een pm V Woensdag 12 maart 2008 Door Pili Diaz GOES - Vorig jaar beëindigde de negentienjarige Ca- rola van Beveren haar driejarige deeltijdopleiding op het ROC, sindsdien werkt ze 32 uur per week bij Ter Valcke in Goes. Samen met haar collega's verzorgt ze in dit centrum zes dementerende bewoners. "Na het VMBO, solliciteerde ik bij Ter Valcke bij de ou derenzorg, vooral het kleinschalige van dit centrum sprak mij heel erg aan. Tijdens de opleiding werkte ik vier dagen en ging één dag naar school. In het centrum proberen we zoveel mogelijk de thuissituatie van de bewoners na te bootsen. Ze hebben allen een eigen slaapkamer en delen met twee bewoners het sanitair. Ik vind het vooral leuk om met ouderen te werken, met de tijd bouw je toch een band met ze op. Dat is heel speciaal en wij zorgen ervoor dat ze het hier goed naar hun zin hebben. Als collega's werken we als een team samen en steunen elkaar goed door alles met elkaar te bespreken. De omgang met de bewoners is heel leuk want je doet samen met ze het huishouden, een spel letje maar we gaan ook met ze wandelen in het park hier vlakbij. Als een bewoner ons bedankt met een glimlach, is dat heel mooi." geleiders zo goed mogelijk hun werk te laten doen. Iedere cliënt is uniek, waardoor de vragen steeds verschillend zijn en het werk afwisselend. Er wordt puur maatwerk geboden. Mensen met aangebo ren hersenletsel hebben andere zorgen ondersteuningsvra- gen dan iemand die hersenletsel heeft opgelopen door een verkeersongeval of een beroerte. Soms is er sprake van een psychische component, zoals bij autisme. Alle ondersteu nende begeleiding heeft zelfredzaamheid en integratie in de samenleving tot doel. Onze medewerkers begeleiden de cliënten op respectvolle manier, die recht doet aan zelfbe schikking en gelijkwaardigheid", aldus Wim Brandes, hoofd Personeel Organisatie. GOES - Stichting het GORS in Goes biedt, op meer dan tachtig locaties in Zeeland zorg en ondersteuning aan men sen met een lichamelijke en/of verstandelijke functiebe perking. De stichting stelt een zinvol bestaan van de cliënt voorop. Rode draad is de interactie tussen cliënt en mede werker. De medewerkers van het GORS begeleiden de cliënten zo optimaal mogelijk op de levensgebieden wonen en dagbesteding. Bij de dagbesteding organiseert het GORS buitenshuis activiteiten (tekenen, schilderen, computeren, en dergelijke) op basis van de vraag van de cliënt. Het GORS biedt ook diverse trainingen: op computergebied, yoga, sociale vaardigheden, geheugen- en communicatie training. Het GORS zorgt voor de voorwaarden om de be Carola van Beveren werkt bij Ter Valcke. Foto: Felice Buonadonna Door Pili Diaz GOES - Kraamverzorgster Karin Sinke (45) werkt als oproepkracht bij De Provinciale Kraamzorg in Goes. "Ik wilde altijd al kraamzuster worden. Toen ik op de huishoudschool zat, liep ik regelmatig de deur van het Geboortecentrum plat. Na vijfentwintig jaar in het vak, is een geboorte nog altijd een wonder en dat ik daarbij aanwezig mag zijn is heel mooi. Ik werk onregelmatig want ik word te pas en te onpas opgeroepen waar je in je eigen gezin wel rekening mee moet houden. Het is keer op keer een uitdaging om binnen acht dagen de klus te klaren en het gezin op weg te helpen. Ik voel me welkom in zo'n gezin en vaak heerst er een leuke feest stemming. De samenleving verandert om je heen: de vader neemt meer zorgtaken op zich en door bezuini gingen hebben we minder uren tot onze beschikking. Vroeger was de kraamverzorgster een autoriteit en nam ze alle taken van de kraamvrouw over. Nu doen we juist veel meer in overleg met het gezin dat vraagt meer flexibiliteit, inlevingsvermogen en improvisatie. Het is en blijft een mooi beroep. Je kunt er veel van je zelf in kwijt, als je dienstverlenend bent en voldoende inlevingsvermogen hebt. Je hebt veel verantwoording want je werkt zelfstandig maar je krijgt daarbij ook heel veel steun van je collega's." Kraamverzorgster Karin Sinke. Foto: Felice Buonadonna Door Pili Diaz GOES - "SMWO is een brede welzijnsorganisatie waar iedereen met of zonder verwijzing terecht kan met (hulp)vragen op het gebied van ondermeer relaties, op voeding, wonen, financiën en sociale zekerheid. SMWO levert diensten zowel individueel als groepsge richt op kantoor en in de wijk. Wij ondersteunen men sen die hun welzijn willen verbeteren. Samen met bewoners worden activiteiten georganiseerd voor jong en oud. We vinden het belangrijk dat mensen kunnen blijven deelnemen aan de samenleving", zo typeert Mark Inja in het kort zijn organisatie. "Het Woon(her)kansen project is bijvoorbeeld een pro ject in de regio waarin wij actief zijn en samenwerken met onder andere Emergis, GGD, gemeenten en wo ningcorporaties. Als een bewoner dreigt te worden uit gezet omdat er een huurachterstand bestaat of omdat er overlast in de wijk is, ondersteunen wij bij het op lossen van de financiën en bij het wegnemen van de overlast zodat deze bewoner in zijn woning kan blij ven. Ook het begeleiden van mensen die na een ver blijf in een instelling weer zelfstandig kunnen gaan wonen, behoort tot onze doelstellingen." In het verleden was Mark Inja onder meer werkzaam in de gehandicaptenzorg jeugd en jongerenwerk. "Ik vind het belangrijk dat iedereen in de maatschappij die ondersteuning krijgt waarop hij of zij recht heeft. Dit is. een van de redenen waarom ik voor dit werk heb ge kozen." Voor meer informatie www.smwo.nl Mark Inja werkt bij SMWO. Foto: Felice Buonadonna

de Faam | 2008 | | pagina 31