f Wijktafels Dauwendaele en Sint Laurens Tentoonstelling 'Kunst in de wijk' Boom zoekt kind op Boomfeestdag Het woord aan raadslid Monique Baltus dé Weekkrant De Faam Archipelschool de Leeuwenburch op de bres voor verkeerveiligheid Gemeentegids in de bus Tijdelijk busstation tijdens sluiting spoor Woensdag 5 maart 2008 - Pagina 8 Op maandag 10 maart houdt Dauwendaele/Mortiere haar wijk- tafel in het Ontmoetingscentrum, winkelcentrum Dauwendaele. Op dinsdag 11 maart komt wijktafel Sint Laurens bij elkaar in het dorpshuis Van Cittershof. Beide wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn open vanaf 19.30 uur. De wijktafels vormen het overleg tus sen bewoners, gemeente, de wijk wethouder en diverse maatschappe lijke instellingen, zoals politie, Woon- goed en de wijkverenigingen. Een wijktafel geeft bewoners de kans'om mee te praten over de ontwikkelin gen binnen hun wijk. ledereen is welkom op de wijktafel. Agenda's en verslagen van eerder gehouden vergaderingen kunt u bekijken op www.middelburg.nl via de knop 'Wijkaanpak' en dan 'Wijk tafels'.' In de periode 2007-2010 worden in zes wijken in totaal zes nieuwe kunstwerken gerealiseerd. In 2008 komen de drie wijken Nieuw Middelburg, Klarenbeek en Veersepoort in aanmerking voor een kunstwerk. Tot en met 2 april kunnen de wijkbewoners uit drie ontwerpen kiezen, die te zien zijn in De Kabinetten van De Vleeshal aan de Zusterstraat. De gemeente Middelburg en de Stichting Beeldende Kunst Middel burg (SBKM) hebben gekozen voor een bijzondere werkwijze, waarin bewoners een grote rol spelen. Tijdens wijktafels vorig jaar zijn de wensen van de wijkbewoners over kunstwerken geïnventariseerd. De Commissie Kunst in de Openbare Ruimte van Middelburg hebben bij de ideeën drie kunstenaars per wijk gezocht. Stemmen De wijkbewoners van Nieuw Middel burg, Klarenbeek en Veersepoort hebben vorige week een folder met een stembiljet in de bus gekregen. In de folder presenteren de kunste naars zich met hun schetsontwerpen. Als u, als wijkbewoner, wilt stemmen op een van de kunstwerken dan dient u het stembiljet mee te nemen naar de tentoonstelling in 'De Kabinetten van De Vleeshal' waar de ontwerpen zijn te bezichtigen. De openingstijden zijn dinsdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. De stembiljet ten worden eenmalig verstrekt. Bekendmaking Woensdag 2 april wordt tijdens een feestelijke avond in De Vleeshal aan de Markt bekendgemaakt welke wer ken de meeste stemmen hebben gekregen. Met de realisatie van de ontwerpen van de winnaars wordt in de loop van 2008 aangevangen. Op woensdag 19 maart is het weer Nationale Boomfeestdag. Ook dit jaar doet Middelburg weer mee. Deze keer gaan veer tig essen de grond in op de groenstrook langs de Torenweg, voor de penitentiaire open inrich ting. Het thema is 'Boom zoekt kind'. Dit thema is gekozen om aandacht te besteden aan het belang van bomen Veilig gevoel Leerlingen van Nehalennia presen teerden onlangs hun ontwerpen voor een kunstwerk op de rotonde in de Mortiere. Als u in het stadskantoor komt, loop dan even langs de expo sitie en breng u stem uit op het mooiste ontwerp. De winnaar krijgt van de PvdA-fractie een prijs uitge reikt. Maakt een kunstwerk de roton de nu veiliger? Wij denken dat naast de verkeersmaatregelen die nu geno men worden met een kunstwerk de rotonde zichtbaarder wordt en tege lijkertijd bezoekers een "welkom in Middelburg" gevoel kan geven. De PvdA-fractie denkt bij veiligheid niet alleen aan verkeer, maar ook aan veilig uitgaan, veilige wijken enzo voort. Een dagje meekijken over de schouder van de politie heeft laten zien dat we in Middelburg veel doen om de stad zo veilig mogelijk te maken. Naast handhaving van de regels wordt er goed samengewerkt met de horeca. De horecatelefoon zorgt ervoor dat portiers dreigende situaties rechtstreeks kunnen melden bij de politie. Door deze korte lijn worden vervelende situaties snel in de kiem gesmoord. Als u op vrijdag