W Gemeente introduceert digitaal bezwaar Hoogste punt Brede School Stromenwijk Schermen op rotonde Mortiere WWW.MIDDELBURG.NL j rayfflfl!ÏÏSHlDe Faam Dankwoord familie Lin Subsidieaanvragen voor 2009 Havenpoortweg naam voor N57 Woensdag 5 maart 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Door de overweldigende belangstelling die ons ten deel is gevallen, is het voor ons onmogelijk om iedereen persoon lijk te bedanken voor zijn of haar steun in deze voor ons donkere tijd. Daarom doen wij het op deze manier. "Op kerstavond is ons leven voorgoed veranderd. Alles wat we hadden is ons afgenomen door de verschrikkelijke brand die woedde in ons boven het restaurant gelegen woonhuis. Onze vier prachtige dochters Paulien (8), Melissa (7), Michelle (3) en Winnie (1) zijn tot ons grote verdriet omgekomen. Een feit waar we mee moeten leren leven. In deze donkere tijd heeft het ons veel goed gedaan te mogen ervaren dat zoveel mensen met ons meeleven en ons willen steunen. Zowel met warme woorden als in praktische en financiële zin. Graag willen we onze dank baarheid uitspreken richting de vele mensen en organisaties in Arnemuiden en ver daarbuiten die ons op welke wijze dan ook hebben gesteund." Wan-Bin Lin en Ngoc Phung Lin-Trinh Woensdag 27 februari werd pre cies één jaar na het slaan van de eerste paal het hoogste punt bereikt van de in aanbouw zijnde brede school in de Stromenwijk. Om dit te vieren hesen wethouder Huub van Klinken en enkele leer lingen van de Beverburch en Cederhof symbolisch vlaggen. Om de samenwerking nu al op gang te brengen organiseerde de scholen een speurtocht. De leerlingen kwa men zo bij elkaar op bezoek en wer den getrakteerd op lekkere appels. Naast de twee scholen komen in het gebouw ook kinderdagverblijf Bom- mes, consultatiebureau Zorgstroom en het wijkondersteuningspunt. Stichting Werkt voor Ouderen is eer ste verantwoordelijke voor de zorg. Stichting Welzijn Middelburg is ver antwoordelijk voor de activiteiten in het welzijnscentrum. Doordat er veel functies in het gebouw worden onder gebracht, zal het gebouw een cen trale rol in de wijk gaan vervullen. Naast de scholen en andere voorzie ningen krijgt het ook een belangrijke woonfunctie. Woongoed Middelburg realiseert 37 levensloopbestendige woningen in het gebouw, voor senio ren vanaf 55 jaar. Dat betekent dat de woningen ook geschikt zijn voor mensen met een zorgindicatie. Woongoed heeft inmiddels bijna alle woningen ver huurd; er zijn nog drie appartemen ten beschikbaar. Bij de opening van het gebouw (najaar 2008) wordt de naam van de multifunctionele accom modatie bekend gemaakt. Er zijn ver schillende namen ingediend. Een commissie bestaande uit een ver tegenwoordiging van de scholen, bewoners, Woongoed en de gemeen te zullen uit de inzendingen een naam kiezen. De gemeente Middelburg is de subsidieprocedure voor 2009 gestart. Aanvragen moeten voor 1 april 2008 bij de gemeente zijn ingeleverd. Uiteenlopende activiteiten op het gebied van welzijn, volksgezondheid of cultuur komen in aanmerking voor subsidie. Deze activiteiten moeten passen binnen het beleid van de gemeente. Voor wie Organisaties die al een subsidierela tie met de gemeente Middelburg heb ben, krijgen de aanvraagformulieren voor 2009 automatisch in de bus. Organisaties die nog geen subsidie relatie met de gemeente Middelburg hebben, kunnen voor 2009 een aan vraag indienen. Het indienen van een subsidiever zoek geeft geen garantie op subsi die, maar betekent dat deze opgeno men wordt in de subsidieprocedure 2009. Tijdens de procedure zal worden bekeken of er al dan niet subsidie wordt toegekend. Informatie Wilt u meer weten over het aanvra gen van subsidie? Neem contact op met Kees Janse van de afdeling Stedelijk Sociaal Beleid, telefoon 67 53 42. Bij hem kunt u ook het aanvraagfor mulier subsidie 2009, de Algemene Subsidieverordening Middelburg en de (financiële) richtlijnen opvragen; deze kunt u ook vinden op www. middelburg.nl onder de knop Zorg en Welzijn/subsidie. De gemeente Middelburg heeft het aanslag-/beschikkingsbiljet gemeentelijke belastingen 2008 verstuurd. Nieuw is dat het nu ook mogelijk is om direct digitaal bezwaar te maken. Dat kan via de website www.middelburg.nl. Stel: U bent het niet eens met de taxatiewaarde van uw woning of u bent verhuisd naar een andere ge meente, dan kunt u bezwaar maken tegen de aanslag. Het is nu mogelijk om via de website van de gemeente Middelburg be zwaar te maken. Met het subject- en aanslagbiljetnum mer op uw biljet kunt u inloggen in onze bezwaarmodule en aangegeven waartegen u bezwaar wilt maken. Per e-mail sturen wij u een bevesti ging van ontvangst. Bezwaar indienen blijft mogelijk door gebruik te maken van het reactiefor mulier dat is meegestuurd met de aanslag. Een nadere onderbouwing van de waardebepaling van uw pand staat in het taxatieverslag. Ook dit taxatiever- slag kunt u opvragen via middel burg.nl Gespreid betalen? Het aanvragen van gespreid betalen, in acht termijnen, door automatische incasso is niet mogelijk via het inter net. Als u de aanslag in meerdere ter mijnen wilt betalen, dan kunt u de gemeente machtigen door het invul len van het reactieformulier. Als u eerder gebruik heeft gemaakt van automatische incasso, dan zijn bij uw aanslagbiljet geen acceptgiro 's meer bijgevoegd; u hoeft niet opnieuw een machtiging in te dienen. De gemeente is dan al gemachtigd voor de inning van uw aanslag. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaal- weg 3. U kunt ook bellen: 67 57 72. Of kijk op www.middelburg.nl. Vorige week zijn er schermen geplaatst op de rotonde aan de Schroeweg. Die moeten de rotonde meer laten opvallen. De twee scher men zijn zeven meter breed en twee meter hoog en blijven daar staan tot dat het beeldbepalend object, waar schijnlijk een kunstwerk, op de roton de staat. Havenpoortweg is de naam voor de toekomstige N57, Dampoort voor het bijbehorende aquaduct. Dat heeft het college van burge meester en wethouders besloten op advies van de Commissie Straatnaamgeving. Voor het bedenken van de namen schreef de straatnamencommissie een prijsvraag uit. Hierop kwamen 56 reacties. De namen zijn bedacht door de heer J. de Kraker (Havenpoort weg) uit Nieuw- en Sint Joosland en de heer J.M. Bleijenbergh (Dampoort) uit Middelburg. Beide namen slaan op de historische omgeving waar het toekomstige deel van de N57 komt te leggen. Als dank voor het bedenken van de naam, winnen de heren een rond vlucht boven Walcheren. r ISöl Foto: Jaqueline Pruijsers Foto: Jaqueline Pruijsers

de Faam | 2008 | | pagina 9