O STICHTING PALLADIUM Eddy Christiani Award voor Adrian Racoon is een begrip Sportinstuif Oost-Souburg dé Weekkrant De Faam Strandloop met Vizsla's en baasjes Amerikaanse in De Wegwijzer Lezing over pailiatieve zorg Racoon treedt in op in het Arsenaaltheater Woensdag 5 maart 2008 - Pagina 13 WOENSDAG 5 MAART 2008 Stadhuisplein 12, Postbus 51 4380 AB Vlissingen, telefoon (0118) 420460 www.stichtingpalladium.nl Activiteiten maart woensdag 5 maart voor- leesuurtje in bibliotheek Ter Reede; aanvang 14.30 uur; toegang gratis vrijdag 7 maart bingo in wijkcentrum De Kwikstaart; aanvang 13.30 uur; toegang €2 vrijdag 7 maart bingo in wijkcentrum Het Palet; aan vang 19.30 uur; kosten 5 woensdag 12 maart voor- leesuurtje met boekbespre king in Atrium ter Reede; aanvang 14.30 uur tot 16.00 uur; toegang gratis woensdag 12 maart Lost Key in jongerencentrum Walk- Inn voor jongeren ouder dan 16 jaar; aanvang 21.00 uur tot 24.00 uur; toegang gratis maandag 17 maart sjoel- toernooi in Nieuw Bachten Poorte; toegang gratis dinsdag 18 maart bingo in wijkcentrum De Zwaan; aan vang 19.30 uur; toegang 6 donderdag 20 maart bingo in Theo van Doesburgcen- trum; aanvang 13.30 uur; toegang 2 vrijdag 28 maart lentebal 50+ in wijkcentrum De Zwaan; aanvang 13.45 uur; toegang gratis vrijdag 28 maart tienerdisco voor kinderen van 8 tot 12 jaar in wijkcentrum De Para plu; aanvang 19.30 uur tot 22.30 uur; toegang f www.stichtingpalladium.nl Onderzoek jongeren 3 Deze maand wordt in opdracht van Stichting Palladium onder de leeftijdsgroepen 10-12 jaar, 12-18 jaar en 18-23 jaar een onderzoek gehouden door StadsMonitor Vlissingen, de afdeling onderzoek en statistiek van Bibliotheek Vlis singen. De eerste twee leeftijds categorieën zijn via de Vlissingse basisscholen en de voortgezet onderwijsinstellingen benaderd. Zij kunnen hun stem laten horen door het invullen van een digi tale vragenlijst. De 18-23 jarigen zijn aangeschreven en kunnen zowel digitaal als schriftelijk rea geren. Tevens worden jongeren per e-mail benaderd via het jon gerenwerk van de stichting. Per leeftijdsgroep verloot Stichting Palladium een Ipod en voor alle deelnemers een hoofdprijs in de vorm van een Wii. Onderzoek senioren In opdracht van Stichting Pal ladium, Stichting Werkt voor Ouderen en Zorgstroom wordt door StadsMonitor Vlissingen, de afdeling onderzoek en statis tiek van Bibliotheek Vlissingen in maart ook een onderzoek onder senioren gehouden. Personen van 65 jaar of ouder worden uitgeno digd aan te geven in welke mate zij deelnemen aan activiteiten, of er veel contact is met leeftijdsge noten en wat zij op dit gebied in Vlissingen missen. Met de resul taten van dit onderzoek willen de instellingen het aanbod van dien sten, activiteiten en producten zo goed mogelijk laten aansluiten op de wensen en behoeften van deze doelgroep. Zorgmedewerkers kun nen, daar waar nodig, helpen bij het invullen van de vragenlijst. Speelstad 2008 zoekt vrijwilligers Speelstad is dé zomervakantieac tiviteit voor kinderen van 6 tot 12 jaar. De voorbereidingen voor Speelstad 2008 zijn inmiddels in volle gang. Mensen die hier aan mee willen helpen kunnen zich aanmelden bij de stichting. Speelstad wordt gehouden in de periode van 28 juli tot en met 2 augustus 2008 op het Bunkerter rein aan de Langeleenweg in Vlis singen. jongerencentrum De Paraplu Momenteel wordt jongerencen trum De Paraplu in Paauwenburg "gepimpt" door jongeren. Na een grootscheepse opruimactie en het strippen van de ruimte, wordt er volop