of zaterdag uit gaat in de stad en zelf een bedreigende situatie op straat ziet, schroom dan niet het te melden bij een portier van een uitgaansgele genheid. Zij zijn met u de ogen en oren van de politie. De afgelopen maanden was Middel burg coffeeshoploos. Regelmatig vragen wij na of mensen overlast hebben van deze shops. In de praktijk blijkt dat er geen structu rele overlast is en dat dealen van drugs op straat nauwelijks wordt Leerlingen van groep 8 van de Leeuwenburch zijn dinsdag 26 februari enthousiast in actie ge komen voor de verkeersveilig heid in hun wijk. In alle vroegte gaven Pedro, Stijn, Dana,en Mariël een pluim in de vorm van een mooie warme oranje sjaal aan die bestuurders die zich keurig aan de snelheid hielden. Verder zijn er gele kaarten uitgedeeld aan de mensen die iets te hard reden. Degenen die het echt te bont maak ten, kregen ter plekke een bekeuring van de politie. De staandehoudactie is gehouden in de Spinhuisweg. Resultaten staandehoudactie Spinhuisweg: 18 groene kaarten 22 gele kaarten 2 bekeuringen De staandehoudacties van de ver- keersveiligheidcampagne 'Gewoon 30, daar kun je mee thuis komen' zijn nog in volle gang. Op verschillende zogenaamde 'klach tenlocaties' in de gemeente houden kinderen van basisscholen staande houdacties in 30km zones. Klachtenlocaties zijn die locaties waar nog (steeds) te hard wordt ge reden, in elk geval harder dan 30km/ uur. Heeft u interesse of wil u meer weten over de staandehoudacties, neem dan contact op met Anja Jonkman van de gemeente Middelburg, tele foon 67 50 00. en natuur in de directe omgeving van de kinderen. Leerlingen van de Franciscusschool en wethouder Huub van Klinken plan ten de bomen om tien uur. Foto: @Viktorfoto.nl waargenomen. Binnenkort gaan we het coffeeshopbeleid in Middelburg evalueren. Voor ons als fractie de tijd om eens goed na te denken wat er voor Middelburg kan en nodig is. In ieder geval geen shop in de buurt van scholen, maar moet het wel in de binnenstad? Of juist naar een industrieterrein? Moeten het er één of vier zijn? Als u hier een mening over heeft laat het ons weten. Als laatste de veilige wijken. Soms worden wij geconfronteerd met over last van hangjongeren. Wij als fractie vinden dat jongeren het recht hebben om "te hangen", maar ze hebben niet het recht zich hufterig te gedragen tegenover langslopende wijkbewo ners, of het slopen van andermans eigendommen. Als je aan jongeren vraagt waarom gedragen jullie je zo, krijgen we te horen "er is niets te doen" in deze wijk. De PvdA daagt deze jongeren uit om samen met ons aan oplossingen te werken. Jongens en meiden van Middelburg grijp je kans, ga naar www.adopteerl raads lid. nl en ga aan de slag! Monique Baltus Raadslid PvdA info@moniquebaltus.nl Afgelopen weekend is de gemeente- gids 'Thuis in Middelburg 2008' bezorgd in de gemeente Middelburg. Een handig boekje waarin gemeente lijke informatie staat vermeld, maar ook niet-gemeentelijke informatie zoals de adressen van scholen, sport verenigingen en huisartsen. De gids niet ontvangen? Bel dan naar Commu nicatie voor een exemplaar, telefoon 67 54 49. De gemeentegids is ook verkrijgbaar op het stadskantoor. Naast het stationsgebouw in Middelburg wordt momenteel een tijdelijk busstation gebouwd. Hier arriveren en vertrekken van 22 maart tot 22 april de bussen die wor den ingezet als vervangend vervoer gedurende de 31-daagse stremming van de NS. Tijdens de sluiting van de Zeeuwse Lijn wordt het spoor ver nieuwd. De hele periode rijden er geen reizi gerstreinen tussen Bergen op Zoom en Vlissingen. De NS zet snel- en stopbussen in. Informatie werkzaamheden Met vragen over de werkzaamheden kunt u bellen naar de afdeling Publiekscontacten van ProRail op telefoonnummer 0900-77 67 245 0,20 p.m.). Tijdens de werkzaamhe den van 22 maart tot 22 april is deze afdeling 24 uur per dag te bereiken. U kunt ook een e-mail sturen naar: publiekscontacten@prorail.nl.

de Faam | 2008 | | pagina 8