Walcheren Aoject voor Heerema Personeelstekort inA bouw De Prinse van Oranje Lavooy Mode, vernieuwd Vakman De Klussenier Uit het Zakenhart van... Station in zee onderdeel windenergiepark De Faam Rabobank schenkt hometrainers Lad Woensdag 27 februari 2008 - Pagina 60 De lat ligt te hoog door leon janssens Bergen op Zoom Niels in De Prinse van Oranje, foto: leon janssens MIDDELBURG -Niels en Lineke zijn de nieuwe eige naren van De Prinse van Oranje, Pottenmarkt 10. Niels was DJ en muziekpro ducent en hij en Lineke wil den een cafébedrijf: "Een lang gekoesterde wens van beiden", weet Niels. Er is een kleine kaart met lunch, een broodje en soep. In het zomerseizoen een groot ge zellig terras, open vanaf 1 maart, met terrasverwar- mers. Gezellige muziek waaronder veel Hollandse muziek. Alles op voetbalge- bied en grote sportevene menten zijn er op televisie te zien. Zeven dagen per week open, telefoon 0118- 618887 VLISSINGEN - Werkgevers kampen met een groeiend aan tal moeilijk vervulbare vacatu res. Veel van deze vacatures, staan te lang open of worden helemaal niet vervuld. Vooral in de bouw, de industrie en de techniek is dit het geval. In veel gevallen gaat het om fullti me functies op mbo- tot hbo- niveau waarvoor de nodige er varing is vereist. Ook in de transportsector en in de zorg is er sprake van een tekort aan ge kwalificeerd personeel. On danks de grote personeelsbe hoefte bij werkgevers blijven de kansen op werk voor werkzoe kende 55-plussers gering. Het aantal door etnische minderhe- BERGEN OP ZOOM - De reisclub Wereldcontact houdt zaterdag 1 maart een mini reismarkt in de Jacob Obrechtlaan 3 in Bergen op Zoom. Bezoekers maken vanaf 10.30 tot en met 16.00 uur kennis met de bestem mingen van Wereldcontact: Australië, Nieuw Zeeland, de Verenigde Staten, Noord- West Canada, Alaska, Zuide lijk Afrika en China. Enthou siaste Wereldcontact-vrij willigers vertellen over hun eigen ervaringen en beant woorden vragen. In een aparte zaal worden presen taties vertoond van 25 mi nuten per land. De toegang is voor iedereen gratis. MIDDELBURG - Het Zeeuwse bedrijfsleven is ongerust omdat het Minis terie van Landbouw, Na tuur en Voedselkwaliteit (LNV) het Europese Natura 2000 beleid volgens hen te streng uitvoert. door sharon n0tebaart Vraag naar mensen voor bouw, techniek en industrie, foto: pr den vervulde vacatures is daar entegen sterk toegenomen. Dit blijkt uit het onderzoek Vacatu res in Nederland 2007 dat in op dracht van het Centrum voor Werk en Inkomen is uitgevoerd. De voorjaars- en zomercollectie is binnen, foto: l janssens MIDDELBURG - Lavooy Mode, Plein 1940 16-20, heeft met een interne ver bouwing en aanpassing van kleuren meer ruimte gecreëerd Eigenaar Henk Goudappel: "Wij hebben het sportieve gedeelte, overzichtelijker gemaakt, voor een betere totaalpre sentatie." Lavooy Mode brengt mannenmode en voor dames de Blue Willy Collectie. Men slaagt er voor gekleed kostuum of casual outfit. "Een uitste kende combinatie", vindt Goudappel. Maandag vanaf 13.00 uur open, telefoon 0118- 612508, www.lavooymo- de.nl Arjan Vos voor de Klusseniers-Bus. foto:LEON janssens. OOST-SOUBURG - De Klussenier, Arjan Vos, Krommewegesingel 87, is een veelzijdig vakman voor alle klussen. Men kan daar bij denken aan het plaatsen van dakramen, keukens, badkamers, kleine verbou wingen, plafonds aanbren gen. "Van huis uit ben ik timmerman en handig in de meest voorkomende klussen. De Klussenier is een franchiseformule en dat is altijd een goede steun in de rug." De Klussenier geeft garantie, rekent geen voorrijkosten, is goed en betrouwbaar en komt vrij blijvend langs. Telefoon 0622667206, 0118-475968 en www.klussenier.nl Het beleid om een aantal vogel soorten en leefomgevingen te beschermen schiet volledig door vindt het MKB Zeeland dat MKB-Zeeland de belangen van het midden- en kleinbedrijf in Zeeland. Omdat een groot deel van Zeeland is aangewezen als Natura 2000 gebied vreest het MKB dat het bedrijfsleven daar de dupe van wordt. Nieuwe ontwikkelingen en bestaande bedrijvigheid krijgen te maken