geschilderd. Op één van de muren wordt een graffiti gezet. Een gedeelte wordt ingericht voor de muziekinstallatie en de DJ. Als alles klaar is, worden buurtbewo ners in de gelegenheid gesteld een kijkje te komen nemen. Cursus Buikdans 14 jaar en ouder Het buikdansen wordt door veel vrouwen in Nederland beoefend. Het is een mooie dans die je als vrouw meer zelfvertrouwen geeft over je lichaam. Wat is er nu zo leuk aan oriëntaalse dans? Het is zo leuk omdat het een vrolijke, spiri tuele en sensuele dans is. Het (her) ontdekken van het vrouw zijn. Het buikdansen is niet alleen mooi om te zien, leuk om te doen, maar is nog gezond ook. Buikdansen is een leuke hobby voor jong en oud. Je hebt er geen danspartner of speci ale kleding voor nodig! Comforta bel zittende kleren en een sjaaltje om de heupen zijn voldoende. Ver der wordt er vaak gedanst op blote voeten. De lessen worden verzorgd door buikdanseres/lerares Marjan Taal. Meer informatie is vanaf 12 maart 2008 te lezen op de website van de stichting. Kinderoppas gezocht Het project Jonge (alleenstaande) moeders is op zoek naar een kin deroppas. Tweemaal per maand komen jonge (alleenstaande) moeders bijeen in het wijkcen trum Het Bolwerk. Om de moe ders in alle rust deel te kunnen laten nemen aan een activiteit dienen de kinderen te worden opgevangen. Dus als u van kleine kinderen en baby's houdt en het leuk vindt om elke 2 weken van 10.15 uur tot 12.15 uur op te pas sen, kunt u contact opnemen met de stichting. Boekenweek 2008 "Ouden menschen" is het jaar lijkse thema van de boekenweek die van 12 tot 22 maart 2008 wordt gehouden. De stichting neemt op woensdag 5 maart alvast een voorschot op de boekenweek. Mevrouw van Nassau houdt vanaf 14.30 uur een voorleesuurtje voor 50 plussers in de bibliotheek van Ter Reede. Op 12 maart leest zij voor in het Atrium van Ter Reede van 14.30 tot 16.00 uur. Na afloop wordt het boek onder het genot van een kopje koffie of thee besproken. De toegang is gratis. In februari 2008 is in Oost-Sou burg de Verlengde Schooldag weer van start gegaan. Kinde ren van groep 5 t/m 8 kunnen 10 weken lang, na schooltijd, deelnemen aan een activiteit zoals streetdance, yoga, hand vaardigheid, keramiek, djembé, skaten, buitensport en GPS speurtocht. De activiteiten vin den plaats in ruimten van de deelnemende scholen, sportza len of wijkcentra. Wekelijks vin den tot de meivakantie twaalf activiteiten plaats waaraan ruim 160 kinderen deelnemen. De Verlengde Schooldag wordt georganiseerd door Stichting Palladium in samenwerking met Vlissingen in Beweging en de basisscholen De Burcht- Rietheim, De Kameleon, Het Kompas, 't Mozaïek en De Tweemaster. OOSTKAPELLE - Paula Drost houdt op zondag 6 april een strandloop voor Vizsla's en hun baasje. Er wordt om 9.45 verzameld aan de Duinweg in Oostka- pelle, op het grote parkeer terrein. Aanmelden kan via 06-20539800. NIEUW- EN SINT JOOS- LAND - De uit Houston af komstige folkartiest Denice Franke staat zaterdag 8 maart in Theater De Wegwij zer in Nieuw en St Joosland. Ze speelde mee op albums van Eric Taylor en Nanci Griffith, maar timmert ook solo aan de weg. Aanvang: 20.30 uur. Entree: 12,00. Kaartverkoop: 0118-602741 VLISSINGEN - In de aula van Ziekenhuis Walcheren is op dinsdag 11 maart een le zing over pailiatieve zorg door familiekamerverpleeg- kundige Ruth Schopenhau er. Het gaat over rituelen en persoonlijke invulling bij af scheid nemen. Het begint om 19.30 uur. Aanmelden: 020-5989292. Racoon bestaande uit zanger Bart van der