Mosselrock 2008 is heftig begonnen Fashion voor aids Doek moet botsing voorkomen Deel opbrengst Fashion Event voor kinderen iLoontjens zet zich in *fSvoor kinderen in Cambodja Brandweerfunctionaris TLR (m/v) Schoonmaakmedewerkers m/v MGom Surinamegangers geven hun kennis door Woensdag 5 maart 2008 - Pagina 50 Vlak tjens over aids kinderen i wasdee.nl. foto: powernews. voor zijn volgende reis vertelt Hector Loon- Cambodja. Voor meer informatie: www.cambodja-sa- VLISSINGEN - Het eerste deel van de Mossel rock Live demopresenta ties werd op zondag 2 maart gehouden in strand paviljoen Panta Rhei in Vlissingen. Tegen vier uur was het al aardig volgelo pen en heerste er een prima sfeer. Deze editie van Mosselrock werd een halfuurtje later geo pend door The Straits, die stevi ge pop/rock bracht. Daarna speelde de metal band Crash Died, gevolgd door de rock bands The Artemis en The Ma nies. Big Chief Sugar sloot dit mini-festival af met bluesy rock covers. Op de tafels lagen spe ciale stemformulieren met de namen van de deelnemende Zeeuwse bands. Het publiek kon hierop aangeven welke act ze zeker terug wil zien op zater dag 16 augustus tijdens het zo merse Mosselrockfestival in Yerseke. En wie er nog even over na moest denken, kon ook later via de website www.mos- selrock.nl zijn of haar stem uit brengen. Het tweede en tevens laatste deel van de Demomid dagen wordt op zondagmiddag 16 maart gehouden in het He artbreak Cafe in Goes. Daar tre den Short Affection, Deja Vibe, Het Brand Weer, Lock Down en Scarabee op. Net als in de Phanta Rhei is ook hier de toe gang gratis. Alle bands die aan deze voorrondes meedoen, krijgen ongeveer dertig minu ten de tijd om het Mosselrock- bestuur en het potentieel pu bliek ervan te overtuigen dat ze onmisbaar zijn op- de zeven tiende editie van het Mossel rockfestival, dat bekend staat als een van de gezelligste festi vals in Zeeland. Informatie over de demomiddagen en het zo merfestival via Ronaldk@mos- selrock.nl of via eerder ge noemde website. door marcel van der voort VEERE - Het Fashion Event Veere is vrijdag 14 maart in de Grote Kerk in Veere. Een deel van de opbrengst gaat naar de actie Zeeland helpt Cambodja, van de Stichting Sawasdee in Driewegen. Die gaat het geld gebruiken voor de bouw van een dorp speciaal voor kinderen met aids. Hector Loontjens is een van de stuwende krachten achter Sawasdee. Vlak voor zijn reis naar Cambodja vertelt hij over zijn activiteiten. "Ik ben blij met de steun van het Fashion Event. Bovendien is het een an dere doelgroep dan normaal ge sproken. Deze mensen komen voor mode en worden gecon fronteerd met leed in Cambod ja. Gezien ons grote aantal pro jecten is alle steun welkom. Wij hebben veel geld nodig", aldus Loontjens. "Veel Cambodjanen van het platteland trekken naai de grotere steden om er werk te zoeken en worden betrokken bij risicovolle gedragingen die ze aan het aids virus bloot stellen. Een aantal wordt geïnfecteerd en brengt het vims mee temg naar familie en woonomge ving", vervolgt hij. "De recente cijfers zijn verbijsterend: dage lijks worden honderd nieuwe geïnfecteerde patiënten opge spoord. Bij het nationaal centre in Cambodja staan officieel 170.000 volwassenen en 7000 kinderen met HIV-positief gere gistreerd, meer dan twee pro cent van de zwangere vrouwen is HIV-positief getest. Verwacht wordt dat alleen al in 2008 een aantal van 40.000 Cambodja nen aan aids zullen sterven." In Battambang, locatie Salabalath, verrijst het bijzondere dorp. De kinderen wonen in 25 wonin gen samen met pleeghouders, die ervoor waken dat de patiën tjes hygiënisch leven, gezond voedsel eten en aids-remmen- de medicijnen nemen. Het Stadsgewest Vlissingen-Middelburg is met 92.000 inwoners de grootste stedelijke agglomeratie van Zeeland. Het vormt het stedelijke economi sche, bestuurlijke en culturele hart van zuidwest Nederland. De beide Stadsgewestelijke gemeenten kennen ieder hun eigen rijke histo rie, die ook in de fysieke structuur en de cultuur van deze steden wordt teruggevonden. Het Stadsgewest ligt aan de monding van de Westerschelde en beschikt daardoor over grote zeehavens en een groot industriegebied, het Sloegebied. De Stadsgewestelijke brandweer partici peert in de kring Walcheren-Noord Beveland van de Veiligheidsregio en beschikt over een modern brandweerkorps bestaande uit 41 beroeps- en 141 vrijwillige brandweermedewerkers. In verband met vertrek van huidige functionaris zijn wij op zoek naar een 36 uur per week Uw uitdaging U verricht werkzaamheden op het gebied van brandbestrijding, hulpverlening, dienstverlening en rampenbestrij ding. U verleent hulp in geval van calamiteiten, noodsituaties en ernstige ongevallen. U zoekt en bevrijdt en/of bergt slachtoffers en brengt deze in veiligheid waarbij indien nodig, gebruik wordt gemaakt van specialistische apparatuur. U beoordeelt gevaar voor eigen veiligheid en die van anderen zoals insluiting door vuur, explosiege vaar en gevaar voor instorting. U bedient alle voertuigen van het korps zoals