Nieuwsgierig naar Daltononderwijs? Open dag Academy Races by the Sea Swift open op woensdag Mannenkoor D.E.V. in Zeeland Wethouder De schrik van de Dauwendaele doet nu spelletjes Zeeuwse bedrijven en hun producten De Faam Woensdag 27 februari 2008 - Pagina 53 MIDDELBURG - Het club huis van korfbalvereniging Swift gaat met ingang van woensdag 27 februari open van 9.00 tot 16.30 uur. Swift is een actieve vereniging die zich naast korfbal ook bezig houdt met het organiseren van gezellige activiteiten voor leden en aanhang. Iedereen die langs wil komen voor een praatje of bakje koffie is wel kom. Scholieren die Swift lid zijn en een tussenuur(uren) hebben kunnen er bijvoor beeld even een balletje schie ten of huiswerk komen ma ken. Mensen die geïnteres seerd zijn in de vereniging zelf zijn eveneens van harte welkom. MIDDELBURG - De Zeeuwse Universiteit, de Roosevelt Academy In Middelburg biedt VWO- en HBO-leerlingen op 5 maart een open dag. Scholieren die op zoek zijn naar een brede, uitdagende universitaire oplei ding aan één van de beste universiteiten van Nederland kunnen zich aanmelden via info@roac.nl. MIDDELBURG - Wat doe je als ouder als je kind een driftbui heeft, niet wil eten, niet luistert of andere kinderen slaat? Tij dens de cursus 'Peuter in zicht!' van Zorgstroom, krijgen ouders handvatten bij het opvoeden. De cursus start in april op Walche ren. Info: 0118-597300. door b0 van scheyen OOST-SOUBURG - Archipel school De Tweemaster-Kame leon in Oost-Souburg is een Daltonschool in oprichting. Op 12 maart is het nationale Dal tondag. De basisschool in Oost- Souburg houdt op die dag open huis. Iedereen die meer over het Daltononderwijs te weten wil komen is welkom om met eigen ogen te zien en te ervaren wat het Daltononderwijs precies in houdt. De schoolleiding van De Tweemaster-Kameleon heeft vorig jaar de beslissing geno men om een Daltonschool te worden. In heel Zeeland zijn momenteel twee Daltonscho- len. Het Daltononderwijs wordt gegeven vanuit drie principes: zelfstandigheid, samenwerken en verantwoordelijkheid. Leer lingen krijgen de kans om in hun eigen tempo te werken. Kinderen die voor bepaalde vakken meer tijd nodig hebben krijgen die en aan de vakken waai' ze goed in zijn wordt wat minder tijd besteed. Er is aan dacht voor het individuele kind, want elk kind is weer anders. Centraal staat leren samenwer ken en samen leren, respect voor elkaar en voor het materi aal. Voorafgaand aan de natio nale Daltondag is er op 6 maart een informatieavond voor ou ders en belangstellenden. Gebroederlijk biljarten door marcel van der voort MIDDELBURG - Ze zou den de schrik van de buurt zijn. Nu spelen de jonge ren van Dauwendaele sinds vijf weken gebroe derlijk op donderdag- en vrijdagavond een partijtje poolbiljart in het Middel burgse buurthuis 't Mean- dertje, aan de Meander laan. Waar zijn hun wilde haren gebleven? Het is vrijdagavond even na half acht. Voor het buurthuis staan enkele jongens van ver schillende nationaliteiten een sigaretje te roken. Binnen is de rest van de groep van achttien jongens en een enkel meisje bezig met andere zaken. Ze spelen poolbiljart, tafelvoet bal, een ijsspel en er is zelfs een kast met games van Loon tjes geplaatst. In een andere ruimte staan computers waar de jeugd dankbaar op het net surft. Af en toe een schreeuw om de hiërarchie duidelijk te maken, gevolgd door een vette lach. Ze slaan elkaar vriend schappelijk op de schouder en maken grapjes. Geen keiharde muziek, zodat de buren be vriend blijven en al helemaal geen biertap. Wel limonade en chips voor vijfentwintig euro cent. MIDDELBURG - Wethouder Albert de Vries komt aan staande vrijdag de jongeren in het buurthuis opzoeken. De jeugd is van plan om hun wensen aan de politiek ken baar te maken. "Nu hebben wij iets te doen en lopen niet op straat", reageert de 16-ja- rige Wesley blij. "In onze buurt mis ik iets tijd aan kan be gingen altijd in staan en werden daar net zo hard weggestuurd. Dat wij in 't Meandertje mogen zijn is leuk. Ik denk dat wij in de zo mer weer liever naar buiten gaan", aldus de jonge gast. Hij breekt een lans voor een eigen plek. "Waar we droog en