P fysiotherapie I osteopathie I medisch pedicure I homeopathie I mensendieck I sportmassage I mesologie I zorgloket I psychologie I laserontharing even voorstellen Kees Minderhout en Kees Koole, Osteopaten even voorstellen even voorstellen Rinske de Visser en Debby v.d. Woensel, Fysiotherapeuten Willem Beekman, Klassiek Homeopaat even voorstellen Ml Els Feleüs, Medisch Pedicure even voorstellen Eline Cijsouw, Oefentherapeute Mensendieck even voorstellen Drs. Jan de Graaf, St. Werkt voor Ouderen, Zorgloket even voorstellen even voorstellen Petra van I Mesoloog Charlotte Wierenga en Ineke Meijer Praktijk Charline, Laserontharing even voorstellen Stefan van Ouwerkerk, Sport- en ontspanningsmassage Het lichaam is een eenheid Kees Koole osteopaat en initiatiefnemer van het hele project praktijkcentrum 'Het Raadhuis'. De osteopathie gaat uit van de gedachte dat het menselijk lichaam een eenheid is. Dat lichaam bestaat uit verschillende systemen die elkaar in evenwicht houden en heeft een natuurlijk vermogen om storingen te verhelpen. Als het lichaam gezond is, gebeurt dat ook. Is het evenwicht ver stoord geraakt zoals door een ongeluk, ziekte of operatie, stress of slechte voedingsgewoonten, dan heeft het lichaam vaak hulp nodig om het evenwicht te herstellen. Een osteop aat kan het lichaam daarbij helpen. Osteopaat-D.O-MRO. Kees Koole: "Dat geldt voor alle leeftijden. Door beperkingen in het lichaam blokkeren bloedvaten. Dat leidt tot bewegings beperkingen. Zaak is om de doorbloeding te verbeteren." Alleen op afspraak, zonder verwijzing. Noordweg 495 4333 KE Middelburg Tel. 0118-633873 - Samenwerking is pluspunt Fysiotherapeuten Rinske de Visser van Leen en 4. Debby Meijer-van 5 der Woensel zijn inmiddels ruim acht jaar actief in de praktijk aan de Amnestylaan. In praktijkcentrum "Het Gemeentehuis" krij gen zij de beschikking over veel meer ruimte. Rinske en Debby vinden het een pluspunt dat zij in het praktijkcentrum multi-disciplinair gaan samenwerken met de andere gebruikers. De behandeling vindt plaats op ver wijzing van huisarts of specialist maar is ook mogelijk zon der verwijzing middels een intake DFT. Behandeling wordt vergoed door de zorgverzekeraars. Zij houden hun vak middels bijscholing op peil en zijn beiden lid van het Kwaliteitsregister. Alleen op afspraak. Noordweg 495 4333 KE Middelburg Tel. 0118-635687 De synergie tussen de I verschillende discipli nes is voor klassiek homeopaat Willem Beekman een belang rijke reden om zich in praktijkcentrum "Het Gemeentehuis" te vestigen. De toevoe ging klassiek is van belang. Dat impliceert dat in de benadering bij klassieke homeopathie de mens in zijn totaal beschouwd wordt. Niet alleen fysieke klachten maar ook de emotionele en mentale gesteldheid van de mens, kort om de psyche. Klassieke homeopathie is een diepwerkende geneeswijze voor lichamelijke en emotionele klachten. Belangrijk te weten dat het inhoudelijk een niet-toxische, een niet-onderdrukkende therapie is.. Mensen kunnen vrij afspreken, zonder verwijzing. Zorgverzekeraars vergoeden geheel ofwel gedeeltelijk via de aanvullende verzekering. Telefoon 0118-615611 of 06-20979760, e-mail: homeobalance@zeelandnet.nl Jan van Hooftkwartier 68 4333 EB Middelburg Tel. 0118-625627 Medisch pedicure is een nieuw beroep waarvoor Els Feleüs, in e?n pilotgroep van vijftig cursisten, in Eindhoven haar 1 diploma behaalde. Het is een uitbreiding van het vak basis pedicure met uitbrei ding van 'risico' voeten en dan met name diabetes, reuma, verwaarloosde voeten of spastische voeten. Zorgverzekeraars vergoeden deze behan delingen na verwijzing door huisarts of specialist. Els Feleüs heeft een vast klantenbestand en heeft voor het praktijkcen trum gekozen: "Omdat hier een aantal disciplines bij elkaar zitten." Zij heeft ook Ambulante Voetverzorging oftewel voetverzorging aan huis. Alleen op afspraak. Telefoon 0118- 602453 en www.noell-voetverzoraina.uwstudio.nl De grondslag van deze