blusvoertuigen, redvoertuigen, haak armvoertuigen en hulpverleningsvoertuigen. U verricht preparatieve werkzaamheden voor de repressieve dienst, zoals oefenen, het maken van bereikbaarheidskaarten, het bezoeken en adviseren van bedrijven en het geven van instructie aan beroeps- en vrijwillige medewerkers/brandwachten. U verricht onderhoudswerkzaamheden en reparaties aan de gebouwen en materieel en materiaal en draagt in belangrijke mate bij aan innovatieve zaken zoals ontwerpen, in- en opbouwen van gereedschappen/apparatuur van voertuigen. Uw profiel U hebt een MBO werk- en denkniveau, bij voorkeur verkregen middels VMBO autotechniek. Aanvullend: het diploma hoofdbrandwacht, het certificaat pompbediener, het diploma brandweerduiker, het certificaat gaspak- drager, een geldig diploma EHBO, rijbewijs BCE, het diploma brandweerchauffeur, het korpscertificaat oefenlei der en klein vaarbewijs 1 en 2. U hebt de bereidheid ev. missende diploma's te behalen. U hebt twee jaar praktijkervaring in een vergelijkbare functie, u hebt kennis van het Stadsgewest/de regio en gebruikerskennis van kantoorautomatisering. U bent bereid u te vestigen in het Stadsgewest Vlissingen-Middelburg. Voor een algemeen beeld van de Stadsgewestelijke brandweer verwijzen wij naar onze website: www.brandweerstadsgewest.nl U beschikt over goede contactuele vaardigheden, sociale vaardigheden en u bent stressbestendig en in staat om in teamverband te werken. Wij bieden Afhankelijk van leeftijd, kennis en ervaring zijn de salarisgrenzen minimaal €1.472,- (aanloopschaal 5) en maxi maal €2.386, - (functieschaal 6) bruto per maand bij een 36-urige werkweek. Voorlopige bedragen per 01-01- 2008. De Stadsgewestelijke brandweer hanteert een systeem van aan- en uitloopschalen. Algemene informatie Informatie over de functie kunt u verkrijgen bij de heer W. van Haveren, hoofd afdeling TLR, telefoon: 0118-494571. Op het personeel in dienst van de Stadsgewestelijke brandweer is de rechtspositieregeling van de gemeente Vlissingen van toepassing. Sollicitaties Belangstellenden kunnen hun sollicitaties vóór 8 maart 2008 richten aan Het Dagelijkse Bestuur van de Stadsgewestelijke brandweer Vlissingen-Middelburg, t.a.v. de commandant, de heer ing. R.A. Maljaars, Postbus 7173, 4330 GD Middelburg. Of per e-mail naar brandweer@brandweerstadsgewest.nl Overige informatie Een afvaardiging van het personeel wordt bij de selectieprocedure betrokken. Een functiegerichte medische keuring en een sporttest maken deel uit van de selectieprocedure. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Gom is gespecialiseerd in goed en efficiënt schoonhouden. Onze medewerkers zijn elke dag in het hele land actief om onder meer kantoren, onderwijsinstellingen, productielocaties, publieke ruimten en ziekenhuizen vakkundig schoon te maken. Veelal voor gerenommeerde opdrachtgevers. Gom. Schoonmakers die vooruitdenken. i Voor diverse projecten in Middelburg, Vlissingen, Oost-Souburg en Arnemuiden zijn wij op zoek naar: Werktijden: tussen 8.30-10.00 uur, 12.15-13.45 uur en 18.00-19.45 uur. De functie: Schoonmaakonderhoud van met name kantoren. Heeft u: affiniteit met de schoonmaak? Wij bieden: salaris conform CAO; mogelijkheden tot het volgen van opleidingen. Reageren? Woont u in de buurt? Bent u gemotiveerd, flexibel en representatief? Schrijf dan een korte sollicitatie naar Gom Schoonhouden, Industriestraat 14c, 4462 EZ Goes, of bel voor meer informatie naar mevrouw A. Klap, tel. 06-20014111 Gom is onderdeel van Faciiicom De juiste mensen op de juiste plek De rotonde bij Woonboule vard De Mortiere is nu wel op vallend. foto; jaap w0lterbeek door: tara de vriend MIDDELBURG - Om de zicht baarheid van de rotonde op de Schroeweg te verbeteren plaats te de gemeente Middelburg er vorige week twee schermen van spandoek. Ze zijn zeven meter breed en twee meter hoog en op de noord- en zuidzijde van de rotonde neergezet. Er staan af beeldingen op, die betrekking hebben op Middelburg. De spandoeken zijn een tijdelijke voorziening totdat het kunst werk er staat. Nu maar hopen dat de automobilisten niet te veel aan het lezen en kijken zijn naar de doeken...want dan ge beuren er toch weer de onge lukken die voorkomen moeten worden. VLISSINGEN - Vijftien Zeeuwse jongeren hebben hun stage in Oost-Suriname achter de mg. Ze zijn vorige week thuis gekomen en gaan de komende periode in woners van Walcheren informe ren pver wat ze hebben meege maakt. "Wij hebben de mensen in Suriname milieubewuster ge maakt", vertelt Juliën Bottse. "Overal lag vuil op straat. Het zag er niet uit. Daarom zijn er vuilnis bakken gemaakt en geschilderd en we hebben ook blikvangers gekregen." Aan het hoofddoel van de stage zijn de Zeeuwse rei zigers niet voorbij gegaan. Dat is de bescherming van de zee schildpadden in Galibi, één van de bekendste broedplaatsen van deze dieren. Ze worden bedreigd door mensen die de eieren stelen voor de verkoop. De studenten vertellen onder andere in Pop- penddriime hun Verhaal.

de Faam | 2008 | | pagina 50