kunnen gebruikmaken van bestaande maatschappelijke faciliteiten. Mensen met een verstandelijke beperking die aangeven daar aan behoefte te hebben, worden aanvullende woon- en werk-/dagbestedingsmogelijkheden geboden vanuit de opvatting: 'gewoon wat kan, speciaal wat moet'. De benodigde zorg en diensten worden door de Stichting Arduin zo verleend dat mensen met een verstandelijke beperking: zelf keuzes kunnen maken voor hun levensomstandigheden en persoonlijke toekomst; wonen, werken, leren en recre ëren behandeld en benaderd worden met res pect en waardigheid kunnen deelnemen aan de samenleving hulp krijgen die uitgaat van hun mogelijk heden en door middel van deze hulp moge lijkheden verder ontwikkelen en oefenen relaties kunnen opbouwen en onderhou den met anderen Zelfbepaling en ontplooiing zijn hierbij belangrijke begrippen om de mens met een verstandelijke beperking deelgenoot te laten zijn van een inclusieve samenleving. De Stichting Arduin is 1 januari 1996 opge richt en bestaat uit 150 woningen en 50 bedrijven en dagbestedingseenheden. Ten dienste van 600 in- en externe cliënten zijn ruim 1000 medewerkers aan deze trans mural organisatie verbonden. Meer over Stichting Arduin, kijk dan op www.arduin.nl Stichting Arduin Postbus 85 4330 AB Middelburg Voor alle vacatures geldt: De CAO gehandicaptenzorg is van toepassing. Afhankelijk van de vacature bieden wij in overleg met jou een dienstverband van 14 tot 28 uur gemiddeld per week op basis van een jaarcontract, met de mogelijkheid tot een vast dienstver band in de toekomst. Voor het werken binnen een aantal Iokaties geldt de arbeidsmarkttoeslag. Uitstekende reiskosten vergoeding woon-werkverkeer (boven CAO) Deelname aan levensloop of bedrijfsspaarregeling is mogelijk PC-prive project Fietsenplan Sporten met collega's met korting Zorgverzekering met korting Diverse andere kortingsregelingen Zeer vele scholings- en cursusmogelijkheden. Wil je werkvlaken van je carrière en heb je belangstelling, kijk dan op www.Arduin.nl, of bel m#t Isabella Goeree, Maurits van Luijk of Erica Desitter, personeelsfunctionaris- sen,^efefoon: 0118-434535/536/537.

de Faam | 2008 | | pagina 32