met het weigeren van vergun ningen en beperkingen. Vijftien gebieden in Zeeland zijn aange wezen als Natura 2000 gebied waaronder alle Deltawateren en ondermeer de Manteling op Walcheren. In die gebieden moeten bepaalde soorten flora en fauna, die van Europees be- 1zijn, beschermd worden. de zogenaamde externe ing van Natura 2000 gebie- :n krijgen ook onderne- lers, die niet in deze gebie- len gevestigd zijn, te ma- cen met deze natuurwetge- ring. Uit landelijk onder zoek is gebleken dat van al le instandhoudingsdoelen slechts 31% voldoet aan de Europese eisen. Van de 21 angemelde vogelsoorten Het Veerse Meer is een van de aangewezen Natura 2000 gebieden, foto: archief in het Veerse Meer zijn er maar vier die voldoen aan de Europe se criteria. De overige vogel soorten heeft Nederland er naar eigen inzicht aan toegevoegd. Dat betekent extra maatregelen. Het Zeeuws bedrijfsleven pleit ervoor de lat niet hoger te leg gen dan Europa verlangt. Dit betekent dat alleen vogelsoor ten beschermd moeten worden die in dat gebied van Europees belang zijn. Krachten bundelen Louise Bedum van het MKB: "Vanuit het Zeeuwse en het MKB zijn wij bezorgd, Neder land is hierin veel te streng. Wij hebben aangegeven om reke ning te houden met het econo misch effect. Daar hebben wij nog weinig van teruggezien en dat is wel zorgelijk. Ik ben benieuwd naar de uit komst van het debat van de commissie van de Tweede Ka mer. Vooral voor Zeeland want dat gaat bijna op slot als dat al lemaal doorgaat. Wij moeten de krachten bundelen, dat is nodig in Zeeland. Natuurregels moe ten er zijn, maar ze moeten wel uitvoerbaar zijn." door b0 van scheyen VLISSINGEN - Binnen de Hee rema Fabrication Group (HFG) heeft de locatie Heere ma Vlissingen recentelijk een contract getekend met het we reldomspannende Zweedse ABB-concem, marktleider op het gebied van energie- en au tomatiseringstechnologie. Heerema gaat in de Noordzee voor de Duitse kust een 400 Megawatt transformatorsta tion bouwen. In maart start het megaproject, in september 2009 moet het transformatorstation operatio neel zijn. "Het is een uniek project voor de Heerema Fabrication Group", zegt Chief Executive Officer (CEO) Jan Pieter Klaver. "Het is een logische volgende stap om de bij ons aanwezige expertise in de offshore olie- en gasindustrie toe te gaan passen in andere markten. On ze reputatie heeft ertoe bijge dragen dat ABB de opdracht aan ons heeft gegund". Heere ma Vlissingen gaat samenwer ken met het ingenieursbureau HFG in Houston. Dit bureau zal het ontwerp van het plat form leveren en Vlissingen bouwt het 55 meter lange, 35 meter brede en zestig meter hoge platform. Winderiergiepark Het transformatorstation wordt een onderdeel van 's werelds grootste offshore windenergiepark en ligt 130 ki lometer voor de Duitse kust in de Noordzee. Het zal worden aangesloten op 80 windturbi nes van het windenergiepark Borkum 2, dit ligt van alle windenergieparken in de we reld, het verst uit de kust. VEERE - De Rabobank heeft vier gloednieuwe hometrai ners laten bezorgen bij Zorgstroom locatie Nieuw- Sandenburgh. Een van de vrijwilligers van het zorg- en verpleegcentrum heeft het initiatief genomen de bank hiervoor te benaderen. De bewoners zijn blij met de nieuwe hometrainers waar van er nu één op elke afde ling staat. Voor ouderen is een hometrainer een ideale en veilige manier om aan het dagelijks half uurtje be weging te komen. Ziezo Haarcosmetica op Hair Event 2008 GOES/MIDDELBURG - Tij dens de show van Hair Event 2008, georganiseerd door Ziezo Haarcosmetica, presenteert het bedrijf het kwaliteitsmerk Vitality's. Kappers met internationale titel verzorgen de show. Er zijn demonstraties van di verse nieuwe technieken. Marielle Bastiaansen doet de presentatie. Tijdens de pauze laten diverse leveran ciers hun artikelen zien. Het streetdance-team van Jan vier Dancemasters treedt op. Hair Event 2008 wordt op 3 maart in Theater de Mythe gehouden. De aan vang van de show is 19.00 uur. Voor meer info of kaar ten 0900-3300033 Mini Reismarkt

de Faam | 2008 | | pagina 60