paramedische behandelmethode is dat de mens van nature goed j beweegt, zit en staat. Eline Cijsouw, oefentherapeute Mensendieck, is hou- dings-en bewegings- deskundige. Heeft men een bolle of holle rug, zijn de spieren te kort, te lang of te gespannen? Via verwijzing van huisarts of specia list gaat men naar oefentherapie Mensendieck. De therapie wordt door de aanvullende verzekering vergoed. Eline Cijsouw: "Het is wel belangrijk dat men zelf beweegt, aan de slag gaat. Men moet het zelf doen. Met het oefen schema kun je op elk gewenst tijdstip aan de slag. Het is voor alle leeftijden; indien nodig kom ik aan huis." www.oefentherapiewalcheren.nl Bij de Stichting Werkt voor Ouderen kan men met een gerust hart aanklop pen voor professio nele zorg, een veili ge en gastvrije woonomgeving, maar ook voor huis houdelijke hulp of een warme maaltijd aan huis. Het Zorgloket is altijd bereid om hulp te bieden. Zorg is een uitgebreid gebied met vele mogelijkheden. Wanneer je niet precies weet welke zorg je zoekt, het Zorgloket weet de weg. Zoals thuiszorg van Werkt voor Ouderen dat is er voor oudere en jongere mensen. Vanaf huishoudelijke hulp tot speciale verpleeghulp. Het Zorgloket is op werkdagen geopend van 09.00 tot 13.00 uur; Mireille Provoost helpt U. www.werktvoorouderen.nl Oude Dijk 27 4339 NJ Nieuw en St. Joosland Tei. 0118-602453 Jan Campertstraat 4 4361 DE Westkapelle Tei. 0118-572641 Vredenhoflaan 370 4382 O Vlissingen Tel. 0118-448448 Mésologie slaat een brug tussen regulie re en alternatieve i geneeskunde. Vanuit de reguliere I geneeskunde wordt j de basiskennis van de anatomie, fysio logie, neurologie, pathologie en onder zoek gehanteerd. Mesologie is een vorm van geneeskunde waarin de regulie re medische kennis en kennis uit de complementaire genees wijzen zijn geïntegreerd. Daarbij ook traditionele Chinese geneeskunde (TCM), Homeopathische geneeswijze, Fytotherapie (kruidenleer). Orthomoleculaire geneeskunde, Psychologie en Filosofie, en Ayurveda, gericht om ziekte voor te zijn. Petra van Mil, mesoloog: "Na het maken van een afspraak krijgt men een vragenlijst toegestuurd die tijdens het eerste consult bespro ken wordt." Verwijzing van artsen is niet nodig; sommige zorgverzekeraars vergoeden de consulten. Alleen op afspraak. Lightsheer Diode Laser, comfortabel en snel permanent ontharen Laserontharing bij Charline in Praktijkcentrum Het Gemeentehuis maakt voorgoed een einde aan alle pijnlijke rituelen om van storende haargroei af te komen. Nooit meer scheren, epileren of harsen. De Lightsheer Diode Laser vernietigt de haarwortel op een doeltreffende wijze. Door zijn snelheid kunnen grote oppervlakten tegelijk behan deld worden, waardoor de kosten laag blijven. Charlotte Wieringa en Ineke Meijer van praktijk Charline zijn in het bezit van diploma's om hun klanten op een veilige manier van hun haarprobleem af te helpen. Diverse zorgverzekeraars vergoeden een groot gedeelte als het overbeharing in het gelaat betreft. Telefoon 010-5014697 en www.charline.nl Stefan van Ouwer kerk, sportmasseur, is gediplomeerd door het Nederlands Genootschap voor Sportmassage. Hij vond in Het Gemeentehuis een praktijkruimte die zich uitstekend leent voor zijn beroep. De sport- en ontspanningsmasseur is de specialist voor sporters en mensen die goed voorbereid hun sport willen uitoefenen. Centraal staat het preventieve advies over mogelijke bles sures en het helpen van het herstel hiervan. Er zijn verschil lende soorten massages mogelijk: sportmassage, stoelmas sage en ontspanningsmassage. Ook kan de sportmasseur preventieve tapes aanleggen én herstel bevorderende ban dages. Men kan zonder verwijzing van artsen terecht. Van Ouwerkerk werkt alleen op afspraak. Informatie 0118-624165 en www.vanouwerkerkmassaae.nl Haydnlaan 21 4702 KL Roosendaal Tel. 0165-543718 A. van Hobokenstraat 3 3261 KR Rhoon Tel. 010-5014697 Pres. Kennedylaan 7 4334 EE Middelburg Tel. 0118-624165

de Faam | 2008 | | pagina 25