Leuke links Leef mee! Charisma Internationale Vrouwendag Hét vrouwenmagazine! de WeekkrantlE e Faam Klik Win... leuke prijzen! De nieuwste films uit de bioscoop K Woensdag 5 maart 2008 - Pagina 56 Niets laat sneller zien dat je moe bent dan wallen of krin gen onder je ogen. Wallen hebben, helaas, niets te maken met leeftijd. Een avondje doorzakken, slechte verzorging van je huid of gewoon pech met je genen. In dat laatste ge val heb je er namelijk blijvend last van. De tere huid onder je ogen is on derhevig aan factoren als stress, vervuiling, weersinvloeden, een slechte levensstijl of vermoeid heid. De effecten hiervan zijn snel zichtbaar en vochtophopin gen, wallen of rimpels zijn dan het resultaat. De huid rondom je ogen is namelijk vele malen dunner dan op de rest van je ge zicht. Er zitten hier nauwelijks talgkliertjes of ondersteunend bindweefsel. Voorkomen Nader je de dertig, begin dan met het gebruik van een goede oogcrème. Er zijn diverse crèmes Skuzzie.nl Sinds 1978 wordt elk jaar op 8 maart Vrouwendag gevierd. Ooit ge start als een actiedag voor vrouwenbewegingen, maar tegenwoor dig een dag vol leuke workshops en voorstellingen. Toch gebruiken vrouwenbewegingen deze dag ook om de gezamenlijke strijdpun ten weer eens onder de aandacht te brengen. Kijk voor meer infor matie op www.skuzzie/actueel. Een 38-jarige vrouw kwam in de praktijk voor eczeem aan haar handen. Ze is schoonmaakster dus zit regelmatig met haar handen in het sop. Dat kan een oorzaak zijn, maar in dit geval was er meer aan de hand... Marja Roozendaal is klassiek homeopaat en heeft een praktijk in Almelo. Ze vertelt wekelijks over haar ervaringen en de rol die homeopathie kan spelen bij het oplossen of verlichten van klachten. Lees verder op www.skuzzie.nl/body-en-mind. Met de lente op komst, denken we aan een frisse beurt voor ons huis! Waarom geen behangetje tegen de muur? Het geeft je ka mer een hele nieuwe look en te genwoordig zijn er veel leuke prints verkrijgbaar. We denken vaak dat het een hoop tijd en moeite kost, maar zo moeilijk is het niet. Je kunt het zelf, maar je moet wel even weten hoe! Skuz- zie legt je deze week uit waar je allemaal op moet letten. Kijk op www.skuzzie.nl/ lifestyle- Is hij niet prachtig? De groene jurk van Keira Knightley in de film Ato nement werd onlangs uitgeroepen tot de beste filmoutfit allertijden. De prachtige schuin uitgesneden groene zijden jurk is klassiek, stijl vol, sexy en tijdloos in zijn eenvoud. In de race waren ook de jurk van Kate."Titanic" Winslet, de little black dress van Audrey Hepburn in Breakfast at Tiffany's en de leren broek van Olivia Newton John in 'Grease. Voor de overige toppers kijk je op www.skuzzie.nl/lifestyle. Ik heb er geen bal verstand van. In mijn leven speelt voetbal na melijk nauwelijks een rol. Ook mijn partner mist het voetbal gen en dit maakt ons leven zo veel anders dan dat van velen. Geen voetbalwedstrijden waar we voor thuis hoeven te blijven en geen oeverloze nabeschou wingen. Heerlijk! Ik heb niets tegen voetbal hoor en kijken naar zwetende mannen in kor te broek vind ik ook niet verve lend, maar het is zo lékker om eens een keer iets over te kun nen slaan. De terugkeer van Johan Cndjjf bijAjax (om het technisch beleid vorm te geven), heb ik vreemd genoeg wel een beetje gevolgd. Heel raar, maar het idee dat de ze man als een soort verlosser de boel daar gaat organiseren, heeft een geruststellende uitiver- king op mij, "hè ja, wie anders, komt het toch nog allemaal goed". Waarom? Ik wist hele maal niet eens dat er iets mis was met Ajax. Ik heb ook geen idee wat er allemaal nodig is om het goed te maken en ofCruijjf wel de juiste man is voor deze klus, maar dat maakt blijkbaar niet uit. Op de een of andere ma nier is hij toch stiekem mijn le ven