GEMEENTE VLISSINGEN WIJKRAAD PAAUWENBURG LOCAL BOARD MIDDENGEBIED DORPSPLATFORM OOST-SOUBURG INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN nrsiï/SHfriftimDe Faam VLISSINGEN Woensdag 5 maart 2008 - Pagina 12 GEMEENTE WOENSDAG 5 MAART 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente FOTOrRUBEN OREEL Er zijn natuurlijk wel wat onder werpen die de aandacht vragen en waarvoor de wijkraad Paau- wenburg lopende contacten met de gemeente heeft. Het is jammer, maar wel begrijpelijk, dat door de situatie op het stadhuis wat dingen zijn blijven liggen. Nu er een nieuw bestuur is samengesteld, zijn wij ook aan de slag gegaan om enkele lopende zaken wat meer in bewe ging te krijgen. Zwakke Schakels/Nolledijk Op 1 februari 2008 is in het kantoor van Waterschap Zeeuwse Eilanden de Regionale Adviesgroep Zwakke Schakels, waarin ook de Wijkraad Paauwenburg zitting had, opgehe ven. De plannen zijn voltooid en zijn verder een taak die het Water schap, de provincie en de gemeente aangaat. Het laatste nieuws is dat in verband met de ontvangst van enkele bezwaarschriften de werk zaamheden aan de Nolledijk zijn uitgesteld. Niet in de loop van februari maar pas over 6 maanden zal met de werkzaamheden een aan vang worden gemaakt. Eerst moe ten procedures worden afgerond die verband houden met de kapvergun- ning en de Fauna en Florawet. Het waterschap vindt het belang rijk dat zorgvuldig met de natuur- aspecten moet worden omgegaan en zolang de vergunningen niet zijn geregeld, wordt het werk niet uitgevoerd. Op korte termijn wordt getracht om alle procedures af te ronden in overleg met partijen. Groenvoorziening Op de singel achter Open Hof en de Louise de Colignyschool zijn dit jaar enkele bomen gekapt. Dat is al voor het derde achtervolgende keer. Twee jaar geleden is er gekapt ach ter de school, omdat door de groter wordende bomen er te weinig licht in de klaslokalen viel. Vórig jaar moest er gewas worden verwijderd in verband met het baggeren dat dringend nodig was in verband met ernstige stankoverlast. Het werk dat begin februari werd uitgevoerd was bedoeld om de lagere begroeiing meer licht te geven. Door de scha duw van de hoge bomen ging die nl. sterk achteruit. Vrouwtje Van Woelderenlaan Het bronzen vrouwtje van het kunstwerk aan de Van Woelderen laan was opgeslagen op de werk plaats gemeente om gerestaureerd te worden, maar het bleek te zijn verdwenen. Kunstenaar Jan Haas is in contact met de gemeente Vlissin- gen over herstel van het kunstwerk. Bloembak winkelcentrum De inmiddels kale bloembak bij het winkelcentrum zal in het voor jaar weer van beplanting worden voorzien. Laten we er allemaal aan meewerken dat de beplanting niet opnieuw door baldadige jeugd en geparkeerde kinderen wordt bescha digd. Graffiti De wijkraad heeft op 15 februari een brief verzonden aan gemeente bestuur met als bijlage de afbeeldin gen van 18x graffiti in onze wijk. De wijkraad heeft dringend verzocht om deze kliederij te verwijderen. Met dank aan Pons Wijnacker van Klaver 4 die voor de complete foto serie zorgde. Openbare vergaderingen Op 15 april zal tijdens de openbare vergadering van de Wijkraad een presentatie worden verzorgd door de heer A. Meerman, gemeentear chivaris Vlissingen, over de oor sprong van Vlissingen en de wijk Paauwenburg in het bijzonder. Gegevens over de aanvangstijd en de plaats zullen tijdig bekend wor den gemaakt. De tweede openbare vergadering zal plaatsvinden op 17 oktober 2008. Local Board Middengebied is een bewonersgroep die zich actief inzet voor het Middengebied in Vlissin gen. Wij praten met bewoners en kijken waar behoefte aan is. Dit doen wij door middel van de zoge naamde 'dromen'. Elke woensdag is er van 9.00 tot 16.00 uur een inloopdag voor jong en oud in de voormalige basisschool aan de Hogeweg. Er