3 Onder de noemer "Yarden Slager Uitvaartzorg Walcheren' start Simon Slager vanaf 1 april een uit vaartonderneming in Walcheren. Hij is de eerste franchiseondernemer in Nederland die samen met Yarden een nieuwe koers vaart in deze branche. Yarden streeft naar een landelijke dekking in de uitvaart zorg. De werkzaamheden van een Yarden franchisenemer bestaan uit de lokale marktbewerking en het regelen, organiseren en begeleiden van uitvaarten, inclusief de nazorg. Betrokkenheid en een professionele taakopvatting staan hoog in het vaandel. Het recht op zelfbeschikking houdt niet op bij het overlijden! Dit is het fundament van Yarden Slager Uitvaartzorg Walcheren. Voorheen werkte Simon Slager ruim 10 jaar bij een uitvaartorganisatie in Dordrecht. Bij zijn vorige werkgever regelde en verzorgde hij ook uitvaarten namens Yarden. "Yarden is voor mij de beste samenwerkingspartner, omdat wij de hoge mate van klantgerichtheid delen. Niet on belangrijk is het feit dat ik als zelfstandig ondernemer over genoeg vrijheid beschik. Ik ben dus een ondernemer onder de paraplu van Yarden en profiteer mee van hun professie." Volgens Simon Slager is Yarden een specialist op uitvaart- gebied. "Ze zijn ontzettend betrokken bij de méns. Het besef is duidelijk aanwezig dat het om individuen gaat. Ze luisteren naar de wensen van mensen. Daar kan ik mij helemaal in terug vinden. In mijn bedrijfsnaam komt deze combinatie goed terug." Gemiddeld kost een crematie tussen de 3.000 en 4.000 euro. Een begrafenis is een stuk duurder en ligt rond de 5.000 euro. Bij beiden is alles inbegrepen. "Via Yarden komen automatisch alle begrafenissen van hen in dit gebied bij mij terecht. Natuurlijk is het ook altijd mogelijk, als je niet verzekerd bent, van mijn diensten gebruik te maken. We onderscheiden ons met name van andere uitvaartorganisaties door een stuk persoonlijke begeleiding. Van het moment van overlijden tot aan de begra fenis of crematie toe, regel ik alles zelf. Dat schept een enorme band. Nabestaan den krijgen te maken met één persoon. Ik kan bijvoorbeeld helpen bij het opstellen van de rouwkaarten en lever deze vervol gens persoonlijk af. Je helpt, ondersteunt en begeleidt mensen bij een toch al vaak emotionele periode." Het voordeel van de samenwerking met Yarden is dat er tijd overblijft voor het ontwerpen van gedenktekens. De ge denkstenen worden ontworpen van graniet, glas, RvS of een combinatie daar van. Glas neemt een steeds grotere plaats in bij de ontwerpen van gedenktekens. Simon Slager speelt hier ruimschoots op in door te werken met de nieuwste tech nieken. "Meestal ga ik naar de klant toe en laat hem of haar het woord doen. Het verhaal vertaal ik naar een gedenk teken." Door de korte lijnen met de importeur en de manier van werken kan Simon Slager de prijs laag houden. Een staand monument is er al vanaf 750 euro. Bovendien krijg je een garantie van 25 jaar. Simon is gevestigd aan de Van Doornlaan 29 te Vlissingen, tel. 0118-41 45 42/ 06 20 60 4171. Voor informatie: www.slagergedenkstenen.nl. Uitvaartondernemer Siinon Slager heeft betrokkenheid en de wensen van mensen hoog in het vaandel staan. "Een testament is een belangrijk document omdat juist daar die zaken in komen te staan die niet door de wet zijn geregeld." Aan het woord is mr. Jan Matthijssen, notaris, verbonden aan het notaris kantoor Janse de Jonge Van Wouwe in Middelburg. "Ik beoefen al 34 jaar het ambt van notaris. Eerst als kandi daat en de laatste twintig jaar als notaris. Op ons kantoor zijn de werkzaamheden verdeeld in drie onderdelen. Een familiepraktijk, een onroerendgoedpraktijk en een onder- Notaris Jan Matthijssen is verbonden aan notariskantoor Janse de Jonge Van Wouwe in Middelburg. nemingspraktijk. Ik doe in principe alles, maar het zwaarte punt ligt bij mij op de ondememingspraktijk. Het is wel algemeen bekend, dat wanneer iemand overleden is de bezittingen en schulden overgaan op de erfgenamen. Wie die erfgenamen zijn, wordt door de wet bepaald. In die wet worden de erfgenamen in vier groepen verdeeld. De belang rijkste groep bestaat uit de echtgenoot en de kinderen. Vervolgens komen de andere familieleden, afhankelijk van de graad van verwantschap. Het gaat door tot in de zesde graad. Indien er geen erfgenamen zijn aan te wijzen en er is geen testament dan vervalt de nalatenschap aan de staat. Zoals gezegd is het mogelijk om van de wet af te wijken en zelf door middel van een testament erfgenamen aan te wijzen. Een testament wordt gemaakt ten over staan van een notaris. Deze legt dan de uiterste wil van iemand vast. Een testament kan steeds worden gewij zigd. Elke wijziging moet dan weer via een notaris worden geregeld. Alle testamenten zijn en worden onder gebracht bij het Centraal Testamentenregister te Den Haag. In 2003 is het erfrecht op de schop gezet en zijn er belangrijke nieuwe regels toegevoegd en dan met name de positie van de langstlevende echtgenoot. Deze wordt extra beschermd als er kinderen zijn. Kinderen kunnen hun erfdeel niet opeisen. Het erfdeel wordt dan omgezet in een vordering op de langstlevende echtgenoot. Om te kunnen erven moet ook die ouder zijn overleden. Kinderen en kleinkinderen hebben recht op een vast gedeel te van de nalatenschap. Dit wordt de legitieme portie genoemd. Zij kunnen sinds 2003 wel bij testament onterfd worden maar als zij hiermee niet akkoord gaan kunnen zij hun legitieme portie opeisen en nog wel zonder tussenkomst van de rechter. Een schriftelijke verklaring is voldoende. De legitieme portie bedraagt 50% van de nonnale portie. "Ten slotte bestaat er een codicil. Dat is een met de hand geschreven, gedateerd en ondertekend stuk, waarin iemand kan legateren of andere regelingen kan treffen voor zijn overlijden. Onder legaten worden gerekend kleren, lijf- toe-behoren en bepaalde lijfsieraden. Lijfsieraden moeten per stuk worden beschreven. Ook kunnen bepaalde stukken uit de inboedel gelegateerd worden. Je kunt geen bibliotheek legateren maai- wel de boeken afzonderlijk; je moet dan de titel noemen. Andere regelingen kunnen ook in het codicil worden opgenomen zoals bijvoorbeeld wat er met het stoffelijk overschot moet gebeuren en of er organen beschikbaar worden gesteld." Inlichtingen kunnen worden verkregen bij de notaris- telefoon Ó900 3469393. En natuurlijk bij de notaris.

de Faam | 2008 | | pagina 31