DOMINICUS Erfenis in handen 'Gewoon goed uitvaartverzorging SPECIALIST IN GEDENKTEKENS www.dominicusgedenktekens.nl GRAFSTENEN: VERTALEN VAN EMOTIE IN NATUURSTEEN Gemiddeld 6 weken na een begrafenis gaan mensen op zoek naar mogelijkheden voor grafbedekking. Deze tijd is nodig om met enige afstand, na het verwerken van de hevigste emoties, rustig na te kunnen denken over de wensen en mogelijkheid van een gedenkteken. Al dan niet via de begrafenisondernemer weten vele Zeeuwen al snel de weg naar natuursteenbedrijf Dominicus te vinden met vestigingen in Westkapeile en Goes. 30-jaar geleden begonnen 'de gebroeders Dominicus' dit steenhouwerbedrijf in Westkapeile en is het nu uitgegroeid tot 7 vestigingen in Nederland. Mensen die bij ons binnenkomen weten vaak niet wat er allemaal mogelijk is, aldus Peter Dominicus, een zoon van één van de oprichters. Iedere begraafplaats in Nederland heeft zo zijn eigen regels en maten en nadat we de mensen hebben ontvangen stellen we ze in alle rust een aantal vragen om te weten te komen om welke begraafplaats het gaat en of het een algemeen graf is of een familiegraf. Vervolgens spreken we de mensen uitgebreid over hun overleden dierbare om te begrijpen of bijvoorbeeld een zwarte zerk, of wellicht een model met glas of RVS het beste de emotie weergeeft. We zien duidelijke trends in gedenktekens, waren vroeger alle grafstenen simpele stenen met een ronding van marmer of hardsteen, vandaag de dag is werkelijk alles mogelijk. Alhoewel glas en RVS ook bij deze trends horen blijft natuursteen het enige product wat de uitstraling heeft om uiting te geven aan de emotie die bij een gedenkteken hoort. Peter Dominicus vertelt; onlangs hebben we een gedenkteken ontworpen in de vorm van een engel, waarbij het gezicht van de engel overeenkomt met het gezicht vap de overleden vrouw. De vrouw had ook haar kindje verloren, en de engel houdt dan ook een kindje vast. Het is een indrukwekkend gedenkteken geworden wat past bij de emoties en herinneringen die bij de achtergebleven familie leeft. Het adviseren en verkopen van gedenktekens is heel dankbaar werk, het vertalen van emoties in natuursteen is een vak apart wat wij met trots uitvoeren. WmM.. t f m natuursteen, brons, rvs of glas voor ieder budget en van klassiek tot modern Bezoek onze showroom voor een vrijblijvend advies Oude Zandweg 2, 4361 SK Westkapeile, T. 0118-571436 Verrijn Stuartweg 10, 4462 GE Goes, T. 0118-571436 De notaris is dé deskundige als het gaat om het afhandelen van erfenissen. Wij bemiddelen tussen de erfgenamen. Met onze specialistische kennis van het erfrecht en het belasting recht bij overlijden, zijn wij de aangewezen persoon om de afwikkeling van een erfenis in goede banen te leiden. Monuta I Janse de Jonge ft Van Wouwe Netwerk Notarissen Wagcnaarstraat 1 4331 CX Middelburg T (0118) 65 96 00 E middelburgtf/jmwnotarissen.com www.jmwnotarissen.com ÉèkïéL- HH Uitvaartcentrum Monuta Goes Fluitekruidstraat 8, 4461 MH Goes Tel.: (0113) 21 63 63 Aula Monuta Goes Geldeloozepad 30, Goes Tel.: (0113) 21 63 63 Monuta Stiltecentrum voor Noord-Beveland Dr. Maasstraat 4a, 4486 BW Colijnsplaat Tel.: (0113) 21 63 63 Monuta De Voorzorg Vlissingen Industrieweg 20, 4382 NA Vlissingen Tel.: (0118) 41 27 60/0800 - 023 05 50 www.monuta.nl

de Faam | 2008 | | pagina 32