binnengedrongen. Het zal zijn charisma wel zijn! Bij de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten lijkt charis ma ook zo'n belangrijke rol te spelen. Ik heb werkelijk geen idee heb wat voor programma Barack Obama de Amerikanen kan bieden. Maar zijn belofte, om dat land met hoop en ver andering nieuw leven in te bla zen, vind ik eveneens geruststel lend. Of beide mannen het waar kunnen maken valt nog te be zien, maar van mij mogen ze het proberen! "Yes we can!" hoor ik de één al beloftevol zeg gen. Die andere houdt het waarschijnlijk bij de nuchtere woorden"Soms moeter iets ge beuren voordat er iets gebeurt!". die lijntjes voorkomen, vocht af voeren of juist hydrateren. Als je al vroeg last hebt van wallen en kringen kun je het best een vochtafvoerende oogcrème ge bruiken. Masseer de crème nooit in (zo krijg je rimpels), maar maak met je vingertoppen van binnen naar buiten kloppende bewegingen onder het oog. Ver geet niet om ook wat crème bo ven je oog aan te brengen. Onder het mes Soms zijn de wallen zo erg dat het om een blijvende oplossing vraagt. Wallen die ontstaan zijn door vetophopingen kun je aan pakken door een onderooglid- correctie. Deze ingreep wordt onder plaatselijke verdoving in een gespecialiseerde kliniek uit gevoerd. Er wordt een beetje huid- en vetweefsel onder je oog weggehaald. Belangrijk is wel dat je rekening houdt met het her stel, mogelijke complicaties en de hoge kosten van deze in greep. Deze wordt over het alge meen niet vergoed. Huis-, tuin- en keukentip Heb je eens in de zoveel tijd last van wallen, bijvoorbeeld na een feestje of een korte nacht? Met een klein beetje hulp zijn ze zo verdwenen. Leg een gebruikt en afgekoeld theezakje of een schijf je komkommer op je ooglid, dit drijft het vocht af. Een concealer doet ook wonderen: breng een beetje aan onder je ooglid en smeer dit met je vingertoppen goed uit. Maak het af met wat foundation en je ziet er weer stralend uit! ■nnnMSEBH Niet alleen Valeska schrijft een column voor Skuzzie; ook Deb- by, Els en Ellen houden ons we kelijks op de hoogte van hun be levenissen. Volg Els, die geen maand op één plek kan blijven of Debby, die het moederschap en een avondstudie goed weet te combineren. Zij vertelt ons over de dagelijkse zin en onzin die ze meemaakt. En Ellen? Daten, een achtjarige dochter opvoeden, single zijn en mannen: allemaal dingen waar zij in mee te maken heeft en waar ze ons over vertelt. Nieuwsgierig geworden? Kijk op www.skuzzie.nl/ praat-mee! Leuke restaurantjes, shops, wannahaves en dingen doen: je vindt het allemaal op Skuzzie.nL Wekelijks krijg je een pre view in deze krant! Voor verkoopinformatie en details kijk je op www.skuzzie.nl/lifestyle. OH WAT BEN JE MOOI! Een reizende tentoonstelling over schoonheidsidealen door de eeuwen heen, tel kens In een ander winkel centrum in Nederland. Over perfecte kapsels, ideale fi guurtjes en musthaves van toen en van nu. Tot 8 maart in Breda, daarna in Eindhoven en Rotterdam. www.crfiwatbenjemooi.nl. BIJZONDERE KUNST Je eigen DNA als schilderij, ooit gedacht dat dat kon? Het werkt simpel: je stuurt een wattenstaafje met DNA op, kiest een kleur en binnen enkele weken heb jij jouw unieke schilderij in huis! www.dnall.com LIEF! Acteur Geert Hoes heeft in sa menwerking met Lief! baby- wear lifestyle een kleding lijn samengesteld. Van ieder verkocht product gaat een deel naar het weeshuis Baby Haven in Windhoek (Nami bië): een project dat Orange Babies samen met Lief! heeft opgezet, www.liefwinkel.ni ETEN BIJ PRAQ Kindvriendelijk restaurant ge spot: Pracj! Dit restaurant heeft een gedeelte voor de kleintjes ingericht met een speciale kindermenukaart. Terwijl jij geniet van je maal tijd, kunnen zij lekker spelen en eten! www.praq.nl

de Faam | 2008 | | pagina 56