DE VROUWEN VAN FALUCSKA IIfe dé Weekkrant De Faam MIDDELBURG I VEERE garage- 1 Woensdag 5 maart 2008 - Pagina 45 Vervolg van pagina 44. binnen zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit bij ons bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift. Indien u bij ons een bezwaarschrift heeft ingediend en u bent van mening dat de onverwijlde spoed, gelet op de betrok ken belangen, dat vereist, kunt u tevens op grona van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht de Voor- zieningenrechter bij de Rechtbank Mid delburg verzoeken een voorlopige voor ziening te treffen. In het qeval u gebruikmaakt van de mogelijkheid tot net verzoeken van een voorlopige voorziening, dient u uw ver zoek te richten aan de Voorzienin- genrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit bedraagt 145 voor natuurlijke personen en 288 voor andere dan natuurlijke per sonen. ONTTREKKEN AAN HET OPEN BAAR VERKEER Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat gedu rende zes weken, van 5 maart tot en met 15 april 2008, een aanvraag van ons aan de raad ter inzage ligt. Deze aanvraag betreft een verzoek om het pad over de Westelijke Oude Haven- dijk tussen de Weg door de Oude Haven en de Torenweg te onttrekken aan het openbaar verkeer. Ter compen satie wordt een pad aangelegd langs de buitenrand van de golfbaan, dat ten noorden van de golfbaan via de kruin van de nieuwe dijk langs de toekomsti ge N57 wordt doorgezet tot aan* de Torenweg. Het doel hiervan is het reali seren van een aantrekkelijke en goed functionerende golfbaan, een goede inpassing van ae aansluiting op de N57 ter hoogte van Mortiere en het realiseren van een veilig openbaar pad in dit gebied. Gedurende deze periode van zes weken kunnen belanghebbenden naar keuze schriftelijke of mondeling hun zienswijze naar voren brengen. De aanvraag met bijbehorende tekening ligt gedurende deze periode ter inzage tijdens kantooruren in de informatie- hoek van het stadskantoor, Kanaalweg 3. Kopieën hiervan zijn aldaar tegen betaling verkrijgbaar. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: Boekweitstraat/Klaproosstraat, Ame- muiden: bouw 6 woningen. Diodeweg/Ampèreweg hoek: bouw bedrijfsverzamelgebouw. Geersesweg volkstuincomplex Veer- sepoorh plaatsen kweekkas. Gravenstraat 86: veranderen voorge vel en indeling pand. Griffioenpad volkstuincomplex: bouw hekwerk rondom (ged.) volks-tuin. Herenstraat 16-18: betrekken boven woning bij praktijk begane grond. Jazzroute 8: bouw garage. Kanaal door Walcneren: oprichten aquaduct. Louis Armstrongstraat 32: bouw garage. Louis Armstrongstraat 34/36: bouw dubbele berging. Meiveldpad 55: verbouwen/vergro- ten schuilstal. Muidenweg 3, Arnemuiden: bouw 39 vakantiewoningen. Muidenweg 3, Arnemuiden: bouw 31 recreatiewoningen. Populierenlaan 1: uitbreiden/verbou- wen woning. Prinsenlaan 12: plaatsen Velux dak terras vensters. Segeersstraat 25/27: ged. verande ren bestaand buitenkozijn. Segeersstraat 35/35A: renoveren dak en goten. Sir Winston Churchilllaan: bouw appartementencomplex en patiowo ningen. Vismarkt 1-3: ged. vernieuwen tuin muur. Zilvermeeuwstraat 11plaatsen dak kapel. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden inge diend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloop vergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen- ding): Boomdijk 1, Nieuw- en Sint Joosland: voldoet aan brandveilig heidsvoorschriften (22-2). Kalverstraat 1voldoet aan brandvei ligheidsvoorschriften (22-2). Louis Armstrongstraat 40: plaatsen garage (27-2). Muidenweg 6, Arnemuiden: sloop clubgebouw (26-2). Nieuwe Burg 2-4: ged. veranderen woon/winkelpand (27-2). Noordweg 308: vergroten aanbouw en plaatsen 2 dakkapellen (27-2). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PROCEDU RE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstelling van het bestem mingsplan en bouwvergunninq is ver leend: Vlissingse Molenstraat 30: samen voegen nummer 30 en 32. De vergunning en alle relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 6 maart tot en met 16 april 2008, elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte, Kanaalweg 3. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Debelangheb bende die het niet eens is met de ver leende vrijstelling ten behoeve van het uitvoeren van het desbetreffende bouw plan kan vanaf 7 maart tot en met 17 april 2008 een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voor- noemd(e) besfuit(en) komt gedurende laatstgenoemde periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt ge maakt en de gronden van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffiereent verschuldigd. ONTWERPBESLUIT WAARTEGEN GEEN ZIENSWIJZEN IS INGE DIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inzake het onderstaand ontwerpbesluit binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren is gebraent: Stadsschuur ongenummerd/hoek Nieuwe Haven ongenummerd: verle nen van vergunning op grond van de Monumentenwet 1988: plaatsen ondergrondse textielcontainer met bovengrondse inwerpzuil. ONTWERP MONUMENTENVER GUNNING Gedurende zes weken, van 6 maart tot en met 16 april 2008 ligt bij de vakba lie Ruimte het ontwerp van een vergun ning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: Kinderdijk 84: afschermen luchtver versingsinstallatie. Langeviele 77: verhogen aanbouw achterzijde en aanbrengen lichtstraat. