Een venijnig drug Nabestaanden rouwen in de modder NAVIGATjIE SYSTEEM cadeau 9uip www.tulpkeukens.nl Back to the sixties BIJ AANKOOP KEUKEN Goes KEUKENS BflMinSffilDe Faam Uitleg in Dauwendaele over drugs Salon en workshops van Equinox Tango Type TomTom ONE Europe Nobelweg 2-26 tel. 0113-216230 Openingstijden Mat/mwo: Do: Vr: Za: 10.00- 17.30 uur 10.00-21.00 uur 10.00- 17.30 uur 10.00- 17.00 uur Woensdag 27 februari 2008 - Pagina 7 MIDDELBURG - De Zeeuw se Accordeon Vereniging Concertina houdt op zater dag 8 maart haar jaarlijkse uitvoering in de Stads schouwburg in Middelburg. Het thema is dit jaar: back to the sixties. Het begint om 20.00 uur maar de zaal is open vanaf 19.30 uur. De avond wordt verzorgd door alle orkesten van de vereni ging en met medewerking van de internationale ar tiest (singer-songwriter) Danny Vera. Kaarten kun nen worden gereserveerd via 0118-463170, 0118- 470532 of via concerti- na@zeelandnet.nl. Ricardo Verhagen en Jaap Brandenburg gaan jonge Middelburg se drugsgebruikers voor- en inlichten over drugsgebruik en de gevaren daarvan. foto: jaap w0ltf.rbeek. door marcel van der voort MIDDELBURG - Vrijwilli gers en gekwalificeerde me dewerkers van Sta Op Zorg in Vlissingen gaan vrijdag 29 februari in het Middel burgse Dauwendaele jonge gebruikers waarschuwen voor de gevaren van nieuwe drugs, zoals Crystal Meth. Speciaal voor de actie, zijn dui zend folders gemaakt die de ge varen van Crystal Meth op een rijtje zetten. De drug wordt in Zeeland gebruikt en verkocht. Het goedje is erg verslavend en geeft schade aan lichaam en geest. Als voorbereiding is Sta Op Zorg medewerker Jaap Brandenburg druk met het ver garen van informatie over de drug en over de hangplekken in de wijk Dauwendaele. Bran denburg is ervaringsdeskundi ge. Lange tijd is hij verslaafd ge weest aan alcohol en kent ook de gevaren van drugs. "Wij wil len vooral bij hangplekken kij ken en gaan in gesprek met de gasten daar. Wij zullen iets lu dieks doen om ze te bereiken", vertelt Ricardo Verhagen van Sta Op Zorg. "Natuurlijk baart het gebruik van Crystal Meth mij zorgen. Deze drug is venij nig. Ik kende het bestaan, maar het komt nu onze kant op. Met deze actie wil ik niet dat de jeugd geïnteresseerd raakt, maar het als een waarschuwing ziet", vervolgt de oprichter van de organisatie die mensen met drugsproblemen helpt. Hij legt uit dat zijn medewerkers Zeeuws breed het middelenge bruik in kaart gaan brengen. Er zijn weinig gegevens over Cry stal Meth in de provincie, Daar om gaan wij op straat gesprek ken aan. Daarbij betrekken wij ook andere drugs, waaronder XTC en speed", aldus Ricardo. Informatie: 0118-411193. door marcel van der voort OOST-SOUBURG - "Vanwege mijn activiteiten voor de kerk kom ik regelmatig op het kerk hof van Oost-Souburg. Na een flinke regenbui zakken de na bestaanden tot hun enkels in de modder", vertelt Harry Houtzager. Ook andere dorpe lingen vinden het een schande dat de begraafplaats er zo uit ziet. Vooral de graspaden heb ben te lijden van de regen. Op verschillende plekken moeten de mensen rouwen in de mod der. "Kunnen er geen platen worden gelegd?", vraagt Hout zager zich hardop af. Een be zoek aan het kerkhof van het dorp leert dat de man weet waar hij over praat. Het is rustig op het kerkhof en opeens duikt er een zwarte kat op. Vooral de graspaden langs graven zijn er niet best aan toe. Het valt op dat er op een plek enkele platen zijn ge legd. Na een regenbui is het in derdaad soppen langs menig een graf. "Vooral op het oude gedeelte is het als het lang re gent inderdaad modderig", er kent woordvoerder Rijnie de Witte van gemeente Vlissingen. "Volgens ons gaat het om het oude deel met gras. Het nieuwe gedeelte heeft verharde pa- Bij een bezoekje aan een dierbare overledene is het dragen van laarzen gewenst, foto: izaak verkeste. den", voegt de Witte toe. "Sta len platen vinden wij geen goe de oplossing. Die trekken door weersomstandigheden krom en dat is gevaarlijk voor de mensen", zegt hij. Er liggen platen, maar die zijn in gebruik bij de aanleg van een nieuw graf en verdwijnen nadien. "Er wor den schoenborstels klaargezet tijdens begrafenissen", aldus de gemeentewoordvoerder. door tara de vriend GOES - Creativiteit in de dans en jezelf vrij voelen tij dens het dansen. Dat is de fi losofie van Equinox Tango. Twee keer per jaar houden zij een tangosalon en works hops in De Goederenloods in Goes. Dit keer op zondag 16 maart. Van 13.00 tot 14.30 is er een basis en structuur workshop en van 14.45 tot 16.15 uur is de workshop Dansen in het moment. Elke workshop kost 15 euro en docenten zijn Pingel (mo dern danseres Inge Braat) en Peter (grafisch ontwerper Peter van Enk). Zij zijn sinds zeven jaar op professioneel niveau met de Argentijnse tango bezig en houden van dynamische bewegingen in combinatie met de sensibili teit van de 'close embrace' omarming. Aanmelden voor de workshops kan via 0118- 633595 (overdag) of 06- 44400002 (avond). Tussen 16.30 en 21.30 is er gelegen heid tot dansen, oude be kenden te begroeten, bij te kletsen, een drankje en een hapje en kijken naar de dan sers. DJ Arnoud verzorgt de muziek. Pingel Peter geven een improvisatie demo om 19.30 uur. De entree is 4 eu ro. De Goederenloods is aan de Stephensonweg 9. Keukens

de Faam | 2008 | | pagina 7