Walcheren Gids ziet ongelijkheid Jubileumactie Talamini Actie Langeviele Uit het Zakenhart van... Portland Pudgy unieke sloep dé Weekkrant De Faam Sportinstituut Smid scoort nationaal Galerie T is fors uitgebreid Nieuwbouwproject De Kroon succesvol Lastig goes Latin in Club Divine vooruitzichten zelfstandigen vrij gunstig Woensdag 5 maart 2008 - Pagina 31 Winkelovervallen VLISSINGEN - Maxim van Oldenbeek van Sportinsti tuut Smid uit Vlissingen be haalde op zijn eerste Jiu Jitsu wedstrijd bij de Open Noord- Hollandse een eerste plaats in de klasse 15-17 jaar tot 60 kilo. Ook voor Jilt Eppings was het zijn eerste optreden. Na drie wedstrijden eindigde hij als derde in de junioren klasse tot 69 kilo. Ook Andrea Verberkmoes eindigde na een mooie wedstrijd, met houdgreep en een veelvoud aan andere technieken op de derde plaats bij de junioren tot 70 kilo. MIDDELBURG - Lia Hector van Galerie T in Middelburg was afgelopen zondag trots op haar nieuwe expositie ruimte aan de Vismarkt 19. Er waren veel belangstellen den om de uitbreiding van de galerie te bekijken. De maartexpositie van de gale rieruimte aan de Turfkaai is ingericht met werk van Jean ne Beenackers en Lies Arnold op de parterre. En werk van Gerda Bontenbal in de kel der. KOUDEKERKE - Bouwbe drijf Flipse, Karreveld la in Koudekerke houdt op 8 maart een informatiedag van 10.00 uur tot 15.00 uur. Be langstellenden voor het nieuwbouwproject De Kroon zijn dan welkom. In- formatie via M2 makelaars telefoon: 0118-44 22 00. door bo van scheyen VLISSINGEN - Roeien, zei len, motoren en overleven, de Portland Pudgy is een zeer veelzijdig bootje qua inzetbaarheid, gebruik en functionaliteit. "Een laag drempelige boot voor vis sen en watersport", weet Ben Kemper, die samen met Wilfred Besuijen de Portland Pudgy importeert uit U.S.A., "Je kunt hem voor watersport gebruiken maar ook als lifeboat voor een zeegaand jacht. Met zijn 58 kilo leg je hem zo bo venop de auto." Deze week te zien op de PIISWA Euro pahal 01- stand 302, met in troductieprijs van 1995 eu ro. www.portlandpudgy.nl telefoon 0653594091. Op dit moment zijn er nog geen cijfers bekend voor Zeeland. Po litiewoordvoerder Esther Boot verwacht aan het einde van de maand officiële onderzoekscij- fers te kunnen presenteren over hoe het is gesteld met inbraken, diefstallen en overvallen in onze relatief rustige provincie. In de gemeente Goes valt het aantal diefstallen en inbraken volgens R. Berks, voorzitter van de on dernemersvereniging Goes, erg mee. Hij krijgt de indruk dat on dernemers zich beter wapenen tegen die vorm van criminali teit. Hij ontvangt in ieder geval geen alarmerende signalen. Ook in Vlissingen en Middel burg lijkt het erop dat de afgelo pen periode relatief rus tig is ver lopen. Een ondernemer in Vlis singen die gedurende dertig jaar ondernemerschap al meer dan twintig keer een inbraak heeft meegemaakt beaamt dat het de laatste tijd rustig is. Natuurlijk blijft hij alert en is bij verdacht gedrag meteen waakzaam, maai- een aantal jaar geleden was het echt schering en inslag. "Dat is nu niet het geval", zegt de ondernemer die liever ano niem blijft. Hij vindt het jammer dat hij altijd op zijn qui-vive moet zijn. "Het is iets van deze tijd en je leert er mee leven." Ondernemer Harry van Hal van tijdschriften- en tabakszaak Pri- mera in Vlissingen heeft sinds 1979 een zaak in de binnenstad van Vlissingen. Hij heeft allés al meegemaakt, van een overval met doorgeladen pistool op het hoofd van zijn vrouw tot de da gelijkse gelegenheidsdieven. Nu heeft hij de best beveiligde zaak van Vlissingen. "Het is een in vestering, maar in deze maat schappij moet je wel, jammer genoeg. Vroeger werden de kranten voor de deur op de stoep afgeleverd en lag het geld onderop. Nu is de hele stapel weg. Het 'mijn en dijn' besef is veranderd. Het is lullig want uit eindelijk betaalt de consument de rekening." Voor onderne mers is bij de Kamer van Koop handel veel informatie voorra dig over hoe om te gaan met cri minaliteit en beveiliging. MIDDELBURG - Junxxion Events houdt op vrijdag 21 maart in club Divine in Mid delburg de danceparty Lastig goes Latin. De line up bestaat uit Leroy