is dan gelegen heid om met elkaar te praten, maar ook om een spelletje te spelen of een kopje koffie te drinken. Voor de kinderen is er de mogelijkheid om te knutselen of een film te kijken. In de toekomst is het de bedoeling deze dag uit te breiden naar meer dere dagen en meer gerichte activi teiten. Om dit alles mogelijk te maken zijn wij nog steeds op zoek naar actieve vrijwilligers die zich willen inzetten voor het Middengebied en activitei ten willen begeleiden of ondersteu nen. Wij zijn wij nog op zoek naar spel letjes, knutselspullen en oude tijd schriften, maar ook andere spullen waar u niks meer mee doet, kunnen bruikbaar zijn voor Local Board! We kijken terug op een goed bezochte openbare vergadering. De kennismaking met de burgemeester verliep erg prettig. We zagen een enthousiaste man met overgave vertellen over wat hem boeit in onze gemeente. Ook zijn gave om gezichten, met bijbehorende namen en wetenswaardigheden, te onthouden viel op. We heb ben goede suggesties gekregen voor ons dorpsplan (u kunt nog altijd suggesties geven bij voorkeur via het meldpunt op onze site of mailen naar een van de leden. Wilt u dan wel 'dorpsplan' vermelden?). We hoorden geen bezwaren tegen het terugbrengen van het aan tal bushaltes. En we hoorden gematigd positieve geluiden over de herinrichting van onze kern. Volgens ons gaat die erg mooi worden. Wel zullen we met zijn allen moeten wennen aan de ver keerssituatie die gaat ontstaan. Op voorhand zeggen we dat er de nodige irritaties zullen gaan ontstaan, maar met geven en nemen van alle verkeersdeelnemers zal het zeker gaan werken. Ook hoorden we, overigens niet voor de eerste keer, onvrede over de verkeerssituatie in de Vlissingsestraat. Deze straat is een van de vier ontsluitingswegen van ons dorp. En volgens ons gaat niemand voor zijn plezier over deze weg met auto of fiets. Met andere woorden: het is veel bestemmingsverkeer dat daar voor overlast zorgt. Wellicht dat een 30 km regime helpt als er ten minste gehandhaafd wordt. Het parkeren zoals dat nu gebeurt, is destijds bij de asfaltering van deze weg als oplossing door de bewoners zelf aangedragen ter voorkoming van te hard rijden. En volgens ons werkt dat nog steeds het beste. Ook hier is het een kwestie van geven en nemen en je aanpassen aan de situatie. Neemt niet weg dat de mensen die er wonen er last van hebben!!! Wij willen graag uw mening hierover horen. Hoe meer u ons vertelt hoe u erover denkt, hoe beter we uw mening kunnen vertolken als naar onze reactie wordt gevraagd. Over het sluiten voor alle verkeer over de spoorwegovergang aan het einde van de Kanaalstraat tijdens werkzaamheden door Pro- Rail, hebben we ons ongenoegen nogmaals geuit via een brief aan de verantwoordelijke wethouder. En we hebben onze vrees uitgesproken over de bezetting van de gym- en sportzalen binnen ons dorp. Met ingang van het nieuwe schooljaar gaat het zwemonderwijs waarschijnlijk veranderen en dat zal een hogere bezetting van de zalen tot gevolg hebben. Wij hopen dat hier bijtijds rekening mee wordt gehouden. Voor reacties en nieuwtjes, bezoek onze website www.platformsouburg.nl In het kader van burgerparticipatie kunnen burgervertegenwoor digingen binnen de gemeente Vlissingen éénmaal per maand hun dorps-, wijk- of buurtactiviteiten in de Blauw Geruite Kiel plaatsen. Deze keer hebben de Wijkraad Paauwenburg, het Dorpsplatform Oost-Souburg en de Local Board Middengebied daar gebruik van gemaakt. Het gaat om een proef van een jaar. Wanneer blijkt dat een halve pagina per maand niet genoeg is, kan deze worden uit gebreid naar een hele pagina. