BLAUW GERUITE KIEL m f INFORMATIEBIJEENKOMST SOUBURG OVER WERKZAAMHEDEN SPOOR SCOOLSPORT... ii U~{ VLISSINGEN VERZOEK OM DIGITAAL RAPPORT WERK IN UITVOERING RAADSBESLUIT DIGITAAL OP DE HOOGTE GEMfcfcNTE NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 5 MAART 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon; (0118)487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl/gemeente Fotografie: Ruben Oreel Van 22 maart tot 22 april 2008 ver nieuwt ProRail de Zeeuwse spoor lijn. In deze periode rijden er geen reizigerstreinen tussen Bergen op Zoom en Vlissingen. NS zet snel- en stopbussen in. Er is een infor matiebijeenkomst voor de bewo ners van Souburg. Veraieuwingswerkzaamhe- den Ter hoogte van het station in Vlissingen en tussen de stations Vlissingen-Souburg en Middel burg wordt de ballast (spoorgrind) vervangen op het spoor in beide richtingen. Tevens wordt aan de bovenleiding gewerkt. Voor deze werkzaamhe den worden diverse machines, vrachtwagens, kranen en werktrei- nen ingezet. Er is hinder voor de omwonenden mogelijk. Data werkzaamheden In Vlissingen wordt gewerkt in de gehele periode van vrijdag 4 april (06.00 uur) tot en met de nacht $!SSEïH ij i V i van maandag 7 april op dinsdag 8 april (00.00 uur). Tussen Vlissin gen-Souburg en Middelburg wordt gewerkt in de gehele periode van maandagochtend 24 maart (04.00 uur) tot en met dinsdagochtend 1 april (01.00 uur) en de gehele periode van de nacht van dinsdag 8 april op woensdag 9 april (00.00 uur) tot en met maandagavond 21 april (22.00 uur). Afsluiting overweg Om de werkzaamheden te kun nen uitvoeren is de overweg Draaibrugpad (fietspad) in Oost- Souburg afgesloten van dinsdag 25 maart 15.00 uur tot en met maandag 31 maart 23.00 uur en van vrijdag 11 april 07.00 uur tot en met vrijdag 18 april 23.00 uur. De gemeente Vlissingen en Pro- Rail zijn nog in overleg over deze afsluiting en de gevolgen daarvan voor de inwoners. Informatiebijeenkomst ProRail, BAM Rail en NS hou Naar wens van de gemeenteraad zullen burgemeester en wethou ders van Vlissingen het zoge noemde Integis-rapport op de website van de gemeente plaatsen. Het college beschikt echter nog niet over een digitale versie van het rapport. B en w hebben bureau Integis per brief verzocht het rap port voor dit doel digitaal beschik baar te stellen. Het rapport ligt wel in papieren vorm ter inzage in de hal van het stadhuis en in de bibli otheek in de Spuistraat. Vanaf 3 juli 2007 deed foren sisch accountantbureau Integis in opdracht van het toenmalige col lege van burgemeester en wethou ders onderzoek naar de feiten en omstandigheden die hebben geleid tot het besluit de gunning van deel- plan 1 van het project Scheldekwar- tier uit te stellen. In het onderzoek waren (ambtelijke) medewerkers, bestuurders en andere personen betrokken. Uit het rapport blijkt geen enkel strafrechtelijk of ambte lijk vergrijp. B en w zijn van mening den een informatiebijeenkomst op dinsdag 11 maart 2008 van 19.00 uur tot 21.00 uur in Nieuw Bachtenpoorte, Oranjeplein 80 te Oost-Souburg. Tijdens deze avond kunt u vragen stellen en informatie krijgen over de werk zaamheden tijdens de 31-daagse buitendienststelling, de afsluiting van overwegen en over het ver vangend busvervoer. www.prorail.nl/zeeuwselijn dat de uitkomsten van het rapport voor alle betrokkenen eerherstel en rehabilitatie betekenen. De gemeenteraad gaat het rapport deze maand bespreken. KALENDER Basisschool De Ravenstein in Vlissingen is sinds vorige week officieel sCOOL-sport school. Wethouder