rustig binnen kunnen zit ten", verduidelijkt hij. Nu ik in het buurthuis ben, voel ik mezelf een stuk rustiger", vertelt Wesley. Met je maten chillen aan het biljart is beter dan buiten rondhangen, foto: izaak verkeste. WESTKAPELLE - Tijdens het evenement Races by the Sea op 22 maart wordt er ook een vrijmarkt ge houden aan de Zuidstraat. Verenigingen, stichtin gen en organisaties kunnen dan hun doel op deze markt promoten en financieel ondersteunen. De kosten van een kraam zijn 15,00 euro. Naast de vrij markt is er ook een Motorfair. Het geheel wordt aangekleed met een looporkest, een Trialclinic en de Roadshow van de Koninklijke Marine. De markt begint om 10.00 uur. Aanmelden via 0118-571249. Perfect Dan komt Sahin Tulek bin nenlopen. "Boedah!", roepen de andere jongens hem toe. Met zijn 19 jaar is de knaap een soort leidersfiguur, die populair is bij zijn maten. Ik denk dat de overlast in de buurt voor een groot deel min der is. Dankzij het buurthuis, waar wij nu naartoe mogen. Ais jongeren buiten zijn, hou den ze zich met andere dingen bezig", geeft hij toe. "Wij zou den een plek moeten hebben waar niet elk moment de poli tie komt", verzucht hij. Dan droomt hij even weg over de toekomst: "Een eigen honk voor jongeren vanaf 15 jaar. Ik bij de leiding? Dat zou perfect zijn", zegt hij. Groepsgesprek Dan ontstaat er spontaan een groepsgesprek. Niet alle jeugd van Dauwendaele is van de straat. Een deel is onder de pannen bij het jeugdhonk el ders, maar anderen lopen nog ergens rond. Een aantal van hen mag zich komen aanslui ten bij de jeugd van 't Mean dertje, vinden ze. Dat lukt ech ter niet bij iedereen. Met som mige jongens kunnen ze niet goed door de bocht en die zul len moeilijk aansluiting vin den. "Het buurthuis wil de jonge ren een tijdsbesteding aan bieden waardoor ze zichzelf kunnen zijn", verklaart Rob Dreesens de openstelling van 't Meandertje. De jonge ren doen op 19 april mee aan een nachtelijke sponsorloop over het strand van Vrou wenpolder naar Vlissingen. MIDDELBURG - Het be roemde Christelijk Kamper Mannekoor D.E.V komt voor het eerst sinds jaren naar Zeeland. Op zaterdag 8 maart geven zij een concert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het koor zingt stukken van Klaas Jan Mulder (dirigent) en er is ook ruimte voor sa menzang. Volwassenen beta len 8,00 euro en kinderen 4,00 euro. Er kunnen kaarten worden besteld waarbij 10% korting verkregen wordt. Dit kan via 0U8- 613356. door tara de vriend MIDDELBURG - Vorig jaar begon de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg met het nieuwe ac tiviteitenprogramma Standplaats Zeeland. Van 4 tot en met 7 maart is Louise Fresco te gast. Zij gaat aan de slag met het thema Zee land van de Toekomst: Een veran derend klimaat voor landbouw en voedsel. Fresco is, na Wubbo Ockels en Paul Schnabel, de derde gastspreker van Standplaats Zeeland. Zij was tot 2006 werkzaam als adjunct-direc teur-generaal op het land- bouwdepartement van de Food and Agriculture Orga nization van de Verenigde Naties in Rome. Tegenwoor dig is zij universiteitshoogle raar aan de Universiteit van Amsterdam met als leerop dracht International Deve lopment and Sustainability, met als accent de ontwikke* ling van nieuwe multidiscip linaire wetenschapsgebie den. Op dinsdag 4 maart in terviewt Ton Brandenbarg haar van 20.00 tot 22.30 uur over Ons dagelijks brood nu en straks. Kaarten kosten 2,50 euro en zijn te reserve ren via: 0118-654250. Tijdens de openingsuren van de bi bliotheek presenteren ver schillende bedrijven zich. Dat zijn Biocentrale De Groene Poort, de biologische voedingsleverancier De Gro te Verleiding, Kaasboerderij Schellach, tomatentelers Lans, Topsy Baits en Zeeuw-" se Vlegel. MIDDELBURG - Bewoonster, A. Marges uit Middelburg heeft de eer om aanstaande vrijdag 22 februari de 500.000ste maaltijd van Tafel Thuis in ontvangst te nemen. De maaltijd zal samen met een attentie worden overhandigd door Tafel Thuis kok Rinaldo Traas. De koelversmaaltij den die daar dagelijks worden bereid zijn bedoeld voor mensen die om wat voor reden dan ook niet zelf kunnen koken, foto: Provicom

de Faam | 2008 | | pagina 53