Styles, dj Jeroenski, dj Johnstar en Bryan. Het is van 23.00 tot 5.00 uur. Kaar ten kosten 12,50 euro in de voorverkoop (Café Brooklyn in Middelburg en Only aan de Walstraat 87 in Vlissin gen) en 15 euro aan de deur. Leonie Talamini bij een keukentopper, foto: l janssens MIDDELBURG -Talamini Keukens, Flerculesweg 42, bestaat veertig jaar en is uit gegroeid tot een begrip in de regio. Leonie Talamini van Talamini Kqukens: "Keukens voor starters of boven een ton, maar ook keukens voor minder va liden. Wij werken met ge renommeerde merken en keukens met gespeciali seerde bedrijven die alles kunnen maken. En alles compleet geplaatst." In maart loopt een speciale actie, waarbij de nieuwste Siemens gaskookplaat gra tis is. Tevens showroom keukens met hoge korting. Tel: 0118-613275 en www.talaminikeukens.nl De drempels om te gaan on dernemen worden steeds la ger. De overheid heeft in de af gelopen jaren haar best ge daan om de ongelijkheid tus sen werknemers en zelfstandi ge ondernemers weg te ne men. Dit en het vastzittende overleg over het ontslagrecht heeft voor een grote groei van startende zelfstandigen geleid. Maar volgens de auteur van de ZZP Gids is er nog wel veel on gelijkheid tussen werknemers en ondernemers. De redactie van de ZZP Gids deed onder zoek naar de startmotieven van ZZP'ers. Daaruit blijkt dat vrijheid en de mogelijkheid om meer geld te verdienen de belangrijkste motieven zijn om een bedrijf te beginnen. De bloeiende economie heeft de belangstelling voor het onder nemerschap gestimuleerd. De politiek heeft het ondernemer schap ook met fiscale regelin gen gestimuleerd. Toch is er nog steeds veel on gelijkheid volgens drs. Peter Bosman, auteur van de ZZP Gids; "de oudedagsvoorzie ning voor ondernemers is nog steeds matig geregeld, zoals de nieuwe wetgeving op het ge bied van banksparen, een wet waarvan het gevolg nog onze ker is." Banksparen De meeste zelfstandigen kun nen zich niet aansluiten bij een pensioenfonds, ze zijn afhan kelijk van verzekeringsbedrij ven die spaarproducten voor ondernemers aanbieden. De ZZP Gids is een naslagwerk voor ZZP'ers, het bevat alle in formatie over geldzaken, fisca le onderwerpen en de start van een eigen bedrijf. Meer infor matie op www.publimix.eu ISBN 978-90-74312-19-6 Portland Pudgy Vlissingen. foto: leon janssens. VLISSINGEN - Voor het eerst in zes jaar neemt het aantal winkelovervallen in ons land weer toe. Landelijk is er een stijging van 22,5 procent geconstateerd in vergelijking met 2006. Drie kwart van de diefstallen wordt gepleegd door draaideurcriminelen. De cijfers zijn gebaseerd op een onderzoek van het Plat form Detailhandel Neder land. Inbraak en diefstal veranderen het leven van een ondernemer, foto: feuce bounadonna VLISSINGEN - Knuijt Mode, Oude markt 45, bestaat der tig jaar en viert dit jubileum met 10% korting op de nieuwe collectie. MIDDELBURG - Sinds de Langeviele-actie in De Faam verscheen, stroom den de reacties binnen, le zers moesten het juiste oranje bolletje op een kaart aan de juiste zaak koppe len. Veel lezers zijn gewa pend met pen en krant op zoek gegaan. De uitkomst „van de actie is: 1 El Kantra; 2 Lady Like; 3 Splendid; 4 Het Kinderpaleis; 5 Smith Kaas; 6 Jan Jongepier; 7 Groene Papagaay; 8 Groentehal Middelburg; 9 Mundo; 10 Het Dierenparadijs. Win naars van de cheque van 25 euro zijn Timo Nieuwburg, Simone Wondergem, Mat- tie de Ridder en Jonathan van den Broekö. "Wij maken er een feestjaar van", zegt André Knuijt. Met het hele jaar door leuke acties. De winkel is nu qua restyling hele maal af, zeker wat mannenmo de betreft. Een heel nieuw aspect is dat wij nu voor het eerst ook dames mode brengen. Wij zagen daar goede mogelijkheden voor in onze zaak." In mannenmode brengt Knuijt Mode bekende merken McGre gor, Gaastra, La Coste, Brax, Van Gils én vtféroames de nieuwste' André Knuijt in zijn volledig gerestylde winkel, foto: leon janssens. exclusieve mode van Mcgregor, renmode. Iedereen is welkom La Coste, The Barn, Braxover- bij Knuij t Mode. Telefoon 0118- lappend in perken met de he- *4^1^37'1 ■CTTT!^» De winnaars van de Langevieleactie. foto: m. van der horst

de Faam | 2008 | | pagina 31