Frans Prins gaf het officiële startsein...De leerlingen van De Ravenstein krijgen iedere dag op school beweging, wel een uur lang. Ook wordt gewerkt aan gezond gewicht, fysieke en mentale weerbaar heid en motorische vaardigheden van de kinderen. Want gezondheid is belangrijk. Daarom worden op de Ravenstein de leerlingen gemeten en gewogen. Vanaf groep 3 wordt de fitheid getest. Ook de ouders worden bij het pro ject betrokken. In samenwerking met SportZeeland en een diëtiste van Zorgstroom helpt de school ouders en kinderen als over- of ondergewicht dreigt. De leerlingen krijgen ook een weerbaarheidtraining aangeboden waardoor zij meer zelfvertrouwen krijgen, zich leren beheersen en leren goed om te gaan met anderen. De gemeenteraad van Vlissingen heeft een subsidie van 125.000,- aangevraagd bij de Europese Unie in Brussel. Het bedrag is de helft van de kosten van een nieuwe toe- zichtpost van de strandbewaking in Vlissingen. De aanvraag past in het Europese beleid van duurzaam strand- en kustbeheer. Vlissingen heeft hiervoor samen met de andere Zeeuwse en Belgische kustgemeen- ten een projectplan opgesteld. Als Vlissingen het geld van Brussel krijgt, wil de gemeente de toezicht- post van de strandbewaking een meer centrale plaats geven op het Nollehoofd. Zodra dit gerealiseerd is, zal het badcaisson op het Bad- strand worden geprivatiseerd. Dat houdt in dat er een horecavoorzie- ning wordt toegevoegd. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Openbare verlichting De Vereniging Zeeuwse Gemeenten heeft het beheer en onderhoud van de open bare verlichting gezamenlijk aanbesteed. Delta NV gaat de komende jaren het beheer en onderhoud aan de openbare verlichting uitvoeren voor de diverse Zeeuwse Gemeenten. Storingen aan de openbare verlichting kunt u rechtstreeks melden via www.deltalicht- techniek.nl. Met andere klach ten/vragen over de openbare verlichting in de gemeente Vlissingen kunt u bellen met 0118-487500/487454. Diverse straten De komende tijd wordt gewerkt aan vernieuwing van de weg en de riolering in de Ferdinand Bollaan (tus sen Anjelierenlaan en Hoge- weg), de Gerard Doulaan, de Hogeweg (gedeeltelijk) en de Steenwijkstraat (tussen Bur gemeester Stemerdinglaan en Doornluststraat). De 'Ferdi nand Bol' is klaar op 28 maart, de 'Gerard Dou' op 25 april en de Steenwijkstraat op 18 april. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering De digitale nieuwsbrief van Vlissingen.nl die iedere week wordt verstuurd naar abonnees is nu drie maanden in gebruik. Ruim 580 abonnees ontvangen de nieuwsbrief iedere dinsdag in hun mailbox. Via de nieuwsbrief worden de abonnees op de hoogte gehou den van het gemeentelijke nieuws van die week. Zij zijn als een van de eerste op de hoogte van het nieuws vanuit het stad huis. Ook is er iedere week de raadscolumn van een raadslid. Uitagenda Nog geen plannen voor die week? De wekelijkse uittips hel pen een keuze te maken uit het enorme aanbod aan activiteiten en evenementen in Vlissingen. Meldt u nu ook aan en ontvang iedere week de nieuwsbrief gra tis in uw mailbox. www.vlissingen.nl/ nieuwsbrief Vrijdag 7 maart 2008 20.15 uur Dansgezelschap LaMelis Kleurrijk dansgezelschap met als drijvende kracht de jonge eigenzinnige choreografe Helma Melis Arsenaaltheater Zaterdag 8 maart 2008 Tijd: 21:00 Dede Priest Band Soul Blues uit Austin Texas (US) De Piek Woensdag 12 maart 2008 15.00 uur Oma Toneelspel voor kleuters vanaf 3 jaar door Cees Brandt Arsenaaltheater www.vlissingen.nl/uit

de Faam | 2008 | | pagina 11