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. P. Stok, afdeling Advies/Burgerparticipatie; tel. 487459; e-mail: psk@vlissingen.nl. Doe Maar, De Musical Onverslijtbare hits Van het zeer succesvolle Doe Maar, De Musical is nu ook een dvd (en cd) verschenen. Een vrij unieke uitgave, want zo vaak gebeurt het niet dat succesvolle musicals in Nederland ook op dvd verschijnen. De vraag naar Doe Maar De Pop musical was echter zeer groot, zeker onder dege nen die de show bezocht hebben. Doe Maar de Popmusical speelt zich af in het Nederland van de jaren tachtig. Twee jonge meiden staan op het punt volwassen te worden. De wereld wacht op ze, maar er is dat grote geheim dat de twee voor altijd zal verbinden. De Bom, Sinds Een Dag Of 2, Doris Day, Is Dit Alles?, de vele onver slijtbare Doe Maar-hits zijn als een schitterende rode draad verweven door de musical. Dit in combinatie met een ijzersterke cast en het ver rassende script zorgden voor een enorm theater succes. Meer dan 100.000 mensen bezochten de musical die bekroond werd met vijf John Kraaij- kamp Musical Awards. Big Wine Adventure James May en Oz Clarke Top Gear-presentator James May en de bekende wijnschrijver Oz Clarke gaan op ontdekkingstocht door de Franse wijngebieden. In Big Wine Ad- venture - vanaf 13 maart verkrijgbaar als dubbel dvd-box - zien we dat May wel van een goed glas wijn houdt. Om zijn wijnkennis uit te breiden toert hij samen met de bekende wijnschrijver Oz Clarke een maand door de Franse wijngebieden in een oude Jaguar XJS. Zie hier de ingrediënten die de door de BBC uitgezonden en zeer goed bekeken televisieserie zo onweerstaanbaar ma ken. Op onderhoudende en geestige wijze ne men Oz en James de kijker mee naar bekende en minder bekende wijnmakers, wordt er (veel) wijn geproefd, zijn ze het af en toe grondig met elkaar oneens en kibbelen over wie er mag rij den. Ondertussen komen allerlei wetenswaar digheden over wijn en wijn maken aan bod. Op het programma onder meer een bezoek aan ver schillende wijnproeverijen in Bordeaux. Schudden Zout Zout is de titel van de voorstel ling van het cabaretduo Emiel de Jong en Noël van Santen die sa men beter bekend zijn als Schudden (voor Ge bruik). Deze laatste voorstelling van de heren staat bol van de bizarre sketches, absurde slap stick en fraaie dialogen. En dat alles tegen een fraai decor waaruit spreekt hoe belangrijk het vi suele aspect voor Schudden is. De voorstelling die vanaf 13 maart op dvd verschijnt werd in de vaderlandse pers op zeer positieve kritieken ge trakteerd. 'Zout zit vol prachtige verhalen... Met Zout tonen De Jong en Van Santen aan dat zij de tragikomedie tot in de finesses beheersen en tot de absolute top in dit genre behoren.' (Volks krant) '...hilarisch en inventief theater...' (Alge meen Dagblad) '...tragikomisch in de ruimste zin van het woord: ontroerend en hilarisch...' (jury rapport VSCD Poelifinario-prijs 2006-2007). Kort om, Iaat u overdonderen en verwonderen door de Jong en van Santen en een simpel wit huisje. De Scheepsjongens op dvd Vanaf 27 maart Het duurt nog een paar weekjes maar dan verschijnt de succesvol le bioscoopfilm De Scheepsjon gens van Bontekoe op dvd. De film, naar de ge lijknamige klassieker van Johan Fabricius, werd geschoten onder regie van Steven de Jong (Ka meleon-films). Bij de dvd wordt ook een cd toe gevoegd met daarop de Scheepsjongens-liedjes. In de film komt een bonte, Nederlandse sterren cast samen. Zo zien we onder anderen beken den namen als Peter Tuinman, Chris Zegers, Thomas Acda en Cees Geel het oer-Hollandse verhaal vertolken. Ook is er plaats voor de num mer 1-hit Pak Maar M'n Hand van Nick Si mon. Andere extra's van de dvd bestaan uit The Making Of, Visual Effects, Teaser en Bioscoop trailer. Het verhaal draait om Hajo die naar zee wil als scheepsjongen op het schip van schipper Bontekoe. Zijn moeder doet er alles aan om hem aan wal te houden, maar de roep van de zee is te sterk.

de Faam | 2008 | | pagina 12