Weide, gitarist Dennis Huige, bassist Stefan de Kroon en drummer Paul Bukkens pre senteren hun nieuwe album Before you leave, foto: p.r. door karin 0cke VLISSINGEN - De Eddy Christiani Award, de prijs die jaarlijks wordt uitge reikt aan een (internatio naal bekende gitarist, valt dit jaar ten deel aan Adrian Vandenberg. Op zaterdag 22 maart reikt de dan 90- jarige Eddy Christiani in het Arsenaaltheater in Vlis singen de award uit. Deze award is een initiatief van poppunt zeeland. Van denberg heeft, net als Eddy Christiani, een inspirerende bijdrage geleverd aan de ont wikkeling van de elektrische gitaarmuziek. De award werd eerder uitgereikt aan Leendert Haaksma (2006) en Dany Lademacher (2207). Vooraf gaand aan de uitreiking zal voor de derde keer de bandes tafette plaatsvinden. Hieraan zullen ongeveer zestig artie sten deelnemen.. Gitarist, componist, producer en kun stenaar Adrian Vandenberg is op 31 januari 1954 geboren in Den Haag. In 1976 richt hij de band Teaser op en begint aan een studie aan de kunstacade mie in Arnhem. Als zes jaar la ter de band ophoudt met be staan, richt hij Vandenberg op. Eddy Christiani is een legende, foto: p.r Het nummer Burning Heart rockband Whitesnake. Vanaf wordt een internationale hit. 1998 richt Vandenberg zich In 1987 gaat de band uit elkaar steeds meer op zijn schilder en voegt Vandenberg zich bij activiteiten en een jaar later de Brits/Amerikaanse hard- stapt hij uit de band. door karin 0cke VLISSINGEN - De Zeeuwse band Racoon treedt vrijdag, 28 maart op in het Arsenaal theater in Vlissingen ter on dersteuning van de release van het nieuwe album Befo re you leave. Dit optreden is het enige dat tijdens dit voorjaarstoumee op 'eigen bodem' plaatsvindt. In gesprek met zanger Bart van der Weide: "Toen we een jaar of vijftien waren, speelden we alle vier al in verschillende bandjes, dus we zijn al heel lang met mu ziek bezig. En zo kom je elkaar in de loop der tijd wel eens ergens schrijft liedjes en zanglijnen, sa men met gitarist Dennis Huige. Basgitarist Stefan de Kroon schrijft vaak alleen, evenals drummer Paul Bukkens. Uitein delijk komen ze samen en gooi en alles op een hoop. "Voor dit album hadden we bij elkaar on geveer zestig ideetjes. En dan is het een kwestie ven plussen en minnen," legt Bart uit. "Dit doen we dan samen met onze produ cer, Michel Schoots. Uiteindelijk blijven dan de nummers over die we op het album willen. De rest bewaren we." Racoon speelt graag 'thuis'. "Het zorgt voor een rustgevend tintje en het is toch ook-wel weer spannend met familie en vrienden in de tegen. Bij ons was dat in een kroeg. We besloten onze huidige bandjes te verlaten en samen verder te gaan," vertelt de zan ger. Dat bleek een heel goed idee te zijn, want Racoon is al enige jaren een begrip in de Neder- landse muziekwereld. "Minder is meer. Dat is ons motto," ver volgt Bart. "Het gaat om de lied jes, die zijn eerlijk. We hoeven geen dubbele gitaren en er moet niets geknipt en geplakt worden. OOST-SOUBURG - Vlissin gen in Beweging houdt woensdag 19 maart een sportinstuif in Sporthal Van Duy venvoorde. Tussen 13.00 en 16.00 uur zijn er allerlei leuke activiteiten voor kinderen van acht tot en met veertien jaar. Er is onder andere panna knock out een springkussen, frisbee shoot-out en jump- style. Ook zijn er verschil lende clinics en een de monstratie basketballen en turnen. De jongste deel nemers kunnen ook teke nen en schminken in een knutselhoek. De entree is gratis.

de Faam | 2008 | | pagina 13