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van bur gemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde perio de is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op telefoonnummer 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoordelijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswij zen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar,voren hebben gebracht. VRIJSTEUJNG EX ARTIKEL 19, LID 2 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voor nemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van net bestemmingsplan 'Beschermd Stads gezicht'ten Behoeve van de herontwik keling van de panden Markt 55/55a en Plein 1940 3/3a. Het is de bedoeling dat de panden Markt 55/55a gebruikt gaan worden voor detailhandel (begane grond) en wonen (verdieping). De panden Plein 1940 3/3a zullen gebruikt gaan wor den voor horeca (begane grond) en wonen (verdieping). Het ontwerpvrijstellingsbesluit met de relevante stukken, waaronder de ruimte lijke onderbouwing en het verbouw plan, ligt gedurende zes weken, van 7 maart tot en met 17 april 2008, ter inzage bij de vakbalie Ruimte, Kanaal weg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van bur gemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het kenbaar maken van een mon delinge zienswijze binnen de genoem de periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via tele foonnummer 67 5 2 85. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, UD 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voor nemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van: het bestemmingsplan "Beschermd Stadsgezicht" ten behoeve van Molenwater 85: uitbreiden woning (dit betreft een rectificatie van eerdere publicatie d.d. 20 februari 2008). Voor mondelinge zienswijze, telefoon nummer 67 52 83. het bestemmingsplan "Nieuwland Kom" ten behoeve van Quarles- havenstraat (kavel 6G), Nieuw- en Sint Joosland: bouwen woning met Voor mondelinge zienswijze, telefoon nummer 67 52 84; De ontwerpvrijstellingsbesluiten met de relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 6 maart tot en met 16 april 2008 ter inzage bij de vakbalie Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van bur gemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het geven van een monde linge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op net aange geven telefoonnummer. Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoordelijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswij zen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. TIJDELIJKE VRIJSTELLING EX ARTIKEL 17 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voor nemens zijn met toepassing van artikel 17 van de Wet op de ruimtelijke orde ning vrijstelling te verlenen van het be stemmingsplan "Sprencklaan" ten behoeve van Noordweg 115: het tijde lijk plaatsen van 6 bouwketen en 1 toi letvoorziening op het perceel. De vrijstelling wordt verleend voor de duur van maximaal 1,5 jaar (tot 1 sep tember 2009). Het ontwerp van het vrijstellingsbesluit met relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 6 maart tot en met 16 april 2008, ter inzage bij de vakbalie Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn ziens wijze omtrent het ontwerpbesluit ken baar maken bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze oinnen de genoemde perio de is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnum mer 67 52 41. Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoordelijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswij zen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeen telijke informatiepagina's elders in de Faam, www.middelburg.nl en Maxi maal Teletekstpagina 830. Zijn fel beerde greencard heeft de Bosnische Ha- san al een tijdje op zak. Verder zijn het vooral verveling, poolbiljart en het vertroetelen van zijn antieke, brandstofslur- pende Buick Rivera waar hij zijn dagen mee vult. In een nacht, waar zware sneeuw zijn zicht belem mert, rijdt Hasan met zijn grote liefde een greppel in. Een voorma lig landgenoot, de Ser viër Vuko Salipur, vindt hem daar en heeft zo zijn eigen manier om Hasan te helpen. Wat volgt is een spel tus sen de twee, waarbij Vu ko 'broeder Hasan' pro beert zijn auto af te troggelen. Tussen de humor door geeft Jergovic de pijnlijke en wrange onderwerpen uit het voormalig Joegoslavië een plaats. Hoog tijd om deze schrijver te ontdekken. Miljenko Jergovic. Buick Rivera, Cossee, 19,90 euro. Een vrouwelijk portret van een Hongaars dorpje rond de Eerste Wereldoorlog. In De vrouwen van FalucsJca beschrijft Jessica Gregs- on veel meer dan de wederwaardigheden van en in het afgelegen Falucska. Gebaseerd op het verhaal van histori sche sterfgevallen, waarvoor een kleine Gcba5cei3 op -een waargebeurde ^moordgeschiedenis groep vrouwen verant woordelijk was, werpt zij een heel ander licht op de gevolgen van wat misschien wel de gru welijkste oorlog aller tij den was.Sari Arany was altijd een buitenbeen tje, maar de kennis van kruiden en traditionele geneeswijzen, die zij van haai" vader heeft meegekregen, verschaft haar een bijzondere positie. Op een heel bijzondere manier wordt zij het middelpunt van het dorpleven. Als dat maar goed gaat, denk je als lezer.Jessica Gregson, De vrouwen van Falucska, Uitgeverij Sijthoff, 18,95 euro. 'Jullie hebben zo veel en zo verkeerd van el- mÊ kaar gehouden', citeert Louise een waarzegster Jp uit het Cubaanse Trini- dad. In Verzoening v ^HnNRSÉ|r kruipt Philippe Besson op briljante wijze in de 1 huid van een vrouw die 1 IPjL Jm-j haar liefde voor Clé- ment voorbij heeft zien «Bp®** gaan.Verzoeningiseen roman in brieven, die Sy^-p^oen i Ti Oriënt Express en van- 'i uit Parijs schrijft Louise J||j||^ brieven die je als een 1 soort therapeutisch 'SÉK-' middel zou kunnen zien. Louise kijkt om I zich heen en vindt troost in haar observaties ter plaatse én in het schrijven van haar brieven. Haar machteloosheid, verdriet, wan hoop en herinneringen aan de tijd die ooit was. En als lezer word je daar ondertussen helemaal deelgenoot van. Philippe Besson, Ver zoening Anthos, 18,95 euro.

de Faam | 2008 | | pagina 45